מעוניין ללמוד תכנות ב- .NET - האם האקריו או ג'ון ברייס? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין ללמוד תכנות ב- .NET - האם האקריו או ג'ון ברייס?

elellad

Recommended Posts

הכותרת די אומרת הכל. אני רוצה להתחיל ללמוד תכנות בסביבות .NET ומתלבט האם כדאי לעשות את הקורס בהאקריו או ג'ון ברייס.

האקריו קרובים אליי הרבה יותר ככה שהם הרבה יותר נוחים לי וגם ההתחייבות שלהם לעבודה (במידה ולא אז החזר של 5000 שקל) גם כן נותן יתרון גדול.

יש פה אנשים שעשו באיזה מקום ויוכלו להעיד?

אשמח לעזרה,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא כל כך מבין את התגובות פה. אני כן מודה לכם על זה שהגבתם ושיתפתם מידע, אבל למה בצורה כזאת?

אומנם זה שציינתי את העובדה ל"התחייבות לעבודה" זה כמובן רק בגדר בונוס ענק. אבל אם אף אחד לא באמת יכול להתחייב אז אין מה לעשות.

עדיין השאלה הגדולה שלא קיבלתי עליה תשובה היא איפה הכי כדאי ללמוד?

הסיבה שציינתי בגדול את האקריו זה מטעמי נוחות כי הם נמצאים דקות הליכה מהבית שלי.

במידה והם ברמה גבוהה ומוכרים לטובה, אז זה כבר מצויין בשבילי. בין אם יש התחייבות לעבודה ובין אם לא.

על הדברים האלו אשמח פירוט והסבר.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה שוקל להוציא סכומים נכבדים כאלה על קורס כלשהו:

מה נקודת המוצא שלך ומה המטרה שלך? כלומר - איזה רקע יש לך עכשיו, ומה השאיפות שאתה מקווה להגשים אחרי הקורס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי QttP, שמח שהגבת.

בדיון הגדול שפירסמתי בפורום "כללי" בהחלט עזרת לי כשפירסמתי שאני אבוד :)

אני רוצה להיות בעיקר מתכנת ולפתח תוכנה. ככה זה בגדול, והתחלה טובה הבנתי שהיא בפיתוח דוט נט. ולאחר מכן יהיה כבר הרבה יותר קל ללמוד לבד שפות תכנות אחרות כמו Java שלא שונות בהרבה מ- C# וכו'.

לעשות תואר במדעי המחשב הבנתי שלא בשבילי ואני מתחיל לשמוע על ימין ועל שמאל שזה ממש, אבל ממש לא חובה בשביל להתקבל לתעשיית ההיי-טק בתור מתכנת.

הרקע שלי כיום בתור מתכנת הוא אפסי. אני כרגע בשלבי סיום של מיון בלבד בתחום בהאקריו ושוקל האם להמשיך שם לקורס המלא או לעבור למקום אחר וללמוד באופן מלא. מה שכן, עולם התכנות בינתיים מרתק אותי כמו ששום דבר בסביבת המחשבים לא ריתק אותי עד היום.

ואני נמצא בסביבת המחשבים בהרבה תחומים מאז שאני זוכר את עצמי מתחיל ללמוד ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי QttP, שמח שהגבת.

בדיון הגדול שפירסמתי בפורום "כללי" בהחלט עזרת לי כשפירסמתי שאני אבוד :)

אני רוצה להיות בעיקר מתכנת ולפתח תוכנה. ככה זה בגדול, והתחלה טובה הבנתי שהיא בפיתוח דוט נט. ולאחר מכן יהיה כבר הרבה יותר קל ללמוד לבד שפות תכנות אחרות כמו Java שלא שונות בהרבה מ- C# וכו'.

לעשות תואר במדעי המחשב הבנתי שלא בשבילי ואני מתחיל לשמוע על ימין ועל שמאל שזה ממש, אבל ממש לא חובה בשביל להתקבל לתעשיית ההיי-טק בתור מתכנת.

הרקע שלי כיום בתור מתכנת הוא אפסי. אני כרגע בשלבי סיום של מיון בלבד בתחום בהאקריו ושוקל האם להמשיך שם לקורס המלא או לעבור למקום אחר וללמוד באופן מלא. מה שכן, עולם התכנות בינתיים מרתק אותי כמו ששום דבר בסביבת המחשבים לא ריתק אותי עד היום.

