צריך חוות דעת על מפרט גרפיקה שהרכבתי + שאלה של טירון - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך חוות דעת על מפרט גרפיקה שהרכבתי + שאלה של טירון

toxicr2

Recommended Posts

1. למה לשלם יותר אם יש לך לוח מעולה ומפוצ'ר יותר במחיר נמוך יותר? הלוח שהצעתי לך כולל יותר ערוצי אאודיו וחריצי הרחבה נוספים מעבר למה שמוצע בלוח של .

3. ה-S12 520W איכותי יותר, ספק מעולה ומשתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אין כאן ממש מקום למשחקים ממילא.

מעבד משושה ליבה של גורר איתו גם תושבת 2011 מה שלא משאיר מספיק מקום לכרטיס מסך רציני.

כרטיס מסך "מקצועי" עולה 3 וחצי אלף ומעלה, שגם ככה ברוב המוחלט של המקרים לא משתלם.

לכן ככל הנראה הפתרון שהיחידי שיכנס בתקציב ויותאם בצורה די טובה לדרישות זה מפרט מבוסס i7-4770 ביחד עם GTX680. כל נסיון אחר לשחק עם המפרט בתקציב הנ"ל או שיצור מפרט לא מאוזן או סיכון בבזבוז חלק מהכסף לשווא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לך יש נסיון? אם לא, אז למה אתה מגיב בכל דיון שקשור לגראפיקה, ועוד יותר תגובות של "ניהול" ופחות עזרה/אינפורמציה?

גם לי וגם ל-urib יש נסיון בתחום. למען הסר ספק, אף אחד, ואני חוזר - אף אחד, לא יוכל לתת בתחום הזה המלצה חד-משמעית. למה? כי זה משתנה מתוכנה לתוכנה, תקציב, אופן השימוש בה ופלאגנים שיהיה בהם שימוש. זאת הסיבה שאין הרבה מידע ברשת, זו הסיבה שאין את הקטגוריה הזו במדור המפרטים וזו הסיבה שאין הרבה אנשים שיכולים לעזור באופן מדוייק (אם בכלל) וזו הסיבה שבגללה רוב הדיונים האלה מסתיימים במפרט טוב אך עם הסתייגות מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי התוכנות הנ"ל הן לא כמו וורד או דפדפן . יש מליון ואחד שיטות שימוש והמון פלאגנים עם תמיכות/דרישות שונות. מעבר לכל זה, גם מעצב מומחה שעובד בתחום שנים, שמבין בחומרה, לא יגיד לך בוודאות מה הכי טוב עבור כל דבר וכל אחד. רמת העזרה שהוא קיבל עד עכשיו זו גם הרמה המקסימלית שהוא יקבל, אף אחד לא יצוץ פה ויגיד "קח את זה, את זה ואת זה!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משושה ליבה של משני הדורות האחרונים, תיאורתית, אמור לתת לך עד 50 אחוז יותר ביצועים מאשר 3770/4770, אבל יש כאן את עניין המחיר הגבוה (משמעותית). ע"מ לתת הצדקה לשים מעבד שכזה, צריך לדעת בוודאות שאכן תהיה תוספת ביצועים ראויה, אשר בתוכנות תלת-מימד מתבטאת לרוב ברינדורים סופיים בלבד. ואם בן אדם רק בונה את האנימציה ומרנדר אותה במקום אחר (מחשב אחר, חוות שרתים או חברה חיצונית)? או אם הרינדור הסופי שלו זה רק 5% מכלל הזמן שבו הוא עובד תכלס על התוכנה?

אותו הדבר כל הקשור לכרטיסי המסך - האם עדיף לשלם פי-2-3 ואף יותר עבור כרטיסים מקצועיים עם דיוק כפול, לזרימת עבודה חלקה יותר? או שמע ה"רמת העבודה הגבוהה/כבדה" היא לא באמת כזאת, ובפועל כרטיס ג'יפורס מסכן ב-400 ש"ח יספק את הסחורה מעל ומעבר?

