3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

הקמצנות לא מתבטאת בזה שלא מבזבזים כסף שאין. החלק הזה דווקא הגיוני. אבל כשאדם מאמין שאורח החיים האידאלי זה להכין חומרי ניקוי בעצמו, וקורא למי שמחמם מים למקלחת "בזבזן", אז הכינוי קמצן נאה ויאה לו.

ואגב, אם אחלק את ההוצאות המשפחתיות שלי לשניים, (כפי שהיא עשתה), ייצא סכום דומה למה שיצא לה. אם אחלק את ההוצאות המשפחתיות למספר הנפשות בבית (גם כפי שהיא עשתה), ייצא לי פחות מ1100 ש"ח לאדם. נכון אני חסכן? וזה עוד בלי להכין לבד חומרי ניקוי.

ואם כבר מדברים:

אנשים שהם רווקים לא יכולים להוציא 1400 שקל בחודש על דירה. פשוט אי אפשר להגיע לזה.

אדם כמוה שלא עובד ולא יוצא לבילויים, יכול לגור איפה שבא לו. לא חסרים מקומות בארץ שבהם אפשר למצוא דירות של 2-3 חדרים ב1400 או פחות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה מה שהגבתי לה בבלוג, על המאמר

"7 סיבות למה בחרתי לא להביא ילדים"

אני חושב שאני מבין מי את באמת אחרי שעיינתי קצת באתר, בעיקרון החופש שלך נובע מעצלנות וקמצנות (בלי לפגוע) ואני אסביר :

2 אפשרויות מי את דורין,

א. הייתה לך ילדות מאד מאד קשה, התעללות/אונס/רעב/בת יחידה וכו' ,

זה מסביר למה את לא אוהבת בני אדם/ילדים ולכן לא מעניין אותך אף אחד בעולם,

כי כסף יכול לקנות את כל החסרונות שרשמת למעלה, מה שמביא אותנו לסיבה השנייה שאת קמצנית ברמה פרנואידית שכביכול יש לך חופש,

אבל תאמיני לי בן אדם שעשה סטרט אפ ולא חסר לו כסף יש לו המון חופש.

ב. כל כתבה או השקפת עולם שנכתב בבלוג הזה הרעיון נלקח מחו"ל מה שאומר שיש מצב שיש לך או שאת

כן רוצה ילדים ואת חייה באיזה אחוזה שורפת כסף מהפרסום והרווחים שאת עושה עלינו כביכול….

אגב מה זה דת? אדם עם רעיון שמשכנע אנשים לבוא אחריו בשביל תרומות ויושב על מיליונים….

לדוגמא האפיפיור.. הבנת את הרעיון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולך קל לתרץ את הבזבזנות שלך על שטויות (מספיק להסתכל על מפרט המחשב שלך שעלותו יכולה לפרנס משפחה למשך שנה) בכך שאחרים, שדוגלים באורח חיים שונה, הם "קמצנים".

אני מסכים עם זה שאורח חיים יהיה קשה בהרבה ליישום אם יהיה לה ילד (כתבתי את זה בעצמי). אבל להשליך מפה על הרצונות והשאיפות שלה זו סתם הגזמה חסרת ביסוס. מה גם שזכותו של בן אדם לא לרצות (או לפחד) "להביא ילדים".

אני לא חושב שמפרטי המחשב בצד נועדו כדי שתנחש את אורך החיים שלו והבזבזנות שלו ,אתה פאקינג נמצא בפורום חומרה ,הפורום הזה נועד לאנשים עם תחביב לחומרה ומחשבים בכללי הגיוני שתמצא פה מערכות דיי יקרות לצד מערכות דיי זולות ,מה שגם שהרבה אנשים חוסכים לאורך זמן מסויים עד שיש להם מספיק מה שלא בהכרח אומר שאם יש למישהו מחשב יקר אז הוא בזבזן או ההפך ..

אני אישית מסכים איתו, עם אורך חיים כמה שלה ,יש פה הרבה מעבר לעניין של לחסוך כסף ,כל העניין של איך שהיא אוכלת,או חומרי הניקוי תוצרת בית שאני לא חושב שאנשים רגילים מכינים מסיבות כלכליות , ומעל זה אני חושב שהבלוג שלה הוא לא מעבר לדרך שלה לנסות להשלים עם אורך החיים שהיא בחרה,ולנסות להוכיח את עצמה כטובה יותר מ"פשוטי העם" שרק מבזבזים ולא יודעים לחסוך טוב כמוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהיא אומרת יש לה 1,500,000 בתיק השקעות.