ואני נמצא בסביבת המחשבים בהרבה תחומים מאז שאני זוכר את עצמי מתחיל ללמוד ללכת.

מה בדיוק בעולם התכנות מרתק אותך? האם אי פעם כתבת קוד?

לשבת 9-12 שעות ביום ולכתוב קוד זה לא דבר שמתאים לכולם.

הייתי מציע לך בתור התחלה להתחיל ללמוד לבד ולראות אם אתה בכלל מתחבר לזה, והאם אתה אוהב את זה.

בחיים אין קיצורי דרך, אתה רוצה להיות מפתח תוכנה, לך תעשה תואר. הסיכוי שתמצא עבודה אחרי קורס זה או אחר הוא נמוך ביותר, נכון שיש יוצאים מן הכלל, אבל הם אחוז מאוד קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק בעולם התכנות מרתק אותך? האם אי פעם כתבת קוד?

לשבת 9-12 שעות ביום ולכתוב קוד זה לא דבר שמתאים לכולם.

הייתי מציע לך בתור התחלה להתחיל ללמוד לבד ולראות אם אתה בכלל מתחבר לזה, והאם אתה אוהב את זה.

בחיים אין קיצורי דרך, אתה רוצה להיות מפתח תוכנה, לך תעשה תואר. הסיכוי שתמצא עבודה אחרי קורס זה או אחר הוא נמוך ביותר, נכון שיש יוצאים מן הכלל, אבל הם אחוז מאוד קטן.

מרתק אותי להתחיל לכתוב קוד מאפס וליצור מזה תוכנה שעובדת, שרצה, שמשרתת אנשים וכו'.

וכנראה לא קראת את הפסקה האחרונה שלי שציטטת, אבל כן כתבתי קוד, כי כמו שאמרתי, אני כרגע בשלבי מיון בהאקריו ושם לומדים מבוא בסיסי בשביל לראות אם מישהו מתאים או לא.

ולא מבין למה חוזרים כל פעם על הקטע של התואר. תואר במדעי המחשב משלב המון מתמטיקה והמון דברים מעבר לתכנות פרקטי. למה לי לעשות תואר בתחום הזה אם הסיכוי שלי להצליח הוא אפסי היות ואני ממש רע במתמטיקה?

מאיפה שמעת שאחוז קטן מאוד מצליח אחרי קורס? אם כן למה יש ביקוש גדול לקורסים האלו?

אני הבנתי ההיפך - דווקא בקורס לומדים פרקטיקה ברמה גבוהה יותר בתכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את תרצה להיות מתכנת ברמה גבוה ולדעת לכתוב קודים כמו שצריך ויעילים אין בריחה ממתמטיקה זה כמו שתגיד אני רוצה לבנות בניין אבל אני יודע לעשות רק גבס....אז אתה תעשה אחלה גבס אבל בניין שלם לא תבנה בחיים...(אלא אם כן תלמד איך ששוב זה מלא מתטתיקה :) )

אין לי שום רקע בתכנות או משהו אבל אני יודע מאנשים שלומדים מדעי המחשב ומתמיקה שימושית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרתק אותי להתחיל לכתוב קוד מאפס וליצור מזה תוכנה שעובדת, שרצה, שמשרתת אנשים וכו'.

וכנראה לא קראת את הפסקה האחרונה שלי שציטטת, אבל כן כתבתי קוד, כי כמו שאמרתי, אני כרגע בשלבי מיון בהאקריו ושם לומדים מבוא בסיסי בשביל לראות אם מישהו מתאים או לא.

ולא מבין למה חוזרים כל פעם על הקטע של התואר. תואר במדעי המחשב משלב המון מתמטיקה והמון דברים מעבר לתכנות פרקטי. למה לי לעשות תואר בתחום הזה אם הסיכוי שלי להצליח הוא אפסי היות ואני ממש רע במתמטיקה?

מאיפה שמעת שאחוז קטן מאוד מצליח אחרי קורס? אם כן למה יש ביקוש גדול לקורסים האלו?

אני הבנתי ההיפך - דווקא בקורס לומדים פרקטיקה ברמה גבוהה יותר בתכנות.

כדי להיות מתכנת טוב לדעת שפת תכנות זה לא הכול, אתה צריך לדעת מבנה נתונים, אלגוריתמים, לוגיקה, design patterns, תכנות מונחה עצמים וכ"ו, וגם חלק מהעניין זה מתמטיקה. ומה לעשות שבקורס של כמה חודשים אי אפשר ללמוד את כל זה.

