עזרה בתכנון מערכת קירור מים למחשבי כרית Litecoin - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתכנון מערכת קירור מים למחשבי כרית Litecoin

kessler403

Recommended Posts

כרגע:

2.3+2.3+1.6+1.9

כאשר כבר שבועיים 2 כרטיסים לא פעילים כי הלוח בתיקון ו- 3 כרטיסים על המחשב שלי עובדים על 600KH/S כי אני צריך לעבוד בו זמנית על המערכת אז נתתי לו לעבוד על I=15 כי יותר מזה קשה לעבוד עם המערכת היא זזה לאט

אני מעריך שבסיום הפרוייקט אוכל להגיע לסביבות ה- 10MH/S+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
:rolleye0018: אפילו לא הסתכלתי על השמות...

אתה צודק זה לא עניין של רווח אלא היכולת לעבוד ליד המערכת בלי לצאת מטורלל מהסיפור.

כרגע אני יושב בחדר כמעט ערום. זה כמו לשבת במדבר... אשתי מייבשת פה כביסה יותר מהר ממייבש.

והרעש... אוי הרעש......

אם אתה מוכן "לבזבז" כסף על מים בשביל שקט, אז זה עשוי להתאים, אני מזהיר רק מראש :P

כמובן שתוכל למכור את החלקים אח"כ שכרייה כבר לא משתלמת, ולהחזיר חלק מהעלות (יהיה קשה בארץ, פה המים נישתי ביותר)

שנתחיל?

באיזה מדובר?

אתה רוצה שכל המים יהיה בתוך המארז או שאתה מוכן גם לעגון את הרדיאטורים ואולי חלקים נוספים מחוץ למארז?

בלוק מלא לכרטיס (כלומר שמכסה את הליבה + זיכרונות + מייצבי מתח) עולה 110-150 דולרים ליחידה.

רדיאטור גדול (משולש או מרובע של 120 מ"מ מאווררים) עולה בין 80 ל-120 דולר ליחידה.

משאבות- בין 60 ל-100 דולר ליחידה.

צנרת ומחברים וכל מיני שטויות קטנות מהצד יכול להוסיף 200 דולר לכל המערכות ביחד אם לא יותר.

מאווררים- תלוי ברדיאטורים שבוחרים, נעים בין 8-25 דולר ליחידה (תלוי בדרישת השקט) וניתן לקנותם בארץ (אולי תוכל אפילו לקבל הנחה על כמות) תצטרך לפחות 3-4 מאווררים פר רדיאטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10MHS עולה להרכיב היום 30K, כך שאתה כבר ב7K בבזבוז, ואתה עוד רוצה להוציא כסף על קירור מים.

היה לך יותר פשוט ללכת לקנות ולחכות לסוף השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד אני לא יודע מבחינת אסטיטקה מה אתה רוצה לעשות אבל עם קצת מודינג אפשר הכל, אני אישית הייתי מציע לך ואם המחשבה מראש היא על קירור , אז אולי שווה לך לבודד את העסק למערכת יעודית רק לכרטיסי מסך, ולא לבודד כל מערכת במארז משלה עם משאבה יעודית וכו.

אלה לקחת את כל הכרטיסים במערכת אחת\לופ אחד כמובן בהתאם לחישובי החום וכו.

והמערכת הפרטית שלך שתקבל אחד יעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10MHS עולה להרכיב היום 30K, כך שאתה כבר ב7K בבזבוז, ואתה עוד רוצה להוציא כסף על קירור מים.

היה לך יותר פשוט ללכת לקנות ביטקוין ולחכות לסוף השנה.

אתה במתכוון בביטקויין. אני הלכתי על הלייקויין וכרייה בסקריפט . אני לא יודע איך הגעת לזה אולי תחכים אותי?

- - - תגובה אוחדה: - - -

כרגע המארז פתוח. זה בעצם תושבת שהרכבתי מעץ וברגע שאסיים עם הקונפיגורציה והקירור אבנה תושבת מאלומיניום.

