להיות שמאלני במדינת ישראל... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

היית צודק לחלוטין, לו אותו מוחמד שהזכרת, שלו אכן דנ"א דומה למדי לשלי, לא היה רוצה להרוג אותי - והרי הוא לא יפסיק לרצות להרוג אותי בין אם אני ימני ובין אם הייתי חושב כמוך, בין אם אני עצמי חילוני ובין אם אני דתי. במילים אחרות, אם שתי קבוצות מתחרות על אותם המשאבים, אני מסכים שהדבר ההגיוני הוא להתחלק בהם - אבל כאשר קבוצה אחת שואפת לחלוקה צודקת ואילו קבוצה שנייה שואפת לקחת הכל לעצמה, סופה של הקבוצה הראשונה להשאר ללא כלום אלא אם היא תכפה על הצד השני חלוקה "צודקת" בכוח הזרוע. עוד לא יצא לי לפגוש שמאלני שלא היה טיפש מכדי להבין זאת: "צדק" הוא לא פעולה סימטרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי אף עם לא הייתה בעיה עם שמאלנים. להיפך, דווקא מהצד שלהם נתקלתי הרבה מאוד באימירות כמו "פאשיסט" או "אתה מצביע לפאשיסטים האלה?!"

מעניין איך הם היו מגיבים אם הייתי אומר "אתה בוגד" או "אתה מצביע לבוגדים האלה?!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה מראה באופן מושלם את ההבדל בין איך שאנשי ימין חושבים לבין אנשי שמאל.

אנשי ימין - מציגים את ההבדלים והדעות שלהם בצורה ברורה.

אנשי שמאל - דוחפים מילים לפה של אנשי ימין "את הפתרון שלך זה לחסל את כולם?" <- הוא אף פעם לא אמר את זה.

ושמאלני אחר השווה אותו לנאצי.

סתם שימו לב להבדל.

וכמה נקודות לאנשי השמאל שיחשבו עלייהם טיפה כאשר הם מגינים על פרס ורבין:

- פשע אוסלו לקח את חייהם של יותר מ 1000 יהודים.

- פשע אוסלו היה אמור להוכיח לשמאלנים שחלק גדול מהערבים לא באמת רוצים שלום

- הרוב המוחץ של אנשי הימין רוצים שלום אבל בדרך יותר לאומנית ופחות פשרנית

- הכלכלה עם ביבי בישראל היא מהיציבות בעולם. ביבי לא אשם בהפרשי מעמדות שנוצרו, הפרשי מעמדות נובעים מטמטום של אנשים שאין להם עבודה נורמלית באשמתם, והם לא יודעים לכלכל את עצמם באשמתם, ואני לא מדבר על נכים או בעלי מוגבליות, אני מדבר על אנשים שלא רוצים לקחת קורס של חודש בכלכלת בית כדי ללמוד להסתדר עם שתי משכורות מינימום ולהבין שאי אפשר להביא

עם מצב כזה יותר מ ילד אחד (אני בעד מודל משפחה מסורתית, משפחה גדולה ושמחה אבל צריך להיות ראליסטי)

- מבחינת הרבה מאוד ערבים תל אביב היא התנחלות בדיוק כמו "התנחלויות " אחרות מעבר לקו הירוק.

אוניברסיטת שחמוניס, מכירים ?

שמאל זה צד פוליטי נאיבי, מנותק מהמציאות ולא מבין שהרבה מאוד ערבים רואים אותנו בתור אוייב שיש להשמיד לחלוטין למרות שאנחנו בתכלס עם שוחר שלום.

גם הימין הקיצוני של בן ארי מחפש שלום עם הערבים הוא פשוט גם לא פוסל אופציה שתיהיה מלחמה טוטאלית במקרה הצורך, כמו בטבע, כמו בהיסטוריה, כמו שקורה בעולם.

תחשבו איזו ממשלה עמדה בצרפת כאשר הם נכנעו מיד לגרמנים במלחמת העולם השניה. ממשלת ימין לאומנית ? לא נראה לי. אתם רואים את מיכאל בן ארי נכנע לאיזה שהוא אוייב פולש? פחח .

