הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב

ggg123

Recommended Posts

היי!

באוקטובר הקרוב אני מתחיל ללמוד מדעי המחשב בבן גוריון.

יש לי זמן פנוי בתקופה הקרובה עד הלימודים והייתי רוצה לנצל אותו כדי להתכונן כמה שאפשר לתחילת התואר.

המטרה היא לאפשר לעצמי כניסה רכה ככל הניתן לתחילת השנה.

יש לציין שאין לי כלל רקע או ידע במדעי המחשב או תכנות.

בינתיים התחלתי לצפות בשיעורי "מבוא למדעי המחשב" שנמצאים באתר של הטכניון.

מה עוד אפשר לעשות חוץ מזה?

יש שפת תכנות כלשהי, שהיא יחסית פשוטה וקלה ואפשר ללמוד בזמן קצר, ושגם תעזור לי באיזשהו אופן בלימודים?

או אולי מדריך טוב שנותן בסיס ורקע טוב לתכנות?

אשמח להכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ובשיעורי המבוא - על איזו שפה מדברים?

אתה מתכוון לשיעורי המבוא שאני צופה בהם באתר הטכניון? שם מלמדים שפת C.

בבן גוריון עד כמה שידוע לי מלמדים JAVA אבל אני לא בטוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בסילבוס של הקורס במבוא עם איזו שפה לומדים.

אם מעולם לא תכנת, להתחיל ללמוד את הבסיס מאיזה מדריך טוב, תהיה התחלה נכונה.

בתחום המתמטיקה, יהיה רעיון לא רע ללמוד את הבסיס של תורת הקבוצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני פולש לדיון, אבל אני אנצל את ההזדמנות ואפנה שאלה לגיל

כאחד שמתכנת כבר כ 10 שנים בכל השפות, מבוא למדעי המחשב יהיה לי קליל לחלוטין ? כמה עבודה הקורס הזה דורש בערך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באקדמיה (באוניברסיטה בעיקר) הדגש הוא על יכולות אנליטיות, ולאו דוקא על ידע לתכנת בשפה כזאת או אחרת.

בקורסים שבהם לומדים על שפות תכנות, נושא הסינטקס הוא יחסית שולי.

הולכים יותר לכיוון של מה הקומפיילר, מה מתבצע בזמן ריצה, יעילות של תוכניות, סיבוכיות וכד'.

ידע בתחביר של שפות תכנות הוא יתרון, אבל מי שמעולם לא תכנת יהיה לו מאוד קשה בתואר כזה.

לפותח הדיון, בהמשך למה שהמליצו לך כאן, נושא תורת הקבוצות הוא די חשוב ומשהו שבאמת שווה להשקיע בו.

נסה להשיג חומר רשמי מהאוניברסיטה (יש לב"ג לדעתי אתר ברשת שסטודנטים מעלים לשם סיכומים) או להשיג ספרים של האוני' הפתוחה (הקורס מתמטיקה בדידה).

ובהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שראיתי בסילבוס של הקורס (באונ' ת"א) יש הרבה מתמטיקה, הייתי ממליץ לחזק את זה שלא תקבל כאפה בשנה א' :)

אשמח לדעת, למה בחרת בבן גוריון ולא בת"א?

וכמו כן, למה מדמ"ח ולא הנדסת מחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני פולש לדיון, אבל אני אנצל את ההזדמנות ואפנה שאלה לגיל

כאחד שמתכנת כבר כ 10 שנים בכל השפות, מבוא למדעי המחשב יהיה לי קליל לחלוטין ? כמה עבודה הקורס הזה דורש בערך ?

יהיה קל מאוד. לאורך הקורס תצטרך לבצע משימות תכנות בסגנון של מיון מיזוג, חיפוש בינארי, ועוד כמה תוכניות פשוטות שיתנו לך לשלוט ב-syntaxt ובד בבד לממש כמה דברים בסיסיים דומים.

לפי הסילבוס לומדים JAVA.

אתה אומר לנטוש את C שכבר התחלתי וללמוד JAVA?

