מצלמה מקצועית למתחילים - התייעצות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה מקצועית למתחילים - התייעצות

yehonatan28

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני דיי חדש בכל התחום הקשור למצלמות אבל מה שכן, אני מאוד מאוד אוהב את כל הקשור למצלמות וצילום.

אני רוצה להתחדש במצלמה DSLR עד בערך 4000 ש"ח אבל אני לא יודע על מה ללכת...

SONY,CANON,NIKON...האמת שאני מצאתי מצלמה של סוני - SLT a77 והבנתי שהיא אחלה מצלמה וגם עוד במחיר סביר.

הנה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=810922

רציתי לקבל חוות דעת ממישהו שעוסק ומבין בנושא, מה אתם אומרים?

יש למישהו דגם יותר טוב להציע לי? אני אשמח ואף אודה לו.

נ.ב:

סוני נחשבת לחברת מצלמות טובה או ש...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האם התקציב הוא לציוד חדש או יד שניה?

בהחלט ניתן לקבל שילוב יפה של גוף ועדשה בתקציב הזה.

הייתי יורד מסוני, בשל העובדה שהם פחות נפוצות, ורוב העדשות שנמכרות תואמות קנון או ניקון.

הייתי ממליץ לך לשחק עם שניהם, ולראות למי אתה מתחבר יותר מבחינת הממשק,

הביצועים בשניהם יהיו דומים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהמצלמת שמצאת, ה-4000 ש"ח זה רק לגוף המצלמה. צריך להשקיע עוד כסף בעדשה, ובתקציב כזה יש לך מספיק בשביל לקנות עדשה איכותית (ולא עדשת קיט בסיסית). דהיינו, עדיף להשקיע קצת פחות כסף בגוף המצלמה על מנת להשקיע יותר כסף בעדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם התקציב הוא לציוד חדש או יד שניה?

בהחלט ניתן לקבל שילוב יפה של גוף ועדשה בתקציב הזה.

הייתי יורד מסוני, בשל העובדה שהם פחות נפוצות, ורוב העדשות שנמכרות תואמות קנון או ניקון.

הייתי ממליץ לך לשחק עם שניהם, ולראות למי אתה מתחבר יותר מבחינת הממשק,

הביצועים בשניהם יהיו דומים מאוד.

אני מדבר על ציוד חדש...והאמת שמהתחלה התחברתי יותר לסוני מאשר לשאר...אתה אומר שהדגם שהצעתי לא טוב?

- - - תגובה אוחדה: - - -

שים לב שהמצלמת שמצאת, ה-4000 ש"ח זה רק לגוף המצלמה. צריך להשקיע עוד כסף בעדשה, ובתקציב כזה יש לך מספיק בשביל לקנות עדשה איכותית (ולא עדשת קיט בסיסית). דהיינו, עדיף להשקיע קצת פחות כסף בגוף המצלמה על מנת להשקיע יותר כסף בעדשה.
הבנתי שהגוף מגיע עם עדשה בסיסית או משהו..הגוף עצמו לא טוב? ומה בעצם אתה מציע? יש לך דגם או משהו ספציפי?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגוף לא מגיע עם כלום - בלי עדשה אי אפשר לצלם. העדשה הבסיסית זו ה-Kit, והמחיר של המצלמה הזו כולל עדשת קיט מתחיל ב-4700 ש"ח. אם תשים לב לכל מצלמות ה-DSLR המחיר הזול ביותר יהיה עבור גוף בלבד, ולכן אם תרצה עדשה תצטרף להוסיף לפחות 400 ש"ח עבור עדשה קיט, או אפילו 1000 ש"ח ומעלה עבור עדשה יותר איכותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגוף לא מגיע עם כלום - בלי עדשה אי אפשר לצלם. העדשה הבסיסית זו ה-Kit, והמחיר של המצלמה הזו כולל עדשת קיט מתחיל ב-4700 ש"ח. אם תשים לב לכל מצלמות ה-DSLR המחיר הזול ביותר יהיה עבור גוף בלבד, ולכן אם תרצה עדשה תצטרף להוסיף לפחות 400 ש"ח עבור עדשה קיט, או אפילו 1000 ש"ח ומעלה עבור עדשה יותר איכותית.

אז אתה יכול להמליץ לי על גוף + עדשה בסביבות ה4000 -3500?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצטט כל הודעה שאתה מגיב אליה.

אני אישית לא מכיר מצלמות (אני רק פולט פה מידע שלמדתי ממקורות אחרים כשחיפשתי בעצמי מצלמה) אבל אני מקווה שמישהו אחר יוכל לעזור לך. אתה יכול קצת לרפרף פה בפורום ולחפש מידע. חוץ מזה כדאי לך קצת ללמוד את התחום קודם כדי לראות מה בכלל אתה מחפש, וגם כדאי לך למלא את השאלון:

http://hwzone.co.il/community/threads/468381-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%90-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%AA-%D7%A0%D7%95%D7%A9%D7%90-%D7%97%D7%93%D7%A9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי פונה עם התקציב הזה ליד שניה, תוכל להשיג שם אחלה מצלמות הכוללות עדשות ואביזרים נוספים, כך תוכל לקבל הרבה יותר תמורה למחיר.

