הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב - עמוד 9 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב

ggg123

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
טוב חברים עשיתי סוויפ על הדיון וקראתי את כל הנושאים שמומלץ לעשות עליהם חזרה לפני הלימודים. תקנו אותי אם חסר משהו \ להוריד משהו:

JAVA - מערכים , לולאות, רשימות קישור , תור, סוגי אלגוריתמים נפוצים, רקורסיה.

תורת הקבוצות

לוגיקה

מתמטיקה בדידה

מספרים רקובים

טריגונומטריה

חדו"א

אלגברה לינארית

פספסתי משהו?

הבנתי שצריך לקרוא (או להקשיב במקרא שלנו..) עד הנקודה שבה אתה כבר לא מבין מי נגד מי. ז"א לקבל רקע..

מה שהבאתם פה בת'רד מספיק? יש לי חברים בטכניון (מדמח) בת"א (מתמטיקה וסטטיסטיקה) ובן גוריון (הנדסת תוכנה) ככה שאפשר לארגן חומר אם תמליצו.

וGGG עכשיו כשאתה בישורת האחרונה של שנת הלימודים הזאת, איך היה? מה תוכל להמליץ (בלי קשר ישיר למשהו..)? איך המערכת שבנית ומה היית משנה?

אוקיי, אז לגבי JAVA, אני לא חושב שצירך ללכת כל כך עמוק בחומר. נגיד, רשימות ותור (ועוד מבני נתונים) זה חומר שלומדים ממש בחלקו האחרון של הקורס.

אני חושב שמספיק רק להשתפשף מעט בחומר ההתחלתי, בבסיס. במיוחד אם אין לך רקע קודם- תנאים ולולאות, מערכים, מחרוזות. אולי קצת רקורסיה, להבין אתה העקרונות (אם כי זה נושא שיחסית נותנים עליו דגש בקורס).

מעבר לזה אני חושב שזה יהיה Too much. מה שאמרתי אמור לכסות לך כמעט את כל החודש הראשון ואת החומר לבוחן.

לגבי תורת הקבוצות, לוגיקה ובדידה. בבן גוריון מפצלים ולומדים תורת הקבוצות ולוגיקה בסמסטר א'. מבנים בדידים וקומבינטוריקה לומדים רק בסמסטר ב'. שניהם ביחד עונים להגדרה מתמטיקה בדידה.

תשים לב שמדובר בתחום שלא נוגעים בו בתיכון. הוא לא דומה לשום דבר מתמטי שנתקלת בו בעבר. זה גם הקורס הכי קשה לדעתי בסמסטר. 50% נכשלו במועד א'.

לכן אני ממליץ לנסות לעבור על נושאיו הראשונים (למרות שהחומר היותר קשה מגיע בחצי השני של הקורס, אבל יהיה לך קשה ללמוד אותו בשלב הזה).

מעבר לכך שהקורס קשה, אני חושב שהמרצים בסגל הקורס לא מעבירים אותו טוב ואין מספיק משוב על עבודות בית.

מספרים מרוכבים וטריגונומטריה- זה חומר שנלמד בתיכון ובהחלט מומלץ לעשות עליו חזרה. גם דברים יותר בסיסיים כמו חוקי חזקות, לוגריתמים, פתרון אי שיוויונים- לא יזיק לרענן ויכול לחסוך כאב ראש בהתחלה.

לגבי חדו"א ולאגברה. לדעתי האישית, אין צורך ללמוד אותם לפני. המרצים והמתרגלים מעולים.

אולי בחדו"א כדאי לראות הרצאות ראשונות של הטכניון רק כדי לנסות להפנים את הגדרת הגבול, שזה הדבר שבדרך כלל מכניס סטודנטים להלם בתחילת הקורס.

אפשר גם לרענן חוקי גזירה ואינטגרציה, אם כי זה חומר שנלמד רק בחציו השני של הקורס ויש עליו הרבה תרגול.

מעבר לזה אני לא חושב שצריך עוד משהו. שוב, את עיקר הזמן לדעתי כדאי להשקיע בלוגיקה ותורת הקבוצות, ורענון קל של חומר מהתיכון.

מעבר לכך זה יהיה טיפה מוגזם ועלול לשחוק אותך לפני השנה הראשונה שהיא גם כך שוחקת ומאוד עמוסה.

