מצלמה מקצועית למתחילים - התייעצות - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה מקצועית למתחילים - התייעצות

yehonatan28

Recommended Posts

אל תקנה DSLR, זה לא באמת מיועד לשוק החובבים וחבל על הכסף והסרבול.

אומנם יש מצלמות מסדרות "כניסה" שמתאימות לכאורה "לחובבים" אבל במילא הגוף כמעט ולא עושה שום הבדל אלא העדשות - וזה לא רק עניין של "יותר טוב" או "פחות טוב", יש הרבה עדשות מסוגים שונים לשימושים שונים.

במיוחד אם במילא הרקע שלך ביסודות הצילום לפי מה שאני מבין הוא דיי אפס (אם מושגים כמו אורך מוקד, צמצם ומהירות תריס לא אומרים לך כלום, אז זה המצב), פשוט חבל לקפוץ לעולם הזה שבמילא לא מיוחד לחובבים.

לחובבים יש היום את שוק המצלמות חסרות המראה:

http://www.megapixel.co.il/articles/archive/33369

ובכל מקרה לפני שאתה קונה anything, תלמד קודם קצת על יסודות הצילום:

http://www.galitz.co.il/articles.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לחובבים יש היום את שוק המצלמות חסרות המראה

כמו שאמרת, לא הייתי מגדיר כל DSLR כמצלמה מקצועית, אך גם לא הייתי מגדיר את כל החסרות מראה כמצלמות לחובבנים.

לשתי הקטגוריות ישנן מצלמות Entry level שמתאימות יותר לחובבנים ומצלמות Pro למי שרוצה לעלות ברמה.

כמו כן, ופוג'י משתמשות בחיישנים שהם APS-C כמו רוב מצלמות ה-DSRL - גם השיקה ליין מצלמות שהן Full frame.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בהכרח בין גודל החיישן ובין הייעוד של ה"מערכת".

אני לא רואה היום שום סיבה אמיתית לחובב (שמתכנן גם להישאר כזה) לקנות מערכתDSLR, זה מיותר ומסורבל. במיוחד אם הוא לא שוחה בכסף והמטרה שלו היא לקנות גוף + עדשת קיט בסיסית. זה לא יתן לו כלום. עדיף לו כבר לקנות אפילו סתם קומפקטית עם שליטה ידנית עם החשיפה, התוצאה תהיה דומה ברוב המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שאין בהכרח קשר אך בכל זאת ישנה השפעה.

בקשר לשאר מה שרשמת, אני מסכים בהחלט.

רק שצריך לקחת בחשבון שככל שהאיכות עולה, המחיר עולה (לא תמיד בצורה ליניארית) וזה נכון גם ל-DSLR, גם למל"מ וגם בקומפקטיות.

השוני הוא שלרוב ההוצאות בקומפקטיות נגמרות עם קניית המצלמה (פחות אביזרים ויכולת לשדרוגים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה DSLR, זה לא באמת מיועד לשוק החובבים וחבל על הכסף והסרבול.

אומנם יש מצלמות מסדרות "כניסה" שמתאימות לכאורה "לחובבים" אבל במילא הגוף כמעט ולא עושה שום הבדל אלא העדשות - וזה לא רק עניין של "יותר טוב" או "פחות טוב", יש הרבה עדשות מסוגים שונים לשימושים שונים.

במיוחד אם במילא הרקע שלך ביסודות הצילום לפי מה שאני מבין הוא דיי אפס (אם מושגים כמו אורך מוקד, צמצם ומהירות תריס לא אומרים לך כלום, אז זה המצב), פשוט חבל לקפוץ לעולם הזה שבמילא לא מיוחד לחובבים.

לחובבים יש היום את שוק המצלמות חסרות המראה:

http://www.megapixel.co.il/articles/archive/33369

ובכל מקרה לפני שאתה קונה anything, תלמד קודם קצת על יסודות הצילום:

http://www.galitz.co.il/articles.html

קודם כל, תודה רבה על הלינקים לאתרים - אני אשתמש בזה.

דבר שני, אני קראתי את מה שכתבתם ואני יודע שמצלמת DSLR היא שלא בהכרח מיועדת לחובבנים כמוני אבל מכאן מתחילים...הראי כל המקצוענים כיום היו פעם חובבנים מתחילים כמוני - אף אחד לא נולד עם ביד.

