3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

אתה זה שנותן חשיבות לטיעונים הצדדיים והזניחים (כמו המים הקרים), ומתעלם מהטיעונים הרציניים והכבדים יותר שהועלו בדיון.

לאף אחד לא אכפת איך היא בוחרת לחיות את החיים שלה, עד שהיא מתחילה ללגלג בבוטות על אנשים שחיים מתחת לקו העוני בטענה שהם סתם בזבזנים ובכיינים והיא חיה עם אותו כסף "כמו מלכה", כאשר החישובים שלה הם ממש שלא ממין העניין.

זה מתבטא בין השאר באופן שבו היא מתעלמת בגסות מהעובדה שהיא חיה עם בן זוג וחולקת איתו הוצאות משק בית בסיסיות, ומתעקשת לחשב את ההכנסות וההוצאות הפרטיות שלה כ"משק בית" בודד.

זה ממשיך כשהיא מתייחסת בביטול לעובדה שבמשק בית אמיתי יש בדרך כלל גם ילדים, כי "היא לא רוצה" מתירוצים שונים, כך שיוצא בעצם לשיטתה שלגדל ילד זה בבחינת "מותרות" ומי שבוחר לעשות זאת הוא "מפונק" (?!).

וזה עוד לא נגמר כשהיא מציירת את זה כאילו מדובר בבחירה שכל אחד יכול לעשות - לחסוך כמעט את כל המשכורת כדי לחיות כמוה אח"כ, תוך התעלמות מהעובדה שהמשכורת שהיא קיבלה (לפי הכתבה) יכולה בקלות להיחשב לעשירון עליון - כלומר לרוב הגדול של האנשים אין קצה קצהו של סיכוי לחסוך באותו אופן ולהגיע לתוצאות דומות.

אז בינינו, אני חושב שקראת "מתנשאים" לאנשים הלא נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברגע שהיא רשמה שהיא בחרה לא להביא ילדים הבנתי שהיא מטורללת, לא לרצות להביא לעולם אושר גדול בשביל הכסף, שבעצם היא לא נהנת ממנו, מעניין אותי מאוד מה יקרה כשהיא תלך לעולמה , היא ובן זוגה, מי ירש את הכסף הכלב?

בסוף יצא שהיא חסכה כדי שאיזה קרוב משפחה יזכה בירושה, ממש טיפשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה מה קורה אחרי שאתה מת? אני ממש, אבל ממש לא חי את חיי בשביל דברים שיקרו אחרי שאני אמות.

התגובה של yonizaf מסבירה בצורה מושלמת את ה"עיוות" שבדבריה. כלומר - לטענתה, כל מי שמבזבז יותר מהמינימום הזה (~ 3800) הוא נהנתן שמכור ל"צרכנות". זה פשוט לא נכון.

nat, יש חשיבות סמלית כלשהי לעניין המים הקרים. אנחנו חיים באורח חיים עירוני. אדם בגבולות הנורמה שחי באורח חיים שכזה, מצפה להנות מהתועלת שבטכנולוגיה שבידי האנושות. להתקלח במים קרים בחורף זה חד משמעית בניגוד לכל אינסטינקט אנושי. להתקלח במים קרים במודע, רק כדי לחסוך כסף, כשיש לך יכולת להשיג את הכסף הדרוש לכך (בלי לחסוך לחם מפיך), זוהי סגפנות קיצונית, חד משמעית. אז נכון שיש דברים שהיא טוענת והם נכונים כמעט חד משמעית ושיש דברים אחרים שאפשר להתווכח עליהם. אנשים בוחרים בדוגמה הזו כי היא מסמלת באופן טוב את הקיצוניות שבדבריה. כמעט אף אחד לא יתכווח על נחיצות מים חמים בחורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא זרם קפוא, אני חצי מהזמן מתרחץ במים קרים מתוך העדפה, יחפרנים.

אפשר לחשוב תמותו מזה.

גם על הרצפה ישנתי ובהודו הולכים על גחלים, מה קרה? תינוקות של בית רבן עם מוצץ אתם.

אני בטוח כשזה קר רצח היא מדליקה חימום או מחכה ליום נוח יותר, OK? :)

עוד הערות שוליות וקנטרניות?

ועידן, יש לך פה גדול. פה גדול מאוד.

שמור את התארים שאתה מחלק כה בנונשלנטיות לפרטיות ביתך.

