פריסת רשת קווית בדירת 4 חדרים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פריסת רשת קווית בדירת 4 חדרים.

WarNet

Recommended Posts

ישנו חדר עבודה שאליו יכנסו:קו הטלפון מהמרכזיה,קו אנטנה.

מהחדר הזה יוצאים כבלים לכיוון הסלון ושני חדרי השינה.

בחדר הזה יהיה המחשב והנתב.

בסלון יהיו שני נקודות רשת(טלווויזיה,PS3),נק' אנטנה,נק' טלפון.

בכל אחד מחדרי השינה יהיה נק' ,נק' אנטנה,נק' טלפון.

בשקע כזה:

Gewiss1.png

בנוגע לחיבור קו הטלפון לכל אחד מהחדרים

אני קונה פס קרונה,לוחץ את הכניסה של הקו טלפון מהמרכזיה ומפצל זאת לארבע.

ובנוגע לחיבור קו האנטנה,אני מחבר הכניסה בחדר העבודה לארבעת הכבלים באמצעות מחבר כזה:

image.jpg

האם הפיצול של הטלפוניה ושל האנטנה הוא נכון?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כאן נכון, שים לב לקאטצ'ים :

- כבל הקואקס חייב להיות מחובר לאדמה של הבית בנקודה שבה הוא נכנס לבית (הוט) או על הכבל שיורד מהצלחת (יס / צלחות אחרות). רואה את הבורג בצד של המפצל קואקס ? מהבורג הזה 2.5mm^2 לפס האדמות של הבית (בלוח החשמל או בקופסה של חיבור האדמה ליסודות)

- אם אתה שם יס / צלחת אחרת, הם חייבים להעביר מהצלחת 2 כבלים : כבל קואקס שמעביר את הסיגנל, וכבל אדמה מהמתקן שעליו מוחזקת הצלחת לפס האדמות בלוח חשמל. הם בדרך כלל מחפפים ולא מחברים את האדמה למתקן בכלל, וא שמחברים חתיכת חוט מהמתקן לכבל הקואקס ונדמה להם שבזאת הם עשו את שלהם - הם לא

- יס והוט לפעמים צריכים אספקת מתח למגבר שמתחבר על הכבל (נראה כמו המפצל). תסדר בסביבות הקופסה שקע או תעביר כבל נוסף (אפשר קואקס, יש להם ספקים שמעבירים את המתח DC דרך כבל קואקס) ממקום שבו יש שקע לאיזור הקופסה שבה הדברים האלה יעמדו

- קרונה לא עובד טוב אם כבלים גמישים ולא מיועד לזה שתדחוף אליו יותר ממוליך 1 לכל חור. אם אתה רוצה לפצל אם קרונה, תיקח 2 חוטים ארוכים ותנעץ אותם (את אותם חוטים) לכל האורך של הפס דרך כל זוגות החיבורים, ומהצד השני מכל חור תוציא רק כבל 1 (כך שאין אף חור שנעוצים בו ביחד 2 חוטים)

- אתה יכול לשים קרונה, אבל אם יש קופסה שעשו הטכנאים של , תבדוק מה הולך שם. בהרבה מקרים טכנאים של משאירים סתם קשירה, לא מהודקת ולפעמים גם בלי בידוד על החוטים. ניתן לחבר אותם אם טרמינל רגיל של חוטי חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך זוג שזור שמגיע מיחידת טרמינציה של . מרכזיה זה לא. :)

לגבי כבל RF - הייתי גם מוסיף שהפצה של שידור אכן יכולה לדרוש הגברה (כמו שכבר ציינו). לא בדיוק ברור איך אתה הולך להתחבר לתשתית שידורי מההסבר שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדירה הזו,היה שקע טלפון יחיד

בסלון

שמחובר אל

יחידת טרמינציה של .העברתי אותו לחדר העבודה.

