למה Linux? (באמת רוצה לדעת) - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה Linux? (באמת רוצה לדעת)

Recommended Posts

למען ההגינות, למרות שיש דברים רבים שהם כמו שאתה מתאר, יש דברים רבים לא פחות שבלינוקס זה דקה של טרמינל ו/או סקריפט קצר, ובחלונות זה פשוט בלתי-אפשרי בלי חפירות ברגיסטרי ו/או powershell ו/או תוכנות צד שלישי כאלה ואחרות.

לרגע לא טענתי שאין יתרונות בלינוקס לעומת . פשוט דיברתי על דברים נקודתיים מאוד שבגללם (לדעתי לפחות) נתח גדול של משתמשים מתפספס ו\או מופסד לגמרי (ואני אחד מהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נ.ב. אל תטעו, אני אוהד משובע של המערכת ההפעלה והלוואי והיא הייתה תופסת תאוצה יותר ממה שהיא כיום. אבל היא לא מוכנה מספיק בשביל הקהל הממוצע ברמת Desktop.

אתה שוכח שאנדרואיד ,זה גם סוג של לינוקס ,והמון אנשים מתמודדים איתו בהצלחה

בPS4 חלק מקוד המערכת הפעלה ,זה FBSD ,אומנם FBSD היא לא לינוקס ,אבל מבוססת יוניקס ,ובגרסה הרגילה שלה כבדה יותר מגירסאות לינוקס ידידותיות למשתמש

גם אפל משתמשת בחלק מהקוד של FBSD לOSX

ונחזור ללינוקס סטים OS כניראה תיהיה מאוד ידידותית ,גם להתקנה וגם לשימוש

דרך אגב זה מה שטוב ורע בלינוקס -המון המון אופציות ,מהקל לקשה

לכל הפצה יתרונות וחסרונות

אתה מתעסק בלינוקס לשרתים ,שכמובן מאוד לא ידידותי לאדם הפשוט

אבל תתקין לינוקס שמיועד בעיקר לניגון סרטים ,ותקבל ממשק מאוד פשוט -אבל כמובן מאוד מוגבל

הפצות נקיות מגוגל גם מאוד ידידותיות ,אתה יכול לקחת את קוד המקור ,ולשנות מה שאתה רוצה

וליצור משהו מאוד שונה

לטוב ולרע ,זה מה שהרבה יצרניות סמארטפונים עושות וגם המון חובבים

לא רוצה גוגל PLAY או יוטיוב ,אלה שרותים מתחרים ,בבקשה תשנה את הקוד

אתה יכול ליצר גרסאות רזות וקלות יותר או כבדות ומורכבות יותר

אני נותן את כדוגמה ,כי המון מכירים את המערכת הזאת

אבל "רגיל" ,אותו הדבר

יש היום הפצות מאוד נוחות ,שכוללות חנות הורדה והתקנה של תוכנות ,חלק בתשלום וחלק בחינם

עם סטים OS באמת תיתפוס ,אני יעבור ללינוקס ,לא לסטים OS עצמה ,כי אני צריך מעבר לזה

אבל כן להפצה ידידותית

כי כמו שאמרתי מקודם ,משחקים זה מה שחסר לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי רגע להיות יותר ממוקד במה שאני מנסה לומר.

בוא נצא לרגע מנקודת הנחה שאני לא מתעסק בשרתים ולא מתעסק באנדרויד - PC נטו.

השימושים שלי בסיסיים, מעתיק קבצים, צורב, שומע מוזיקה, גולש, כותב מסמכים, מדפיס אותם(!), אימייל וכדומה. שימוש רגיל לכל דבר.

אני רוצה הפצה שתחליף לי את הווינדוס ולא תגרום לי למות בייסורים כשאני רוצה להתקין משהו (ואני לא מתכוון לחבילה מ-APT או YUM לצורך העיניין - זה הכי פשוט וקל ופה עשו עבודה טובה).

למה שמתי סימן קריאה אחרי העובדה שאני מדפיס מסמכים? כי אני כבר אומר לך שזה הולך להיות סיפור מה*** לגרום למדפסת לא סטנדרטית לעבוד את, למה? כי התקנת דרייברים למדפסות (וכל התקן אחר) בלינוקס היא לא פשוטה (לא אמרתי לא אפשרית, צא מנקודת הנחה שאני משתמש הכי פשוט שתכיר).

