האם העלאת מתחים מזיקה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם העלאת מתחים מזיקה?

saarxee

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתח מתחילים להעלות כשמגיעים למקסימום האפשרי באוברקלוק בלי תוספת מתח ורוצים להוציא יותר מהכרטיס.

כל עוד הטמפ׳ לא גבוהה מידי במאמץ מלא אתה יכול להוסיף עוד קצת מתח בשביל לקבל יציבות מלאה לכרטיס. כמובן שאם אפשר לקבל את אותה ייציבות עם פחות מתח, מה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^זה בדיוק המדריך שהבחנתי בו... ואני שואל את השאלה הזו לאחר שצפיתי במדריך.

זה מבלבל, כי במדריך מצוין שבמידה וישנה חוסר יציבות, אז צריך להעלות מתח ואז זה "יתוקן"...

ז"א שאני לא יודע מתי צריך להפסיק להעלות מתח/תדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה זה הרבה מתח? במדריך כתוב שבכל פעם לעלות ב-0.0006V...

במידה ואני מעלה את המתח פעמיים ועדיין ישנה אי-יציבות, אז אצטרך להוריד במעט את התדר וזהו? המדריך הזה מבלבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוברקלוק ההספק של הכ מסך עולה אם הקלוק ליניארית ואם המתח בריבוע. אם העלאת הקלוק מעלה את ההספק בצורה מתונה, העלאת המתח מעלה את ההספק בצורה קיצונית

העלאת מתח גם מעלה את הזרם שעובר בכל פולס של הקלוק ואיתו את השחיקה החשמלית של הליבה. טמפ' נמוכות מאיטות את התהליך ולכן רצוי לשמור על טמפ' לא רק "נורמליות", אלא גם נמוכות יותר ככל שמעלים את המתח גבוה יותר, אבל עדיין לא ניתן לעצור את התהליך. יש ציפים שיחזיקו שנים ויש כאלה ש "ייגמרו" תוך שבועות וא חודשים, זה שונה מציפ לציפ, אבל בכללי ניתן לצפות לאורך חיים קצר יותר ככל שהציפ מיוצר בהדפסה קטנה יותר (ב nm)

ובכל מקרה, השיקול העיקרי הוא ההספק

הספק גבוה יותר = פליטת חום גוהה יותר, ועומס גדול יותר על הספק של המחשב. אם יש לך ספק גנרי אתה אמור להיות חושש וממש לא קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...