הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב - עמוד 10 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנה לקראת שנה א' במדעי המחשב

ggg123

Recommended Posts

אז את תורת הקבוצות סיימתי, גם את ההרצאות על היחסים (סוף סרטון 9 + סרטון 10) הבעיה שהם כוללים קצת מושגים מהרצאות קודמות שלא ראיתי, כך שחלק מהדברים היו לא מובנים. אבל את העיקרון הבנתי, לא מסובך ממש.

אוקיי מבחינת הנושאים הבאים-

אלגברה א'-

חדו"א 1ת -

מבוא למדמ"ח (שווה משהו בכלל?) -

בנוגע ללוגיקה, לא מצאתי משהו בערוץ הטכניון. פספסתי או שלקחתם ממקום אחר?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אז את תורת הקבוצות סיימתי, גם את ההרצאות על היחסים (סוף סרטון 9 + סרטון 10) הבעיה שהם כוללים קצת מושגים מהרצאות קודמות שלא ראיתי, כך שחלק מהדברים היו לא מובנים. אבל את העיקרון הבנתי, לא מסובך ממש.

אוקיי מבחינת הנושאים הבאים-

אלגברה א'-

חדו"א 1ת -

מבוא למדמ"ח (שווה משהו בכלל?) -

בנוגע ללוגיקה, לא מצאתי משהו בערוץ הטכניון. פספסתי או שלקחתם ממקום אחר?

תודה מראש

ההרצאות שהבאת במבוא למדמ"ח לא רלוונטיות, הקורס עובר בצורה אחרת בבן גוריון.

תתרגל את הסינטקס הבסיסי של JAVA. מספיק עד מערכים ומחרוזות לטעמי. יש המון מדריכים ואפשר גם להיעזר בחומר של הקורס עצמו שעובר בבן גוריון (אם אתה רוצה אני יכול להעביר לך את המצגות).

אני עבדתי עם התרגילים האלו:

http://www.ntu.edu.sg/home/ehchua/programming/java/J2a_BasicsExercises.html

הם בסיסיים וטובים.

אתה יכול גם לנסות לפתור את העבודה הראשונה שעשינו בסמסטר א' השנה. היא לא קשה אבל תסגור אותך יפה על החומר של השבועיים -שלושה הראשונים של הקורס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההרצאות שהבאת במבוא למדמ"ח לא רלוונטיות, הקורס עובר בצורה אחרת בבן גוריון.

תתרגל את הסינטקס הבסיסי של JAVA. מספיק עד מערכים ומחרוזות לטעמי. יש המון מדריכים ואפשר גם להיעזר בחומר של הקורס עצמו שעובר בבן גוריון (אם אתה רוצה אני יכול להעביר לך את המצגות).

אני עבדתי עם התרגילים האלו:

http://www.ntu.edu.sg/home/ehchua/programming/java/J2a_BasicsExercises.html

הם בסיסיים וטובים.

אתה יכול גם לנסות לפתור את העבודה הראשונה שעשינו בסמסטר א' השנה. היא לא קשה אבל תסגור אותך יפה על החומר של השבועיים -שלושה הראשונים של הקורס .

סבבה תודה לכם חברים!

ומאיפה הבאת הרצאות על הלוגיקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להיסחף, אלגברה וחדו"א זה המון. אלה הקורסים הקשים יותר, תתמקד בהם. וב-JAVA כמובן אם זו השפה. אין צורך במעבר ללולאות, מערכים, מחרוזות והבסיס של OOP - תבין מה זה מחלקות, בנאים, משתנה\פונקציה סטטית וירושה, פולימורפיזם ואנקפסולציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אוקיי. מעולה מבחינתי...

חשבתי לעבור על זה פשוט בגלל מה שggg רשם שהוא מצטער שהוא לא עשה את זה.

אצלנו הקורס נקרא "לוגיקה ותורת הקבוצות" , זה עובר ביחד.

אם הגעת ליחסים אתה פחות או יותר מכוסה לתחילת הקורס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלנו הקורס נקרא "לוגיקה ותורת הקבוצות" , זה עובר ביחד.