כמובן שאם יש לך את הזמן והרצון לעשות את זה, אז אפשר באמת לעבור לצפות בהרצאות ביוטיוב בכל הקורסים אבל אני חושב שעדיף לך לנוח וליהנות מהזמן שנותר.

לגבי שנה א'. היה קשה, אין ספק. לוקח קצת זמן להיכנס לעניינים ולהבין איך ללמוד. זה שונה לגמרי מבית ספר, וצריך לשנות לא מעט הרגלי למידה.

בסמסטר א' זה היה הקושי המרכזי. מבחינת החומר הנלמד, הוא סך הכל מובן ועם הרבה עבודה אפשר להגיע לציונים מעולים. כמו שאמרתי, המכשול הוא לוגיקה וכדאי לעבוד על זה הרבה.

סמסטר ב' יצא השנה יותר עמוס משמעותית מסמסטר א', כי החליטו לפצל את המבחן באלגברה 2 לשלושה בחנים במהלך הסמסטר. זה בנוסף לעוד בוחן בחדו"א 2 ובקומבינטוריקה.

אז יצא שכל הסמסטר הזה הוא כמו תקופת מבחנים ואין כמעט זמן לעבודות הגשה.

הרבה בחנים בסמסטר זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות, כי זה שואב את כל הזמן מדברים אחרים, ונפלנו על סמסטר כזה. מקווה בשבילך שזה לא יהיה כך בשנה הבאה.

לגבי בניית המערכת, יש כל מיני גישות. אני העדפתי מערכת שמתפרסת על כל השבוע, כך שכל יום יהיה לא עמוס ומסתיים יחסית מוקדם. השאיפה שלי הייתה לסיים בסביבות השעה 2-4 ולא ללמוד עד שעות מאוחרות כמו 6-8.

זה טוב לדעתי כי זה מפנה את שאר היום ללמידה עצמית. גם ניסיתי למנוע כי הבנתי שזה מבזבז לא מעט זמן, אך לפעמים יש אילוצים ואין ברירה.

בכל מקרה שתדע שהמערכת שנרשמת אליה לא שווה יותר מידי. כל אחד יכול ללכת למי שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 - מעבר לכך שהקורס קשה, אני חושב שהמרצים בסגל הקורס לא מעבירים אותו טוב ואין מספיק משוב על עבודות בית.

2 - לגבי שנה א'. המכשול הוא לוגיקה וכדאי לעבוד על זה הרבה.

3 - לגבי בניית המערכת, יש כל מיני גישות. אני העדפתי מערכת שמתפרסת על כל השבוע, כך שכל יום יהיה לא עמוס ומסתיים יחסית מוקדם.

בכל מקרה שתדע שהמערכת שנרשמת אליה לא שווה יותר מידי. כל אחד יכול ללכת למי שהוא רוצה.

תודה רבה!

כמה שאלות..

1. יש דרך להתגבר על זה? או שפשוט DEAL WITH IT

2. צפייה בסרטונים על נושא הלוגיקה יספיקו? או שצריך לתת על זה דגש משמעותי יותר?

3. גם אני מעדיף כמוך. מה כוונתך במשפט האחרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה יכול ללמוד את החומר לבד, את מה שלא הבנת בשיעור.

2. מספיק לצפות ביוטיוב (זה יותר ממה שרוב מוחלט מהסטודנטים יעשו). מה שכן, לפעמים צפייה בלבד לא עוזרת להכניס טוב את החומר לראש. עדיף שתסכם את ההרצאה או שתצפה בה שוב לפני הלימודים. באופן כללי אני ממליץ בקורסים קשים לחזור על סיכום ההרצאה הקודצת בהפסקה שלפני ההרצאה היום.

3. מה שהוא התכוון זה שאתה לא כפוף לשיבוץ במערכת. יש תרגול ביום חמישי בבוקר או ביום רביעי בצהריים? גם אם אתה רשום לזה שביום רביעי, אתה יכול ללכת לזה שבחמישי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

כמה שאלות..

1. יש דרך להתגבר על זה? או שפשוט DEAL WITH IT

2. צפייה בסרטונים על נושא הלוגיקה יספיקו? או שצריך לתת על זה דגש משמעותי יותר?

3. גם אני מעדיף כמוך. מה כוונתך במשפט האחרון?