מדובר כאן על שיקולים כבדים ועם הפרשי מחירים גבוהים מאוד. גם אם הדיון הזה ימשך 80 עמודים, לא נדע בוודאות האם המפרט שהורכב אכן יתאים. תחת התקציב הנ"ל, ובהתחשב הדרישות, רשמתי למעלה איזו חומרה אני חושב שצריך לקחת. האם זה אופטימאלי עבורו? אין לי מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק ניכר מהבעיה היא, שכמו שציינתי בעבר, שלרוב האנשים שעובדים או מתחילים לעבוד על התוכנות הללו, לא באמת יודעים במה הם משתמשים. כלומר מבחינתם זה דברים מובנים בתוכנה וגם לא יודעים במה הם ישתמשו בפרוייקט אחר או בפרק זמן מסויים מהיום. גם אם הוא יתן לי תקציב של 15 אלף - אני לא אזרוק לו ישר כרטיס קוואדרו/פיירג'יאל או זוג מעבדי זיאון, כי חלק מהבעיה של מה כדאי/משתלם/מתאים/מומלץ נשארת ללא פיתרון. בחברות גדולות זה לא בעיה כמובן, הם פשוט מקציבים סכום כסף שהוא לרוב די אסטרונומי ופשוט פונים לחברות מקצועיות לקניית/שימוש במחשבים/שרתים - במידה וזה לא מספיק, משלמים עוד כי זמן=כסף. אז כמו שאמרתי, הדיון הזה, כמו שאר הדיונים שהיו בתחום הזה ישאר ללא פתרון סופי "מוצק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו יוצא לי לראות איזה דיון נהיה פה :shocked:

בכל אופן, אני חושב שאלך על המפרט שעידן הרכיב לי (בלי הSSD כרגע) ואוסיף כרטיס מסך GTX 770 .

העניין הוא שכנראה צריך להחליף ספק בגלל הכרטיס מסך

GTX 770 לוקח במקסימום ביצועים 235W

הספק שעידן שם לי במפרט הוא 520W Plus80 Bronze מה שאומר שבמצב מקסימלי של איבוד (במקרה הטוב) ישאר לי 520 - (520*0.2) = 416W

מתוכם 235 לוקח הכרטיס מסך אז אני נשאר עם 181W לכל שאר המערכת. לא נראה לי אמין.

אז למי יש המלצות לספק? :)

* בתגובה לקקדו - אני מתחייב להודיע על הביצועים של המפרט הזה אחרי הרכישה ולעדכן אחרי הנסיונות שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו יוצא לי לראות איזה דיון נהיה פה :shocked:

בכל אופן, אני חושב שאלך על המפרט שעידן הרכיב לי (בלי הSSD כרגע) ואוסיף כרטיס מסך GTX 770 .

העניין הוא שכנראה צריך להחליף ספק בגלל הכרטיס מסך

GTX 770 לוקח במקסימום ביצועים 235W

הספק שעידן שם לי במפרט הוא 520W Plus80 Bronze מה שאומר שבמצב מקסימלי של איבוד (במקרה הטוב) ישאר לי 520 - (520*0.2) = 416W

מתוכם 235 לוקח הכרטיס מסך אז אני נשאר עם 181W לכל שאר המערכת. לא נראה לי אמין.

אז למי יש המלצות לספק? :)

* בתגובה לקקדו - אני מתחייב להודיע על הביצועים של המפרט הזה אחרי הרכישה ולעדכן אחרי הנסיונות שלי

קודם כל אמליץ לך לא ללכת על ה-GTX770 כל עוד המחשב לא מיועד למשחקים, יכול להיות שהכרטיס המשתלם GTX560 יניב את אותה תמורת ביצועים בעריכה.

לא לוותר על , זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לתת למחשב חדש, אם אתה לא סגור על התועלת של אסביר.

לא מובן לי מאיפה הבאת את החישוב הזה, S12 520W יהיה מעלה ומעבד ועם מרווח ביטחון גדול למערכת כזו.

*אל תתחייב כי אתה לא ממש יכול להשוות למערכות אחרות*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...