3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

קנית דירה למגורים או להשקעה? אם למגורים - הרי שאין שום משמעות לעליית מחיר "על הנייר".

למגורים, אבל כשהיא כותבת שלא משתלם לקנות דירה, היא צריכה לקחת בחשבון שאם היתה קונה דירה ב-850 אלף לפני 6 שנים, היא היתה יכולה לקבל היום שכר דירה של 4500 והיה נשאר לה כסף לבזבוזים או למכור אותה ולצאת ברווח ענקי...

כל התיאוריה שלה בנויה על כך שהמצב הכלכלי בנדל"ן ובבורסה סטטי, וזה פשוט לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זו כבר שאלה של במה כדאי להשקיע יותר בבורסה או בנדל"ן. ואין פה תשובה חד-משמעית לאורך זמן. ברור שיש תקופות שבדיעבד מסתבר שאחד היה עדיף מהאחר.

למען הסר ספק, אני לא מסכים עם ה"תאוריה" שלה, ובטח שלא מקבל את שיטת החיים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין לך ילדים, וגם אם תרצי - ברמת השכר שלך יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לכלכל אותם מבלי לשרוף חלק גדול מהחסכונות שלך. כמובן שתוכלי בשנים הראשונות לגדל אותם לבד, אבל זוהי עבודה לכל דבר, ובדרך כלל זו עבודה יותר קשה מלשבת במשרד ולקרוא אימיילים. תנסי לספר לעצמך סיפורים למה את לא רוצה ילדים, אבל עמוק בפנים את יודעת שזה ייאלץ אותך לשנות את "השקפת עולמך" ולהתגמש. אם תרצי ילדים, את תיהפכי ל"עבד" בדיוק כמו כולם.

מה שכן הילדים שלה באמת יהנו מהחיים ומהכסף, אני חושב שהיא צריכה לשנות את כותרת הבלוג שלה ל- 3873 ש"ח בחודש ו.jpg"]חיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט כולכם. אתם לא מבינים שזה חלק מתהליך גמילה?

היא היתה "מכורה לקניות" בעבר (שופהוליק או איך שקוראים לזה), וכדי להיגמל מזה היא למדה את השיטה של פיסקר, שאחריה היא עוקבת.

כמובן שכדי שזה יעבוד היא צריכה להאמין באמת שכולם עבדים של תרבות הצריכה ורק היא בחופש אמיתי, וכל הקטע של הבלוג (והויכוחים בתגובות ובפורומים) זה כדי לשכנע את עצמה שהיא צודקת, כי אם יצליחו באמת לגרום לה להבין שהיא לא מאושרת כמו שנדמה לה, הלך כל המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקט כולכם. אתם לא מבינים שזה חלק מתהליך גמילה?

היא היתה "מכורה לקניות" בעבר (שופהוליק או איך שקוראים לזה), וכדי להיגמל מזה היא למדה את השיטה של פיסקר, שאחריה היא עוקבת.

כמובן שכדי שזה יעבוד היא צריכה להאמין באמת שכולם עבדים של תרבות הצריכה ורק היא בחופש אמיתי, וכל הקטע של הבלוג (והויכוחים בתגובות ובפורומים) זה כדי לשכנע את עצמה שהיא צודקת, כי אם יצליחו באמת לגרום לה להבין שהיא לא מאושרת כמו שנדמה לה, הלך כל המאמץ.

היא חסכה מליון שקלים פלוס עד גיל 34, מה שאומר שתמיד היתה קמצנית ולא מכורה לקניות ולא נעליים. יש לי חבר כזה, אני מכיר את הסוג, אבל היא כמובן לקחה את זה לאקסטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא היתה מכורה לקניות, היא כתבה את זה בעצמה בבלוג שלה בפוסט אחר, ויש לזה אזכור בתגובות של הפוסט הנידון כאן. כמובן שאתה לא חייב להאמין לה, אבל אז למה כן להאמין לכל שאר הדברים שהיא כותבת?

באשר לזה שהיא הצליחה לחסוך מליון (וחצי), זה פשוט בגלל שהיתה לה עבודה עם שכר גבוה בהרבה מהממוצע, וזה לקח לה בערך 7-8 שנים (גם את זה היא כתבה איפשהו), מה שאומר שהיו לה כמה שנים טובות להספיק להיות מכורה לקניות. קח בחשבון שנראה שהיא די מוכשרת בהשקעות, כך שזה גם קיצר את התהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

סלחו לי על ההתפרצות אבל אני מכיר רק עבודה אחת ממנה יכולה בחורה צעירה לפרוש עם 1,500,000 ש"ח ביד לאחר שנים ספורות.

יכול להיות שאם הייתי בחורה הייתי נוהג בדיוק כמוה (חוץ מהמקלחת במים קרים. והנסיעה על אופניים. והקניה של עשרות ק"ג מוצרים בחודש. ואכילת אוכל לא טרי (בישול והקפאה למשך השבוע). ואי-אירוח חברים בדירה (2 ספלי קפה)).

הכרתי פעם בחורה שעבדה בעבודה מסוג זה, מה שנשאר אצלה בסוף כל חודש זה לרוב בין 20 ל- 30 אלף ש"ח.

חישוב קצר מראה שתוך 6 שנים מגיעים למיליון וחצי ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלחו לי על ההתפרצות אבל אני מכיר רק עבודה אחת ממנה יכולה בחורה צעירה לפרוש עם 1,500,000 ש"ח ביד לאחר שנים ספורות.

יכול להיות שאם הייתי בחורה הייתי נוהג בדיוק כמוה (חוץ מהמקלחת במים קרים. והנסיעה על אופניים. והקניה של עשרות ק"ג מוצרים בחודש. ואכילת אוכל לא טרי (בישול והקפאה למשך השבוע). ואי-אירוח חברים בדירה (2 ספלי קפה)).

הכרתי פעם בחורה שעבדה בעבודה מסוג זה, מה שנשאר אצלה בסוף כל חודש זה לרוב בין 20 ל- 30 אלף ש"ח.

חישוב קצר מראה שתוך 6 שנים מגיעים למיליון וחצי ש"ח.

אני מבין בדיוק על איזה עבודה אתה מדבר -משרה בכירה בחברה של איל הון שהיא מקורבת אליו :cheesy:

סתם צוחק ,זה משנה איך היא עשתה את הכסף ?

אולי קנתה ביטקון שהיה זול ,והצליחה למכור אותו ביוקר ,לך תדע

אולי נכנסה לאיזה פירמידה כלכלית כזאת או אחרת וידע לצאת בזמן

דווקא הבחורות שאתה רומז אליהן ,לרוב לא יודעות לנהל כספים טוב

ככה שהן לא היו חוסכות הרבה ,ברוב המקרים

בכל מקרה המחשבה שלה מוגזמת בצורה קיצונית ,בדיוק האפך מבזבזן כרוני

חיסכון זה דבר אחד ,אבל היא מדברת על משהו מאוד מוגזם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...