כי על כל דרייבר שתרצה להתקין תצטרך להכניס 4 מודולים לבלקליסט ולקסטם עוד 5 קבצים בדרך ועוד צרות שיבואו בצרורות לאחר מכן. זה לא נגמר, לא ידידותי ובטח שלא פשוט.

אם אתה משתמש שרק גולש ורוצה לשמוע מוזיקה - לינוקס סבבה ( בהנחה והכרטיס קול שלך יעבוד OOB)

אם אתה משתמש שרוצה להשתמש בתוכנות של ווינדוס - לרוב יש חלופות, לדברים העיקריים גם יש חלופות -אך לא מספקות ובהקשר של מסמכים זה לרוב גם לא אפשרי לסמוך על איך שהמסמך שלך מוצג או ייראה באופיס. (כמו מה שציינתי כמה פוסטים לפני זה)

נניח ואני משתמש פשוט שהתקין הפצה הכי סטנדרטית ואף נפוצה של לינוקס היום (ניקח את mint, כן? שלפי Distrowatch הכי נפוצה היום), והכל עובד פיקס ישר מהקופסא, אבל הכרטיס קול לא - זה ממש לא הולך להיגמר בלחיצת כפתור. זה הולך להיות חתיכת פרוייקט. במיוחד התקנת לחומרה ישנה יחסית.

בקיצור מה שאני בא ואומר הוא שנכון שיש 10023020 הפצות, ולכל סוג של שימוש קיימת הפצה מסויימת, ברגע שאתה מסתכל על זה כמערכת הפעלה פרופר שמתיימרת לתת לך אפשרות לעבור מWindows, המצב לא כזה אידיאלי למשתמש הרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר חומרה ישנה ?

היום בהפצות ידידותיות ,הרוב נתמך פלוג אנד פלאי ,כם עניין הדריברים ,זה מאוד תלוי בהפצה

חלקן כמו בWIN ,מהפשרות להוריד גם דריברים ולהתקין אוטומטית דרך שרות ההורדות

בלי אף קוד מצד המשתמש

נכון יש חומרה או ציוד עיקפי שלא נתמך ,ואז זה מסובך יותר

אבל הרבה מוצרים כן ניתמכים ,כי לת תמיכה זה קל ומשתלם ,אין בעיה לתת תמיכה למוצרים סטנדרטים שמתחברים דרך הUSB

לWIN מאק ולינוקס

החומרה והחיבורים של המחשבים האלו גם ככה זהים

בעניין מסמכים ,אתה צודק חלקית ,לחלק זה כאב ראש ,כי הם צריכים או רגילים לחבילת MS ,אבל לחלק אין צורך בזה

זה כמו להשוות בין לבין גימפ ,אפשר לעשות המון דברים עם גימפ ,אבל חלק חיבים ,לא כולם ,לא הרוב ,אבל חלק לא מבוטל

במקרה שלי הבעיה היא רק משחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר חומרה ישנה ?

היום בהפצות ידידותיות ,הרוב נתמך פלוג אנד פלאי ,כם עניין הדריברים ,זה מאוד תלוי בהפצה

חלקן כמו בWIN ,מהפשרות להוריד גם דריברים ולהתקין אוטומטית דרך שרות ההורדות

בלי אף קוד מצד המשתמש

נכון יש חומרה או ציוד עיקפי שלא נתמך ,ואז זה מסובך יותר

אבל הרבה מוצרים כן ניתמכים ,כי לת תמיכה זה קל ומשתלם ,אין בעיה לתת תמיכה למוצרים סטנדרטים שמתחברים דרך הUSB

לWIN מאק ולינוקס

החומרה והחיבורים של המחשבים האלו גם ככה זהים

בעניין מסמכים ,אתה צודק חלקית ,לחלק זה כאב ראש ,כי הם צריכים או רגילים לחבילת MS ,אבל לחלק אין צורך בזה

זה כמו להשוות בין פוטושופ לבין גימפ ,אפשר לעשות המון דברים עם גימפ ,אבל חלק חיבים פוטושופ ,לא כולם ,לא הרוב ,אבל חלק לא מבוטל

במקרה שלי הבעיה היא רק משחקים

יש לי מחשב core2duo סטנדרטי עם כרטיס קול OB.