לא כל העולם מוגבל לתפיסת האופקים הצרה והחד סיטרית שלך.

גם אני מזמן בחרתי בשמירה על חיי רווקות ואין בי שום דחף להתרבות או להינשא לא במקודם ולא במאוחר.

מצידי אחרי שאמות העולם יכול ללכת לעזאזל ביחד איתי. לא תראה אותי מתהפך בקברי.

יוני, "לחיות כמו מלכה", כפי שכבר הוסבר פה מקודם בדיון, כוונתה הייתה לשלוט בגורלך ולעשות כראות עינך עם זמנך.

אתם הסטתם את זה למקומות אחרים לגמרי, "חיה בתוך פח אשפה", כמו עיוורים (לקרוא ולהבין אתם יודעים? אני לא בטוח).

היה אדון לעצמך, ולא לפעול מתוך נחיצות וחוסר ברירה, תוך שמירה על חוסר תלותיות ועצמאותך. זה העיקר כאן.

אין לזה שום קשר לעושר חומרי.

רובין וויליאמס התאבד לא מזמן. הוא היה עשיר, אבל היה לדעתכם שמח?

אם ייתן איש את כל הון ביתו באהבה בוז יבוזו לו.

יש אנשים שלא חסר להם כלום והם פשוט מסופקים, דבר שאתם לא קולטים בגולגולת העבה שלכם.

לא צריכים 200 ש"ח בגדים חדשים כל חודש, או אפילו לצאת מהעיר בה הם חיים את כל חייהם בפשטות.

הם לא אומללים, הם לא סובלים, פשוט לא חסר להם כלום שהם לא יכולים להסתדר מצויין גם בלעדיו.

אם טוב לכם בעבודה ואתם מרגישים מימוש עצמי, יופי! לא מדברים עליכם!

יש מספיק, אם לא רוב האוכלוסיה בהפרש ניכר, שלא מרוצים מחייהם ונכנסים לדיכאון רק מלחשוב על לקום לעוד שגרת יום סטנדרטית מצאת החמה עד צאת הנשמה.

אפשר לחשוב שבחיים לא ראיתם space ואתם בכלל לא מבינים מאיפה היא באה, ועל מה היא מדברת.

כאילו קורה כאן התנגשות תרבויות בעוד כולנו מלחי הארץ - חוסר הבנה טוטאלי.

מה שמצחיק שאחרי כל כינויי החיבה שהדבקתם לה - פסיכית, מפגרת, טיפשה, חולת נפש, לא נורמלית, קמצנית, אשת מערות, שרוטה במשך 20 דפים, היה עוד לחלק מכם היה את החוצפה לבוא אליה בטענות ולהעיר לה שהיא מסיונרית ומטיפת מוסר כשהיא רק הגנה על עצמה מפני התקפות נמוכות משלולות רסן או תוכן.

היא בחרה לשתף עם הציבור את תפיסת עולמה ושגרת חייה, שאכן, הפתעה גדולה, מוצלחת לטעמה, והרוצה להקשיב יקשיב! אין פה תשובות נכונות או שגויות.

Take it or leave it. היא לא ביקשה כסף עבור דבריה, ולא מספקת שום ערובה לדבר. כל אחד יעשה כפי הבנתו ולפי שיקול דעתו הנכון.

גם אם יתברר בסוף שדבריה לא עמדו בקנה אחד עם המציאות, היא עדיין אומרת הרבה רעיונות מעניינים וחכמים, שיכולים לנטוע זרעים לפילוספיה ודרך חיים אחרת, מהדרך החיים הנהנתנית שהתרגלנו אליה.

היא לא ביקרה משפחות שבחרו להקים משפחה עם ילדים, לא קראה לאף אחד מפונק (זה אתם עשיתם בתת מודע שלכם, כי אתם יודעים שאתם כאלה), ולא עשתה דבר פסול שאני יכול להבחין בו, למעט אולי לספק תקווה מוטעית, אם זה המקרה, עבור אנשים שלא יכולים לקחת אחריות אישית על בחירותיהם.

האישה לא נשמעת לי שרלטנית או באה ממקום רע.

וזה שאתם מתייחסים אליה כמו הייתה ענב גליל לא מעיד טובות על הפורום ועל האנשים בו.

אם אתם לא יכולים להתייחס בטיפת כבוד לבנאדם עם דעות קצת שונות משלכם עדיף כבר שתסגרו את הפורום כאן ועכשיו.