לפי הנחה שהיא שמה 5000 בצד כל חודש , אז זה לקח לה 25 שנה לחסוך סכום כזה.

נניח והיא התחילה להרוויח סכום שמאפשר חיסכון כזה רק מגיל 30 , אז היא צריכה להיות היום בת 55.

היא אומרת שהיא מכניסה מהחיסכון הזה 3873 ש"ח בחודש.

נניח ונשאר לה עוד 30 שנה לחיות , וגם אין ולא יהיו לה ילדים , אז היא יכולה למשוך מהחיסכון הזה כל חודש 4166 ש"ח + 3873 ש"ח בשנה הראשונה (הסכום יקטן ככל שהחיסכון יקטן , 3625 בשנה השנייה...) זה בערך 8000 שקל בחודש , לפחות בשנים הראשונות , וכמובן שאף אחד לא מבטיח לה שהיא תחייה עד גיל 85.

האישה הזאת אובססיבית לחיסכון , כאילו כשהיא תמות זה ישנה משהו אם יהיו לה בחשבון בנק כמה שקלים , ובמיוחד שאין לה ילדים.

אני לא מבין גם מה ההגיון להתקלח במים קרים , תדליקי את הדוד 30 דקות ויש לך מים למקלחת , זה משהו שטיפשי לחסוך עליו , במיוחד שהעלות השנתית של זה היא זניחה במדינה חמה כמו שלנו.

אפשר לחיות בדירת חדר ולאכול כל היום אורז , ואם היא אוהבת לחיות ככה אז שתהנה , אבל לרוב האנשים זה לא חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפ חשוב כאן, לקוראות הבלוג – עברו לתחליפי טמפונים רב פעמיים כמו מונקאפ או אייריסקאפ. זה ממש נוח והחיסכון משמעותי מאד

לא אני לא יכול יותר

דווקא כאן היא צודקת (זה יותר חסכוני, בריאותי וטוב לסביבה). אבל זה לא קשור לדיון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמפרטי המחשב בצד נועדו כדי שתנחש את אורך החיים שלו והבזבזנות שלו
האמת היא שזה סתם השוואות אורכי פין. אבל אתה צודק שיש לצפות לזה בפורום מחשבים. כולנו כאן שרוטים בצורה מסוימת, ואני לא פחות מאחרים. :)
מה שגם שהרבה אנשים חוסכים לאורך זמן מסויים עד שיש להם מספיק מה שלא בהכרח אומר שאם יש למישהו מחשב יקר אז הוא בזבזן או ההפך ..
זה כן. כל מי שיש לו מחשב יקר בצורה קיצונית (שלא לצורכי עבודה, ו99% בפורום הזה לא לצורכי עבודה) הוא בזבזן. אין שום הצדקה אמיתית לדבר כזה. זה עוד יותר מפחיד לחשוב שיש אנשים שחוסכים חודשים ושנים כדי לבזבז את הכסף על שטות כמו מפרט מחשב מפוצץ. מילא אתה אמיד מספיק כדי לא להרגיש את זה בכיס, אבל אם אתה לא - זה הרבה יותר "שרוט".

ואל תחשוב שאני יורד פה רק על עידן ועל חבר'ה כמוהו שמבזבזים כסף על חומרה. כמו שאמרתי, אני לא יותר טוב מהם בתחום הזה. אמנם אין לי מחשב אחד יקר כמו המחשב שלו, אבל אני מחזיק כמות בלתי-הגיונית של מחשבים, שולחניים וניידים, שגם להם ת'כלס אין שום הצדקה, חוץ מתחביב האספנות המטומטם שלי. אמנם רובם ישנים, אבל גם הם עלו כסף, ואם עושים שקלול של הכסף הכולל ששילמתי עליהם לאורך השנים, הפחת, והתמורה שיכולתי לקבל אם הייתי מוכר את המחשבים ישנים במקום לצבור אותם, אני בטוח שיתברר שבזבזתי על התחביב שלי לא פחות מעידן. :)

אני מאמין שכל עוד אדם מודע לבחירות שלי, מבין את ההשלכות ומשלים עימן, זה בסדר. לכן אני גם מאמין שזה לא מקומי לתייג מישהו שבוחר לחיות את החיים אחרת בתור "קמצן" או "פסיכי".

