שאלה קצת מסובכת בנוגע לרשת ביתית - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה קצת מסובכת בנוגע לרשת ביתית

Kenny

Recommended Posts

האינטרנט מפסיק לעבוד כי המחשב יעדיף חיבור קווי על גבי .

כלומר, ברגע שאתה מחבר כבל, המחשב מנסה לצאת לאינטרנט דרך הנטגיר.

הנטגיר מוגדר כ-AP או שהוא במצב ברירת מחדל של מודם/ראוטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני אומר לכם שאני לא מבין בזה כלום ואז אתם שואלים אותי אם הראוטר מוגדר כ AP...... :cwm31:

עכשיו הבנתי כבר דרך שזה Access point - ולא הוא לא מוגדר ככה. הוא בדיוק כמו שקיבלתי אותו מבזק.

בשורה התחתונה, המצב כרגע :

האינטרנט עובד, מחבר ראוטר - האינטרנט מפסיק לעבוד.

השיתוף נמצא על הכרטיס האלחוטי בלבד.

קראתי שצריך לבטל משהו בראוטר DCHP? או משהו בסגנון, שזה כאילו מבטל את המודם שלו (שמתחבר לקיר)

ידוע לכם על זה משהו?

אולי בגלל שהמחשב "מצפה" לקבל מהראוטר (ואין לו) אז הוא מבטל לי לבד את הכרטיס האלחוטי שעובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאני יכול לחבר את הראוטר בחיבור הרשת למחשב (לא WAN) ושהוא "יפזר" את זה ב WIFI בדירה.

אני צריך לשנות משהו בהגדרות של הראוטר, לא יודע בדיוק מה, אבל זה קשור לביטול המודם שלו אולי?

אני לא יודע איך עושים את זה או מה לחפש בגוגל כדי לעשות את זה.

האם הפעולה הזאת נקראת "להפוך אותו ל AP" ? שהוא יקח דרך ויעבור אותו למחשבים אחרים שמחוברים אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או'קי אז אני אנסה להסביר שוב פעם :

יש לי כאן מחשב נייח, יוצא ממנו כבל USB שמחובר לכרטיס רשת אלחוטי שקולט ראוטר של השכן שלי.

מכאן אני מקבל אינטרנט הכל טוב ויפה.

למה אני לא משתמש בראוטר שלי? כי אין לי נקודה של בזק בבית, וכי זה אינטרנט חינם כרגע.

עכשיו אני רוצה שיהיה לי WIFI בבית (יש לי גם פלאפון ולפטופ שלא קולטים טוב את הראוטר של השכן).

אז עכשיו יש לי : מחשב נייד שמחובר לאינטרנט בעזרת כרטיס רשת אלחוטי וראוטר של בזק שכרגע מובטל.

אני רוצה שהראוטר של בזק יתחבר למחשב הנייח ו"ישאב" ממנו את האינטרנט ו"יפזר" את זה ב WIFI בבית.

בעצם - במקום שהראוטר יקבל אינטרנט מבזק (שקע בקיר) שיקבל את האינטרנט מהמחשב הנייח שלי.

*הראוטר לא יכול לקלוט את הרשת האלחוטית שהמחשב שלי קולט מכוון שהכרטיס רשת של המחשב הנייח מחובר בכבל USB ארוך עד לצד השני של הבית, ככה שבעצם הכבל USB עובר את כל הקירות ואז הקליטה שלי טובה.

ככה הבית שלי נראה כרגע - מקווה שזה יעזור לכם להבין את המצב :

http://tinypic.com/r/2irx079/8

עכשיו רק תסבירו לי איך אני לוקח את הראוטר של , מחבר אותו למחשב שלי וגורם לו לתת WIFI לכל הדירה

כאשר שוב פעם - האינטרנט מגיע מהמחשב הנייח ולא מקו של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ראוטר לא "שואב" אלחוטי. הוא "מפזר". בכל אופן אם הבנתי אותך נכון אז אתה לא יכול לעשות את זה. או שמשיך להתחבר על השכן שלך. או שתתקשר לבזק או הוט וגם לאיזה ספק תעשה מנוי ויהיה לך נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mamba - זה אפשרי מסתבר.

Dandy התחבר אלי מרחוק, והגדיר כל מיני דברים שאני לא ממש מבין בהם (תשאל אותו איך הוא עשה את זה) ועכשיו הכל עובד מצויין.

המחשב הנייח שלי מחובר דרך הרשת האחלוטית לשכן, הראוטר (שלי) מחובר למחשב שלי ומפזר את ה WIFI בדירה שלי.

ובאותה הזדמנות צריך גם להודות ל Dandy שעשה את העבודה ביעילות ומעבר לזה שהוא פתר לי את הבעיה

הוא גם דאג להסביר מה הוא עושה וענה על כל השאלות שלי ! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח מאוד להבין ברמה הטכנית איך עושים כזה דבר, זה מעניין אותי מאוד.

אני הצלחתי להבין את הסיטואציה ומה הוא רוצה לעשות, ואת האמת - אין לי מושג איך לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...