התנהגתם כמו JERKS רובכם ככולכם. וזה שאף אחד לא העיר או עצר מציק לי.

העיקר להמשיך בעקשנות בהתמקדות על הטפל, ולדבר מתוך חוסר הבנה, או רצון, מחולטת של נק' מבטה של הדוברת.

בוז לכם. :2z6in9g:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני, "לחיות כמו מלכה", כפי שכבר הוסבר פה מקודם בדיון, כוונתה הייתה לשלוט בגורלך ולעשות כראות עינך עם זמנך.

אתם הסטתם את זה למקומות אחרים לגמרי, "חיה בתוך פח אשפה", כמו עיוורים (לקרוא ולהבין אתם יודעים? אני לא בטוח).

...

נחמד לראות שענית לי תשובה שלא מתייחסת בכלל למה שכן כתבתי, וכן מתייחסת באריכות למליון דברים שלא כתבתי (אלא אחרים בדיון כתבו, או שסתם דמיינת אותם). לצורך העניין אין מנהגי לקרוא לאנשים בשמות גנאי, ולכן ברור לי שלא עשיתי זאת בשום מקום גם בדיון זה.

אחזור שוב על עיקרי הדברים:

1. היא בבירור כתבה בטון מתנשא. גם אם היא לא כתבה בפירוש את המילה "מפונקים" ונגזרותיה (למרות שהיא כן כתבה, אולי לא בפוסט הזה אבל בפוסטים אחרים בבלוג שלה, ובמקומות אחרים), האופן שבו התבטאה כשהשוותה את ההוצאות שלה לממוצע משק בית, שכר מינימום או קו העוני, בבירור נועד כדי להתנשא ולהראות איך היא מסוגלת להסתפק במועט יותר טוב מכולם, ומי שמתלונן הוא סתם בכיין. לא סתם היא העירה מרבצם כל כך הרבה אנשים - שחלקם בפועל מסתפק במועט עוד יותר ממנה.

2. החישובים שלה לוקחים בחשבון מה שבא לה, כולל העובדה שהיא חיה במשק בית של שניים אבל מחשבת כאילו זה משק בית של יחיד, וכולל ההשוואה לממוצע הוצאות למשק בית או לקו העוני - שבבירור מתייחסים גם ובעיקר למשפחות עם ילדים, וכן הלאה. יחסית למשק בית ליחיד, יוצא שהיא דווקא די בזבזנית - הרוב הגדול של חיילים או סטודנטים למשל, חי יותר בצמצום ממנה.

3. ההצגה של זה כאילו לא לעבוד זה בחירה שכל אחד יכול לעשות, היא שקרית לחלוטין. אם הייתי מקבל משכורת של 14K נטו, גם אני הייתי ממהר לחסוך ולהפסיק לעבוד, אבל עבור רוב האנשים במדינה אין בכלל את יכולת הבחירה הזו. הם חייבים לעבוד כמו חמורים במשרה מלאה כל החיים רק כדי להביא הביתה את אותו הכסף שהיא כן מוציאה כל חודש, אין להם סיכוי לחסוך סכום שקרוב אפילו לאפשר להם לברוח מ"מרוץ העכברים" בשלושים השנים הבאות. באותה מידה הייתי יכול לזכות בלוטו ואז "לבחור" להפסיק לעבוד וללגלג על כל מי שבוחר לשעבד את עצמו לעבודה ולא לעזוב אותה כמוני.

או במילים אחרות, זה לא "בחירה חכמה" שהיא עשתה והשאר לא, זה בחירה שכמעט כל אחד היה עושה אם היתה לו האפשרות, רק שלה היה המזל שניתנה לה בכלל האפשרות לעשות את ה"בחירה" הזו, ואז היא עומדת ממרומי המזל שלה ומנופפת בעובדה שהיא יכולה לא לעבוד לעיני כל המסכנים שאין להם סיכוי לעשות את זה בחיים והם תקועים עם העבודה עד הפנסיה (וחלקם גם אח"כ), תוך כדי טענה ש"אני חיה ככה כי בחרתי, אם אתם רוצים תבחרו בזה גם". ואחר כך כמובן היא מתפלאת למה זה הרגיז את כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי טורח להתווכח עם nat64x יותר מאשר איתה...

