התלבטות לגבי מסלול לימודים בבן גוריון- הנדסת תוכנה/מחשבים/מדעי המחשב - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי מסלול לימודים בבן גוריון- הנדסת תוכנה/מחשבים/מדעי המחשב

ggg123

Recommended Posts

שוב, לא מכיר הנדסת תוכנה.

ראשית, בהנדסה יש לא פחות מתמטיקה מאשר במדעי המחשב.

שנית, תוכנה באופן כללי זה דבר שלומדים צ'יק צ'ק תוך כדי תנועה. נושאים ורעיונות במדעי המחשב חייבים ללמוד. אם זה מבני נתונים, אלגוריתמים, תקשורת, תכנות מונחה עצמים, גרפיקה ממוחשבת, ראייה ממוחשבת, אלגוריתמים מבוזרים, מערכות משובצות, תכנות webי, מסדי נתונים, תכנות לטלפונים סלולריים ועוד ועוד...

שלישית, גם במדעי המחשב יש מקום לכל כך הרבה בחירה, אתה יכול לעשות פרוייקטים, לקחת קורס בהנדסת תוכנה, בדיקת תוכנה ועוד נושאים שקשורים פרופר בפיתוח תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רמת הקושי גבוהה. רוב המרצים גרועים ולא עושים מאמץ להשתפר. רוב החומר בכלל לא רלוונטי לעבודה בפועל בתעשייה. בגדול זו הנדסה טיפוסית מוכוונת אקדמיה. מי שזה טוב לו יאמר שמעניין אבל רוב האנשים מוצאים את הלימודיפ קשים וארוכים כמו אתה יודע מה.

ההבדל בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב זה בולשיט אקדמי טיפוסי. מוכרים לך את אותו הדבר בשני שמות שונים. בפועל ההבדל היחידי הוא עוד שנה וקצת הבדל בקורסים. ההבדל האמיתי כלל לא רלוונטי למי שלא נמצא באקדמיה.

ובתור אחד שלמד באוניברסיטה, מה המדיניות לגבי מעבר בין מחלקות? למשל אם אני מתחיל לימודי הנדסת מחשבים ומחליט שלא מתאים לי, יש אפשרות לעבור למחלקה אחרת?

כנ"ל לגבי מעבר בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב וההפך.

כמו כן, ידוע לך מה רמת המרצים במדעי המחשב/הנדסת תוכנה?

- - - תגובה אוחדה: - - -

שוב, לא מכיר הנדסת תוכנה.

ראשית, בהנדסה יש לא פחות מתמטיקה מאשר במדעי המחשב.

שנית, תוכנה באופן כללי זה דבר שלומדים צ'יק צ'ק תוך כדי תנועה. נושאים ורעיונות במדעי המחשב חייבים ללמוד. אם זה מבני נתונים, אלגוריתמים, תקשורת, תכנות מונחה עצמים, גרפיקה ממוחשבת, ראייה ממוחשבת, אלגוריתמים מבוזרים, מערכות משובצות, תכנות webי, מסדי נתונים, תכנות לטלפונים סלולריים ועוד ועוד...

שלישית, גם במדעי המחשב יש מקום לכל כך הרבה בחירה, אתה יכול לעשות פרוייקטים, לקחת קורס בהנדסת תוכנה, בדיקת תוכנה ועוד נושאים שקשורים פרופר בפיתוח תוכנה.

אם כך, עושה רושם שאין שום יתרון להנדסת תוכנה לעומת מדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת.

מעבר בין חוגים הוא אפשרי ביותר (למעשה, אני עברתי בין החוגים הנ"ל).

