הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב - עמוד 8 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב

ggg123

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי, אז אני לא מכיר את הקורס של מבני נתונים של מדעי המחשב, וגם לא עשיתי קומבי או אלגברה 2. בקשר לחדוא 2, בעקרון הוא יותר טכני ופחות קונספטואלי מחדוא 1 (אין לך חדוא 3, נכון?). אתה תסתדר. לא חושב שיש טעם להתחיל ללמוד אליו כבר עכשיו. זמן טוב למלא מצברים וכו'.

כנראה שגיל יהיה יותר מועיל ממני בשלב זה. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני לא מכיר את הקורס של מבני נתונים של מדעי המחשב, וגם לא עשיתי קומבי או אלגברה 2. בקשר לחדוא 2, בעקרון הוא יותר טכני ופחות קונספטואלי מחדוא 1 (אין לך חדוא 3, נכון?). אתה תסתדר. לא חושב שיש טעם להתחיל ללמוד אליו כבר עכשיו. זמן טוב למלא מצברים וכו'.

כנראה שגיל יהיה יותר מועיל ממני בשלב זה. בהצלחה!

נכון, אין חדו"א 3. חדו"א 2 וסיימנו :)

גם אני שמעתי שחדו"א 2 יותר טכני וגם הבנתי שהוא פחות עמוס בחומר. בכל אופן, חדו"א הכי פחות מדאיג אותי (זה הציון הכי גבוה שלי בסמסטר).

אני יותר מפחד מקומבי, שהוא סוג של המשך של לוגיקה ותורת הקבוצות, קורס שהיה לי מאוד קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא אהבתי קומבינטוריקה - אצלינו לקורס קוראים "מתמטיקה דיסקרטית". כל הנושאים של בעיות מנייה, תורת הגרפים, מספרי קטלן, תורת רמזי ועוד מאוד משכו אותי. מצד שני, היה לי מרצה מדהים.

אלגברה לינארית 2 זה חרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ggg123 תגיד ממה ששמעת (אם הספקת :) ) מאנשים שלומדים בשנה השניה והשלישית כמה נפוץ זה להשיג עבודת סטודנט בתכנות למי שלומד מדמ"ח בב"ש?

באזור ת"א הבנתי שאין בעיה כזאת, וכרגע זה מה שאני מנסה להבין בהתלבטות שלי בין ב"ש לת"א בבחירת אוניברסיטה.

יש יום פתוח השבוע אני אנסה לצוד סטודנטים ולשאול אותם על הסוגייה אבל אולי יש לכמה ח'ברה פה ידע בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו השאיפה שלי גם, בשנה האחרונה.

אתה למדת בטכניון נכון? שם הבנתי גם כן לא חסרות אופציות לעבודה, החשש היחידי שלי הוא רק בב"ש.

אם אני מתפשר על QA אני לא סוגר את עצמי לתחום הזה? הרי בסופו של דבר אני רוצה לתכנת, ולא להישאב לעולמות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ggg123 תגיד ממה ששמעת (אם הספקת :) ) מאנשים שלומדים בשנה השניה והשלישית כמה נפוץ זה להשיג עבודת סטודנט בתכנות למי שלומד מדמ"ח בב"ש?

באזור ת"א הבנתי שאין בעיה כזאת, וכרגע זה מה שאני מנסה להבין בהתלבטות שלי בין ב"ש לת"א בבחירת אוניברסיטה.

יש יום פתוח השבוע אני אנסה לצוד סטודנטים ולשאול אותם על הסוגייה אבל אולי יש לכמה ח'ברה פה ידע בנושא?

היי.

לא יצא לי לדבר יותר מידי עם חבר'ה משנה שנייה ושלישית, אבל אני מאמין שלא תהיה בעיה להשיג משרה.

אני מציע שתסתכל על מודעות דרושים, אני זוכר שמצאתי די הרבה אפשרויות. קח בחשבון שמקימים בקרוב בב"ש קריית היי טק שתפתח עוד המון משרות.

בנוסף, יש לא מעט חברות פה באיזור ולא רק בב"ש אלא גם בקריית גת, אשדוד, שדרות.

יכול להיות שבת"א יהיה יותר קל למצוא עבודה, אבל עם ממוצע טוב לא חושב שתהיה בעיה גם בב"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תולים הרבה תקווה בקריית היי טק שנפנתחת, אבל עדיין אין שם יותר מידי משרות, נפתחו טיפה בEMC והם עשו גיוסים באוניברסיטה אבל כרגע עד כמה שאני יודע הם כבר לא מחפשים ואין עוד הרבה חברות גדולות בתחום התוכנה בבאר שבע - בנתיים... ככל שיתפתח האזור תעשייה הזה יהיו יותר.

אבל הרבה מאוד עובדים במרכז ונוסעים ברכבת או ברכב לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

טוב חברים עשיתי סוויפ על הדיון וקראתי את כל הנושאים שמומלץ לעשות עליהם חזרה לפני הלימודים. תקנו אותי אם חסר משהו \ להוריד משהו:

JAVA - מערכים , לולאות, רשימות קישור , תור, סוגי אלגוריתמים נפוצים, רקורסיה.

תורת הקבוצות

לוגיקה

מתמטיקה בדידה

מספרים רקובים

טריגונומטריה

חדו"א

אלגברה לינארית

פספסתי משהו?

הבנתי שצריך לקרוא (או להקשיב במקרא שלנו..) עד הנקודה שבה אתה כבר לא מבין מי נגד מי. ז"א לקבל רקע..

מה שהבאתם פה בת'רד מספיק? יש לי חברים בטכניון (מדמח) בת"א (מתמטיקה וסטטיסטיקה) ובן גוריון (הנדסת תוכנה) ככה שאפשר לארגן חומר אם תמליצו.

וGGG עכשיו כשאתה בישורת האחרונה של שנת הלימודים הזאת, איך היה? מה תוכל להמליץ (בלי קשר ישיר למשהו..)? איך המערכת שבנית ומה היית משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספרים רקובים? מה זה? אתה מתכוון מרוכבים?

בעיקרון עם טריגו ועם הכרות בסיסית עם מספרים מרוכבים אתה אמור להגיע קומפלט לסמסטר הראשון שלך. אם תלמד קצת מעבר לחומר של התיכון (פונקציות טריגונומטריות הפוכות למשל) אתה תכנס יפה לסמסטר הראשון.

כל השאר הם קורסים שאתה הולך ללמוד בשנה הראשונה וכמה שתדע יותר - כן יוקל לך. עם זאת, אל תגזים עם זה, שלא ישעמם לך בהרצאות ;)

כאמור אני ממליץ על הוידיאו באלגברה 1מ (או אלגברה א') של דוד צילג ז"ל ועל הוידיאו בחדו"א 1ת' ז"ל של אביב צנזור, שניהם מהטכניון ושניהם מצויינים, ונגישים לכולם דרך היוטיוב. את חדוא תראה עד הגדרת הגבול וזה יפחית לך טלטלות בקורס. עם הוידיאו באלגברה אפשר לרוץ בכיף לדעתי.

זו דעתי לפחות - קח בחשבון שאני עושה תואר שונה באוניברסיטה שונה, אז תבדוק בסילבוס של הקורסים מה רלוונטי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח כן, הכוונה הייתה למספרים מרוכבים, צחקתי כמובן :)

תודה רבה. אם כך, ספרים וחומרים עכשוויים מאנשים שלומדים שנה א' אין טעם להשיג? ביוטיוב זה פחות או יותר זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...