מאגר מפרטי מחשב מומלצים (מעודכן אפריל 2015) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאגר מפרטי מחשב מומלצים (מעודכן אפריל 2015)

YairZ

Recommended Posts

MeUser - נסה להשתמש יותר בסימני פיסוק, מאוד קשה לקרוא את מה שאתה כותב.

בהתייחס להודעה הראשונה שלך:

מפרט הגראפיקה מיועדים לתוכנות הרלוונטיות אך כולל חומרה מאוזנת. דוגמא למפרטים הכוללים דגש ספציפי אפשר לראות בקטגוריית "מקסימום גיימינג, מינימום מחיר".

כונן כיום הוא כבר סטנדרט ולא מיותר בכלל - בתור אחד שמתעסק בגראפיקה ואין לו כרגע כונן , אך כן התעסק במחשבים שיש בהם כונן שכזה, ההבדל הוא לא יאומן. להסתכל על זה במובן של רק "רינדורים" ותמיכות הקשורות אליו זה לא דבר נכון לעשות, שכן הכונן המכאני הוא הצוואר הבקבוק הגלובאלי בכמעט כל מחשב כיום. נתת דוגמא למפרט בסיסי לפוטושופ - התוכנה הנ"ל מתעסקת המון בראם וכן בכונן הקשיח (או SSD) שלך. זמן פתיחה התוכנה ו/או פתיחה/שמירה של פרוייקטים גדולים הוא קצר משמעותית וכן רצף העבודה בתוכנה הוא חלק הרבה יותר. הדבר תקף גם לתוכנות גראפיקה אחרות, עם השמת דגש לוידאו. נכון שהמעבד הוא ה"בסיס" (וכן ניתן להחליף, זה רק יותר כאב ראש לעשות זאת), אבל המפרטים הללו מכוונים גם לתמיכה עתידית וגם להיות מאוזנים as-is כפי שהם עכשיו.

בנוגע ל"כרטיסים מוסמכים" - בולשיט. הם סה"כ בודקים את התמיכה והאצה כלשהי תקפה לארכיטקטורה או סדרת כרטיסים ולא כרטיס בודד. כרטיסים מקצועיים יכולים להיות עדיפים לחלק מהמשתמשים, אך בתקציבים נמוכים (כלומר עד איזור 2000 ש"ח לכרטיס), לקוואדרו או פיירג'יאל כמעט ואין יתרונות לעומת סדרות הגיימינג, וכן אפילו דברים בסיסיים כמו גודל הזכרון שעליהם מגביל בקלות פרוייקטים שהם מעל לבסיס ואנשים לא יודעים זאת אפילו.

למען הסר ספק, מפרטי הגראפיקה נבנו לאחר אינספור דיונים בפורום, מעבר על סקירות בחו"ל וכן פורומים מקצועיים וכמובן ידע אישי שכן אני מתעסק עם רוב התוכנות הללו. אם מישהו צריך מחשב מקצועי/שרת, זה יעלה לו באיזור ה-30-40 אלף ש"ח (כאשר רק הכרטיס עולה חצי מהתקציב), וזה משהו שלאנשים שעוסקים בזה באופן פרטי 99.9 אחוז לא משתלם, אלא רק לחברות - וגם שם זה בסימן שאלה.

בהתייחס להודעה השניה שלך - לא הבנתי (והיה עדיף אם פשוט היית רושם את זה כחלק מההודעה הקודמת שלך ולא נפרדת עם תמונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

מוזר מאוד, כי לא התאמתי את זה ככה (באג במערכת?). אטפל בזה, עד מחר אמור להסתדר. תודה.

עריכה: מאגר המפרטים עודכן והבעיות תוקנו.

במידה ויש הערות/שאלות/בקשות, אשמח לשמוע.

תהנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום. תודה רבה על המפרטים המומלצים.

