למה Linux? (באמת רוצה לדעת) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה Linux? (באמת רוצה לדעת)

Recommended Posts

שלום ,

באמת מעניין אותי ללמוד קצת על כל מערכת הLinux , ורציתי לשאול באמת כדי להרחיב אופקים.

חיפשתי קצת בפורום והכל מאוד ישן (2007-2010) ככה שאני מאמין שזה לא ממש עדכני..

בכל מקרה , למה דווקא LINUX? מה ההיתרונות מול החסרונות , למי זה מתאים ולמה זה משמש?

תודה רבה על הזמן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוא נתחיל מזה שלינוקס היא מערכת חופשית. אתה לא צריך לקנות רשיון, לעומת ווינדוס. זה בעצם ההבדל הבסיסי ביותר.

בעבר מערכות לינוקס היו מתאימות יותר לשרתים, מסיבות שאינני בקיא בהן. מה שבטוח שלמשתמשי קצה ב Desktop הן לא התאימו, כי ממשק המשתמש הגרפי (ממשקי המשתמש, ליתר דיוק) לקה בחסר מול זה של ווינדוס ותהליך ההתקנה של חבילות תכנה ותהליך ההתקנה של היה נוראי עבור משתמש "פשוט".

כיום כל זה די נפתר אצל חלק מההפצות. מה שנשאר זה, כמו שאמרת, ענייני תאימות ומספרים גדולים. רוב המשחקים מפותחים למערכות - כי ככה רגילים ולרוב יש . וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זאת הברירת המחדל כיום , וכי אני לא מכיר משהו אחר , בגלל זה באתי לפה לשאול , למה אתם החלטתם להתקין לינוקס ומהניסיון שלכם מה היתרונות ומה החסרונות.

חסרונות של לינוקס: חוץ מ- ו- ששייכים למייקרוסופט, לא לכל התוכנות המובילות יש תחליפים ראויים מספיק.

יתרונות: שלל הפצות חינמיות, שלל הפצות בכלל, אפשרויות התאמה טובות יותר, קוד פתוח, סביבה טובה יותר לפיתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר רק על IDE. אני מדבר למשל על קומפיילרים, קריאות מערכת. שרתי WEB שיושבים על ועדיף לבדוק אותם על .

שורת הפקודות (טרמינל, bash) חזקה בהרבה מזו של . כלים מובנים כמו diff, git, grep.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שניסה כמה הפצות וגם אקינטוש שפועל טוב

זה מאוד פשוט

בהפצת ידידותית (יש הרבה סוגים ) ,ההתקנה מאוד קלה ,ויש כימאת כל מה שאני צריך

אז למה אני לא בלינוקס ? ,פשוט מאוד יש לי מחשב בודד ,רוב המשחקים שאני אוהב תומכים רק בWIN ,וזהו

בגדול למי שיש זמן לזה ,אני ממליץ לנסות כל מיני מערכות הפעלה

עם היה לי 2 מחשבים ,אחד היתי שם ,ואת רוב הדברים ,כמו ,שירים תוכנות וכו וכו

והשני WIN רק למשחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביבה טובה יותר לפיתוח? למה?

הכוונה היא בעיקר לפיתוח ושירותי מערכת שממש נכנסים לקרביים של המערכת. זה נובע משילוב של היות כל הקוד פתוח ומודל פשוט יותר מזה של ברוב הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שההעדפה הגורפת היא למאק בכלל, אם אפשר לשפוט לפי הכמות הגורפת והמוחלטת של הדרכות הווידאו שמבוצעות במערכת הזו חח. נראה שזו סביבת הפיתוח המועדפת על רבים, או שאולי זה סתם נתפס כ"שיקי" יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...