יש המלצה למדריך טוב?

פשוט חפש ברשת java tutorial (או בפורום תכנות כאן ב-HWzone)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שראיתי בסילבוס של הקורס (באונ' ת"א) יש הרבה מתמטיקה, הייתי ממליץ לחזק את זה שלא תקבל כאפה בשנה א' :)

אשמח לדעת, למה בחרת בבן גוריון ולא בת"א?

וכמו כן, למה מדמ"ח ולא הנדסת מחשבים?

אכן רוב השנה הראשונה זה מתמטיקה, ואני אכן לוקח קורס רענון במתמטיקה דרך האוניברסיטה כדי לחזור על החומר שחשוב לשנה א' וכן סימנתי לעצמי תורת הקבוצות ואנסה לעבור גם על זה.

לגבי בן גוריון- נטו שיקול של נוחות מחייה ומגורים, וגם הבנתי שאין סיבה להעדיף את ת"א במדמ"ח.

לגבי הנדסת מחשבים- הייתה לי התלבטות רבה בין מדעי המחשב להנדסת מחשבים והחלטתי בסוף ללכת על תואר שמתמקד יותר בתוכנה מאשר בחומרה.

למה? פשוט נראה לי יותר חכם ללכת לקצה אחד של התחום ולהתמקד בו ברמה הגבוהה ביותר מאשר להיות תלוי בין שני תחומים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

יהיה קל מאוד. לאורך הקורס תצטרך לבצע משימות תכנות בסגנון של מיון מיזוג, חיפוש בינארי, ועוד כמה תוכניות פשוטות שיתנו לך לשלוט ב-syntaxt ובד בבד לממש כמה דברים בסיסיים דומים.

פשוט חפש ברשת java tutorial (או בפורום תכנות כאן ב-HWzone)

תודה גיל.

נכנסתי ישירות לאתר של הקורס באוניברסיטה, ויש שם המלצות לחומרי לימוד.

אחד מהם זה המדריך הבא, שנכתב על ידי אחד המרצים:

http://www.cs.bgu.ac.il/~intro141/wiki.files/prakim-cs.pdf

אשמח אם תבדוק לי במהרה את איכות המדריך ותעבור באופן גס על הנושאים והתוכן.

כרגע המדריך הזה נראה כמו האופצייה הטובה ביותר שלי משום שהוא נכתב ממש על ידי מרצה מהמחלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הם הקורסים של סמסטר ראשון בב"ג? צריך לדעת כדי להמליץ על הכנה טובה :)

בכל מקרה הקורסים של מבוא למדמ"ח למיניהם בנויים כך שגם מי שלא תכנת מימיו יוכל להסתדר איתם. כמובן שיותר ניסיון מועיל, אבל הדגש הוא פחות על התחביר של השפה ויותר על הלוגיקה של מה שאתה כותב - לעמוד בדרישת סיבוכיות, לממש את אלוגריתמי המיון החביבים על המרצה האחראי וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הם הקורסים של סמסטר ראשון בב"ג? צריך לדעת כדי להמליץ על הכנה טובה :)

בכל מקרה הקורסים של מבוא למדמ"ח למיניהם בנויים כך שגם מי שלא תכנת מימיו יוכל להסתדר איתם. כמובן שיותר ניסיון מועיל, אבל הדגש הוא פחות על התחביר של השפה ויותר על הלוגיקה של מה שאתה כותב - לעמוד בדרישת סיבוכיות, לממש את אלוגריתמי המיון החביבים על המרצה האחראי וכו'.

הקורסים:

חדו"א א'1

מבוא ללוגיקה ותורת הקבוצות

אלגברה 1

מבוא למדעי המחשב

לגבי מבוא למדעי המחשב- ידוע שלא צריך להגיע עם רקע בתכנות ומתחילים מ 0. מצד שני, יש לי קצת זמן פנוי והייתי רוצה לרכך ככל האפשר את תחילת הלימודים. בגלל זה אני רוצה ללמוד לפחות את הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...