האם יש אפשרות לצרף קטגוריה של מחשבים המיועדים לעריכת אודיו? זו אולי נישה קטנה יותר מאשר עריכת , אבל עריכת אודיו כבדה [עם הרבה ערוצים ופלאגינים] יכולה להעמיס מאוד על המערכת, ויהיה נחמד אם במקום לנחש מה מתאים יהיה אפשר לערוך בחירה מושכלת של רכיבים. חנויות מקצועיות לפעמים מוכרים מחשבים כאלה בתור 'חתול בשק' - אך כנ"ל יותר טוב לדעת את הנתונים האמתיים המתאימים לדרישות של עריכת אודיו.

ייתכן שיתברר שקטיגוריה זו מקבילה לחלוטין לקטיגוריה שכבר קיימת - אך גם את זה אשמח לדעת בצורה מדוייקת.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדומה לתחום העריכה הגראפית, עריכת האודיו מעט בעייתית. בשימוש מקצועי, לרוב הבעיה היא לא המחשב אלא הדרישה לציוד ייעודי שהתוכנות השונות דורשות.

אני מכיר מספר אנשים שמתעסקים בתחום באופן מקצועי, כולל קרוב משפחה שלי. אם באמת יש דרישה למפרטים מהסוג הזה, אין לי בעיה ליצור קטגוריה של עריכת האודיו ולתת המלצות למפרטים בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל המפרטים שלכם יש 256/240 במקום לשים 120GB/128 ולחסוך כסף או לשפר חלק אחר.

בנוסף עצבן אותי שלוח האם הוא h97 hd3 כשגרסא הרבה יותר טובה עולה אותו דבר או בתוספת ממש לא מורגשת h97 d3h

בנוסף במפרט הגיימינג של i5 הוצע ה4690 שבינו לבין 4590 אין הבדל ביצועים בגיימינג, אבל הוא עולה 100 שקל יותר ללא הצדקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- יש כונני 256/240 רק בחלק מהמפרטים. הסיבה שהם נפוצים יותר היא כי מעבר לעובדה שהם משתלמים יותר, הם גם מהירים יותר בפועל. אם מישהו רוצה להגדיל / להקטין את הנפח, מוזמן לעשות זאת כשילך לחנות.

- אני מתבסס על המחירים ממוצעים של החומרה. בחלק מהחנויות הפרש המחירים של בין D3H ל-HD3 עומד על כ-80 ש"ח (אם לא יותר), כאשר ההבדל העיקרי הוא התמיכה ב-M.2 וסאטה אקספרס - גם פה, מי שרוצה לשדרג/לשנמך מוזמן לעשות זאת. המפרטים נועדו לתת אינדיקציה כללית ולא ספציפית.

- היות ולא ניתן לבצע במעבדים הללו, עדיף לקחת אחד עם תדר בסיס גבוה. כיום אומנם אין הגבלה, בעתיד יורגש שינוי מסויים. ולגבי הפרש המחירים, גם פה מדובר על מחיר ממוצע ולא מול חנות ספציפית זולה, לכן הפרש זה משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

כל הכבוד על ההשקעה!

אנחנו רוצים לבנות מחשב גיימינג וזה מאוד עוזר.

יש לי שאלה כללית לגבי כמות מודולים בזיכרון.

תמיד אמרו לי שעדיף זוג זכרונות, כי אז הם עובדים יחד וזה משפר את הביצועים.

ראיתי ברוב מיפרטי המחשב לגיימינג שההמלצה היא לרכיב יחיד של 8GB.

ברור שאם נשדרג בעתיד ל-16 GB ע"י הוספת רכיב נוסף זה מצויין - אבל האם בינתיים לא מפסידים בביצועים?

האם לא עדיף לשים 2 רכיבים של 4GB - ואם נרצה לשרג בעתיד אז עוד זוג כזה בסלוטים הפנויים?

כמו כן, האם תוכלו לפרט כמה משחקים לדוגמה שדורשים 16GB?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה!

אנחנו רוצים לבנות מחשב גיימינג וזה מאוד עוזר.

יש לי שאלה כללית לגבי כמות מודולים בזיכרון.