כולם מתים בסוף, אף אחג לא חיי לנצח. אבל הצרפתים העדיפו שינצלו חיילים צרפתים ושבמקום זאת ישחטו יהודים ללא יכולת קרב וללא סיכוי הוגן להגן על עצמם.

ככה זה נראה אז וככה יזכרו אותם את הצרפתים, לתמיד.

וככה יזכרו אותנו במידה והשמאל יגדל, אבל הוא לא גדל, הוא קטן. בגלל זה יש בשלטון ממשלמת ימין כבר הרבה זמן. למרות שהיא רחוקה מלהיות ממשלמת ימין וזה כבר בעיה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני אוהב לראות את עצמי כאזרח העולם לפני שאני רואה את עצמי כאזרח מדינה או כיהודי.

אין לזה שום קשר עם המציאות שאני צריך להתמודד איתה.

בפועל אני אזרח מדינת , בן העם היהודי.

ערבי מוסלמי יראה אותי כאויב לא משנה מה אני אעשה.

אין לי את הפרווילגיה לראות בכל אדם אדם ברמה הקבוצתית.

כי ברמה הקבוצתית ערבים מוסלמים הם לא סתם בני אדם חסרי הגדרה, הם אידיאולוגיה דתית תרבותית גזענית פנאטית פסיכית צמאת דם שקיימת כבר מילניום וחצי, שרצחה ושיעבדה יותר אנשים מכל תרבות אחרת בעולם.

שפועלת ללא הפסקה להסתה ושינאה ומלחמה מאז ועד היום.

ומעל הכל!!! מעוניינת בחיסולי או בשיעבודי/השפלתי כיהודי/כופר.

לכן צריך להפריד בין הרמה האישית, לרמה המדינית.

ברמה האישית יש מקום לאנשים שונים ושיחות פיוס ומידות טובות.

ברמה המדינית/לאומית יש מגמות ברורות שאי אפשר ואסור בשום אופן להתעלם מהם ולהעמיד פנים שאינם קיימות.

ברמה המידנית/לאומית/דתית הערבים המוסלמים מצידם אינם בשום אופן פרטנר לשלום.

הכוח הזה(התרבות האיסלמית) ששולט בערבים/מוסלמים והופך אותם לקבוצה בלתי ניתנת לשינוי שורשי, הוא זה שמונע מהם שינויים הנחוצים למציאות התיאורטית בה אנשי השמאל(וגם ימין) מעוניינים.

ההבדל הוא שאנשי הימין מבינים שיש הבדל בין האשליות למציאות, ואנשי השמאל חושבים שמציאות היא חלום שצריך לממש.

ולמרות שאני גם מסכים במידה מסויימת שמציאות היא חלום שצריך לממש, יש דברים שאי אפשר לחלום אל תוך המציאות, לא משנה כמה תנסו.

השמאל צריך להתעורר מהאשליה והחלום, ולהתפקח.

אחרי כישלון אוסלו, והנסיגה מעזה, ובעקבות החורף הערבי האיזורי, רוב השמאלנים בתהליך התפקחות.

השמאל המדיני/ביטחוני הולך ונעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו ניסוי מפורסם בפסיכולוגיה, שרלוונטי למקרה הנ"ל, והולך בערך כך - מכניסים שני מתנדבים לחדר סגור, ומציעים להם פרס כספי כלשהו (רצוי שיהיה מוחשי, בשביל שיהיה טעם בניסוי), תחת התנאי שעל אותם שני אנשים להסכים על אופן חלוקת הפרס ביניהם. אם שני הצדדים מודיעים לעורך הניסוי שהם הגיעו להסכמה, הם מקבלים את הפרס (כל אחד את חלקו המוסכם) והניסוי תם. זכותו של כל אחד מהמשתתפים לצאת מהחדר בכל רגע שיבחר גם מבלי שהתקבלה הסכמה כלשהי, אבל אז שניהם לא יקבלו דבר. באופן לא מפתיע, רוב המתנדבים מגיעים לחלוקה מוסכמת של 50-50.

