Asus Transformer Book TX300CA - i5 3317U, מומלץ או שלא? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Asus Transformer Book TX300CA - i5 3317U, מומלץ או שלא?

Noam Ben Baruch

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מאוד מעוניין בדגם Transformer Book TX300 , זה בעצם מחשב נייד, שהמסך מסוגל להיפרד מהמקלדת ולשמש כטאבלט בעל OS Windows 8.

אבל כאשר ניגשתי לחנויות, קיבלתי את הרושם שכבר הפסיקו לייבא את ה-TX300, וזאת בגלל בעיות מרובות בדגם הנ"ל.

כאשר ביררתי עוד על הנושא, שמעתי מספר פעמים ששירות הלקוחות של אסוס לגבי תיקונים הוא נוראי עד זוועתי.

לכן אני רוצה לשאול כל מי שהיה לו את המחשב הנ"ל או שבכללי היה לו מחשב של אסוס ונאלץ להשתמש בשירות התיקונים שלהם, מהי חוות דעתו?

והאם הוא ממליץ על הדגם הנ"ל, או שיש אופציות אחרות בשוק.

מה שבמיוחד אהבתי בדגם הנ"ל זה את העובדה שניתן להשתמש במסך כטאבלט לכל דבר, אבל מבלי לאבד את היתרונות של עבודה נוחה והרבה זיכרון קשיח.

לשם הבהרה: במקלדת יש 500GB דיסק קשיח, ובמסך יש 128GB .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה-T300LA מחליף אותו ועולה 4,000 ש"ח בלבד, הרבה פחות מה-TX300CA. אך הוא ללא ה-"500GB" במקלדת.

יש מחשבים מקבילים מבית לנובו - YOGA ועוד דגמים, תלוי בתקציב שלך שמשלבים יחד ומקלדת במשקל של 1.3-1.4 כולל (לעומת 2~ ק"ג באסוס מסך+מקלדת).

וכמובן עם מעבד דור 4 חסכוני יותר ובעל זמן ארוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הרבה פחות? הבדל של 600 שקל לפי מה שראיתי בזאפ בהשוואת מחירים.

והתמורה מבחינתי שווה את זה, 500GB דיסק קשיח חוסכים הרבה בעיות בהמשך, אבל יש גם הבדל ביציאות של המקלדות.

בדגם של ה-T300LA אין יציאות נוספות במקלדת מבחינת , זה נטו תחנת עגינה עם מקלדת.

בדגם של ה-TX300 יש שתי יציאות 3.0, זה מאוד משמעותי מבחינתי.

אבל אני שואל לגבי מי שהיה לו את המחשב hands on ונתקל איתו בבעיות כאלו ואחרות אשר דורשות תיקון, הבנתי ששירות התיקונים

של הוא נוראי, וזה משהו שמפחיד אותי.

כי עם כל הרצון הטוב שבעולם, תאונות קורות, ואני צריך שירות שאני יודע שאני יכול לסמוך עליו.

יש מישהו שכזה או שיכול להפנות אותי למישהו? החברות לא אומרות שיש לו בעיות בהנחה והם מוכרות אותו.

אבל החברה שממנה רציתי לקנות עד לפני יומיים (כשהיא עוד חשבה שיש לה אותו במלאי) לא אמרה שום דבר לגבי בעיות,

אבל ברגע שהתברר שאין לה אותו במלאי היא אמרה שהפסיקו לייבא אותו מכיוון שהוא ידוע בתור דגם בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869117

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=847800

1000 ש"ח הבדל, מאיפה 600 ?

לאסוס אכן יש שירות קצת בעייתי, אמרו שישתפרו, אבל אין לדעת.

מה רע ביוגה? לצורך ההשוואה.

נראה שאתה די נעול על הקונפיגורציה הזו כך שקשה להמליץ על משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני שואל לגבי מי שהיה לו את המחשב hands on ונתקל איתו בבעיות כאלו ואחרות אשר דורשות תיקון, הבנתי ששירות התיקונים

של הוא נוראי, וזה משהו שמפחיד אותי.

כי עם כל הרצון הטוב שבעולם, תאונות קורות, ואני צריך שירות שאני יודע שאני יכול לסמוך עליו.