אני מאד גמיש במיקום של החלקים.

חשבו לי מאד השקט שיהיה סביר משהו כמו מאוורר רגיל.

אם אפשר רדיאטור ענק אולי זה יחסוך כסף? כמו זה http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=2991

אני לא כל כך איש טכני אז אני לא יודע לחשב את החום ומערכת מתאימה

בנתיים אני איתך

תקציב של כ-10K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, ממש לא מתמצא בקירור שמן, אבל אם יש 10k מיותרים אז יש מצב שאפשר לבנות OR ולהטביע אותו באקווריום עם שמן מינרלי .

יש מצב שזה עדיף עם 3 קטנים נפרד .

זה בטוח יותר שקט ולדעתי אפשר להישאר עם גופי הקירור הנוכחיים ופשוט לנתק את המאווררים .

לגבי יציבות , למרות שכרטיס המיועד לכריה יכול לעבוד ב100% על ערוץ של pci-eX1 וכך לעבוד עם רייזר של 16 ל 1 ולהתחבר לחיבור של X1 בלוח הכרטיס שמהווה גם את כרטיס המסך של מערכת ההפעלה מעדיף ( אצלי לפחות ) רייזר של 16 ל 16 .

ראיתי את המארז הפתוח שלך, הרעיון במארז פתוח הוא ליצור מרווח בין הכרטיסים .

במארז הפתוח שלך הם צמודים .

OR מעץ אתה יכול לבנות מחר. תקבל עודף מ 200 ש"ח אך תאלץ להשקיע 2-4 שעות תלוי בידיים שלך. מערכת מים אני חושש שאתה צריך להזמין מחו"ל.

זמן זה כסף כי כל יום הכריה קצת פחות רווחית .

כך או כך , בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניין הקירור.

אני ההיתי שוקל שימוש בצינורות מים מהבית שיעברו מהברז בין הכרטיסים. ברצינות.

כשהמים החמים (היוצאים ) מתאימים למקלחת\ מכונת כביסה \ מדיח כלים וכל דבר שמשתמש בחום.

זה כמובן תלוי בכמות המים אותה צורכים אצלכם בבית אבל גם אם ישפכו קצת מים לריק זה יכול להיות הרבה יותר זול מהחשמל של המערכות השונות (המחשב והכלים)

כמו כן אין רדיאטורים\ משאבות\ מאווררים וכו'

עריכה: עידן, התכוונת לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני קוטע את החלום לכל חובבי השמן, אבל גם שמן זקוק לקירור והוא עושה את זה עם רדיאטור, ככה שזה לא פותר כלום.

פותח התרד אז בוא נעשה קצת סדר, בסה"כ יש 13 כרטיסים, מתוכם 12 במערכות לכריה ו-1 במערכת עצמאית שלך.

בוא נתמקד כרגע ב12 שצריך לקרר, כלל "אצבע" ובמקרה הזה הוא רדיאטור כפול לכל רכיב במקרה שלך זה 12.

כמו כן מבחינת בלוקים אתה זקוק ל12 בלוקים מלאים שעלות כל אחד היא בין 100-130$ תלוי דגם וכו.

רדיאטורים תלוי בקונפיגורציה שתבחר יעלה בין 70$ ויגיע גם ל150-200$.

הייתי מעלה את הרעיון של Heat Exchangers אבל המטרה שלהם זה לקרר בלי שום מאוורר, מהצד השני המגבלה של סילוק החום מאוד גדולה ובמקרה שלך זה לא יספיק.

עכשיו תחשוב על מערך כזה, אין כמובן אפשרות לקרר את כולם "במכה" (כאילו יש אבל..) מה שאומר שהלופ יהיה צריך להיות בנוי באופן הבא (סתם חלוקה לדוגמא) כל 4 כרטיסים יגיעו לרדיאטור ומשם הלאה ככה 3 פעמים (חישוב מהיר 3*4=12) או :הפוך" כל 3 כרטיסים יגיעו לרדיאטור ומשם הלאה ככה 4 פעמים.