בגדול אני מסכים עם רוב דבריך, ונדמה לי שגם אמרתי דברים ברוח דומה במהלך השרשור.

רק עם הנקודה האחרונה אני לא לגמרי מסכים:

זה בחירה שכמעט כל אחד היה עושה אם היתה לו האפשרות

ואני לא מסכים בשני מישורים:

א) לרבים (לא לרוב מן הסתם, אבל לרבים) יש אפשרות כזו, כי הם מרוויחים מספיק, ובכל זאת הם לא בוחרים באפשרות זאת. הרוב חיים בתלם.

ב) אני גם לא חושב שזו הבחירה הנכונה, גם אם יש לך אפשרות כזו. היא מדברת במונחים של שחור ולבן כאילו יש רק שתי קיצונויות:

או שאתה חי כמוה, בסגפנות קיצונית, ומוותר לגמרי על כל המותרות האפשריות,

או שאתה עבד מפונק לקריירה, כסף וצרכנות, חי רק בשביל הבוס שלך, תעבוד כל החיים עד הפנסיה, תבזבז הכל ותמות בלי כלום.

מובן שזה לא נכון, מובן שיש דרך ביניים, ואני דוגל בדרכי ביניים כאלה. למי שיש לו עבודה טובה שהוא גם אוהב אותה (ולא סובל כל יום שהוא שם) - כנראה הרבה יותר עדיף להמשיך לעבוד (בלי להגזים ובלי להישחק), להנות מפירות החברה האנושית המודרנית (בלי להגזים ולקפוץ מעל הפופיק), ולחסוך בצד כמה שרק אפשר (בלי להגזים ולהגיע למצב שאתה קורע דברים נחוצים מעצמך למען החסכון). הפלא ופלא, רבים מהאנשים שהאלה (תזכור שאנחנו מדברים מראש על אנשים בנקודת פתיחה יותר טובה - כאלה שיכולים להרשות לעצמם את השיטה שלה) ימצאו שהם מבטיחים את עתידם הכלכלי ויכולים לפרוש הרבה לפני גיל הפרישה החוקי, ושהם גם נהנו בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעתי שהייתי צריך להבהיר את המשפט הזה יותר. במילים "בחירה שכמעט כל אחד היה עושה" - אין הכוונה דווקא לעזיבת העבודה (או לעשות כל דבר ספציפי אחר שאותה אחת עשתה), אלא באופן כללי ל"לעשות מה שהוא רוצה ולא מה שהוא מוכרח". בערך.

ברור לי שיש כאלה אנשים שאוהבים לעבוד, הכרתי גם כאלה שלא מסוגלים לחיות ללא העבודה, בלי קשר לשאלה אם יש להם מספיק כסף למחיה. גם הרבה מאלה שמתלוננים על זה שחייבים לעבוד, ברגע שיפוטרו (או יעזבו את העבודה מרצונם) עשויים לגלות שאין להם מה לעשות עם עצמם והבטלה מוציאה אותם מדעתם (שוב, בלי קשר לצורך בכסף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא זרם קפוא, אני חצי מהזמן מתרחץ במים קרים מתוך העדפה, יחפרנים.

אפשר לחשוב תמותו מזה.

גם על הרצפה ישנתי ובהודו הולכים על גחלים, מה קרה? תינוקות של בית רבן עם מוצץ אתם.

אני בטוח כשזה קר רצח היא מדליקה חימום או מחכה ליום נוח יותר, OK? :)

עוד הערות שוליות וקנטרניות?

ועידן, יש לך פה גדול. פה גדול מאוד.

שמור את התארים שאתה מחלק כה בנונשלנטיות לפרטיות ביתך.

לא כל העולם מוגבל לתפיסת האופקים הצרה והחד סיטרית שלך.

גם אני מזמן בחרתי בשמירה על חיי רווקות ואין בי שום דחף להתרבות או להינשא לא במקודם ולא במאוחר.

מצידי אחרי שאמות העולם יכול ללכת לעזאזל ביחד איתי. לא תראה אותי מתהפך בקברי.

היה אדון לעצמך, ולא לפעול מתוך נחיצות וחוסר ברירה, תוך שמירה על חוסר תלותיות ועצמאותך. זה העיקר כאן.

אין לזה שום קשר לעושר חומרי.

רובין וויליאמס התאבד לא מזמן. הוא היה עשיר, אבל היה לדעתכם שמח?

אם ייתן איש את כל הון ביתו באהבה בוז יבוזו לו.