ומעל זה אני חושב שהבלוג שלה הוא לא מעבר לדרך שלה לנסות להשלים עם אורך החיים שהיא בחרה,ולנסות להוכיח את עצמה כטובה יותר מ"פשוטי העם" שרק מבזבזים ולא יודעים לחסוך טוב כמוהה

יש בזה משהו, אם כי אני מאמין שהיא באמת טובה יותר מרוב "פשוטי העם". כי היא חושבת, ופועלת לפי איזשהו כיוון שהיא בחרה, שלמה איתו ומצליחה להגשים את המטרות שהגדירה לעצמה (אפילו שמבחינתי יכול להיות שמדובר במטרות הזויות, או פשוט כאלה שלא מתאימות לי). בניגוד לרוב "פשוטי העם" שרק קבורים בשגרה שלהם בלי להבין על מה ולמה, ובלי אכפתיות, או שמקטרים עד כמה שרע, ועד כמה הם מסכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא פשוט צריכה לשנות את הכותרת, היא פשוט כנראה לא יודעת מה זה לחיות כמו מלכה.

הקטע שהיא לא עצלנית בכלל, אדם שמשקיע כל כך הרבה בלהכין חומרי ניקוי מסודה וכל הדברים המונפצים שהיא הסבירה שם הוא לא עצלן בכלל, הוא קמצן כרוני.

בלי לדעת מהוא אוכל טוב או בגד חדש היא לא יכולה לתאר עצמה כמלכה.

עובד איתי אדם(רוסי) במקום העבודה, השריטה שלו היא לנסוע לחול, פעם בחודש נוסע לחול(לפני שבוע חזר ממרוקו), בקיצור טייל בכל העולם.

הוא מחזיק דירה שניה שאותה הוא משכיר לבן שלו בעלות רגילה, לא מחליף בגדים והולך עם סחבות, מחזיק ישן שנת 89 שעומד להתפרק, מייצר וודקה בעצמו(מגניב) כדי לשתות, העיקר לחסוך לטיול הבא עוד חודש והוא מרווי טוב (-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסכנות כפייתית היא בהחלט דבר שגורם לאיכות חיים ירודה. זו בעצם גולת הכותרת - איכות החיים.

היום עם שכר מינימום ובלי נכסים, איכות החיים היא כזאת של עובד זר. בטח במציאות הישראלית

הבעיה היא שהשלב של שכר מאוד נמוך ואיכות חיים ירודה צריך להיות שלב ביניים בלבד תוך תנאי שאת הקצת משאבים שיש משקיעים בלמידה וצבירת מקצוע.

אם נתקעים בשלב הזה מוותרים על משפחה, על חיים שיש בהם רווחה טובה.

לחיות כל יום מהיד לפה בלי שום אופק זה בקושי לחיות. לצערי זאת המציאות הישראלית.

אמנם, מוזר ככל שישמע, צריך לשחק את המשחק בשוק הקפיטליסטי. מי שיוכיח את עצמו כטוב וידע איך לעשות דברים, שלא יתפלאו שהוא מצליח וחי טוב, גם אם אין לו השכלה פורמאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם, מוזר ככל שישמע, צריך לשחק את המשחק בשוק הקפיטליסטי. מי שיוכיח את עצמו כטוב וידע איך לעשות דברים, שלא יתפלאו שהוא מצליח וחי טוב, גם אם אין לו השכלה פורמאלית.

אתה באמת חושב שישראל קפיטליסטית ? לא ולא ארצות הברית פועלות באמת כמדינות קפיטליסטיות

שיש לך תיספורות וחילוצים שהבכירים שניווטו את הספינות ,עדין נישארים בטופ ,זה לא קפיטליסטיות

שאנשים מקבלים בונוסים ,גם שיש הפסדים ,זה לא קפיטליסטיות

בקפיטליסטיות -אדם מרוויח לפי כמה שהוא נחוץ לעסק

עם שני אנשים באותו התפקיד בדיוק ,רק אחד עושה את העבודה פי 10 טוב יותר ,הוא יקבל שכר גבוה בהרבה ,או יחטף על ידי מעסיקים אחרים

כניראה ברוב המוחץ של העבודות גם בישראל וגם בארצות הברית זה לא קורה בפועל

עם תדבר על ,אבל זה קים חלקית גם בארצות הברית ,יש לך היום עסקים עם מינוף כזה ענק ,שבשוק קפיטליסטי אמיתי

