איזה הפצת לינוקס אתם הכי אוהבים ? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הפצת לינוקס אתם הכי אוהבים ?

Yehudaa

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זאת לא בעיה של הפצה. זאת בעיה של חוסר ידע שלך בעבודה מול . :)

לגבי XFCE - יש לך גם אפשרות להתקין את זה הפצות מינמליות וגם באתר שלהם יש רשימה של הפצות שבאות מוכנות עם הממשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שבאובונטו יש שחזור/REPAIR כלשהוא. לא בדקתי. בלינוקסים אמיתיים בדרך כלל אין, מצפים שתדע מה גורם לקריסות.....

אם שאלת איזה מערכת אנחנו הכי אוהבים - שלי היא arch (ולפניה היתה gentoo), אלה מערכות שקורסות ועושות צרות והרבה. אבל הן שוות את ההתעסקות איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-- ^ --

"שלי היא arch (ולפניה היתה gentoo), אלה מערכות שקורסות ועושות צרות והרבה. אבל הן שוות את ההתעסקות איתן".

אין לי מושג ללגבי GENTOO (כלאמר יש לי, לפני 7 שנים ניסיתי להתקין אותה. רק ניסיתי. נשברתי בדרך).

אבל יש לי מושג לגבי ארץ' (המחשב שלי - 5+ שנים, המחשב של הבת שלי - 4+ שנים, ה NAS - כשנה). ארץ' *לא* "קורס ועושה הרבה צרות" אם מקפידים :

- לפני הרצת עדכון לקרוא אם יש הנחיות מיוחדות בדף הכניסה של אתר ההפצה.

- במידה ויש הנחיות כאלו, מקפידים לבצע אותן.

- כשעושים עדכון, עדכון מערכת מלא.

אני מסכים שבארץ' (ובטח ובטח שבג'נטו) יש פעילות "ידנית" ו"התעסקות". בפועל - זה בשוליים [למשתמש רגיל, כמוני] אבל זה קיים ובמיוחד רלוונטי במה שהזכרתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם מצליחים להשתלט על המערכת ארצ אז סבבה .

אני לא אוהב להתעסק יותר מדי עם המערכת אני אוהב שהכל עובד מהקופסא .

מערכות אובנטו עושות את זה לא רע בהפצות האחרונות .

בעבר משום הרבה כרטיסי קול לא עבדו לי במערכות אובנטו .

אבל לאחרונה הם עשו ממשק אודיו חדש שנראה שעובד טוב

שתי כרטיסי קול זוהו בהצלחה ועובדים טוב

בקרוב יגיע לי כרטיס קול חדש אני מקווה שלא יהיה לי בעיות איתו

שמתי לב ש XFCE נהייה כבד גם שמעתי את זה מאחרים אז עברתי ל LXDE

דרך אגב איזה שולחן עבודה אתם אוהבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארצ' יש לפעמים קטעים מכוערים, במיוחד כל מה שקשור ל systemd (אני לא מאמין שהמפתחים לקחו בתור מערכת init יחידה משהוא שנבנה כך זה נראה על ידיי ילד מ FXP בכיתה ח. הדבר הזה לא בנוי להיות ניתן לתיקון, אף אחד לא חשב בו על דברים קטנים כמו התאוששות מקריסות או אפשרות להמשיך להיכנס למערכת אם יש בעיות ב fsck, ....)

אני על KDE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי מחשב ישן לאחרונה אז החלטתי להתקין עליו לינוקס

2 גיגה ראם AMD +5000

יש לי ידע סביר במערכות אובנטו אז החלטתי ללכת עליהם .

אבל כולם היו כבידות לשימוש יום יומי שלי . LXDE עזר אבל לא מספיק .

התקנתי את CRUNCHBANG

http://crunchbang.org/

שהיא ממש ממש קלה .

לא אהבתי את הממשק OPENBOX אז התקנתי XFCE 4

כרגע הכל רץ אם תיהיה כבידה אז אתקין LXDE בטוח תיהיה קלילה איתו .

התמונה נלקחה שהפיירפוקס עם איזה 5 טאבים ונגן אודיו ברקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנושא הדיון, יש שתי הפצות לינוקס אהובות עלי במיוחד, למרות שהן הפכים גמורים אחת של השנייה:

1. ארצ' - הפצה מתגלגלת ששואפת להיות מעודכנת תמיד לגרסאות התוכנה החדשות ביותר שיש. זה מתאפשר בזכות הגישה של הפרוייקט לגעת כמה שפחות בקוד המקור של מפתחי התוכנה, ולשנות אותו רק במקרים נדירים בגלל אי-התאמה כלשהי. החסרון הוא שהתוכננה פחות בדוקה ולכן יש יותר באגים ותקלות. זאת הפצה קשה למשתמש מתחיל, אבל יש להם את מאגר המידע המפורט והמקיף ביותר לדעתי, ולכן היא מתאימה מאוד ללימוד לינוקס לעומק.

2. דביאן - ההפצה הראשונה כמעט, שנולדה רק זמן קצר לאחר שחרור ליבת הלינוקס הראשונה והחיבור שלה לגנו. זהו כנראה פרוייקט הקוד הפתוח הגדול ביותר שקיים כיום, וכולל היררכיית ניהול, פיתוח ובדיקה מאוד נוקשה ומקצועית ( למרות שהפרוייקט הוא התנדבותי). הם משחררים גרסה חדשה בערך פעם בשנתיים, והיא מאוד יציבה ובדוקה ביסודיות, למרות שגרסאות התוכנה שמרכיבות אותה קצת מיושנות עקב תהליך הבדיקה הקפדני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לרוב על פדורה 20 עם KDE

יש לי בדואל בוט גם OpenSUSE 13 גם עם KDE (כמובן בשתיהן אותה מחיצת home )

ה-openSUSE הפתיעה אותי לטובה בכל - התקנה חלקה, ממשק מלוטש, תוכנת ניהול חבילות מעולה והכי חשוב.. התאמה מלאה לפדורה / רד-האט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...