אם הגעת ליחסים אתה פחות או יותר מכוסה לתחילת הקורס

אז בעצם ההרצאות על תורת הקבוצות כוללות בתוכן לוגיקה? ההוכחות שאיתם התקשת בעבר להוכיח הם בעצם ההוכחות האלה שפרופ' רון אהרוני מוכיח על הלוח? (ואני מניח שההוכחות במבחן קשות אף יותר..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק שיש לך את הבסיס, שלא תגיע בתחילת הקורס לנקודת קריסה בה אתה לא מבין כלום והמרצה מתקדם. אתה כבר עכשיו במצב יותר טוב ממה ש-80% מהסטודנטים שיהיו איתך בקורס יהיו בתחילת השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם ההרצאות על תורת הקבוצות כוללות בתוכן לוגיקה? ההוכחות שאיתם התקשת בעבר להוכיח הם בעצם ההוכחות האלה שפרופ' רון אהרוני מוכיח על הלוח? (ואני מניח שההוכחות במבחן קשות אף יותר..)

כן בדיוק, לפחות כך זה בבן גוריון (לא יודע לגבי הטכניון).

לא יודע מה רון אהרוני הוכיח, אבל ההוכחות בתחילת הקורס הן די בסיסיות ולמרות זאת קשה בהתחלה לתפוס אותם כי לכתוב הוכחה זו טכניקה ועל טכניקה צריך להתאמן הרבה כדי להבין אותה ולהצליח לשחזר אותה לבד בשאלות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

מה קורה חברים?

חודש וחצי לפני תחילת הלימודים, לא השקעתי עד עכשיו מי יודע מה, אבל ככל הנראה אתן פוש כי אין ברירה.

זה המצב שלי:

תורת הקבוצות - ה4~ פרקים הספציפיים שהמליצו פה בדיון.

חדו"א 1ת' - הגעתי לפרק 5 (לא כולל פרק 4 שדולג משום מה) שם הוא מסביר על פונקציות בהרחבה, כשבפרקים הקודמים היו הסברים על סוגי המספרים ואי שוויונים (פרק 2) , רקע היסטוריה ומשפטים מוכרים (פרק 1) , פונקציות (פרק 3). (את פרק 4 שזה פעולות על פונצקציות פספסתי - האם קריטי?)

כל אלה סיימתי*, כשמה שנשאר להשלים זה: אלגברה (נניח 5 פרקים ראשונים גם כן?), קורסי מבוא למתמטיקה שמצאתי באתר COURSERA מהאונ' העברית (שם אני מקווה למצוא הסברים למספרים מרוכבים, טריגו, אינדוקציה, וכל מיני דברים בסיסיים שכאלה), וJAVA עד רקורסיה.

שאלותי הם אלה- האם התכנון שלי נכון? לא פספסתי משהו? האם מספיק להגיע עד פרק 5 בערך בהרצאות מהטכניון(באלגברה ובחדוא 1ת)? או שיש להמשיך עוד בפרקים. אין בעיה לעשות כך אם תמליצו.

תודה! (וחג שמח :))

* כשאני אומר סיימתי כוונתי היא שהקשבתי בעיון (לא כמו דני דנון) להרצאות והבנתי מה המרצה רוצה מחיי, אך לא פתרתי כלום או משהו כזה, הבנה בסיסית שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנית פעולה טובה,לפי דעתי לא פחות חשוב זה דברים בסיסיים כמו טריגו (זהויות בסיסיות, מעגל היחידה, ואיך נראות הפונקציות) ומרוכבים (בעיקר פעולות חיבור חיסור חילוק חזקה ושורש עם מרוכבים) שאנשים מגיעים בלי זכר עם זה לאוניברסיטה ומצופה מהם להבין ולהפנים את הנושאים בשעה הראשונה של השיעור הראשון :P וחבל ליפול על זה... בעיקר לא להיות מהסטודנטים שמדבור עליהם בסרטון הזה:

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מרוכבים חוזרים מההתחלה ולעומק.

בבן גוריון לא ממש.

זה אפילו לא עובר בהרצאות. מקדישים לזה את התרגול הראשון (שעתיים) באלגברה 1. ממש לא מספיק לאנשים שלא למדו/לא זוכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...