זה ברור לי (ואני גם לקחתי את זה בחשבון כבר שרק שהתחלתי לחשוב על האם לקנות בכלל מצלמת DSLR) שזה עסק לא זול בכלל בעיקר למתחילים אבל אני גם חושב שאם אני קונה גוף ועדשה איכותיים בסביבות ה-4000 ש"ח אז כזאת יכולה לשמש אותי כ 6-7 שנים כמו כלום גם אם אני לא צלם מקצועי שעוסק בתחום 24 שעות ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שאם אני קונה גוף ועדשה איכותיים בסביבות ה-4000 ש"ח אז כזאת יכולה לשמש אותי כ 6-7 שנים כמו כלום גם אם אני לא צלם מקצועי שעוסק בתחום 24 שעות ביום.

אתה טועה טעות מרה :)

6-7 שנים זה נצח, ו-4000 ש"ח יספיקו לך בקושי לגוף בסיסי (שכבר היום הוא לא יהיה ברמה מי-יודע-מה, על אחת כמה וכמה עוד כמה שנים) עם עדשת קיט (שתכלס לא שווה כמעט כלום) ולכל היותר עוד איזו עדשת 50 1.8 קטנה וזולה (500 שקל) כדי שאשכרה תוכל לעשות מידי פעם משהו מעבר למה שאפשר לצלם גם עם האייפון...

DSLR בסיסית עם עדשת קיט 18-55 מעפנה (זה מה שנכנס בתקציב) לא יתן כמעט שום דבר מעבר למה שאפשר לצלם היום באייפון... בשיא הרצינות :/

ובטח שבמכשירים חדשים יותר שיצאו בשנה-שנתיים הקרובות.. מצחיק שאתה מייעד את הסט הבסיסי הזה ל-6-7 שנים :) זה חלום נחמד אבל הוא מנותק מהמציאות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון זה את העובדה שכשאתה קונה גוף של חברה מסוימת אתה "כבול" לחברה הזאת מבחינת העדשות, אומנם יש עדשות של חברות צד שלישי כמו סיגמה וכדומה, אבל בכללי אם קנית קנון אתה יכול להשתמש רק בעדשות עם מאונט שתואם לקנון.

לגבי המצלמה עצמה, אני הייתי לפני מספר שנים באותה הדילמה ועשיתי את החושבים שלי והלכתי על הקנון 600D עם עדשת קיט פשוטה 18-55, לא היה לי מושג בצילום והעובדה שלא הלכתי על משהו יקר יותר תרם לי להבין לאן אני רוצה להתקדם, עדשה רחבה/זום/מאקרו. ...

גוף פשוט יחסית של מתחילים ועדשת קיט לימדו אותי איך להשתמש נכון במצלמה וכשאני למדתי את כל המושגים ואיך לתפעל את המצלמה בשביל להשיג את התוצאות שרציתי התחלתי לפזול לעבר עדשות אחרות.

על פי השימושים שלי הבנתי שאני רוצה עדשה מאוד רחבה אז העדשה הראשונה שקניתי הייתה סיגמה 8-16 שעלתה לי קצת יותר מהגוף של המצלמה אבל לראשונה הבנתי את הכוח של העדשות האלה ונורא אהבתי את זה במיוחד לצילומי נוף שלזה העדשה מיועדת.

לאחר זמן מה קניתי עוד עדשה שעלתה לי גרושים כי היא לא בנויה ממש טוב של קנון וזאת ה50ממ f 1.8 נכון עד היום אין לי עדשה עם זום יותר גבוהה מה55 של עדשת הקיט אבל הבנתי שזה לא מה שממש מושך אותי אני יותר אוהב רחב והעדשה של ה50ממ מספקת אותי כרגע כי היא מכניסה הרבה יותר אור בצילום משמע בתנאי תאורה ירודה התמונה יוצאת הרבה יותר מוארת ופחות רעש.

לקנות גוף עם עדשת קיט למישהו שהוא לא ממש מבין בצילום זאת דרך נהדרת ללמוד, צריך להתחיל מאיפושהו.

זה היה ה5 סנט שלי, אם יש לך שאלות אני יכול לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל במשומש במצב חדש :)

היום אפשר להשיג D90 שזה דור וחצי אחורה (עד ISO 800 תמונה די נקיה) כולל חיצוני ועדשה סבירה 18-105 ב 3,000 ש"

או שתחפש D7000/7100 אלו מצלמות מעל רמת כניסה.