למשל אחרי שנה א' אתה מחליט שאתה רוצה לעבור - אם הממוצע שלך לא נמוך מאוד (60) אתה פשוט עובר ומשלים קורסים. גם ככה רוב הקורסים מקבילים (במיוחד בהתחלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעבור בין מחלקות ואפילו בין פקולטות. אבל צריך לקחת בחשבון שזה לא מובן מאליו ונתון לשיקולן של המחלקות והוועדות אם לאפשר לך ומה יהיו הדרישות )השלמת קורסים, ויתור על קורסים וכו'(. לגבי רמת המרצים, אני לא יודע לומר לך. אני מציע לך לשכוח אצ מה שאמרו לך ביום הפתוח וללכת לאוניברסיטה ולשאול סטודנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צמצמתי כרגע את הבחירה שלי להדנסת תוכנה או מדעי המחשב.

התסכלתי על תוכניות הלימודים של שני המסלולים מבחינת הקורסים הנלמדים:

מדעי המחשב-

http://www.cs.bgu.ac.il/academics/sched_cs.pdf

הנדסת תוכנה-

http://www.cs.bgu.ac.il/academics/sched_se.pdf

סמסטר א' זהה בשניהם, אבל החל מסמסטר ב' מתחילים להיות שינויים שמתבטאים בפחות מתמטיקה ויותר קורסים רלוונטים לתוכנה (בהנדסת תוכנה).

השאלה כמה רלוונטי הקורסי אקסטרה הנלמדים בהנדסת תוכנה שעל הנייר נשמעים מאוד איכותיים ותורמים כגון- תיכון תוכנה מונחה עצמים, ניתוח ועיצוב מע' להנדסת תוכנה, מחשבים ותקשורת, הנדסת איכות וכו'. זאת גם על חשבון קורסי מתמטיקה שלי אישית לא נשמעים תורמים במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני אחזק.

אפשר לדון עד אינסוף על ההבדלים וכו' וכו'. השורה התחתונה היא עבודה. מבחינת מעסיקים, מדעי המחשב זה הינו הך להנדסת תכנה. חד משמעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף גם שהמושג "הנדסה" הוא שיווקי גרידא במקרה הזה.

אנשים רוצים להיות מהנדסים אבל הנדסת תוכנה זה לא הנדסה במובן של להיות רשום בפנקס המהנדסים.

בתחום הזה "מהנדס תוכנה" הוא תואר ששמור לכל אחד שמהנדס תוכנה, בפרט לרוב בוגרי מדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רמת המתמטיקה בתואר למדעי המחשב, לאחד שהצטיין ב 5 יח"ל מתמטיקה?

האם מלמדים מתמטיקה מ- 0, או שיוצאים מנקודת הנחה ששולטים בחומר 5 יח"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניחים שאתה החומר אתה יודע. לומדים לא בדיוק מאפס אבל מתחילים מהבסיס. תיזהר, זה צ'יק צ'ק נהיה קשה :)

את הקורסים אצלינו עושים עם הסטודנטים לתואר במתמטיקה. כלומר, הכי גבוהה שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאסתדר עם המתמטיקה, בתיכון הייתי חזק בזה.

העניין הוא שאני לא זוכר בכלל את החומר אחרי 4 שנים שלא נגעתי בו. יש צורך לחזור על החומר עד תחילת הלימודים, או שזה מיותר כי גם ככה מתחילים ללמוד מהבסיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

העניין הוא שאני לא זוכר בכלל את החומר אחרי 4 שנים שלא נגעתי בו. יש צורך לחזור על החומר עד תחילת הלימודים, או שזה מיותר כי גם ככה מתחילים ללמוד מהבסיס?

רוב האנשים ששם הצטיינו בתיכון, אתה מגיע ומקבל שוק כמה זה יותר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתמטיקה בתיכון שונה מאוד... אין כלל שאומר שאם הלך לך טוב בתיכון ילך לך טוב באוניברסיטה..

בקשר לעבודה- הכל עניין של היצע וביקוש.

לא חסרות כרגע בשוק משרות בתחום בתוכנה, לכן בוגר מדעי המחשב או הנדסת תוכנה זה לא כזה משנה...

כנראה שהמצב לא ישתנה דרסטית בשנים הקרובות אבל אם פתאום יש מחסור במשרות, המעסיקים יותר מסננים

(לפי הקשר של המשרה למקצוע\ ציונים\ ניסיון וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...