** צוחקים עלינו בעיניים - מהירות של 0.01Mbps - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** צוחקים עלינו בעיניים - מהירות של 0.01Mbps

Cheif

Recommended Posts

אין שום אפשרות טכנית להבטיח דבר כזה.

כל הת'רד הזה בכייני ומטופש...

(גם אני קיבלתי את המייל הזה לפני כמה ימים, וממש לא חשבתי ש"עושים ממני צחוק")

למה אין אפשרות כזאת?

יש אפשרות גם ברמת התשתית וגם ברמת הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
למה אין אפשרות כזאת?

יש אפשרות גם ברמת התשתית וגם ברמת הספק.

רק שיש עוד חוליה בשרשרת הזאת - הצד השני.

אין להם שום דרך טכנית להבטיח לי מהירות x אם השרת / משתמש שממנו אני מקבל את המידע שולח לי אותו במהירות y איטית יותר.

ועם אחוז כלכך גבוה של משתמשים אידיוטים, שיורידו טורנטים או כל מיני קבצים אלוהים יודע מאיפה, מה הפלא שהם לא רוצים להיכנס בכלל לפינה הזאת?

אגב אפילו לא צריך שרתים מפוקפקים... מספיק שלקוח א' (עם מהירות 100/2) מעביר קובץ ישיר ללקוח ב' (100/2) וכבר המקסימום האפשרי להורדה אצל לקוח ב' יהיה לא יותר מ 2... אתה חושב ש-2 זה כן מספר שהוא היה מוכן לקבל כהתחייבות להורדה מינימלית? בוודאי שלא. מה גם שזה המקסימום התיאורתי בדוגמה הנ"ל ובפועל זה יהיה אפילו פחות. אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא יכולים להבטיח לך מהירות מינימלית בכל אתר/טורנט

אבל הם יכולים להבטיח מינימום מהירות באתר בדיקה ייעודי (בדיוק כמו שעושים היום)

אבל זה לא מה שהחוק דורש מהם לפרסם.

הוא דרש לפרסם מינימום מהירות ולא מינימום מהירות באתר X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. הם צריכים לתת מינימום רוחב פס ל"כניסת" האינטרנט. הבדיקה נעשית כמו היום - לאתר בדיקת המהירות.

אני חושב שזה מובן מאליו שהם לא נדרשים להתחייב למה שקורה מעבר לכך, באתרים או בטורנטים השונים, משום שזה לא באחריותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קראתי את החוק ואם זאת הדרישה אז היא לא הגיונית ולא ישימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שיש עוד חוליה בשרשרת הזאת - הצד השני.

אין להם שום דרך טכנית להבטיח לי מהירות x אם השרת / משתמש שממנו אני מקבל את המידע שולח לי אותו במהירות y איטית יותר.

ועם אחוז כלכך גבוה של משתמשים אידיוטים, שיורידו טורנטים או כל מיני קבצים אלוהים יודע מאיפה, מה הפלא שהם לא רוצים להיכנס בכלל לפינה הזאת?

אגב אפילו לא צריך שרתים מפוקפקים... מספיק שלקוח א' (עם מהירות 100/2) מעביר קובץ ישיר ללקוח ב' (100/2) וכבר המקסימום האפשרי להורדה אצל לקוח ב' יהיה לא יותר מ 2... אתה חושב ש-2 זה כן מספר שהוא היה מוכן לקבל כהתחייבות להורדה מינימלית? בוודאי שלא. מה גם שזה המקסימום התיאורתי בדוגמה הנ"ל ובפועל זה יהיה אפילו פחות. אז...

אני דווקא חושב שהמהירות המינימלית שהספקיות התבקשו להתחייב אליה לא כוללת תלות בצד השולח (זאת אומרת, אם נניח שהצד השולח מסוגל לשלוח במהירות גבוהה מאוד ולא מהווה גורם מגביל, מהי המהירות המינימלית שהלקוח יקבל).

אז כוונת החוק היתה להבטיח שגם בשעות העומס הלקוח עדיין תמיד יקבל מהירות מסוימת, ובעצם להגביל את השימוש ב QOS מצד הספקיות.