לרמת כניסה תחפש D3200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה טעות מרה :) 6-7 שנים זה נצח, ו-4000 ש"ח יספיקו לך בקושי לגוף בסיסי (שכבר היום הוא לא יהיה ברמה מי-יודע-מה, על אחת כמה וכמה עוד כמה שנים) עם עדשת קיט (שתכלס לא שווה כמעט כלום) ולכל היותר עוד איזו עדשת 50 1.8 קטנה וזולה (500 שקל) כדי שאשכרה תוכל לעשות מידי פעם משהו מעבר למה שאפשר לצלם גם עם האייפון... DSLR בסיסית עם עדשת קיט 18-55 מעפנה (זה מה שנכנס בתקציב) לא יתן כמעט שום דבר מעבר למה שאפשר לצלם היום באייפון... בשיא הרצינות :/ ובטח שבמכשירים חדשים יותר שיצאו בשנה-שנתיים הקרובות.. מצחיק שאתה מייעד את הסט הבסיסי הזה ל-6-7 שנים :) זה חלום נחמד אבל הוא מנותק מהמציאות :)

אז במידה ואני עדיין כן קונה DSLR... מה אתה מציע לי לעשות?

- - - תגובה אוחדה: - - -

או שתחפש D7000/7100 אלו מצלמות מעל רמת כניסה.

לרמת כניסה תחפש D3200

חשבתי על Nikon D7100.. מה אתה אומר?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם יש לך שאלות אני יכול לעזור.

יש לך איזה דגם מסוים להציע לי? עם מה אתה עובד עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במידה ואני עדיין כן קונה DSLR... מה אתה מציע לי לעשות?

לקחת בחשבון שאתה צריך להכפיל את התקציב.

ולו רק בתור התחלה.. אלוהים גדול לגבי ההמשך :)

להקציב עוד כמה אלפי שקלים לעדשה או שתיים שיהיו יעודיות לתחום שאתה יותר מתחבר אליו, לפלאש חיצוני אחד לפחות אלא אם אתה בוחר בתחומים ספציפיים שזה לא רלוונטי עבורם, ואולי לאביזרים נוספים שעם הזמן תגלה שאתה צריך.

ובכל מקרה, לצאת מהחלום שבו אתה מרגיש כאילו ש"השקעתי 4000 שקל עכשיו אני מלך העולם ואף אחד לא יכול לדבר איתי 7 שנים!!!" כי ה-4000 שקל שלך הם התקציב הכי מינימלי וראשוני שקיים בתחום הזה, שדרוש רק בשביל המינימום ההכרחי כדי להיכנס אליו.... ולמרות שאתה אולי מרגיש להיפך, זאת ממש לא "השקעה לטווח ארוך".

כמובן שזה לא אומר שלא תוכל לקנות גוף ועדשת קיט ב-4000 ולהישאר איתם לנצח, הכל סבבה.

רק שעם הסט הה אתה פשוט לא תקבל שום תוצאה שלא היית מקבל במילא גם ממצלמה קומפקטית קטנה ונוחה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שזה לא אומר שלא תוכל לקנות גוף ועדשת קיט ב-4000 ולהישאר איתם לנצח, הכל סבבה.

רק שעם הסט הה אתה פשוט לא תקבל שום תוצאה שלא היית מקבל במילא גם ממצלמה קומפקטית קטנה ונוחה בהרבה.

אני לא רוצה חלילה לזלזל בידע שלך אבל לפי דעתי אני חושב שזה לא מדויק...אם אני קונה (Nikon D7100 +עדשת קיט לצורך העניין) אז אולי לא בטוח כמה זמן אני אשתמש בעדשה הזו עד שאני ארצה לשדרג אותה אבל לפי דעתי גם עם עדשת קיט פשוטה אין בכלל את האפשרות להשוות אותה למצלמה קומפקטית זולה או לאייפון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש אפשרות להשוות אותה. מישהו אפילו עשה את זה: http://www.phonearena.com/news/Lumia-1020-and-iPhone-5s-get-compared-with-DSLRs-Nokias-camera-deemed-years-ahead-of-the-iPhone_id51154

אני בכלל לא מוצא מקום להשוואה אבל אוקיי...

בסופו של דבר, חשבתי ללכת על הדגם של Nikon D7100 + עדשת קיט...מה אתם אומרים? טוב? לא טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...