מבחינת משאבות, אין סיבה ששתי משאבות D5 לא יספיקו לזה (70$ לאחת בערך).

וכמובן צנרת ומחברים בהתאם שיעלו לך עוד כמות נכבדת של $.

והחלק הלא פחות חשוב מאווררים שיקררו את כל זה.

תעיין בסטיקי של החנויות השונות בחו"ל תסתכל על עלויות וכו, החלק הראשוני הוא כמובן לתכנן את הכל, בכל הנוגע להאם אתה רוצה שזה יהיה במארז או לא.

אם כן מה הגודל של הרדיאטורים שיכנסו בו, איזה רדיאטורים בדיוק (מותאמים לRPM גובה\נמוך, עובי וכו) וכך נמשיך הלאה.

מה שכן ועוד לפני שאני מחשיב את עלויות המשלוח, זה יעלה יותר מ10K בטוח.

אולי פשוט עדיף להדליק מזגן וזהו :undecided: או פשוט לפחות בהתחלה לקרר רק חלק מהמערכת ולא הכל (מבחינה תקציבית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? מה קשור כריית ביטקוין? דיברתי על scrypt

מערכת של 3מגההאש עולה כ9000שח.

אני אשמח אם תגלה לי איך הגעת לזה?

- - - תגובה אוחדה: - - -

תכלס, ממש לא מתמצא בקירור שמן, אבל אם יש 10k מיותרים אז יש מצב שאפשר לבנות OR ולהטביע אותו באקווריום עם שמן מינרלי .

יש מצב שזה עדיף עם 3 קטנים נפרד .

זה בטוח יותר שקט ולדעתי אפשר להישאר עם גופי הקירור הנוכחיים ופשוט לנתק את המאווררים .

לגבי יציבות , למרות שכרטיס המיועד לכריה יכול לעבוד ב100% על ערוץ של pci-eX1 וכך לעבוד עם רייזר של 16 ל 1 ולהתחבר לחיבור של X1 בלוח הכרטיס שמהווה גם את כרטיס המסך של מערכת ההפעלה מעדיף ( אצלי לפחות ) רייזר של 16 ל 16 .

ראיתי את המארז הפתוח שלך, הרעיון במארז פתוח הוא ליצור מרווח בין הכרטיסים .

במארז הפתוח שלך הם צמודים .

OR מעץ אתה יכול לבנות מחר. תקבל עודף מ 200 ש"ח אך תאלץ להשקיע 2-4 שעות תלוי בידיים שלך. מערכת מים אני חושש שאתה צריך להזמין מחו"ל.

זמן זה כסף כי כל יום הכריה קצת פחות רווחית .

כך או כך , בהצלחה !

תודה לא חשבתי על זה. אני אנסה לשים את הרכטיס הראשי עם רייזר של 16 ל 16

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סוד.. מערכת עם 4 כרטיסי 280X עולה 9000שח. כל כרטיס נותן 750khs שזה 3000khs למערכת.

צודק. כשאני קיבלתי את ה R290 לפני חודש ( למעשה הזמנתי את המערכת שבועיים קודם והיה מחסור בכרטיסים) המחיר של כרטיס היה משהו כמו 2200 כך שהמחיר ירד חזק.

נראה לי שאני אנסה להתקין את הכרטיסים עם רייזרים ועוד חודש אני עובר לדירה גדולה יותר אז אוכל לשים אותם בחדר ייעודי ולסגור אותו ולא יהיה אכפת לי מהרעש והחום. יותר מידי מסובך הפרוייקט של הקירור מים. למחשב שלי אני אקנה מים אחרי שאני יעבור ואחליט על המערכת סופית.

נראה לכם שבחום הישראלי הכרטיסים האלו יחזיקו מעמד עם אוורור? או שחייבים סוג אחר של בכל מצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...