להיות שמאלני במדינת ישראל... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

האם זה כל כך קשה כמו שזה נראה?

זה רק אני או שבעידן האינטרנט, ובעיקר הפייסבוק, חלה תאוצה בקריאות גנאי לכל אחד שהוא שמאלני?

למה אני לעזאזל, כשמאלני מתון, ששירת בצבא שירות מלא ופטריוטי צריך להיות מוקצה בחברה הישראלית?

אני אפילו לא מדמיין את עצמי, בכל סוגי החלומות שאי פעם חלמתי, עומד במחסום ומצלם חיילים או מקניט אותם בכל צורה שהיא.

וכן, אני מדבר על כל אלה שזורקים בתגובות של הפייסבוק "שמאלני מסריח", "שמאלני מזד**ן" ועוד רבים וגרועים יותר.

זה נראה עד כדי כך רע, גם כשזה לא קשור לפוליטיקה - איכשהו המילה "שמאל-קללה-כלשהי" חייבת להיכנס.

הערה: זהו, תודה לאל פרקתי את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא עניין של להיות שמאלני. זו תופעה ישראלית רחבה הרבה יותר של חוסר סובלנות לדעות אחרות והיעדר תרבות דיון.

כל אחד בטוח שרק דרכו היא הדרך הנכונה, ושכל מי שחושב אחרת הוא בהכרח אידיוט או עיוור.

לא צריך ללכת רחוק, מספיק לקרוא פה בפורום כדי לראות איך אנשים יחסית אינטלינגטיים שוללים בבוז דעות שהם לא מסכימים עמן, תוך קריאות גנאי.

פוליטיקה היא נושא שמעורר מטבעו יותר אמוציות מנושאים אחרים, כך שהתופעה הזו מתגברת בויכוחים פוליטיים. מצד אחד יש "שמאלני מסריח", מהצד השני כל מי שנמצא ס"מ אחד ימינה מהליכוד הוא "ימין קיצוני".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של להיות שמאלני. זו תופעה ישראלית רחבה הרבה יותר של חוסר סובלנות לדעות אחרות והיעדר תרבות דיון.

כל אחד בטוח שרק דרכו היא הדרך הנכונה, ושכל מי שחושב אחרת הוא בהכרח אידיוט או עיוור.

בדיוק

זה לא רק עניין של ימין שמאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ימני ואני משתדל לא לגדף אבל הדעות שלי הרבה יותר פוגעות וחריפות מסתם קללות.

לדעתי אתה לא יכול להיות גם שמאלני וגם "שייך".

ימניים הם לאומנים. שזה אומר שהם שמים את הלאום ואת המדינה ואת העם שלהם לפני כל שאר המדינות והעמים.

זה לא עיניין של גיזענות, זה פשוט העדפת אינטרסים. זה לא שהם חושבים שהם יותר טובים ממדינות או עמים אחרים(למרות שיש כאלה שכן).

זה פשוט אנוכיות לאומית.(לפעמים גם מלווים ברגשות שייכות ופטריוטיות אבל זה לא העיקר)

כשאתה בוחר להיות "שמאלני" אתה בוחר להיות אזרח של העולם הגדול. להיות קוסמו פוליטי, לדאוג לעולם ולכל המין האנושי.

ככה שאתה לא יכול מצד אחד לדאוג לכל העולם ומצד שני להרגיש שייך לעם .

אין בעיה, אתה רוצה להיות שמאלני? אתה רוצה לדאוג לכל העולם? בסדר. אבל אל תצפה ממני שאני ייעזור לך בסיטואציה שאני צריך להקריב משהוא בשבילך כי מעכשיו אתה אזרח של העולם אתה סתם בן אדם זר שאין לי שום קשר אליו ואין לי שום שייכות אליו.

אני אוליי ייעזור לך אם זה לא יעלה לי כלום סתם בשביל להיות נחמד, ואני משתדל להיות נחמד לכל מי שאני יכול. אבל אני לא ייקח את הסיכון הכי מינימלי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק "התגלמות מושלמת"? אני לא מבין את המושג, אוליי זה איזה מלאך אטיאסטי שאמור לעזור לי לקרוא את המחשבות שלך ואת הנימוקים שלך מבלי שאפילו תכתוב אותם.

מה שאמרתי שיש הסבר טוב מאוד למה החברים הימניים שלו לא רוצים כל קשר איתו. אני מסכים איתו שימניים לא אוהבים שמאלנים. והסברתי למה.

ההסבר הוא שליימני אין שום שייכות לשמאלנים. אז מה הוא מתפלא? מה אתה מתפלא? אני לא מבין, מה התלונה בדיוק?

"שמאלני" לא משתייך לעם "שמאלני" הוא אזרח העולם.

אוליי אתה יכול להסביר לי איך ימניים יראו ב"שמאלני" שייך לאותו עם שהם שייכים אליו כי אני לא רואה שאפשרות כזו קיימת. אבל אוליי אני טועה. הבמה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא נתחיל מזה ששמאלניות אין משמעותה לשים את טובתו של עם אחר לפני טובת עם , או להיות אזרח העולם (מה שזה לא יהיה) ונקנח בזה שאתה קורא לכל מי שמתקרא שמאלני בוגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sargon הראייה שלך מאוד צרה. אתה מדבר בכלל עם שמאלנים שאתה מכליל ככה?