עתה לחלק המעניין: חלק מה"מתנדבים" אינם מתנדבים כלל, אלא "שותפי סוד" של עורכי הניסוי, שמונחים לדרוש את רוב הפרס (נניח, 80% ממנו), מבלי לנמק את דרישתם ומבלי להתפשר - הם מונחים לא לעשות כלום ולא להגיד לאדם השני כלום מלבד "או שאני מקבל 80% מהפרס, או שאתה לא מקבל דבר". למתנדב (האמיתי) נותרות שתי ברירות - או לקחת רק 20% מהפרס, למרות שמדובר בחלוקה לא צודקת בעליל, או לצאת מהחדר בידיים ריקות.

מה אתם חושבים שקורה? רוב המתנדבים, אחרי נסיונות שכנוע שכמובן לא מצליחים, מסכימים לקחת את ה20% שמוצעים להם, שכן זה עדיף על כלום. מיעוטם מעדיפים לצאת בזעם מהחדר. בשורה התחתונה, בעוד שתוחלת גובה הפרס עבור מתנדבים שהושמו עם מתנדב אחר נמוכה רק במקצת מ50% (שכן עדיין יהיו מתנדבים אמיתיים שיתעקשו לקבל יותר ולא יצליחו להגיע להסכמה), התוחלת עבור המתנדבים שהושמו עם השתולים נמוכה במקצת מ20% - בעוד שהתוחלת עבור השתולים נמוכה במקצת מ80%.

מה זה אומר בעצם? רוב האנשים "הוגנים" מטבעם, לפחות כבודדים, ולכן כשהם מגיעים למצב בו הם נדרשים לשאת ולתת כשאין להם יתרון כלשהו על הצד השני יעדיפו ללכת בדרך הפשרה - אבל הניסוי מוכיח שתוחלת הרווח עולה משמעותית דווקא אם דורשים יותר גם ללא שום הצדקה לדרישה כזו. בעולם האמיתי, זה בדיוק מה שעושים הערבים - והשמאלנים שוכחים שבעצם קיימת בניסוי הזה אפשרות שלישית: להפעיל לחץ פיזי על הצד שמנגד, גם אם המטרה היחידה של הלחץ הזה היא דווקא להביא לחלוקה צודקת של הפרס ולא בהכרח לכפות עסקה בלתי-צודקת שמטיבה באופן חריג עם הצד שמפעיל את הכפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nitzanj, ממש חבל שמחקת את מה שכתבת, משום שאלה היו דברים נכונים ויפים (למרות שאתה שמאלני מסריח...). הצבעת יפה על הכשל הלוגי בטיעונים של הבחור.

בסופו של דבר, זה פשוט מאוד: מי שלא חושב כמוהם הוא חלאה, בוגד, עיוור והזוי. אפילו אם הוא היה רמטכ"ל ואדם שהקדיש כל חייו לביטחון המדינה. אני רק מתפלא שעדיין לא הוצהר פה שאנשים כאלה ראויים לכדור בראש, כפי שנעשה בדיוני אקטואליה אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי הודעה שלמה שנוגדת ומראה שכל מה שהוא כתב לא נכון עובדתית. אבל גם אני מחקתי.

בעוד הוא כותב יפה (וטועה) אבל עדיין יפה.

אמינור, לך אין תרבות דיון כלל,

מכניס לאנשים מילים לפה,

אני חושב ששמאלנים עיוורים ונאיבים לא חלאות ולא עוד דברים שהוספת שם. אין לך תרבות דיון אתה ברברי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל הולך ונעלם, זה רק עניין של זמן עד שיצטמק ויתפוגג.

אוי, כמה שאתה טועה.

השמאל של פעם הוא המיינסטרים של היום. מי חלם שאריק שרון, הבולדוזר שדורס ערבים, יפנה את עזה? מי דמיין שביבי יצהיר על שתי מדינות לשני עמים? שהם ישחררו מחבלים רוצחים עם דם על הידיים? שיפנו התנחלויות? שיפסיקו בנייה בירושלים?

לא רק שהשמאל לא נעלם, הוא נמצא בשלטון. הוא פשוט קורא לעצמו ימין, אבל זו אשלייה. ואתה תראה איך "הימין" הזה עושה עוד ועוד וויתורים ואיך בסופו של דבר תקום כאן מדינה פלסטינית לצדנו. זו רק שאלה של זמן ושל לחץ אמריקאי.

