LG 34UM95 - ביקורת קצרה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LG 34UM95 - ביקורת קצרה

Vidati

Recommended Posts

2n6xjdw.jpg

2j2vjb8.jpg

הקדמה:

הרבה זמן רציתי להתחדש במסך חדש, איכותי ובעל רזולוציה גבוהה.

חיפשתי מסך גודל 27' ומעלה (באותו הזמן היה לי מסך 27', ידעתי שאני רוצה גדול יותר) ובעל רזולוציה גבוהה מ1080P כי על מסך 27' הרזולוציה הזאת נמוכה בשבילי ולכן חפשתי משהו כמו 1440P או אפילו ולשמחתי ראיתי מסך חדש שיצא לשוק וזה ה-34UM95.

הייתה לי התלבטות בן מסך שהוא 3440X1440 לבן אבל המחשב שלי כנראה לא היה סוחב את במשחקים מה שהיה מצריך החלפה של כרטיס מסך (או הוספה) ושידרוג הספק, ובגלל שאין לי ממש רצון להתעסק עם CROSSFIRE או החלטתי ללכת על מסך שהוא "רק" 3440X1440.

ובנושא של משחקים ה-7970 על מסך 3440X1440 מתמודד בכבוד! אבל על זה יותר מאוחר.

חייב לציין לטובה את B&H על האריזה המעולה של המסך! למרות שהוא גדול גם ככה הם מצאו קופסא עוד יותר גדולה ומלאו אותה בפצפצים ככה שהמסך היה מוגן גם בקופסא המקורית וגם בקופסא נוספת עם פצפצים.

מה בקופסא:

מסך, רגלית, כבל , כבל DISPLAY PORT, ברגים לרגלית.

מבנה:

ברגע שרואים את הקופסא של הדבר הזה המחשבה הראשונה שעברה לי בראש: מה לעזעזל חשבתי לעצמי! זה עצום! איך אני אשים את זה על השולחן??? אבל לאחר השוק הראשוני הכול היה בסדר, המסך אומנם גדול מאוד אבל יחסית קומפקטי והרגלית לא תופסת יותר מידי מקום על השולחן ואפילו הצלחתי לשים שני מהצדדים בצורה שלא תראה מגוחכת, ויש לי שולחן יחסית קטן.

מבנה:

המסך בנוי בצורה פשוטה מאוד, כל מה שצריך לעשות זה לחבר את הרגלית עם שני ברגים ואפשר לנסוע! מכאן גם נובעת הבעיה המרכזית של המסך הזה, אין כמעט אפשרויות של הטעיה של המסך, יש למעלה למטה (לא יותר מידי) ואין בכלל לצדדים. על מנת להתגבר על בעיית הטעיה למעלה ולמטה אפשר להניח את המסך כל קופסא. אבל בנוגע לצדדים אני אציין ש-LG השתמשה בפאנל איכותי וזוויות צפייה נראות טוב בכל מצב ומכל זווית.

הרגלית שקופה (פלסטיק) חוץ מהבסיס עצמו שעשוי מתכת (אלומיניום?) ואמור לתת תחושה שהמסך מחובר לקיר או תלוי באוויר.

המסגרת קרום עשוייה מפלסטיק אבל נראת יוקרתית ולא זולה, המסך נמתח ממש עד לקצוות ובמצב כבוי נותן תחושה שהמסך מתוח מקצה לקצה אבל כשמדליקים רואים שיש בערך סנטימטר של מסגרת מהצדדים ומלמעלה ושני סנטימטרים מלמטה.

ואם מדברים על הלמטה, בתחתית יש לוגו של וממש מתחת למסך ישנו ג'ויסטיק קטן שבעצם מנווט בתפריטים של המסך.

התקנים וחיבורים:

ek3mkk.jpg

2XHDMI, 1XDISPLAY PORT, 2XTB, 3XUSB

* מאוד ממולץ להשתמש בDP ולא בHDMI כי מוגבל ל50MHZ וDP ל-60MHZ, התמונה יותר חלקה ב-DP.

2 חיבורי טנדרבולט נפוצים בעיקר במחשבי אפל אבל אני מאמין שביום מן הימים גם מחשבי ה- יתמחו.

רכזת עם USB3 ושני USB2.

מנעול קנזינקטון.

כפתורי ניווט:

2hyc4s7.jpg

כמו שציינתי ישנו ג'ויסטיק שאחראי על השליטה וההגדרות של המסך, לטעמי צורת הניווט הזאת מאוד נוחה במיוחד מהשיטה של סאמסונג, (מסך קודם שלי) ששם היו כפתורי מגע מייאשים שכל הזמן היתה לי בעיה של לחיצות שלא נקלטות (סבל אחד גדול).

אבל פה הניווט הוא חלק וזורם כמו שצריך.

אני לא הולך לפרט לפרטי פרטים על התפריטים, רק אציין שהמסך תומך במכיילים (זאת המילה?) ואפשר לכייל את המסך ללא בעיה.