למשל:

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=20&SalesSubCatID=272&ManufacturID=1339&SaleCondition=0&fromPrice=0&untilPrice=4000&Info=&Order=price&Desc=&Page=9

5RLjPXP.png

בנוסף הייתי שוקל רק את קנון או ניקון, אבל זו רק דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מבין, אבל יד שנייה אני לא מתכוון לקנות...אני אוהב לקנות רק דברים חדשים וכמובן שאני לוקח בחשבון שהם יעלו יותר.

ערכתי חיפוש בזאפ ומצאתי מצלמה של Nikon (את האמת, אף פעם לא התחברתי ל Nikon אבל משהו במצלמה הזאת תפס אותי) - Nikon D7100.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=842377

אשמח לחוות דעת מקצועית בנושא וייעוץ על עדשה נוספת בסביבות ה- 550 ש"ח (חשוב שהזום יהיה גדול וחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-550 ש"ח תמצא עדשת קיט בסיסית - 18-55 מ"מ או 70-300 מ"מ (שהיא לא תהיה פרקטית לשימושים רגילים בלי עדשה נוספת). עדשות כאלה נחשבות פחות טובות כי הן פחות חדות (עדשה זולה = אופטיקה זולה), ויש להן מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית (f/3.5 או אפילו f/4), כלומר פחות אור נכנס לעדשה וקשה יותר לעשות תמונות עם עומק שדה קטן. אם כל זה לא אומר לך כלום, אז כדאי שתלמד קצת על הנושא לפני שאתה קנייה.

אין בעיה שתקנה קיט, אבל אם אתה באמת רוצה להתמקצע תדע שבעתיד תצטרך לקנות עדשות יותר יקרות. חוץ מזה, כאמור - שווה להשקיע קצת פחות במצלמה על מנת להשקיע קצת יותר בעדשות. תזכור שעדשות הן משהו שישאר איתך גם כשתחליף (בניגוד למצלמות, עדשות לא מתיישנות).

אני לדוגמה שקלתי לקנות DSLR, אבל הגעתי למסקנה שאני לא מתכנן להשקיע עוד מאות שקלים בציוד נוסף שיהפוך את המצלמה למשתלמת, ולכן עדיף לי ללכת על קומפקטית איכותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-550 ש"ח תמצא עדשת קיט בסיסית - 18-55 מ"מ או 70-300 מ"מ (שהיא לא תהיה פרקטית לשימושים רגילים בלי עדשה נוספת). עדשות כאלה נחשבות פחות טובות כי הן פחות חדות (עדשה זולה = אופטיקה זולה), ויש להן מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית (f/3.5 או אפילו f/4), כלומר פחות אור נכנס לעדשה וקשה יותר לעשות תמונות עם עומק שדה קטן. אם כל זה לא אומר לך כלום, אז כדאי שתלמד קצת על הנושא לפני שאתה קנייה.

אין בעיה שתקנה קיט, אבל אם אתה באמת רוצה להתמקצע תדע שבעתיד תצטרך לקנות עדשות יותר יקרות. חוץ מזה, כאמור - שווה להשקיע קצת פחות במצלמה על מנת להשקיע קצת יותר בעדשות. תזכור שעדשות הן משהו שישאר איתך גם כשתחליף (בניגוד למצלמות, עדשות לא מתיישנות).

אני לדוגמה שקלתי לקנות DSLR, אבל הגעתי למסקנה שאני לא מתכנן להשקיע עוד מאות שקלים בציוד נוסף שיהפוך את המצלמה למשתלמת, ולכן עדיף לי ללכת על קומפקטית איכותית.

אני מבין את מה שאתה אומר וברור לי שבעתיד אצטרך לבצע קניות יקרות יותר של עדשות ואביזרים שונים...אבל כרגע, בתור התחלה, אני חושב שעדשת קיט תהיה קניה טובה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

השאלה לא הייתה איזה נסיון יש לך, השאלה הייתה מה אתה יודע.מרחק מוקד? מפתח צמצם? iso? מהירות תריס? עומק שדה? את המונחים האלה אתה מכיר?
אני מבין ומכיר באופן כללי(למרות שהמושגים האלו לא אמורים לי יותר מידי) אבל אני עוד צריך ללמוד יותר לעומק כדי באמת להבין את הנושא הזה טוב.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשת קיט לא תיתן לך כלום, מה תעשה כשתרצה לצלם משהו מעט רחוק איתה? זה בסך הכל 18-55(יש לי אותה אגב).

אחרי שהבנתי שהיא מגבילה אותי, חיפשתי עדשות ומצאתי עדשה שאמנם הטווח שלה לא הכי אידאלי אבל יש לה מנוע פוקוס והיא מספקת את הסחורה 28-135 ועלתה לי כ1000 שקלים יד שניה. עדשות איכותיות עם טווח אידיאלי עולות כמה אלפים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...