עכשיו לעניין הביקוש זה הכל עניין של שיווק, מי לא היה רוצה ללמוד מספר חודשים בודדים ואז לקבל משכורת של 15+ אלף שקל לחודש? מנסים למכור לך חלום.

רוב החברות אפילו לא יזמנו אותך לראיון אחרי שתסיים את הקורס, אין מה לעשות, רובם מעדיפים בוגרי אוניברסטאות.

אני לא אומר שאתה לא תצליח למצוא עבודה, אני רק אומר שיהיה לך מאוד מאוד קשה למצוא אותה (בתנאי שכר נורמליים), אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נזכרתי עכשיו בדיון שלך. לא אחזור על דברים כלליים שנאמרו שם לגבי הקורסים, כי אתה וודאי זוכר (ואם לא, תקרא שוב את הדיון ההוא).

נראה שלפחות על כיוון החלטת וזה כבר חיובי. :)

לגבי ההתלבטות שלך כרגע - דעתי היא פשוטה. באופן כללי - זה לא משנה איפה תעשה את הקורס.

כל זה בהנחה שאין הבדלים משמעותיים בין התכנים הנלמדים (כפי שהם משתקפים בסילבוס), ואין הבדלים משמעותיים במחירים. אם יש הבדלים כאלה - זה באחריותך לברר אותם.

לכן, אם זו ההתלבטות - לך פשוט על המקום שיותר נוח לך מבחינת מיקום, שעות וכו'. כי ככל שזה נוח ונגיש יותר עבורך - כך יהיה לך קל יותר ללמוד והלימודים יהיו אפקטיביים יותר.

מדוע אני חושב שזה לא משנה?

א) כי החומר בסופו של דבר הוא אותו חומר. את כולו אפשר ללמוד גם לבד ממקורות נגישים. המשמעות של הקורס כאן היא בקיומה של מסגרת מסודרת ללימוד, תרגול, ובחינת הידע, ואת זה אני מאמין שכל קורס יכול לספק.

ב) גם אם יש הבדלים מסוימים, הם לרוב יתגמדו יחסית ליכולת, להשקעה ולמוטיבציה של התלמיד.

ג) ובכל מקרה, לא תוכל לקבל מידע מהימן באמת לגבי איכות הקורסים מזה שתשאל אנשים שהתנסו. כי לא תמצא מישהו שעשה באותם תנאי ההתחלה גם את הקורס הזה, וגם את זה. הדרך היחידה לקבל איזשהו אומדן זה למצוא סטטיסטיקות כלשהן על בוגרי הקורסים. לא בטוח שמישהו עשה מחקר כזה.

איפשהו נראה לי שכבר הגעת לשלב שבו ההלתבטויות בעיקר עוצרות אותך. מרוב שאתה חושש לעשות "טעות" (לבחור בקורס לא אופטימלי), אתה פשוט לא עושה דבר, וכך אתה לא מתקדם.

לא הקריירה שלך ולא החיים שלך יפלו על זה אם עשית קורס בג'ון ברייס או בהאקר-יו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נזכרתי עכשיו בדיון שלך. לא אחזור על דברים כלליים שנאמרו שם לגבי הקורסים, כי אתה וודאי זוכר (ואם לא, תקרא שוב את הדיון ההוא).

נראה שלפחות על כיוון החלטת וזה כבר חיובי. :)

לגבי ההתלבטות שלך כרגע - דעתי היא פשוטה. באופן כללי - זה לא משנה איפה תעשה את הקורס.

כל זה בהנחה שאין הבדלים משמעותיים בין התכנים הנלמדים (כפי שהם משתקפים בסילבוס), ואין הבדלים משמעותיים במחירים. אם יש הבדלים כאלה - זה באחריותך לברר אותם.

לכן, אם זו ההתלבטות - לך פשוט על המקום שיותר נוח לך מבחינת מיקום, שעות וכו'. כי ככל שזה נוח ונגיש יותר עבורך - כך יהיה לך קל יותר ללמוד והלימודים יהיו אפקטיביים יותר.

מדוע אני חושב שזה לא משנה?

א) כי החומר בסופו של דבר הוא אותו חומר. את כולו אפשר ללמוד גם לבד ממקורות נגישים. המשמעות של הקורס כאן היא בקיומה של מסגרת מסודרת ללימוד, תרגול, ובחינת הידע, ואת זה אני מאמין שכל קורס יכול לספק.