אותו דבר לגבי שקע RF,היה אחד בסלון שאליו היה מחובר מפצל ששממנו יצאו כבלים אל שני החדרי השינה(הכבלים היו מוצמדים לקיר עם תופסן קליפס לבן).

העברתי את הכבל הזה אל החדר עבודה.

.

.

העברתי מחדר העבודה 9 כבלים : 3 כבלים(רשת CAT5 FTP,כבל RF,כבל טלפון) לסלון,3 כבלים לחדר שינה 1 ואותו דבר לחדר שינה 2 (השיפוצניק כבר סגר עם בטון את התעלה שהוא עשה בקירות כדי להעביר את הכבלים)

הנקודה שממנה יוצאים 9 הכבלים,זו הנקודה שאליה העברתי את שקע הטלפון ושקע ה-RF מהסלון.

מה שאני צריך זה לחבר את הקו טלפון אל החדרים וכך גם את ה-RF

הכבל טלפון שהעברתי לכל חדר הוא כזה:

image.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל טלםון רגיל....

שים לב רק לדברים האלה

ובקשר לנעיצה של 2 כבלים אחד על השני כמו בתמונה הזאת : תנסה להימנע מזה. זה לא תמיד יוצר מגע אמין ויכול לאבד מגע אם 1 מהכבלים. בקרונה ניתן להימנע מזה דיי בקלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה הבנתי את הפתרון שנתת בפוסט הקודם.

הייתי מתעסק בדברים הללו בצבא,היו מקרים שהייתי לוחץ על תג אחד שלושה גידים וזה היה עובד מצויין.

אני חשבתי שאני אקח את הקו טלפון ואחבר אותו לתג 1 העליון,את חדר העבודה אני אחבר לתג 1 תחתון.את הסלון לתג 2 תחתון.את חדר השינה 1 לתג 3 תחתון ואת חדר השינה 2 לתג 4 תחתון.

אז אני מקצר בין חיבורים 1,3,5,7

ומקצר בין חיבורים 2,4,6,8.

את החיבור של שקעי ה -RF ,אני משאיר לסוף כשאני אחליט על יס או .

כשכתבת את זה:

- יס והוט לפעמים צריכים אספקת מתח למגבר שמתחבר על הכבל (נראה כמו המפצל). תסדר בסביבות הקופסה שקע או תעביר כבל נוסף (אפשר קואקס, יש להם ספקים שמעבירים את המתח DC דרך כבל קואקס) ממקום שבו יש שקע לאיזור הקופסה שבה הדברים האלה יעמדו

אם אני מחבר את המפצל RF לאדמה, זה מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המקרים זה עובד, במיעוט מהמקרים הלהב של הקרונה כבר לא מספיק לוחץ את 1 מהחוטים ויכול להתקבל שם מגע חלש (מספיק כדיי לשמוע קו בטלפון ולא מספיק כדיי להעביר יציב וכל מיני דברים כאלה)

אתה יכול לוודא שאתה נועץ טוב וכו' אבל אתה יכול גם לחבר בלי אף נעיצה כפולה, ואז זה אמין יותר כי אין את המקום שמועד לבעיה

idc.png

אם ה RF כמה דברים :

אדמה :

לרשת של הקואקס מספיק חיבור של 1 מהמפצלים לאדמה. רצוי אדמה מהפס בלוח חשמל/מקופסה של הארקת יסוד ולא אדמה משקע קרוב וכו'

למתקן של הצלחת רצוי שיהיה כבל שמחבר אותו לפס האדמה. זה משהוא שאף פעם לא תראה כי הטכנאים מחפפים ואף אחד לא עומד להם על הראש, סביר להניח שהם אפילו לא יודעים שצריך. אם המתקן מחובר לקואקס והקואקס מחובר לאדמה אז כביכול יש אדמה, אבל זה אדמה דיי חלשה מבחינת יכולת הולכת זרם (מפגיעתצ ברק בצלחת אף חיבור אדמה לא הולך להגן, אבל לשרוף את הפלסמה כשהברק פוגע במרחק של כמה מאות מ' זה כבר משהוא שאוליי היה יכול להימנע)