לא חסרים שמאלנים מאוד פטריוטיים שפשוט לא רואים הצדקה בלחיות על חשבון אחרים כשזה לא הכרחי.

ולא חסרים שמאלנים שמחזיקים בדעה שלהם בגלל שהם חרדים לעתיד מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא לאומן אין לך שום העדפה לעם מסויים.

יכול להיות שאתה תעזור לעם ישראל כי זה משתלם לך כרגע אבל זה לא כי אתה מעדיף את עם ישראל.

אבל אתה לא מדבר על עם ישראל, אתה מדבר על מדינת ישראל כפי שהשמאל רואה אותה בה אין מקום ללאומנות.

וכל עוד אין של רובוטים שיעשו את כל העבודה במקום בני האדם אתה בהגדרה חייב לחיות על חשבון מישהוא אחר כדי שלך יהיה טוב.

אז בזה שאתה לא רוצה לחיות על חשבון מישהוא אחר אתה מקריב ממה שיש לך.

שמאלנים מכניסים אינטרסים גלובלים ושל עמים אחרים למשוואה, בהגדרה זה אומר שהם מורידים מהאינטרסים של עם .

אלא אם כן אתה אומר לי שיש שמאלנים לאומנים שום דבר ממה שאמרת לא סותר את ההכללה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sargon, ההשקפה שלך מאוד צרה ואינה עומדת בקנה אחד עם המציאות. ציירת לעצמך את העולם בשחור ולבן, ואתה די אונס את המציאות להתאים לכך.

אני אסביר לך מדוע אתה טועה, למרות שאיני שמאלני:

שמאלני הוא גם ציוני. שמאלני אינו אדם שניתק עצמו מבחינה רגשית מהעם שלו או מהלאום שלו. שמאלנים מתגייסים לצה"ל, משרתים במילואים, משלמים מיסים וגם מתנדבים בכל מיני ארגונים. הציונים הכי גדולים, אגב, אלה שבנו והקימו את המדינה שלנו, היו שמאלנים.

כמובן שיש שמאל קיצוני, כמו שיש ימין קיצוני. אלה גם אלה נפרדו מהזהות הישראלית שלהם והם מחזיקים בתפיסה אחרת ונוגדת. אבל אנחנו לא עוסקים בשוליים, אלא ברוב.

ההבדל בין שמאלני "שפוי" לימני "שפוי" אינו באהבת הארץ והעם, שכן שניהם אוהבים אותם. ההבדל ביניהם טמון באופן בו הם רואים את עתיד המדינה והעם. סתם כמה דוגמאות:

- הימני מוכן לפשרות מעטות ודלות או שאינו מוכן כלל לפשרות, גם במחיר של מלחמה נצחית. הוא אינו מאמין בכנותם של אויבינו ובכך שהם באמת שואפים לשלום. השמאלני מוכן לפשרות כואבות כדי לצאת ממעגל המלחמה, משום שהוא מוכן לוותר על אדמה כדי להציל חיים. הימני מאמין שוויתור על אדמה לא יחסוך בחיי אדם, אלא אף יעלה יותר בטווח הארוך.

- השמאלני רוצה להיפרד לשתי מדינות משום שהוא חושש ממצב של מדינה דו לאומית. הימני אינו מעוניין בפיתרון של שתי מדינות, מעוניין להמשיך לשלוט במידה זו או אחרת בצד השני, ומאמין שהוא יוכל להתמודד עם הבעיה הדמוגרפית.

אפשר לדאוג לעניי עירך וגם לעניי העיר השכנה. אפשר להיות נאמן למדינה ולאהוב אותה אהבת נפש, ובד בבד לשאוף להיות הומני ומתחשב בזולת. הדברים אינם סותרים כלל ועיקר.

העם הופך ימני

יותר ויותר צעירים זזים בדעותייהם לצד הימני של המפה

לא תיהיה ממשלת שמאל בעשור הקרוב.

זו טעות נפוצה לחשוב כך, וגם אתה נפלת בה.

לכאורה, הצדק עמך ואנשים מצביעים יותר ימינה. אבל אם תשים לב לעמדות השלטון הימני היום, תראה שהן די דומות לעמדות השמאל מלפני מספר שנים.

בדוק מה עשו ממשלות הימין האחרונות. הממשלות של ביבי, שרון קודמו, בנט וליברמן:

- מצהירים שהם הולכים לכיוון של שתי מדינות לשני עמים.

- משחררים מחבלים.

- מנהלים משא ומתן עם ערבים על גבולות.

- מכבדים את ריבונות הרשות הפלסטינית בשטחיה.

- מפרקים התנחלויות.

- עוצרים בנייה בירושלים.

- נלחמים בימין הקיצוני ועוצרים את פעיליו.

אם זה לא שמאל, אז מה זה כן שמאל?

העם לא באמת נסחף ימינה, הוא נשאר במקום או אפילו הולך שמאלה.

הימין, שהגיע לשלטון, זז שמאלה, משום שמופעל עליו לחץ כבד מחוץ ומבית.זה קרה לאריק שרון וזה קורה לביבי.

עשה היום סקר מה חושב העם לגבי שתי מדינות לשני עמים. פעם זה היה נחשב לעמדה שמאלנית מוקצית מחמת מיאוס, היום זה המיינסטרים וכולם מבינים שלשם אנחנו הולכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...