הימין האמיתי, זה של ארץ השלמה, של "שתי גדות לירדן" ושל "אף שעל", הוא נחלתם של בודדים, שמכונים היום "ימין קיצוני" ומודרים מהשיח הציבורי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

כתבתי הודעה שלמה שנוגדת ומראה שכל מה שהוא כתב לא נכון עובדתית. אבל גם אני מחקתי.

בעוד הוא כותב יפה (וטועה) אבל עדיין יפה.

אמינור, לך אין תרבות דיון כלל,

מכניס לאנשים מילים לפה,

אני חושב ששמאלנים עיוורים ונאיבים לא חלאות ולא עוד דברים שהוספת שם. אין לך תרבות דיון אתה ברברי.

נכון, אני הברברי ואני מכניס מלים לפה.

לא התייחסתי רק אליך, אלא לעוד כמה מגיבים ששותפים לדעתך. לא טענתי שאתה כתבת את כל הדברים האלה. אני אשמח מאוד לראות היכן נהגתי בחוסר תרבות דיון ובברבריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, כמה שאתה טועה.

השמאל של פעם הוא המיינסטרים של היום. מי חלם שאריק שרון, הבולדוזר שדורס ערבים, יפנה את עזה? מי דמיין שביבי יצהיר על שתי מדינות לשני עמים? שהם ישחררו מחבלים רוצחים עם דם על הידיים? שיפנו התנחלויות? שיפסיקו בנייה בירושלים?

לא רק שהשמאל לא נעלם, הוא נמצא בשלטון. הוא פשוט קורא לעצמו ימין, אבל זו אשלייה. ואתה תראה איך "הימין" הזה עושה עוד ועוד וויתורים ואיך בסופו של דבר תקום כאן מדינה פלסטינית לצדנו. זו רק שאלה של זמן ושל לחץ אמריקאי.

הימין האמיתי, זה של ארץ השלמה, של "שתי גדות לירדן" ושל "אף שעל", הוא נחלתם של בודדים, שמכונים היום "ימין קיצוני" ומודרים מהשיח הציבורי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

נכון, אני הברברי ואני מכניס מלים לפה.

לא התייחסתי רק אליך, אלא לעוד כמה מגיבים ששותפים לדעתך. הפסק לחשוב שכל העולם סובב סביבך.

דוגמה מובהקת לסוג האנשים המצויים בשמאל הקיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ צר לי לשבור לך את המילה, אבל דעותיי הבטחוניות-מדיניות הן מרכז עם נטייה מסוימת לימין. אני מתנגד בתוקף רב למרץ ולחבריהם מחד"ש.

אני נוקט בדיון הזה בגישה לעומתית, כדי לתת משקל נגד לעמדות הקיצוניות וחסרות הסובלנות שלך ושל שאר הקיצוניים, ששוללים, בזים ומגדפים את כל מי שלא חושב כמותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתם חופרים שתהיי בריאים...

בסופו של דבר אפשר לסכם את ההבדל בין הימין לשמאל הישראלי במשפט מאוד פשוט:

הימין מודע לכך שבצד השני של הגדר יש אויב מוסלמי שמגיל 0 מחונך לג'יהאד ולרצח יהודים, אויב שמצהיר בגלוי שהוא מעוניין בחיסול מדינת ורצח כל היהודים, בלי להתבייש או לנסות להסתיר את זה, אויב שמוכיח את הטענות הנ"ל גם במעשים - על בסיס יומי.

השמאל, משום מה, מסרב להפנים את זה ועדיין חושב שאפשר לעשות עם האנשים מהצד השני של הגדר - שלום שמבוסס על אמון הדדי, לכאורה כאילו שהצד השני מעוניין בכזה. משום מה, השמאל חושב שאפשר לכפות על מישהו (בדיבורים) לאהוב אותך ולהפסיק לנסות לרצוח אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קיצוני, ולא גידפתי אף אחד.

נכון, לא עשית זאת. העמדה שלך הייתה חסרת סובלנות ולא מקבלת את דעת האחר. אחרים גם הוסיפו כמה כינויי גנאי על הדרך. הגבתי באופן כללי, ולא האשמתי אותך ספציפית בכל הרשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...