בפועל, הספקיות לא יכולות להתחייב למהירות יותר גבוהה מזו, כי ההתחייבות אמורה להיות מבוססת על המצב הכי גרוע שיש (שכל הלקוחות מורידים ביחד, באותו זמן ובמהירות המקסימלית האפשרית). כנראה שבמצב כזה, זו המהירות שכל אחד יקבל. אך מצב זה אף פעם לא יקרה בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה מובן מאליו שהם לא נדרשים להתחייב למה שקורה מעבר לכך, באתרים או בטורנטים השונים, משום שזה לא באחריותם.

אני חושב שזה אולי מובן מאליו לך - אבל זה לא כזה מובן מאליו לא למחוקק, לא לשופט, ולא ללקוח הסופי ההדיוט (ומאוד התאפקתי לכתוב את זה עם האות "ה" ולא "א").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם זה אומר שזו גם ההתחייבות בבדיקת מהירות מול השרתים שלהם. הרי ברור שמול שרתים חיצוניים אין להם שום שליטה על המהירות, אבל לפחות על החלק בו הם שולטים, שיתנו את מה שאני משלם להם עבורו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה אולי מובן מאליו לך - אבל זה לא כזה מובן מאליו לא למחוקק, לא לשופט, ולא ללקוח הסופי ההדיוט (ומאוד התאפקתי לכתוב את זה עם האות "ה" ולא "א").

אתה טועה. אני מודה שבהתחלה הערכתי שהצדק עמך, אבל טרחתי וחיפשתי את המקור כדי להבין במה מדובר. אז ככה:

לא מדובר בחוק אלא ברגולציה של משרד התקשורת. לכן, לא המחוקק אחראי על כך, אלא המשרד שאמור להיות בעל מומחיות בתחום.

משרד התקשורת מעניק רישיונות לאספקת שירותי אינטרנט, וכולל ברישיונות אלה תנאים והוראות. במהלך ינואר הוציא המשרד תיקון לרישיון הזה, שמחייב את הספקיות לפרט את הקצבים אליהם הן מתחייבות - מינימום ומקסימום של העלאה והורדה. ברישיון מצוין במפורש:

"הקצבים Download ו-Upload מתייחס אך ורק לביצועים שבשליטת בעל הרשיון ביחס למקטע הרשת שבאחריותו."

אתה (וכל מי שרוצה) מוזמן לקרוא בעצמך:

http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/1/3441.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך כל הנושא הזה מיותר.

הספקיות וחברות התשתית תמיד דאגו לתת לכל הפחות 90% מהמהירות המובטחת לשרתי הבדיקה שלהן, ובהחלט התייחסו למצב שזה לא קורה כתקלה.

(כמובן בהנתן מחשב תקין שמחובר קווית)

סתם דמגוגיה של משרד התקשורת כלפי האזרח הפשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה.

אני לא טועה, אתה פשוט התייחסת חלקית רק לחצי מהתגובה שלי.

החלק המשמעותי שלה הוא דווקא החצי השני - זה שמדבר על הלקוח הסופי.

זה נשמע לך אולי מוזר - אבל ספקית תצטרך להשקיע הרבה מאוד משאבים (כסף) כדי להתמודד עם לקוחות אידיוטים שיקבלו מהירות איטית בטורנטים שלהם ויתקשרו להתלונן על זה שהספקית לא עומדת בהתחייבות שלה לגבי המהירות המינימלית.

תתפלא - לא כל לקוחות האינטרנט בישראל הם power users שגולשים ב-hwzone. חלקם (רובם) ממש ממש טיפשים.

מה גם שבחלק שבו יש להם שליטה מעולם לא נתקלתי במצב שבו לא קיבלתי לכל הפחות 90% מהמהירות המקסימלית (ובד"כ גם 100% עגול ויפה)... וכשזה כן נופל, אז כאמור - הספקית בהחלט מתייחסת לזה כתקלה ומתקנת את זה. לכן, כאמור, הת'רד הזה מיותר וקטנוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק שיש להם שליטה כולל את רוחב הפס שהם שוכרים בכבל תת ימי, וזה החלק החשוב.

כל הרעיון הוא שהחברות יפרסמו את היחס בין רוחב הפס שנמכר ללקוחות לבין רוחב הפס שהן חוכרות לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...