ב) גם אם יש הבדלים מסוימים, הם לרוב יתגמדו יחסית ליכולת, להשקעה ולמוטיבציה של התלמיד.

ג) ובכל מקרה, לא תוכל לקבל מידע מהימן באמת לגבי איכות הקורסים מזה שתשאל אנשים שהתנסו. כי לא תמצא מישהו שעשה באותם תנאי ההתחלה גם את הקורס הזה, וגם את זה. הדרך היחידה לקבל איזשהו אומדן זה למצוא סטטיסטיקות כלשהן על בוגרי הקורסים. לא בטוח שמישהו עשה מחקר כזה.

איפשהו נראה לי שכבר הגעת לשלב שבו ההלתבטויות בעיקר עוצרות אותך. מרוב שאתה חושש לעשות "טעות" (לבחור בקורס לא אופטימלי), אתה פשוט לא עושה דבר, וכך אתה לא מתקדם.

לא הקריירה שלך ולא החיים שלך יפלו על זה אם עשית קורס בג'ון ברייס או בהאקר-יו.

המון תודה על העזרה והתגובות. קשה להסביר במילים כמה זה חשוב לי.

ואני מבין ומסכים כמו שהרבה אמרו לי שלא באמת משנה יותר מדי המקום הספציפי כל עוד רובם זהים,

אבל בכל זאת אין שום משמעות להגיד למעסיק אם ביצעתי את הקורס המסויים דרך ג'ון ברייס או האקר-יו?

ואם כבר freesoul23 העלה את נושא המתמטיקה, האם באמת זה חובה וחשוב? האם באמת לא יסתכלו עליי כבוגר קורס לעומת בוגר תואר?

יצא לי לחרוש את האינטרנט ולרוב הדרישות למתכנתי C# בין אם זה בסביבת דוט נט או לא, 95% מהמקרים לא ביקשו תואר, לא העלו את זה אפילו. לא ציינו את זה אפילו בתור יתרון.

רק אחוז בודד מאוד (אולי אפילו פחות מ-5) ממש דרשו תואר או ציינו את זה בתור יתרון.

ממה שגם דיברתי עם המון אנשים, הרוב אומרים שזה לא מעניין אותם. ומה שחשוב זה לראות האם הבנאדם טוב או לא, להסתכל על התיק עבודות שלו ולראות למה הוא מסוגל.

מעניין אותי לשמוע את דעתך בנושא הזה QttP.

שוב, תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מבין ומסכים כמו שהרבה אמרו לי שלא באמת משנה יותר מדי המקום הספציפי כל עוד רובם זהים,

אבל בכל זאת אין שום משמעות להגיד למעסיק אם ביצעתי את הקורס המסויים דרך ג'ון ברייס או האקר-יו?

ואם כבר freesoul23 העלה את נושא המתמטיקה, האם באמת זה חובה וחשוב? האם באמת לא יסתכלו עליי כבוגר קורס לעומת בוגר תואר?

תראה. לחשוב ולהתלבט ולשאול שאלות, אפילו עד צאת הנשמה - זה בסדר.

אבל לשאול שוב את אותן השאלות שכבר נענו פעמים רבות, רק מתוך תקווה שאולי תקבל תשובה שונה? אני מצטער, אני לא מבין מה הטעם.

כבר אמרתי לך אני ואמרו אחרים ויותר מפעם אחת - אף אחד לא יסתכל עליך כבוגר קורס לעומת בוגר תואר.

לומר שוב, רק כדי שיהיה ברור?

אף אחד לא יסתכל עליך כבוגר קורס לעומת בוגר תואר.

לא אחזור למה, זה מובן (נאמר, בין היתר, בדיון הקודם שלך).

יצא לי לחרוש את האינטרנט ולרוב הדרישות למתכנתי C# בין אם זה בסביבת דוט נט או לא, 95% מהמקרים לא ביקשו תואר, לא העלו את זה אפילו. לא ציינו את זה אפילו בתור יתרון.

רק אחוז בודד מאוד (אולי אפילו פחות מ-5) ממש דרשו תואר או ציינו את זה בתור יתרון.

השאלה היא מה חיפשת?

משרות של פרילנסרים על פרוייקטים ספציפיים? שם לאף אחד לא אכפת מכלום, מבחינתם אתה יכול להיות עוגת שמרים, כל עוד אתה יודע לתת את הפתרון שהם מחפשים.