לא מכיר את הדגם הספציפי אבל יש לי לפטופ של (ה-Zenbook המקורי) ובזמנו היתה לי בעיה של נקודת-אור במסך (מין קבוצת פיקסלים שתקועה על לבן, משהו בקוטר של 1מ"מ בערך, כלומר הרבה יותר מפיקסל בודד).

פתחתי קריאת שירות, הגיע שליח לקחת את המחשב מהבית שלי (עם קופסה משלו, לא הייתי צריך לדאוג לאריזה) והמחשב נשלח למעבדה שלהם. תוך מספר ימים בודדים (3-4 אם אני זוכר נכון) כבר קיבלתי טלפון שהמסך הוחלף בחדש והמחשב בדרך חזרה אליי (הגיע למחרת).

זה היה ב-28 לינואר 2014 (תאריך פתיחת קריאת השירות, לפי האימייל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869117

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=847800

1000 ש"ח הבדל, מאיפה 600 ?

לאסוס אכן יש שירות קצת בעייתי, אמרו שישתפרו, אבל אין לדעת.

מה רע ביוגה? לצורך ההשוואה.

נראה שאתה די נעול על הקונפיגורציה הזו כך שקשה להמליץ על משהו אחר.

אתה צודק, בדקתי שבוע שעבר, והייתה חנות בשם Or - PC שמכרה את הדגם ב-4,623 ש"ח ועכשיו אני לא מוצא אותה... כנראה שהם הסירו את המוצר.

Milford Cubicle - אתה הראשון ששמעתי שאומר דברים נחמדים על השירות לקוחות, אבל בכל מקרה נראה לי שאני מרים ידיים על הדגפ הספציפי הזה.

נקנה מוכר וטוב כמו המחשב הקודם, ונוותר על האופציה של Tablet . תודה רבה בכל אופן לכל מי שעזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש ניסיון טוב עם השירות של (סרב-פרו).

לפני כשנה נשבר לי הפלסטיק מסביב למסך - הרמתי טלפון, תוך יומיים הם אספו את המחשב מהבית שלי, ותוך שבוע הוא היה שם בחזרה (למרות שהי המדובר בתקופת החגים) אחרי שהם החליפו פלסטיקה על חשבונם (לא נכלל באחריות בעיקרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הקודם שלי היה והייתי מבסוט ממנו עד לפני שנה שבה הוא התחיל בפרפורי גסיסה... אבל הוא היה סוס עבודה.

לגבי ה-, אני לא מתעלם פשוט שכחתי להגיד את החסרון שלו בעיניי.

ראשית המחיר שהוא יותר יקר (נכון למה שאני זוכר מהסקירות של זאפ), שנית המחשב לא מתפרק לטאבלט נפרד אלא שהמקלדת פשוט עושה 360 מסביב למסך ומתחבאת מאחוריו, צורת עבודה בתור טאבלט לא מתאימה כיוון שהקלט של המקלדת לא מנותק ועליזה בצד האחורי תגרור לוודאי הקלדות מיותרות ולא רצויות, שלישית המשקל שלו הוא פונקציה קבועה של 1.5 ק"ג, מה התועלת במסך מסתובב אם אין אפשרות להפחתת משקל והגברת הניידות?

תודה על ההמלצה, אבל בשורה התחתונה yoga, לא מרגיש לי כמו מה שמצאתי ב-TX300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת מתנתקת ברגע שהוא "הופך" לטאבלט, כך שאין הקלדות לא רצויות (זה די ברור כאילו מבחינה הגיונית...)

המחיר כמעט אותו הדבר.

הכונן הוא 256GB SSD

רזולוציית מסך QHD

משקל, זה נכון - 1.39 ק"ג. באסוס לצורך השוואה הטאבלט בנפרד הוא כ-950 גרם ובסיס המקלדת 1 ק"ג (סה"כ 1.95 ק"ג)

הכוונה של- אין ממש מתחרה ראוי בקטגוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שהיום קניתי את ה-Transformer T100, וזה מגניב רצח הקטע שאפשר פשוט לנתק את המסך, לזנוח בצד חצי מהמשקל, ולהשתמש במסך בתור .

