בעיית wifi בdell vostro 5470 חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית wifi בdell vostro 5470 חדש

orrman

Recommended Posts

שלום כולם,

קניתי לחברה שלי בהמלצת הפורום כאן Vostro 5470 לצורכי הלימודים שלה.

היא ביקשה שהמחשב יהיה חזק מהיר וקל (בעקבות טראומה מהמחשב הקודם) אז בחרנו בדגם i5 128gb sdd 8gb ram עם הכרטיס מסך 740..

המחשב הגיע אלינו לפני כשבועיים.

מאז הרבה פעמים היא לא מצליחה להתחבר לwifi הביתי שלנו ולפעמים מתחברת אבל האינטרנט לא באמת עובד. עם כבל רשת נראה שזה עובד בסדר.

בשאר המחשבים בבית (המקבוק שלי, htpc שמחובר בכבל) האינטרנט עובד כרגיל והכל בסדר. גם במחשבים של חברות שלה כשהן באות ללמוד בדרך כלל הכל עובד כראוי. רק אצלה לא.

כמובן שאני אפעיל את האחריות במידת הצורך ואדרוש להסברים מהחנות שקנינו ממנה אך אני רוצה לשאול האם מישהו חווה בעיות דומות? חוסר קליטה/יכולת להתחבר לwifi? קליטה מאוד נמוכה עד כדי חוסר שימוש?

האם זה משהו ידוע עם הדגם הזה או עם בכלל? האם כדאי לי לנסות ולהחזיר את המחשב ולמצוא דגם אחר במקום? האם יש סיכוי שזה בכלל אפשרי? אולי הבעיה בכלל היא איכשהו בראוטר? אני עובד מחובר עם ראוטר של 6470 g2 שעובד כמודם בלבד והוא מחובר לtp link 1043 שמשדר את הwifi לכל הבית.

חשוב לי מאוד שיעבוד לה הwifi כמו שצריך כי זה בערך הדבר היחיד שבאמת נחוץ לה במחשב לצורך הלימודים...

אשמח להצעות והערות

שיהיה אחלה יום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרבית השימוש היא בבית וגם אז הבעיה היא לא 100 אחוז מהמקרים לכן קשה לי לומר אם הבעיה היא רק בבית..

איזה בעיות נפוצות יכולות להיות בהגדרות הרשת האלחוטית בבית?

בדקתי את הערוצים של רשתות הוייפי שמסביב לדירה שלנו ובחרתי אחת שלא מופיעה אצל אף אחד אחר.. אני משתמש בwpa2 personal בתור האבטחה של הרשת.. אולי הערוצים הגבוהים לא נתמכים טוב על ידי המחשב?

הראוטר מכוון ל20/40 מגה הרץ אוטומטי ותומך בכל התקנים עד n (לא משדר ב5 ג׳יגה הרץ)

מה עוד אפשר לבדוק?

אני חושב שלdell יש דרייברים גם של realtek וגם של לכרטיס , יכול להיות שזה מקור לבעיות? במה עדיף להשתמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קניתי את את אותו מחשב לפני שבועיים, וברשת הביתית שלי דרך בויי פאי גם לי יש את הבעיה שציינת אם זה מנחם אותך :)

אני גם מחפדש פתרון, אם תמצא תעדכן כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אותה בעיה גם אצלי.

קניתי לחברה שלי את הלפטופ מאותן סיבות. האינטרנט גם כן לא עובד טוב בכלל.. השוואתי אותו למקבוק, Zenbook, Studio ישן ועוד. האינטרנט באלחוטי פשוט איטי ואי אפשר לעבוד איתו.

אני אחסוך לך זמן כי אנחנו כבר בדיונים איתם, עם יעל פתרונות, וגם KSP כבר מעל לחודש.

ניסיתי להתקין עליו ווינדווס 7, ווינדווס 8.1 עם כל הדרייברים מהאתר של דל, כלום לא עוזר! שלחנו אותו למעבדה של יעל פתרונות - הגאונים אמרו שהמחשב עובד מעולה.