פשוט לא היו שורדים

וחלק מהעסקים האלו הם כמו עצי ענק ,שנותנים צל גדול מאוד לעצים הקטנים (העסקים הקטנים) ,ומפרעים להם לצמוח

ככה שעם כל הכבוד -אנחנו לא מדינה קפיטליסטית ,אנחנו בלופ אחד גדול

היתה לי עבודה נוספת בקיץ ,עבדתי מצוין ,שביקשתי לישאר אפילו כמחליף ,אמרו לי לא

פשוט כי בחורף העבודה שעשיתי היתה רק דרך קבלן ,והשכר בהתאם ,וזה למרות שעבדתי כמו 3 עובדים ביחד

(היו שם עובדים שרוב היום נחו \אכלו\ועישנו)

כמובן לא הסכמתי לעבוד דרך קבלן ,אבל זה -קפיטליסטית ? הטוב יותר מרוויח יותר או מיתקדם יותר ?-בכלל בכלל לא תמיד

לפעמים כן לפעמים לא

לך תישאל טיקונים שהכניסו מקורבים עם שכר גבוה מאוד ,גם שהחברות היו בהפסדים

אין בת של בן של חבר של דוד של ,בחברה באמת קפיטליסטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין,

למעט הפסקה הראשונה, אתה מדבר על מריטוקרטיה לא על קפיטליזם.

בכל מקרה העובדה שלא מוכנים להעסיק אותך בצורה ישירה (עם כל העלויות הכרוכות בכך) אלא רק דרך קבלן- היא היא מהות הקפיטליזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח מה כל הרעש וההתלהבות מסביב לבלוג הזה. מה היא מוכיחה בזה בעצם? שאפשר לחיות על פחות מ-4,000 ש"ח בחודש ולא לעבוד? מה החוכמה הגדולה פה? הומלסים גם לא עובדים וחיים על פחות מזה.

אין במה שהיא עושה שום חכמה נסתרת - אדם שחי בגפו, שלא יוצא לבלות, לא צורך תרבות, לא צורך בשר (לפי הבלוג היא אוכלת עוף לא יותר מפעם בשבועיים) וכו', באמת לא צריך להוציא הרבה כסף כדי לקיים את עצמו.

יחד עם זאת, ברור לכל כי אורח חיים זה לא מתאים לכל אחד. או ליתר דיוק, לא מתאים כמעט *לאף אחד*.

אגב, אין קשר בין לא להיות בזבזן לבין לחיות כמו שהיא מתארת - אלו דברים שונים לחלוטין. אפשר לא להיות בזבזן ועדיין לחיות סביר.

אגב #2, אני לא מבין את כל הקטע של ERE - מה הקטע בלחיות בלי לעבוד? מילא אם היה מדובר בעבודת כפיים בשדה חיטה, אבל כדי שהמודל הזה יצליח השכר צריך להיות בהתאם, ובדרך כלל מי שמשתכר יפה גם נהנה ממה שהוא עושה. אז השאיפה לחיים בלי עבודה לא כל כך מובנת לי. גם אם היו לי מאה מיליון דולר בבנק, אני די בטוח שהייתי עובד איפשהו - אחרת זה הופך את החיים למשעממים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, קפיטליסטית. אם לא הגעת לעבודה יותר רצינית או החזקת במשרה, רוב הסיכויים הם שזה פשוט לא מגיע לך כי אתה לא מספיק טוב.

לא קשור ,לא היה להם בחורף תקן לעובד מחוץ לקבלן שזכה במכרז

והם בפועל משלמים יותר על עובדים ,אבל מקבלים פחות ,כי הקבלן הביא הרבה פעמים בטטות ,שלא זזים בכלל

בכל מקרה העובדה שלא מוכנים להעסיק אותך בצורה ישירה (עם כל העלויות הכרוכות בכך) אלא רק דרך קבלן- היא היא מהות הקפיטליזם.

לא שנתתי הרבה יותר תמורה לכסף ,לאומת עובדים אחרים באותו התחום

היה להם זול יותר ,לשלם לי משכורת נורמלית ,ולחפף עובדים בטטות שלוקחים מינימום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לחלוטין לא קשור לקפיטליזם. בשוק חופשי, כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה.

אם הם מצליחים להיות רווחיים גם כשהם מעסיקים אך ורק מקורבים בלי כל הכשרה מקצועית - אשריהם. אין בזה שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...