להיות שמאלני במדינת ישראל... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

אתה מערבב בין לאומנות לפטריוטיות. בהחלט אפשר להחזיק בדיעות כנגד מדיניות כלפי הפלסטינים ובד בבד להאמין שזה לטובת עם . להתווכח על נכונות הדיעות האלו זה משהו אחד, לתקוף את האדם שמחזיק בדיעות האלו זה חיה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מי אמר לך שהימני לא מוכן לפשרות? אפילו ביבי אמר שהמתנחלים מצידו יכולים לחיות תחת הרשות הפלסטינית אם הם מתנגדים להחזרת שטחים מסויימים שישראל תהיה מוכנה להחזיר.

שתי מדינות לשתי העמים זה לא מה שרק שמאלנים רוצים זה גם מה שימנים רוצים.

ההבדל בין ימני לשמאלני זה שהימניים יודעים שהערבים דופקים אותנו והם האויב והשמאלני רוצה להתחשב בערבים שגם להם יהיה טוב.

לימני לא אכפת לעזור לערבים אם זה עוזר לנו, לא בגלל שאכפת לו מהערבים אלא בגלל שהוא דואג אך ורק לאינטרסים של עם .

השמאלני מכניס למשוואה כל מיני שיקולים של הומניות ו"צדק" ושטויות כאלה.

הימניים רוצים להעביר שטחים עם ערבים הגרים בישראל לפלסטין כדי להילחם בבעיה הדמוגרפית. השמאלנים בחיים לא יעשו את זה כי זה "לא הומני".

אני חושב שאפשר לסכם את ההבדל בין שמאלנים וימנים לערבים בציטוט של לאונרד כהן.

I will help you if I can I will kill you if I must.

I will kill you if I can I will help you if I must.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לאומנות זה NATIONALISM, אני לא יודע מה זה עם אם לא NATIONALITY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שהימני לא מוכן לפשרות? אפילו ביבי אמר שהמתנחלים מצידו יכולים לחיות תחת הרשות הפלסטינית אם הם מתנגדים להחזרת שטחים מסויימים שישראל תהיה מוכנה להחזיר.

שתי מדינות לשתי העמים זה לא מה שרק שמאלנים רוצים זה גם מה שימנים רוצים.

ההבדל בין ימני לשמאלני זה שהימניים יודעים שהערבים דופקים אותנו והם האויב והשמאלני רוצה להתחשב בערבים שגם להם יהיה טוב.

לימני לא אכפת לעזור לערבים אם זה עוזר לנו, לא בגלל שאכפת לו מהערבים אלא בגלל שהוא דואג אך ורק לאינטרסים של עם .

השמאלני מכניס למשוואה כל מיני שיקולים של הומניות ו"צדק" ושטויות כאלה.

הימניים רוצים להעביר שטחים עם ערבים הגרים בישראל לפלסטין כדי להילחם בבעיה הדמוגרפית. השמאלנים בחיים לא יעשו את זה כי זה "לא הומני".

אני חושב שאפשר לסכם את ההבדל בין שמאלנים וימנים לערבים בציטוט של לאונרד כהן.

I will help you if I can I will kill you if I must.

I will kill you if I can I will help you if I must.

אני יכול לחזור על מה שכתבתי למעלה בניסוח אחר, כמו שבדר"כ עושים בויכוחים הפוליטיים האינסופיים האלה, אבל אין בזה הרבה טעם...

אני מקווה שיום אחד הדעות שלך יהיו בוגרות יותר ותבין שהעולם מורכב מהרבה גוונים של אפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ANIMOR

אני מסכים עם חלק ממה שכתבת אבל לא עם הכל.

הימניים רואים בערבים כאובייקט שצריך להתמודד איתו בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. בין אם זה מלחמות או שלום, בין אם זה למסור להם שטחים(ורצוי עם ערבים בתוך השטחים האלה) ובין אם זה לקחת שטחים.

לשמאלנים יש את כל האלמנט שהערבים הם גם בני אדם וצריך להתייחס אליהם כמו שהיינו רוצים שייתחסו אלינו. שזה נחמד בתיאוריה אבל במציאות הערבים פשוט מנצלים את זה לרעה.

מה שהערבים רוצים או לא רוצים זה בכלל לא מעניין את הימני למרות שהימני יודע שהערבים רואים בעם כאובייקט שיש לנצל אותו בדיוק כמו שהימניים רואים בערבים כאובייקט שצריך להתמודד איתו.