הפעלנו את האחריות וביקשנו שיחליפו לנו כרטיס רשת, גם לא עזר. ב-KSP כמובן מתנערים מאחריות כי הם טוענים שהם יכולים לעשות משהו רק אם DELL אומרים שיש תקלה, DELL אומרים שהם יכולים לעשות משהו רק אם יעל פתרונות מצהירים שיש בעיה... בקיצור, אכלנו אותה עם הלפטופ הזה. עכשיו כשאני רואה שיש עוד אנשים עם הבעיה הזאת, אפשר לפנות למועצה לצרכנות ולספר על כל הבעיות האלה. זה פשוט חוצפה ישראלית ממדרגה ראשונה.

אגב, מסתבר שהבעיה הזאת קיימת בדגם הזה גם בשאר העולם:

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19540469.aspx

זה פשוט בלתי נסבל היחס המזלזל שקיבלנו! מה אתה חושבים לעשות?

שי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

driver של realtek נועד לכרטיס רשת קווי.

driver של אינטל נועד לכרטיס רשת wifi. תעדכן את הdriver של אינטל, ולא דרך האתר של אלא דרך downlads center. בדוק בדיוק איזה דגם יש לך ובחר בדרייבר עדכני.

אם כל המאמצים מעלים חרס, לא ביגי.... קנו כרטיס רשת זעיר כמו למשל TPLINK 823.

להבא לידע כללי: מומלץ לקנות עם כרטיס מסדרת 6300 או 7300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור איך שינוי של האבטחה של הרשת משנה? ובנוסף, אם עכשיו תשב בבית קפה תגיד להם גם לשנות את האבטחה?

אין ספק הביצועים של הלפטופ הזה נמוכים משמעותית מכל לפטופ שנתקלתי בו, אתם לא חושבים שזה פשוט פגם בדגם??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט, שינוי של האבטחה ברשת הביתית פתרה את הבעיה, כנראה שהכרטיס לא יודע לעבוד עם סוג ההצפנה הזה.

או שאולי צריך לבצע שינוי כלשהו בהגדרות כרטיס , פשוט אין לי שמץ של מושג ברשתות, אולי מישהו שמבין ינסה להבין אם זוהי בעיה בכרטיס או בהגדרות של הכרטיס?

ולרוב הרשתות בבתי הקפה ובכלל עובדות WEP נדיר להיתקל בWPA2, אז בואו לא נגזים בגדול המחשב נותן תמורה טובה לכסף חוץ מהעניין הזה אין טעם לרוץ ולהחזיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

בצעתי הזמנה למחשב זה שטרם סופקה ואף ירד כבר תשלום. בעקבות השרשור אליו נחשפתי היום, עצרתי ההזמנה וצריך להחליט באם לבטל לחלוטין או שלהחליף במחשב מסידרת לטיטוד או מחשב אחר של . ההזמנה שלי דרך מקום העבודה מ-c-data.

אצלי כל הבית מוגדר WPA2 ולשנמך הגדרת בטיחות לא אופציה מבחינתי

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chevy הייתי שמח לדעת היכן ניתן להחליף כרטיס רשת..

דבר נוסף (חוץ משינויי האבטחה) שראיתי שנותן שיפורים מועטים הוא להכנס לpower options. שימו לב שבהגדרות ברירת מחדל של ישנו מצב שנקרא power save mode לכרטיס וכאשר המחשב עובד על סמך הבטריה שלנו המחשב מחליש את החיבור כדי לשמר בטריה.. אם תעבירו את זה לmaximum performance תרגישו שיפור קל בגלישה (עד 5 מגה לשניה בבדיקות מהירות שונות)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן לקנות או מעבדה שתעשה את זה בשבילך?

כי אם אתה יודע לשדרג זיכרון / דיסק קשיח, אתה יכול להחליף גם כרטיס .

מבחינת כרטיסי - אפשר לקנות באיביי במחירים שציינתי כרטיסי מומלצים כפי שרשמו פה באחת התגובות.

במעבדות המחיר סביב ה-200-250 בלי התקנה.

צריך לבדוק איזה כרטיס יש כרגע וכמה אנטנות יש לו (כנראה 2) ובהתאם לחפש כרטיס רשת מתאים.

ה-over-all של המחשב ומה שיש לו להציע מבחינת משקל/סוללה/ביצועים/כ.מסך ב-3500 ש"ח זה דיי טוב.

17.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...