אוקיי בעקרון גיל ענה לך אבל אוסיף כמה דברים.

לגבי לוגיקה. אני לא יודע מי המרצים שיהיו אצלכם בסגל, אבל יש כמה מאוד לא מומלצים ושתדע מי מעביר את הקורס אתה מוזמן להתייעץ איתי.

אני אישית הלכתי למרצה שבאמצע הקורס פשוט התחיל להסתבך עם עצמו וההרצאות אצלו היו סיוט. זה קרה דווקא בשלב שהרמה בקורס קפצה כמה דרגות (יש בערך באמצע הקורס קפיצה מטורפת).

בדיעבד אני חושב שהייתי צריך לעבור למרצה אחר, אבל זה היה יוצר לי בעיות אחרות במערכת.

לכן, אפשר להקדים תרופה למכה וללכת מלכתחילה בקורס הזה למרצה כמה שיותר טוב, גם אם זה אומר מערכת פחות נוחה.

חוץ מזה יש המון חומר בדרייב של בן גוריון (אתה תכיר אותו כשתתחיל ללמוד) והרצאות מוקלטות.

הכי חשוב בלוגיקה- מעבר להבנה עמוקה של ההגדרות וההוכחות, זה לתרגל והרבה. אצלנו בסמסטר היו רק 2 מטלות בית כתובות שצריך להגיש, וזה גרוע.

שאר המטלות היו שאלות סגורות שצריך לענות באינטרנט. זה לא מספיק. במבחן צריך לדעת לכתוב הוכחות מלאות ופורמליות, ועל זה לא מספיק עבדו איתנו.

מקווה בשבילך שאצלך זה יהיה שונה, ואם לא- אז לעשות את זה באופן עצמאי.

אני אישית לא יודע כל כך להמליץ לך איך להתכונן ללוגיקה, כי אני בעצמי לא עשיתי את זה. אני חושב שצפייה בסרטונים ומעבר על הגדרות אמור לכסות אותך להתחלה.

3- מה שגיל אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי את תורת הקבוצות, אני לקראת סיום הסרטונים (1,4,5 סיימתי, נשאר 6) בגדול זה סינית בשבילי אבל את העיקרון הבנתי, כל פעם שהפרופ' רשם הגדרה או משוואה עצרתי ווידאתי שאני מבין למה או מה ההגדרה אומרת.

האם צריך לעשות משהו מעבר לזה? לזכור סימנים בע"פ(למרות הזמן הרב שנותר עד ללימודים תכלס)? בעיקרון לא מסובך כל נושא תורת הקבוצות, להוכיח לבד משוואה אולי לא אצליח כרגע, אבל אני מבין כל הוכחה שהוא רושם בעצמו על הלוח. אני עושה משהו לא נכון?

עוד משהו קטן, יש חשיבות לסדר הלמידה? אם כן, איזה נושא הייתם ממליצים לי "לתקוף" לאחר מכן? חשבתי על לוגיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי בגדול זה סינית כי אם תיתן לי עכשיו משוואה להוכיח או שיקח לי המון זמן להצליח או שלא אצליח לעשות את זה.

אבל כל מה שהוא הסביר בסרטונים הבנתי, לקח טיפה זמן, אבל הבנתי.

אני מניח שזה אומר שאני לא שולט בחומר, אלא רק מבין מה זה אומר, בקווי מתאר כלליים, תורת הקבוצות. נראה לך מספיק או שיש צורך להיכנס בעובי הקורה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי בגדול זה סינית כי אם תיתן לי עכשיו משוואה להוכיח או שיקח לי המון זמן להצליח או שלא אצליח לעשות את זה.

אבל כל מה שהוא הסביר בסרטונים הבנתי, לקח טיפה זמן, אבל הבנתי.

אני מניח שזה אומר שאני לא שולט בחומר, אלא רק מבין מה זה אומר, בקווי מתאר כלליים, תורת הקבוצות. נראה לך מספיק או שיש צורך להיכנס בעובי הקורה?

תודה!

לאיזה נושא הגעת בתורת הקבוצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, כיסית פחות או יותר 4 הרצאות ראשונות.

אם בא לך (ואתה מרגיש בסדר עם מה שראית) תנסה להתקדם ליחסים שזה חומר טיפה יותר מורכב אבל מאוד בסיסי וחשוב להמשך הקורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...