משרות למפתחים מנוסים? אחרי מספר מסוים של שנות ניסיון, התואר באמת לא חשוב. עם זאת, מעסיקים מסוימים (בעיקר חברות גדולות, מסודרות) לא יקחו עובד לעבודה בלי תואר כלשהו. פשוט ככה. וכמובן, שאלת המפתח - איך אתה מראש משיג את אותו ניסיון?

ממה שגם דיברתי עם המון אנשים, הרוב אומרים שזה לא מעניין אותם. ומה שחשוב זה לראות האם הבנאדם טוב או לא, להסתכל על התיק עבודות שלו ולראות למה הוא מסוגל.

יפה. אמרת - תיק עבודות. אמרת - לראות למה הוא מסוגל. אז אתה קודם צריך שיהיה לך תיק עבודות כזה שיראה מה אתה מסוגל לעשות. אל תבנה על זה שבסיום קורס האקר-יו / ג'ון ברייס יהיה לך תיק עבודות כזה.

ואם וכאשר כבר כן יהיה לך, אז אם למעסיק שלך לא אכפת בכלל מההשכלה האקדמית, למה שיהיה אכפת לו אם עשית את קורס א' או קורס ב'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מבין. זה לא שבאמת חזרתי על השאלה הזאת שוב.

איפה הסתכלתי? בכל אתר של "דרושים" בפיתוח בסביבת דוט נט או סתם מתכנת בשפת C#, לא משנה איפה ולא משנה מי, בלי יוצא מן הכלל אחוז בודד מאוד ממש ביקש תואר במדעי המחשב / הנדסת תוכנה או ציין את זה כיתרון. הרוב המוחלט בכלל לא ציינו את זה וביקשו רק ניסיון.

וכמו שאמרתי במשפט הראשון, אני מבין וברור לי שלהיות בוגר תואר מהווה יתרון על בוגר קורס. העניין הוא שאני לא רוצה שיסתכלו עליי בתור בוגר תואר.

אני מוכן להתפשר מעט בשכר בגלל ה"נחיתות" אצלי בתור בוגר קורס, ואז אחרי 3+ שנים שכבר יהיה לי ניסיון מתקדם ויהווה יתרון משמעותי לעומת כל בוגר תואר, להתחיל כבר באמת לטפס בדרג מבחינת תפקיד ושכר.

ושאלת המפתח היא באמת איך אני משיג ניסיון אם כולם בלי יוצא מן הכלל דורשים ניסיון?

הכיוון שלי היה לעשות את הקורס בהאקר-יו ש"מתחייבים" (אמת או לא.. לא יודע) לעבודה, ואז לפחות יש לי את הכניסה הראשונה. ברור לי שבשנה-שנתיים הראשונות השכר יהיה נמוך ואני אהיה מפתח זוטר, אבל אחרי שנתיים אני מתאר לעצמי שאוכל להכנס לחברות אחרות או אפילו לדרג בכיר יותר באותה חברה שנכנסתי אליה בהתחלה, מה שייתן לי תפקיד בכיר יותר ושכר גבוה יותר.

וזאת הסיבה בגלל שאני רוצה להיות מתכנת וזהו. לא מעניין אותי מה שמסביב שלומדים במדעי המחשב. ומעבר לכך, אני מודע לזה שאני לא אצליח לעבור בהצלחה את מדעי המחשב היות ומתמטיקה אצלי הוא צד מאוד חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהקורסים האלו כל כך פופולריים היא שיש מספיק אנשים שקונים את האשליות שהמכונים מוכרים. עכשיו, בהחלט אפשר למצוא עבודה ללא תואר במידה ורכשת את הידע והמיומנויות לבד ולאורך זמן וזה אפילו אומר יותר על אדם כזה מאשר תואר אקדמי. בוגר קורס כזה לעומת זאת לא בא טוב בעין, בדרך כלל הקורס היה הפעם הראשונה של התעסקות בתחום, וגם זה דרש משאבים מיוחדים כשבעצם כל החומר קיים בחינם באינטרנט, לא ממש מרשים ויש היצע כל כך גדול של מועמדים בוגרי תואר ומכללות שלא ממש כדאי אפילו לקחת את הסיכון. איך אפשר בכלל להשוות אנשים שלמדו במשך שנים או עשו תואר ראשון לעומת איזה אחד ששפך קצת כסף לקורס של שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...