תמיד אמרו לי שעדיף זוג זכרונות, כי אז הם עובדים יחד וזה משפר את הביצועים.

ראיתי ברוב מיפרטי המחשב לגיימינג שההמלצה היא לרכיב יחיד של 8GB.

ברור שאם נשדרג בעתיד ל-16 GB ע"י הוספת רכיב נוסף זה מצויין - אבל האם בינתיים לא מפסידים בביצועים?

האם לא עדיף לשים 2 רכיבים של 4GB - ואם נרצה לשרג בעתיד אז עוד זוג כזה בסלוטים הפנויים?

כמו כן, האם תוכלו לפרט כמה משחקים לדוגמה שדורשים זיכרון 16GB?

תודה

אין כיום משחקים שדורשים יותר מ8gb ראם. השימוש ב16 הוא ריבוי משימות - מולטי, הרבה חלונות פתוחים במקביל למשחק והרבה תוכנות שרצות ברקע.

השיפור שמקבלים עם 2 מודולים הוא 3% שזה זניח ולא מורגש וכמובן עולה אותו מחיר וחוסם אפשרות לשדרוג עתידי בלוחות אם עם 2 סלוטים של תושבות לראם שזה בעצם רוב הלוחות אם הזולים.

חשוב גם להזכיר שהזיכרון הוירטואלי של וינדוס אם הוא מאוחסן על מדמה ראם בצורה מצוינת במשימות שהם לא גיימינג. למחשב גיימינג אין שימוש מעבר ל8gb. רק אם המחשב ישמש להרבה משימות במקביל אז יש מקום ל16gb או אם יש כסף מיותר להשקיע אז למה לא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 4 חודשים מאוחר יותר...

כמה הערות/תיקונים אפשריים בנוגע למפרט משחקים ב-4060 ש"ח:

1. ניתן למצוא סטיק של 8GB זכרון פנימי בפחות מ-300 ש"ח ואפילו בפחות מ-250 ש"ח (TMS מוכרים זכרון של Hynix ב-235 ש"ח ופלונטר מוכרים זכרון של קינגסטון ב-211 ש"ח).

2. ה-BX100 זול ביותר מ-100 ש"ח לעומת ה-MX100 אך הפרש הביצועים ביניהם זניח יחסית ולא מצדיק את תוספת המחיר עבור ה-MX100.

3. בעקבות החסכון של זכרון ה-RAM וה-SSD, אפשר להכניס למפרט כרטיס מסך GTX 960 במקום ה-GTX 660 (שהוא כרטיס ישן וחלש לעומת ה-960 ולא מעט חנויות מחזיקות מלאי קטן שלו, אם בכלל).

http://hwzone.co.il/specslist/spec/view/id/12

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הערות/תיקונים אפשריים בנוגע למפרט משחקים ב-4060 ש"ח:

1. ניתן למצוא סטיק של 8GB זכרון פנימי בפחות מ-300 ש"ח ואפילו בפחות מ-250 ש"ח (TMS מוכרים זכרון של Hynix ב-235 ש"ח ופלונטר מוכרים זכרון של קינגסטון ב-211 ש"ח).

2. ה-BX100 זול ביותר מ-100 ש"ח לעומת ה-MX100 אך הפרש הביצועים ביניהם זניח יחסית ולא מצדיק את תוספת המחיר עבור ה-MX100.

3. בעקבות החסכון של זכרון ה-RAM וה-SSD, אפשר להכניס למפרט כרטיס מסך GTX 960 במקום ה-GTX 660 (שהוא כרטיס ישן וחלש לעומת ה-960 ולא מעט חנויות מחזיקות מלאי קטן שלו, אם בכלל).

http://hwzone.co.il/specslist/spec/view/id/12

מר בחור אתה שוכח שעברה חצי שנה שבה המחירים עודכנו.

בנוסף כיום ב4000 כבר ניתן לקבל מפרט עם מעבד i5 וכרטיס מסך GTX970. המחירים ירדו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...