יש אנשים שלא חסר להם כלום והם פשוט מסופקים, דבר שאתם לא קולטים בגולגולת העבה שלכם.

לא צריכים 200 ש"ח בגדים חדשים כל חודש, או אפילו לצאת מהעיר בה הם חיים את כל חייהם בפשטות.

הם לא אומללים, הם לא סובלים, פשוט לא חסר להם כלום שהם לא יכולים להסתדר מצויין גם בלעדיו.

אם טוב לכם בעבודה ואתם מרגישים מימוש עצמי, יופי! לא מדברים עליכם!

יש מספיק, אם לא רוב האוכלוסיה בהפרש ניכר, שלא מרוצים מחייהם ונכנסים לדיכאון רק מלחשוב על לקום לעוד שגרת יום סטנדרטית מצאת החמה עד צאת הנשמה.

אפשר לחשוב שבחיים לא ראיתם space ואתם בכלל לא מבינים מאיפה היא באה, ועל מה היא מדברת.

כאילו קורה כאן התנגשות תרבויות בעוד כולנו מלחי הארץ - חוסר הבנה טוטאלי.

מה שמצחיק שאחרי כל כינויי החיבה שהדבקתם לה - פסיכית, מפגרת, טיפשה, חולת נפש, לא נורמלית, קמצנית, אשת מערות, שרוטה במשך 20 דפים, היה עוד לחלק מכם היה את החוצפה לבוא אליה בטענות ולהעיר לה שהיא מסיונרית ומטיפת מוסר כשהיא רק הגנה על עצמה מפני התקפות נמוכות משלולות רסן או תוכן.

היא בחרה לשתף עם הציבור את תפיסת עולמה ושגרת חייה, שאכן, הפתעה גדולה, מוצלחת לטעמה, והרוצה להקשיב יקשיב! אין פה תשובות נכונות או שגויות.

Take it or leave it. היא לא ביקשה כסף עבור דבריה, ולא מספקת שום ערובה לדבר. כל אחד יעשה כפי הבנתו ולפי שיקול דעתו הנכון.

גם אם יתברר בסוף שדבריה לא עמדו בקנה אחד עם המציאות, היא עדיין אומרת הרבה רעיונות מעניינים וחכמים, שיכולים לנטוע זרעים לפילוספיה ודרך חיים אחרת, מהדרך החיים הנהנתנית שהתרגלנו אליה.

היא לא ביקרה משפחות שבחרו להקים משפחה עם ילדים, לא קראה לאף אחד מפונק (זה אתם עשיתם בתת מודע שלכם, כי אתם יודעים שאתם כאלה), ולא עשתה דבר פסול שאני יכול להבחין בו, למעט אולי לספק תקווה מוטעית, אם זה המקרה, עבור אנשים שלא יכולים לקחת אחריות אישית על בחירותיהם.

האישה לא נשמעת לי שרלטנית או באה ממקום רע.

וזה שאתם מתייחסים אליה כמו הייתה ענב גליל לא מעיד טובות על הפורום ועל האנשים בו.

אם אתם לא יכולים להתייחס בטיפת כבוד לבנאדם עם דעות קצת שונות משלכם עדיף כבר שתסגרו את הפורום כאן ועכשיו.

התנהגתם כמו JERKS רובכם ככולכם. וזה שאף אחד לא העיר או עצר מציק לי.

העיקר להמשיך בעקשנות בהתמקדות על הטפל, ולדבר מתוך חוסר הבנה, או רצון, מחולטת של נק' מבטה של הדוברת.

בוז לכם. :2z6in9g:

אני עומד מאחורי כל מה שאמרתי, לא ארחיב בדיבורים למרות שיש לי פה גדול אבל רק כדאי שתדע שאתה במיעוט, התפיסה שלך היא שמעוותת לא שלי, אם לא נהנה מהחיים האלו אז מה נשאר?