הכל עובד חוץ מהכרטיס קול עצמו.

יש לי מחשב נייד Zenbook, הכל עובד חוץ מתפקוד נורמטיבי של ה Mousepad והLID.

סתם בשביל ההמחשה, בשביל שהMousePad יתפד קרוב לנורמלי מצאתי את עצמי מקנפג פונקציות בתוך קבצי קונפיגורציה של ההתקן. למה אני צריך להתעסק בזה?

זה רק יכול להמחיש לך שכן ניסיתי לתת צ'אנס בהזדמנויות שונות ללינוקס כ-Desktop, אבל מהר מאוד מצאתי את עצמי מבזבז כ"כ הרבה זמן על כלום בערך.

הסטדנרט של המסמכים הוא, בין אם נרצה או לא נרצה להסכים,הם סטנדרטים של . זה אומר שPresentations , מסמכי Word וגיליונות Excel לא יוצגו כמו שצריך על LibreOffice ודומיו. וזו בעיה, בעיה רצינית.

אני לא גרפיקאי אבל יצא לי להשתמש בגימפ, כל עוד אתה יכול לשמור איתו עבודות בפורמט שיוצג כמו שעיצבת אותו בפוטושופ, ולהפך, אז אין בעיה במקרה הזה כמו הבעיה עם .

הרבה דברים נתמכים, הרוב אפילו. אבל עדיין אין חלופות שוות ערך לדברים הבאמת בעלי משמעות, עדיין לא מצאתי את עצמי מתקין לינוקס ללא VM בתוכו של שיפצה על כמה דברים שהלינוקס לא עומד בהם. וזה מבאס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתאר פה בעיה שהזכרתי שזה -המון גירסאות שונות

אולי יש מישהו שקינפג איזה הפצה ,שתתאים לניד שלך ב100% ואולי לא

בגדול בהפצות ידידותיות ,בדרך כלל יש כבר התאמה לרכיבי חומרה נפוצים ,ומותגים נפוצים

ולחלק גדול אבל לא להכל מהלא נפוצים

בעניין MS ,עם אני לא טועה יש שרות רשת שאפשר לעבוד דרכו ,בדומה לשרות של ,אבל בחיים לא ניסיתי את זה

ואני לא אומר לאף אחד לרוץ להתקין כמו שאני לא אומר לרוץ להתקין אקינטוש ,או לקנות מאק

אני לא פאנבויס של אף חברה היום

עם היה לי כמויות גדולות של כסף ,היתי קונה הרבה סוגי מחשבים וקונסולות ,רק לשם התחביב

אני חושב שזה כף לנסות דברים חדשים כאלו

לחלק תתאים ולחלק לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשו יצא לי לראות את 7 :

לא תומכת בחומרה סטנדרטית כמו בקר רשת או קול אונבורד, ולא מפעילה האצה גרפית בסיסית על כ מסך כמו i915 (כשלינוקס מפעילה בהצלחה desktop effects על i865, ואם כל הלינוקסים _הלא_ ידידותיים שאני משתמש בהם כמו arch או gentoo מעולם לא היתה לי בעיה כזאת מאז 2004)

מחייבת אותך להתעסק כמו אידיוט אם של מדפסות - התקנה, למה המדפסת לא עובדת, הסרה, התקנה, פתאום כן עובד. או שלא. במקרה אחר הייתי צריך לעבור על 50 מחשבי קצה ברשת ארגונית כדיי להגדיר מדפסת רשת כולל מחיקות והפעלת המחשב מחדש והמון התעסקות טיפשית, כי הם החליטו שכשנותנים להם אותה דרך הדומיין הם נזכרים פתאום במדפסת ישנה שהיה לה את אותו שם - וגם לא מסכימים לשכוח אותה בדרכים טריויאליות. (אלה דברים שאמורים פשוט לא לקרות, ואם הם קורים, אני אמור להיות יכול לערוך ידנית קובץ הגדרות פשוט ולסדר אותם, או להריץ סקריפט שיעשה את זה על 50 מחשבים ולא לשבת ב mstsc מול כל מחשב וללחוץ next next)

מגיעה אם כלי דסקטופ בסיסיים עלובים בהשוואה לכלי דסקטופ בסיסיים של KDE כמו צייר (ושאני לא אתחיל עכשו על הצייר של וינדוס ומעלה), מציג תמונות/מסמכים וכן הלאה

Expert, חושב שרק עולה לאנשים בחלומות רעים במיוחד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון שלי שונה משלך.