אני מסכים שכל הפואנטה זה לנתק את המסך לגמרי, אם המסך רק "מסתובב" אז זה נחמד ועדיף על כלום אבל לא שימושי באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שהיום קניתי את ה-Transformer T100, וזה מגניב רצח הקטע שאפשר פשוט לנתק את המסך, לזנוח בצד חצי מהמשקל, ולהשתמש במסך בתור טאבלט.

אני מסכים שכל הפואנטה זה לנתק את המסך לגמרי, אם המסך רק "מסתובב" אז זה נחמד ועדיף על כלום אבל לא שימושי באותה מידה.

הסתכלתי עליו, הוא מאוד נחמד והוא נראה הרבה יותר אמין כיוון שהוא דגם חדש יותר, אבל הבעיה שלי היא שאני לא מסוגל לעבוד על משהו שהוא קטן יותר מ-11 אינטש, כשגם זה בעייתי לי.

כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, התחלתי לחפש מחשב נייד של , ומצאתי דגם מאוד חמוד שנראה לי שזו ההתפשרות הכי טובה שאני יכול לקוות לה...

Dell XPS 12 Duo Ultra Boo - רציתי לשאול האם מישהו מכיר בעייתיות מסויימת עם המחשב? אני אישית מאוד סומך על , וגם על מותג דגל שלהם - XPS.

מצאתי אותו באינטרנט במחיר מאוד זול יחסית (4,000 ש"ח) בחנות שנקראת newpc. הסיבה שאני מציין את שם החנות היא שההפרש בינה לבין המתחרות הוא משהו מטורף בסביבות 1,700 ש"ח (!!!).

רציתי לשאול גם האם מישהו מכיר את החנות, היא חדשה יחסית באינטרנט, מצאתי אותה דרך זאפ, ומבירורים חובבניים הבנתי שהיא פועלת כבר בערך 3 חודשים.

אני מאוד מפחד מעוקץ כלשהו כזה או אחר, למרות שהחנות מפורסמת בזאפ, ומאפשרת קנייה דרך , אני מחפש ביקורות נוספות על החנות.

לכן כל מי שמכיר ויכול לשתף מידע אני אשמח לשמוע.

המון תודה לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשום שם שזה מוצר מוחדש, אחריות לשנה לא ברור מי נותן ויטפל במחשב, המפרטים הזויים לגמרי והמחיר לא הגיוני. אחריות לשנה בלבד לפי מה שרשום. יתכן ומדובר ביבוא אפור. יש שם 2 מחשבים כאלה עם מפרטים שונים לגמרי באותו מחיר וזה המפרט הכי הזוי - http://www.newpc.co.il/items/336203-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-Dell-XPS-12-Duo-Ultrabook-XPS-UltraBook-%D7%93%D7%9C

אני עדיין הייתי לוקח את היוגה פרו 2...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שהמחיר מרים גבה או שתיים...

בגלל זה שאלתי כדי לברר, השארתי פרטים ומחר אני אצור איתם קשר כדי לוודא מה אני מקבל ומול מה אני עומד...

אתה חייב להודות שאם המחיר נכון, לא אכפת לי גם אם זה השוק השחור... המוצר שווה ומכוסה באחריות של חנות (גם אם לשנה, זה לא בעיה למצוא מעבדה חיצונית)

אני מאוד אהבתי את הדגם הזה, שיש לו יתרון על פני ה-Lenovo שהמקלדת נשארת מוגנת, הזווית צפייה של המסך הרבה יותר רחבה לפי מה שהבנתי בגלל שהוא IPS.

ובכללי אחי, זה איכות, ו-XPS זה בכלל משהו שקשה לזלזל בו.

לא יודע, אני כנראה ראיתי יותר מדי דגמים ממוצעים של שקשה לי לתת להם קרדיט גם אם המחשב הוא באמת משהו טוב.

בכל מקרה נבדוק את זה מחר, לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם IPS.

בכל אופן - תעדכן.

לצורך העניין באיביי מחשב מחודש כזה עולה 3,500 ש"ח עם אחריות לשנה

http://www.ebay.com/itm/DELL-XPS-12-Convertible-Ultrabook-i7-4500U-8GB-Ram-256GB-SSD-12-5FHD-1080P-Touch-/301236650761?pt=Laptops_Nov05&hash=item46231a8309

יש מפרטים זולים יותר כמובן, אולי שווה לך להזמין מחו"ל בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...