ילדים זה האושר וההנאה הכי גדולים שיכולים להיות, אם אתה מוכן לוותר על משפחה, על אוכל טוב, מקלחת טובה, בילוי טוב וכו', אז מבחינתי אתה מזוכיסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעתי שהייתי צריך להבהיר את המשפט הזה יותר. במילים "בחירה שכמעט כל אחד היה עושה" - אין הכוונה דווקא לעזיבת העבודה (או לעשות כל דבר ספציפי אחר שאותה אחת עשתה), אלא באופן כללי ל"לעשות מה שהוא רוצה ולא מה שהוא מוכרח". בערך.
כן, היית צריך להבהיר. :)

עדיין הייתי לא מסכים לגמרי, מהסיבה שאף אחד, לא עושה כל הזמן מה שהוא רוצה. גם מי שבוחר בחיים כמו שלה, עושה דברים שהוא מוכרח. הוא פשוט מחליף מוכרח אחד (ללכת לעבודה בשעות מסוימות, לקנות בגדים לילדים), במוכרח אחר (לתכנן מראש ובקפדנות ארוחות וקניות, לבצע בעצמך מטלות בית רבות שאפשר היה תמורת כסף להעביר למישהו אחר).

אני עומד מאחורי כל מה שאמרתי, לא ארחיב בדיבורים למרות שיש לי פה גדול אבל רק כדאי שתדע שאתה במיעוט, התפיסה שלך היא שמעוותת לא שלי, אם לא נהנה מהחיים האלו אז מה נשאר?

ילדים זה האושר וההנאה הכי גדולים שיכולים להיות, אם אתה מוכן לוותר על משפחה, על אוכל טוב, מקלחת טובה, בילוי טוב וכו', אז מבחינתי אתה מזוכיסט.

אם כל הטיעון שלך הוא "הרוב הוא כמוני", אז זה לא טיעון חזק במיוחד. :)

אתה מקובע תפישתית בדיוק כמו הבחורה שאותה כינית בשמות גנאי השונים. כמובן, אפשר להתנחם בזה שאתה כמו כולם, וללא שום ספק אתה פה הנורמלי ולא היא. אבל זה הכל עניין של נקודת מבט. "נורמלי" זה גם "ממוצע", "בינוני", "אפור". לא משהו שיש סיבה מיוחדת להתגאות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין הייתי לא מסכים לגמרי, מהסיבה שאף אחד, לא עושה כל הזמן מה שהוא רוצה. גם מי שבוחר בחיים כמו שלה, עושה דברים שהוא מוכרח. הוא פשוט מחליף מוכרח אחד (ללכת לעבודה בשעות מסוימות, לקנות בגדים לילדים), במוכרח אחר (לתכנן מראש ובקפדנות ארוחות וקניות, לבצע בעצמך מטלות בית רבות שאפשר היה תמורת כסף להעביר למישהו אחר).

רק שזה לא סותר בשום צורה את מה שכתבתי, כי אתה מדבר על משהו אחר. מה שאתה מתאר זה בדיוק האופציות שיש למי שמלכתחילה הרוויח הרבה כסף, הוא יכול לבחור לחסוך אותו ואח"כ להפסיק לעבוד ולהסתפק במועט, הוא יכול לבחור להמשיך לעבוד כרגיל ולנצל את הכסף כרצונו, או שהוא אולי יכול לעבור למשרה חלקית ולהנות במידה חלקית משני העולמות.

וזו בדיוק הנקודה שלי. עצם קיומה של אפשרות הבחירה הזו היא עצמה מה שאני קורא "היכולת לעשות מה שהוא רוצה", לעומת מי שמקבל שכר מינימום למשל, שאין לו גם את הבחירה הזו, אלא הוא חייב גם לעבוד במשרה מלאה לשארית חייו וגם להסתפק במועט.

הרעיון הוא שככל שיש לך יותר כסף, יש לך בפועל יותר אפשרויות לבחור מתוכן "מה אתה רוצה לעשות". כמובן שתוכל תמיד לטעון שאי אפשר לעשות כל מה שרוצים, שהרי גם האדם העשיר בעולם מוכרח לאכול, לישון וללכת לשירותים - אין לו ברירה. אבל זה רק ממחיש את הקטנוניות שבטענה שלך, שהרי אף אחד לא יעלה בדעתו שכשכתבתי "מה שהוא רוצה" התכוונתי שהוא יכול גם להחיות מתים או משהו, ברור שהכוונה היתה להקשר הנידון, ואת זה - בניגוד למה שאולי תרצה לטעון - אני סבור שממש לא הייתי צריך להבהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני, אני לא ממש אוהב להיכנס לדיונים כאלה כי מניסיוני זה סתם פינג פונג אינסופי וזה גוזל יותר מדי זמן לנסח תגובה.