ברוב החומרה המודרנית 7 תומכת מהקופסה. אולי 915 ישן מידי, לא ניסיתי.

בדיוק לפני יומיים התקנתי ויסטה על מחשב נייד עם 965 (וזו התקנה מ2008). זיהה גם את כרטיס הרשת וגם את כרטיס הקול והתקין את הדרייברים בלי שום בעיה. עם זאת לא זיהה Wifi ולא את הonboard video.

מעולם לא הייתה לי הבעיה שתיארת - "מדפסת עובדת, לא עובדת, כן עובדת..." עם אף גרסה של Windows.

לגבי תיאור הבעיה לדוגמה עם המדפסות והdomain - יש דרכים לעשות זאת אוטומטית עם סקריפטים וקבצי הגדרות והכל. אתה פשוט לא מכיר אותם, כי אתה לא אשף Windows כמו שאתה אשף . אז נאלצת לשבת ולעשות את זה ידנית עם mstsc. ההבדל? יכולת לעשות את זה ידנית עם mstsc. בלינוקס אם אתה לא מכיר את קבצי ההגדרות והסקריפטולוגיה הנחוצה - אתה פשוט לא תוכל לעשות את זה. בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשו יצא לי לראות את 7 :

לא תומכת בחומרה סטנדרטית כמו בקר רשת או קול אונבורד, ולא מפעילה האצה גרפית בסיסית על כ מסך כמו i915 (כשלינוקס מפעילה בהצלחה desktop effects על i865, ואם כל הלינוקסים _הלא_ ידידותיים שאני משתמש בהם כמו arch או gentoo מעולם לא היתה לי בעיה כזאת מאז 2004)

מחייבת אותך להתעסק כמו אידיוט אם דרייברים של מדפסות - התקנה, למה המדפסת לא עובדת, הסרה, התקנה, פתאום כן עובד. או שלא. במקרה אחר הייתי צריך לעבור על 50 מחשבי קצה ברשת ארגונית כדיי להגדיר מדפסת רשת כולל מחיקות והפעלת המחשב מחדש והמון התעסקות טיפשית, כי הם החליטו שכשנותנים להם אותה דרך הדומיין הם נזכרים פתאום במדפסת ישנה שהיה לה את אותו שם - וגם לא מסכימים לשכוח אותה בדרכים טריויאליות. (אלה דברים שאמורים פשוט לא לקרות, ואם הם קורים, אני אמור להיות יכול לערוך ידנית קובץ הגדרות פשוט ולסדר אותם, או להריץ סקריפט שיעשה את זה על 50 מחשבים ולא לשבת ב mstsc מול כל מחשב וללחוץ next next)

מגיעה אם כלי דסקטופ בסיסיים עלובים בהשוואה לכלי דסקטופ בסיסיים של KDE כמו צייר (ושאני לא אתחיל עכשו על הצייר של וינדוס ויסטה ומעלה), מציג תמונות/מסמכים וכן הלאה

Expert, חושב שרק לינוקס עולה לאנשים בחלומות רעים במיוחד ?

כנראה שלא יצא לך לראות הרבה מWindows 7, או \ Server בכלל, כי בלי להעליב אותך לא נראה שיש לך ניסיון רב עם מיקרוסופט.

Windows 7 אחת המערכות הפעלה (אם לא ה) שהכי לא מצריכות אותך להוריד , יותר מזה, אם חסר (ובניגוד לWindows XP) ה-WinUpdate יודע להוריד לך את הדרייבר המתאים מהאינטרנט בעצמו (לא בהכרח האידיאלי, אבל הוא יוריד) ויגרום להתקן לעבוד OOB.