ההבדל הוא שהשמאלנים רואים בערבים כשווים והימנים רואים בערבים כאובייקט שצריך להתמודד איתו. זה ההבדל. ועל זה כל הסלידה של הימניים מהשמאלנים.

על זה שהם שמים את הערבים בדרגה שווה לעם .

עצם העובדה שהשמאלנים בכלל חושבים על טובתם של הערבים מכעיסה את הימניים. ובגלל זה הימניים לא רוצים להיות בקשרים עם שמאלנים כי השמאלנים שמים מקל בגלגלים של המאמץ להשיג את התוצאה האופטימלית משיקולים של הומניות וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נמשיך עוד קצת את מה שאתה אומר, אז הפיתרון האופטימלי הוא לחסל כליל את "האובייקט הערבי". זה הרי יתן את התוצאה האופטימלית עבורנו: לא נצטרך לוותר על שום דבר, נוכל להשתלט מחדש על כל השטחים שבמחלוקת, לא יהיה עלינו איום מלחמה או טרור.

זו בעצם עמדתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיפה הוא שאפשר להפוך את היוצרות, לקרוא לימנים מאצ'ואיסטים שפוגעים בתהליך השלום בגלל כל מני זוטות אידאולוגיות ולהגיע לאותו טקסט בערך דרך עיניו של שמאלן קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שזו העמדה שלו, הוא טוען בפה מלא שהוא דוגל בלאומנות - במלים אחרות, נאציזם בלי הקטע הסוציאלי. אני לא רוצה להשמע פוגעני מדי אבל זה מה שזה. ההגדרה ללאומנות בוויקיפדיה - http://goo.gl/iCX5ye.

אני מאמין ומקווה שרוב הימנים לא קיצוניים עד כדי כך, נחיה ונראה.

נאציזם=נאציונל-סוציאליזם

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%96%D7%9D

אין דבר כזה נאציזם בלי סוציאליזם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון יפה, תמשיכו לשמור אותו מנומס ויהיה מעניין.

כפי שהדבר משתקף היום בציבור הישראלי - ואני לא בטוח מה קדם למה - רבים ממצביעי הימין הם קצת יותר תוקפניים (שלא לומר ערסים) מטבעם. לכן זה מתבטא בטוקבקים ובפורומים בצורת גידופים וקללות ואפס סובלנות לכל מה שמריח שמאל. אגב לדעתי אנשי השמאל הקיצוני הם מה שימני חושב עליו שהוא רואה שמאלני וזה באמת קצת מציק - כמו אלה שיושבים במחסומים להציק לחיילים. מצד שני גם ימניים הזויים לא חסר.

בעיה נוספת בפוליטיקה הישראלית זה ששמאל מדיני מתחבר תמיד לסוציאליזם וימין לקפיטליזם.

אני לא מבין למה אי אפשר לייצר מפלגה מאוזנת. נניח ליכוד ב (לא ביבי) שיהיה עם מדיניות ממורכזת וכלכלה פחות קפיטליסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון יפה, תמשיכו לשמור אותו מנומס ויהיה מעניין.

עתידות: הדיון הזה יפסיק להיות מנומס ונעים לעין, כשהחבורה עם האווטאר של כהנא תתעורר...

בעיה נוספת בפוליטיקה הישראלית זה ששמאל מדיני מתחבר תמיד לסוציאליזם וימין לקפיטליזם.

אני לא מבין למה אי אפשר לייצר מפלגה מאוזנת. נניח ליכוד ב (לא ביבי) שיהיה עם מדיניות ממורכזת וכלכלה פחות קפיטליסטית.

הייתה פעם מפלגה שהתקרבה מעט למה שאתה רוצה, קראו לה "צומת" ובראשה עמד רפול (רפאל איתן, הרמטכ"ל לשעבר). מבחינה בטחונית-מדינית זו הייתה מפלגה ימנית קשוחה, שהתנגדה בתוקף למתן שטחים תמורת שלום. היא הורכבה בעיקר מבני קיבוצים ומושבים, שהגיעו מאידיאולוגיה שמאלנית באופן מסורתי. אמנם בנושאים כלכליים, רפול היה יחסית קפיטליסט, אבל בנושאים חברתיים הוא היה בעל עמדות שנחשבות ל"שמאלניות": הפרדת דת ממדינה, גיוס בחורי ישיבה, מתן דגש ומשאבים לתחום החינוך וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה פעם מפלגה

צריך יותר, ליותר זמן, ועכשיו :)

לדעתי רבים מצביעים לשמאל בקצת תיעוב בגלל הכלכלה, ולחילופין לימין בגלל הפחד מהשמאל בעניין המדיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...