[הנדסה] האם שווה לדחות את הלימודים בשנה על מנת ללמוד באוניברסיטה ולא מכללה - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[הנדסה] האם שווה לדחות את הלימודים בשנה על מנת ללמוד באוניברסיטה ולא מכללה

shaks

Recommended Posts

אז ככה

אני בן 24, אחרי טיול, כרגע לומד במכינה להנדסה שאל אוניברסיטת בן גוריון.

נכון לעכשיו הולך לי טוב מבחינת ציוני המכינה ואני מקווה לסיים עם ממוצע של 85+- בשני המקצועות (פיזיקה ומתמטיקה).

אני מעוניין ללמוד הנדסת מערכות תקשורת בבן גוריון.

ציון הפסיכומטרי שלי (או יותר נכון המרכיב הכמותי בציון הפסיכומטרי שלי) אינו מספיק (121).

על מנת לעבור את הסכם הנדרש עם הציון הזה אצטרך להוציא במכינה ציונים מאוד גבוהים (95+) ואני כבר מוכן נפשית לאפשרות שזה לא בטוח יקרה ולכן לא אוכל להתקבל ללימודים בשנה הקרובה בבן גוריון.

האם לדעתכם כדאי לי לחכות את השנה הזאת ולשפר את הפסיכומטרי שלי על מנת שאוכל להתקבל בשנה שלאחריה או שכדאי לי להתחיל ללמוד כבר בשנה הקרובה במכללה?

כרגע החשיבה שלי נוטה לכיוון של שיפור ציון הפסיכומטרי שלי זאת על מנת שבמהלך התואר אלמד באמת במוסד שאני רוצה ואת התואר שאני רוצה (כרגע את התואר של הנדסת מערכות תקשורת יש בארץ בHIT ובבן גוריון בלבד) וכשאסיים את התואר אהיה בנקודת פתיחה יותר טובה שלא תקביל אותי לעומת אם אלמד במכללה.

אשמח לייעוץ ודעות (בעיקר מאנשים שבתחום אך גם ממביני עניין).

תודה מראש וסליחה על החפירה ;)

- - - תגובה אוחדה: - - -

שכחתי לציין שגם אפשרות נוספת שאני מעדיף פחות היא ללמוד הנדסה באוניברסיטת תל אביב שם אני עובר את הסכם של הנדסת מכונות ותעשיה וניהול (אם כי מבחינת המוסד אני לא הכי מרוצה בבחירה של צל אביב על פני בן גוריון והמקצוע זוהי סוג של התפשרות על הנדסה אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי בדיוק סיים את התואר הזה. בקצרה: הוא התקבל לעבודה בשכר של 16.

גיסי סיים הנדסת תוכנה בסמי שמעון בצטיינות ובעבודה הראשונה שלו קיבל 13.

אז זה מסכם לך את הדעות הקדומות אצל מעסיקים, גם אם יקבלו אותך תתחיל מנקודה נמוכה יותר.

ומסתבר שזה לא משנה שהא קרע את התחת והצטיין כל התואר. לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה צריך גם לקחת בחשבון את האפשרות שלא תצליח לשפר את הפסיכו' במידה הדרושה.

ב. ברור שתואר באונ' עדיף. את המידה בה הוא עדיף אי אפשר לכמת. בוגרי מכללות מסתדרים ואף עובדים בפירמות מכובדות בתפקידים טובים. ההסתברות לכך נמוכה יותר כמובן.

זו שאלה ללא תשובה. (למרות שיש כאלה שלדעתם ישנה תשובה מוחלטת)

ג. לכן - תעשה פשוט מה שנראה לך ומה שתהיה שלם איתו.

לגבי ת"א

* לא ממליץ כל כך ללכת ללמוד הנדסת תעשיה וניהול (בתור בוגר).

* אני חושב שללמוד הנדסת מכונות זו אופציה לא רעה בכלל. מכיר מישהו שעשה תואר שני בת"א ועובד בפריים סנס (שאפל קנו, אז כיום זה "אפל").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחצית מחברות ההייטק שאני עבדתי בהן (תחום הסמיקונדקטור), אפילו לא ראיינו מהנדסי חשמל/מחשבים בוגרי מכללות.

במקומות שהיו יותר גמישים, לקחו בוגרי מכללות טובים במיוחד או על סמך הכרות אישית של עובד אחר.

לפני שקופצים עליי: אני לא מביע דעה אם זה ראוי או לא, אני רק מתאר את המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...