בן 15 מעוניין להיכנס לעולם התכנות - עמוד 3 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בן 15 מעוניין להיכנס לעולם התכנות

yeled

Recommended Posts

QttP

הקישור שלך קרע אותי....

אבל כן, להתחיל עם C++ זה נפלא בשביל להכיר את היסודות (כולל מצביעים ועוד דברים שלא רואים היום בשפות מודרניות) אבל קל מאוד לעבור אח"כ לאיזה שפה שתבחר ויהיה לך בסיס הכי טוב שאפשר.

אני אישית התחלתי עם C++ ובמונחה עצמים עברתי לC#. לדעתי זה אידיאלי (למרות שהייתי ממליץ פשוט להתחיל עם C# וזהו אם משהו היה שואל אותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מניסיוני הצנוע הייתי ממליץ לבחור להתחיל דווקא עם C++.

כאחד שהתחיל עם Java\C# ודומיהן הידידותיות נתקלתי בקושי אמיתי כשהתחלתי C++. לקח הרבה זמן וסבל עד שהבנתי הכל לעומק כמו שצריך, כי הבסיס שלי היה גרוע.

אתה טוען שללמוד ++C כשאתה כבר יודע שפות אחרות זה יותר קשה מללמוד ++C מאפס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שפות כמו ++C עשויות להרחיק מתכנתים מתחילים, במיוחד כשהם צעירים.

יש קורס (אני מדיוק מסיים אותו באוניברסיטה) שנקרא From to Tetris. את הקורס ניתן למצוא גם ברשת.

הקורס מוצלח במיוחד ומלמד בדיוק איך המחשב עובד.

בהתחלה מממשים שערים לוגיים, מממשים רכיב , ALU, מעבד וכן הלאה על למחשב שלם הכולל ומשחק שאותו כותבים.

כשמממשים את שפת המכונה, שפת תכנות, קומפיילר, VM, בעצם מבינים הרבה יותר מאשר סתם ללמוד את שפת C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי פעם - לא ממליץ לאף אחד להתחיל מ++C. מי שרוצה להכיר את היסודות, שילמד C, שהיא קרובה לברזלים באותה מידה, אבל הרבה הרבה יותר פשוטה מ++C.

מן הסתם, ++C מאפשרת לך לכתוב קוד C, אז אפשר להשתמש בסביבת וכלים של ++C, אבל להישאר בתוך התת-קבוצה של C (שזה בערך מה שעשו כשאני למדתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי פעם - לא ממליץ לאף אחד להתחיל מ++C. מי שרוצה להכיר את היסודות, שילמד C, שהיא קרובה לברזלים באותה מידה, אבל הרבה הרבה יותר פשוטה מ++C.

מן הסתם, ++C מאפשרת לך לכתוב קוד C, אז אפשר להשתמש בסביבת וכלים של ++C, אבל להישאר בתוך התת-קבוצה של C (שזה בערך מה שעשו כשאני למדתי).

אגב, אם משהו מתחיל ללמוד מC הייתי מאוד ממליץ לו להוריד visual studio 2013 express, אפשר לכתוב ב C++ (כך שתוכל להתחיל מC) ובהורדה נוספת אפשר גם לכתוב פייטון! (אם משהו רוצה להתחיל בזה). visual studio הוא הכלי הכי נוח ומקצועי לכתוב קוד ושתרצה להמשיך לC# תכיר כבר את הסביבת עבודה.

בקיצור, לא משנה איך אתה רוצה להתחיל, visual studio זו התשובה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד רגיל למשהו אחר. אני באופן אישי מעדיף את eclipse.

אני מסכים, אבל מניסיון אישי ושל קרובים אלי eclipse למתחילים זה לא הכי כיף בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שפות כמו ++C עשויות להרחיק מתכנתים מתחילים, במיוחד כשהם צעירים.

יש קורס (אני מדיוק מסיים אותו באוניברסיטה) שנקרא From to Tetris. את הקורס ניתן למצוא גם ברשת.

הקורס מוצלח במיוחד ומלמד בדיוק איך המחשב עובד.

בהתחלה מממשים שערים לוגיים, מממשים רכיב , ALU, מעבד וכן הלאה על למחשב שלם הכולל ומשחק שאותו כותבים.

כשמממשים את שפת המכונה, שפת תכנות, קומפיילר, VM, בעצם מבינים הרבה יותר מאשר סתם ללמוד את שפת C

אחד הקורסים המעיקים. לא מלמד כלום חוץ מלפרסר טקסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שללמוד ++C כשאתה כבר יודע שפות אחרות זה יותר קשה מללמוד ++C מאפס?

לא ברור שלא...

אבל אני אומר שאם כבר מתחילים ללמוד (וכל דבר ראשון הוא קשה) עדיף כבר להתחיל מהבסיס.

אבל זו רק דעתי בעניין. אני הייתי מעדיף בהרבה לשבור את הראש פעם אחת, על C++, מאשר גם בהתחלה בהתחלה כשלא ידעתי וכלום, וגם עם C++.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבגלל שבC++ אתה אשכרה צריך ליישם דברים כמו רשימות מקושרות ולהבין איך הם עובדים מבפנים בעוד שבשפות יותר מתקדמות זה סתם כלי שקיים לשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...