גדול:

2ih6k9h.jpg

flbiht.jpg

99gwuf.jpg

21:9 "סינמטי" לדעתי זה הדבר הבא! המסך פשוט מושלם אבל לוקח זמן להתרגל אליו, בהתחלה הרגשתי מאוד מוזר להביט לצדדים יותר ממה שהייתי רגיל, וזה קצת מעיק בהתחלה, קימור עדין היה פותר את הבעיה הזאת אבל בטח מייקר את המוצר בהרבה.

34' 3440X1440 זה בעצם מסך 27' 2560X1440 עם הרחבות מהצדדים, זאת אומרת מבחינת גובה של המסך אין הבדל אבל ועוד איך יש מבחינת רוחב.

סרטים:

2uxx0di.jpg

23lme1k.jpg

כל מי שאוהב לצפות בסרטים יהנה עם המסך הזה, אין יותר פסים שחורים ומקבלים תמונה גדולה ובדיוק למה שהמשורר התכוון!

משחקים:

מפרט:

i7 3770

16GB

7970 3GB

אני לא משחק הרבה אבל אוהב לשחק 4 ומרוצים מידי פעם, המסך הזה פשוט מדהים במשחקים, ב-BF4 לקח לי שבוע להתרגל כי כל הזמן מתתי כי היה לי מאוד קשה להתרגל לעכבר, המרחק שהיד צריכה לעשות מצד לצד היה ממש קשה להתרגל אבל אחרי שבוע אני לא יכול לחזור חזרה ל16:9.

BF4 - רץ על הגדרות HIGH ב40-70 שזה יחסית שחיק אבל אני מעדיף להוריד לMEDIUM ולשחק על 60+.

עם המסך הקודם הייתי משחק על HIGH ב1080P והמשחק היה מאוד שחיק ומעל 60+ אז אני לא מתפשר הרבה פה על איכות.

DIRT SHOWDOWN רץ על הגדרות הכי גבוהות על 60+.

CIV5 רץ חלק על הגדרות הכי גבוהות אבל הוא לא ממש כבד.

בכל אופן לשחק עדיין אפשר ואפילו כיף, המסך פשוט שואב אותך פנימה ואתה בכלל לא רואה את החדר.

טוב אני אסיים פה, אני יודע שלא עברתי על הכול ואם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לשאול.

שוב אני לא כותב מקצועי אז אם יש טעיות כתיב, מתנצל מראש, עברית זאת לא השפה הראשונה שלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הביקורת המושקעת. וכל הכבוד על פינת העבודה המסודרת. :xyxthumbs:

הוספתי קישור לביקורת שלך בסטיקי.

המסך נראה מעניין מאוד. אני עדיין בהתלבטות ביני ולבין עצמי האם אני מעדיף מסך כזה או איזה "30 עם 2560X1600 (קצת יותר קטן, ומשהו כמו 20% פחות שטח עבודה כולל, אבל גודל נקודה גדול יותר, כלומר יותר קל לעיניים, ויותר שטח עבודה לגובה, שזה יתרון במצבים מסוימים).

ואני מסכים שלחצני מגע זה זבל. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה ביקורת למעוניינים יש אותו עכשיו בmassdrop, בקרוב מאוד 100$ הנחה ואולי יגיע גם ל120$

https://www.massdrop.com/buy/lg-34um94-ultrawide-monitor

השאלה מה המיסים על מסך מחשב בגודל כזה, והאם יש אחריות בינלאומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

המסך עלה לי 900$ + 280$ משלוח + 250$ מס, יצא יקר יותר ב100$ מהתכנון המקורי אבל לא משמעותי.

המשלוח היה לניו זילנד ככה שלא היה שום בולשיט חוץ מהמס...

אני ממש מרוצה ואני מאמין שהוא ישרת אותי לעוד הרבה זמן.

לא ראיתי שום פיקסלים שרופים, אבל יש קצת זליגות אור אבל לא משהו רציני, אחרי זמן מסויים לא מבחינים בזה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ביקורת מעולה, תודה ותתחדש! :xyxthumbs:

נחכה שהמחירים ירדו :x

נחכה ונחכה ונחכה ו...ניחשת נכון, נחכה.

אני מקווה שהמילים שלי שגויות והמחיר ירד, אבל אם יש בלעדיות על המסך, אני לא רואה סיבה שהם יורידו את מחיר המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אני חייב לציין שהיה די קשה להתרגל לגודל אבל אני מתחיל להרגיש ש... חחחחח אולי זה לא הגבול ואולי אפילו הייתי מסתדר עם משהו גדול יותר! חחחח אני יודע נשמע הזוי.

LG הכריזו על הדור הבא של המסך הזה וזה פחות או יותר אותו דגם אבל עם קימור עדין.\

http://www.geeky-gadgets.com/lg-34uc97-curved-ultrawide-ips-129-monitor-coming-at-ifa-2014-18-08-2014/

lg-curved-monitor.jpg

הפאנל נראה אותו הדבר וגם הרזולוציה... אני מתחיל להרגיש את העקצוצים שוב :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...