אספקת מתח :

המגבר נראה כמו מפצל, יש לו 3 הברגות קואקס : IN OUT ו DC (מתח DC לעבודה שלו שמתחבר גם הוא דרך כבל קואקס). ויש מתאים, נראה כמו כל "שנאי" אם הברגה של קואקס בתור היציאה

במקור זה היה מתוכנן לשדרוגים במערכת קיימת שבה אין שקע לייד המקום שבו שמים את המגבר. לוקחים קואקס שהולם משם ל 1 מהחדרים (חדר שלאט משתמשים בו בקואקס), בחדר הזה מחברים את הספק לקואקס, ו 12V (או כמה שיש שם) הולכים דרך הקואקס למגבר שעומד בקופסה בחוץ

אם אתה בונה מערכת מ 0, אתה יכול מראש להכין את הקואקס הנוסף בשביל המתחתח ובצד השני להוציא אותו לייד שקע כך שניתן לחבר שם את הספק. או להכין שקע חשמל לייד הקופסה כך שניתן לחבר את המגבר במקום (יש מצב שהשקע יהיה שימושי גם לדברים חארים אם מתישהוא תשתיות ישתנו שוב, או אם תרצה להוסיף אינטרקום/אזעקה/דברים כאלה ולמקם את ראש המערכת באותו מקום)

יס/הוט :

הקואקס הוא אותו דבר. תכין מראש יציאה לכבל של שמגיע מבחוץ ויציאה לצלחת על הגג. עכשו בכל פעם שאתה עובר בין החברות אתה פשוט פותח את הקופסה, מנתק מההברגה קואקס X ומבריג במקומו קואקס Y וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא ירדתי לסוף דעתך

בתגים התחתונים העברת שני חוטים,אבל איך אתה לוחץ מבלי שהמספריים שבלוחץ לא יגזרו את החוט?

בנוגע ל-RF

בקופסא שבה נמצאים כל קצוות הכבלים שהעברתי לחדרים,אני אצטרך להביא לשם קו של אדמה?

לאן אני מחבר אותו?

בקופסא הזו יהיו ארבע כבלי RF לכל חדר,כבל RF שישמש ככניסה ויהיה את המפצל.

איפה אני מציב את המגבר ?

האם הייתי צריך להעביר לכל חדר שני כבלי RF?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה לא 2 חוטים בכל נקודה, זה חוט ארוך שעובר כמו נחש דרך כל הנקודות. כל נקודה "רואה" רק חוט 1 לחוץ

אל תחתוך את החוט אלא תמשיך אותו כמו נחש

אתה יכול לחבר את האדמה למשל לבורג שנמצא על המפצל

לא מחייב שייה צורך במגבר אצלך - שמים מגבר רק איפה שיש אות חלש. אבל זה יכול לקרות בכל מקום

המגבר עומד בקופסה על הכבל הראשי לפניי המפצל. המגבר צריך כבל קואקס 1 שיתן לו מתח, לכן רצוי שיהיה מוכן מראש כבל 1 נוסף אם קצה 1 בקופסה וקצה 2 במקום שיש ליידו שקע (שם ניתן לחבר את הספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לטלפון,אני אנסה ללחוץ מבלי לגזור(לא מובן לי איך בדיוק)

בנוגע ל-RF

מחר אני אבדוק בדירה איך אני מביא אדמה אל הקופסא בחדר עבודה

בנגע למגבר,

האם הייתי צריך להעביר לכל חדר שני כבלי RF(אחד בשביל המתח והשני בשביל הוידאו)?

הרי החיבור הוא כזה:

כניסת RF~~>מפצל ל-4 ~~>4 כבלים(אחד לכל חדר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...