בעיקר רציתי לגעור בכם על היחס שלכם כלפיה. אבל מכיוון שפנית אלי אז בקצרה:

1. לא אמרתי שכינת אותה בשמות. מצטער אם זה הרושם שקיבלת. תמיד החשבתי אותך כבחור נבון ונעים הליכות. כל שאר הדברים הוזכרו פה בדיון בלשון זו אחרת.

עדיין, זה שאתה משתמש במילים כמו "לגלוג", "התנשאות" ו"קמצנית" (זאת כן מילה שלך), זה בטח לא מוסיף בקונטקסט כשכבר התפרצו עליה מספיק וצריך להוריד את האש לא ללבות אותה (במתכוון או לא).

2. כל אדם שמספר על חייו הטובים והצלחתו יכול להיחשב כיהיר ושחצן. אני לא חושב שהיא מתנשאת ולא מצאתי דבר מעליב במה שכתבה. אל תעלב בשביל אחרים.

3. נשמע שהבחורה באמת מוכנה לוותר על הרבה ואני לא מכיר הרבה אנשים, אם בכלל, שיכולים לשמור על דרך חיים כזאת ולהתמיד בה.

רובנו אכן באמת מפונקים וצריכים את הצעצועים והמותרות שלנו. לא צריך לזלזל בזה. זה בהחלט לא מתאים לכל אחד. למתי מעט אולי.

גם אצל אלה שלא מחשיבים את עצמם מפונקים, "פינוק" הרי זה דבר יחסי וזה רק עניין של השקפה אישית.

4. לא התעמקתי במספרים ובחיסכון הכספי בפרק הזמן הקצר שהיא טענה. יכול להיות שבאמת זה לא מסתדר.

עם זאת, מי שכבר יש לו את הכסף, אם מדובר בירושה, או בדירה רשומה על שמו שהוא יכול למכור ולצבור הון נזיל, עדיין יכול להפיג תועלת מהחלק השני של התוכנית שלה במידה וזה נשמע לו טוב.

עבור מי שזה רלוונטי זה רלוונטי. אז מה הבעיה פה?

5. אתה שוב אומר "לגלוג" אבל אני לא רואה את זה. מה שאני רואה זה התגאות ביכולת שלה לתמוך בעצמה מבלי לעבוד. קל להחליף בין המונחים.

האישה באה לתת מוטיבציה לאנשים לא לרדת עליהם.

6. אני לא חושב שזאת בחירה ש"כל אחד היה עושה". כפי שאתה רואה יש פה הרבה אנשים שהעידו שהם מעדיפים לעבוד.

שנית, אנשים, כמו עידן לדוגמה, מקובעים בדרך מחשבתית מאוד מסויימת וקשה להניע אותם ממה שנתפס כ"נורמה".

צריך גם אומץ, יוזמה ומוכנות לקחת סיכונים. במציאות שום דבר לא פשוט כמו שהוא נשמע.

רוב האנשים יפקפקו בעצמם באיזשהו שלב ולא יהיה להם את הביטחון ללכת עד הסוף בכל מחיר (לגור במקומות מרוחקים וזולים למשל).

מה שהיא עשתה זה פחות או יותר להקים עסק פרטי ולתת לאחרים לנהל אותו בשבילה, אבל כמה אנשים באמת עושים את זה בפועל?

7. כולכם פחות או יותר יצאתם ישר מתוך נק' הנחה שהיא שקרנית וכל דבריה הם שקר, במקום לחקור אותה ולנסות לברר פרטים נוספים.

אני חושב שיש מה לנסות ללמוד ממנה. ולא צריכים ישר לפסול כל דבר על הסף. זה הכל.

אפילו משקרן אפשר ללמוד. ובכל מקרה לא צריך לתקוף ישר. בספק תשפטו אדם לכף זכות.

וכדי ש-QTTP לא ירגיש מקופח. כולנו ידועים כמה הוא אוהב סרטוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה זה שקראת "מתנשאים" לחברי הפורום, לכן השתמשתי גם באותה מילה, אחרת כנראה לא הייתי עושה זאת. את המילה "קמצן" לא הייתי מחשיב ככינוי גנאי בהכרח, זה בסך הכל תיאור אופי, ובהנחה הוא נכון אין בדבר כל רע, במיוחד אם מדובר במי שקמצן כלפי עצמו ולא רק כלפי אחרים.