תרשה לי לצטט אותך "

חייבת אותך להתעסק כמו אידיוט אם של מדפסות - התקנה, למה המדפסת לא עובדת, הסרה, התקנה, פתאום כן עובד. או שלא. , סבבה, זה יכול לקרות לכל התקן ועם כל דרייבר לא תקין. אבל בוא תסמלץ לי התקנה של דרייבר \ תוכנת מדפסת כלשהי בלינוקס לעומת , איזה מהם יותר ידידותי למשתמש הפשוט? התשובה ברורה.

אם היית צריך לעבור על 50 מחשבי קצה (אחד אחד) ברשת ארגונית בסביבת דומיין מיקרוסופטי(!) כדי להגדיר מדפסת רשת, רק מחזק את העובדה שאין לך ניסיון, כי יש מספר רב של תהליכים שאפשר לפנות אליהם בשביל האוטומציה הזו (GPO?) ולפי איך שאתה מתאר את התהליך שעברת מראה שמשהו שם הוגדר לא נכון בכל מקרה, וזה ממש לא קשור ליעילות של winserver. כי נכון להרגע זה הפתרון האידיאלי לסביבות ארגוניות גדולות (סתם לידע הכללי, גם תחנות קצה של אפשר לכסות והחיל עליהם GPO, תסתכל על הפתרון של Centrify אם משעמם לך.

המשפט היחידי מכל מה שכתבת שהוא נכון זה: הכלים הדיפולטים הם בסיסיים לעומת לינוקס, זה נכון. כל השאר - פשוט לא נכון. (זה והעובדה שויסטה זו אחת המערכות הכי גרועות שMS יצאו איתה).

אם היה לך ניסיון זהה בוינדוס לעומת הניסיון שיש לך בלינוקס היית מדבר קצת אחרת, ושוב יש לי המון כבוד אליך ולידע שלך אבל אתה לא יכול להשוות בין שני דברים אם אין לך את הניסיון הזהה בשניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(זה והעובדה שויסטה זו אחת המערכות הכי גרועות שMS יצאו איתה).

שטויות

ויסטה בגדול מאוד דומה לWIN7 וWIN8

כן שינו את ההמשק וכמה דברים ,אבל רוב הקוד זהה ,והדריברים זהים

כמובן מעודכנים יותר בהתקנה עצמה

הבעיה הגדולה בויסטה ,שהרבה בזמנו התקינו אותה על חומרה חלשה מידי ,וחלק גדול מהציוד העיקפי בזמנו ,לא תמך בויטה

או תמך עם בעיות

אין מה לעשות היו צריכים לעשות קפיצה מXP המאוד מיושנת ,וזה כלל שינוים גדולים

מאז עבר מספיק זמן ,ויש תמיכה לויסטה \WIN7\וWIN8 בחומרה וציוד עיקפי חדשים

אבל כן זונחים יותר ויותר את ומטה ,ובצדק ,לא צריך תאימות לאחור ענקית למינסטרים ,כי זה מגביל שיפורים וחדשנות בתחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על אפשר לכתוב מגילות. :)

בסופו של דבר העובדה שהיא יצאה לשוק לא מוכנה (או שהשוק לא היה מוכן לקראתה), היא בהחלט באשמתה הישירה של , ולכן הסטיגמה "אחת ממערכות ההפעלה הגרועות ביותר" מוצדקת לפחות חלקית.

בפועל, במבחן השנים, מדובר במערכת הפעלה טובה, יציבה (מנסיוני האישי, שמשתמש בה ברציפות מסוף 2008 ומשתמש גם ב7 על מחשב או שניים - יותר יציבה בממוצע גם מ7 המהוללת ובטח שמXP) ועל חומרה סבירה - גם מהירה (ללא הבדלי מהירות נצפים ביחס לXP או ל7).

עם זאת, למעט מספר דברים קטנים, 7 מציגה רק יתרונות לגבי , לכן מרגע שיצאה 7, כבר אין ממש סיבה להתקין על שום מחשב. ו7 יצאה ממש מהר (בגלל אותו שם רע שיצא לויסטה).

בשל כל זה, לא רבים טרחו לבחון את לאורך השנים, לכן השם הרע שיצא לה נשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...