אה, וגם אם אחרים בוחרים לקלל מכאן ועד להודעה חדשה, לא נראה לי שזה צריך להפוך אותי למנומס יותר מהרגיל. אני בסך הכל כותב את דעתי, כפי שהייתי כותב אותה בכל מקרה, בלי קשר לאיך שמישהו אחר מתבטא. וכבר שמתי לב שיש בפורום כאלה שלשונם הורגלה במילות קללה, ואולי היו מקללים גם את אמא שלהם אם זה היה עוזר להם להעביר נקודה בדיון. אז התרגלתי, ואני פשוט מסנן, מתעלם ומעביר הלאה. אין סיבה לתת לזה חשיבות מיוחדת.

2. בנוגע ל"לא חושב שהיא מתנשאת", ראה 5. גם לא נראה שהיא סתם "מספרת על חייה הטובים והצלחתה" כמו שמישהו היה מספר שזכה בלוטו למשל, שכן היא טוענת שוב ושוב בכמה מקומות (לא דווקא בפוסט הזה) שמדובר במשהו שכל אחד יכול לעשות, ובערך אומרת "בואו תחיו כמוני" (בתור הצעה כמובן). אם הייתי זוכה בלוטו ואז מתחיל לא רק לספר לכולם על חיי הטובים אלא גם לומר לכולם "בואו תצטרפו, תעשו כמוני, כל אחד יכול", לא היית מסכים שאפשר להגדיר זאת כ"לועג לרש"?

3. לא טענתי אחרת.

4. זה לא בלוג חדש. היא כתבה בעבר הרבה עצות בנוגע להשקעות וחיי חסכון, לא ראית מישהו שצעק אז. הפוסט הזה הוא שונה בתכלית, אין מטרתו לייעץ למישהו (רוב המידע המועיל כבר קיים ממילא יותר בהרחבה בפוסטים קודמים שלה), אלא בעיקר להשויץ (או איך שתרצה לקרוא לזה).

5. אתה מחליף מילה אחת באחרת. אמרתי "התנשאות", טענת שזה לא נכון, עכשיו אתה מודה שאתה רואה שם התגאות - זו מילה נרדפת, למקרה שתהית. ו"לגלוג" הוא פשוט מהכיוון השני, כשאתה מתגאה "הנה, אני מצליח יותר מאחרים", הרי שאתה בעצם טוען במילים אחרות "אחרים מצליחים פחות ממני".

6. די הסברתי בינתיים לQTTP למה בדיוק הכוונה במילים "בחירה שכל אחד היה עושה". זה עונה גם לך. (לא יודע אם לא שמת לב או בחרת להתעלם).

7. מעולם לא טענתי שכל דבריה שקר, וממה שזכור לי שקראתי בדיון נראה שהרוב גם לא טענו כך. כן היו טענות נקודתיות על חלקים מדבריה. גם לא יודע למה אתה מניח אוטומטית שלא חקרו או ביררו פרטים נוספים. קראתי בעיון כמה פוסטים של בלוגרים רציניים שהגיבו לה, ואת התגובות שלה למה שהם כתבו (והיא הגיבה המון, בכל מקום אפשרי). כל השאלות נשאלו, התשובות נעו מהודאה בטעות בנקודות מסויימות, התחמקות בנקודות אחרות, או הגנה בקנאות על דעתה גם כשאינה מסתדרת עם המציאות בנקודות אחרות. מנגד, לא זכור לי אף פעם אחת שבה הצליחה לענות תשובה מניחה את הדעת על אחת הטענות הרציניות נגדה (כמובן שאני לא מחשיב את הטענות הריקות בסגנון "את חיה באשפה". אני לא חושב שהיא צריכה לענות על זה בכלל).

גם קראתי פוסטי המשך שלה, בהן היא ניסתה להסביר את דעתה בנקודות מסויימות, או לתקן את עצמה בנקודות אחרות, לפעמים תוך כדי יצירת טעויות חדשות. היא הודתה בכך שהמשכורת שלה גבוה בהרבה מהממוצע, ובכל זאת המשיכה לטעון בתוקף שזה משהו ש"כל אחד יכול לעשות", ואף כתבה פוסט שמנסה להוכיח זאת (בו השתמשה בדמות תיאורטית) ובו עשתה כמעט כל טעות אפשרית. נראה לי שבסוף היא ירדה לפחות חלקית מהטענה הזו. או שלא. (לא זוכר, זה היה מזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...