כפייה חילונית, האין דבר כזה? - עמוד 28 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כפייה חילונית, האין דבר כזה?

DXM

Recommended Posts

מיותר גם לציין שהמינוח "סילבסטר" בכלל אינו מוכר ברוסיה, אבל למי אכפת...

- - - תגובה אוחדה: - - -

... ואגב, נראה ששוב אני צריך לציין שמעניין לי את הביצה השמאלית איך הדתיים רואים את זה. כמה נחמד שממש לא אכפת לי האם אם "מאשרים" את יהדותי או לא - או לפחות לא היה לי אכפת אילולי לדעת הממסד הדתי בדבר יהדותי היו השלכות על זכויותי במדינת הלאום שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 419
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
שמע נוביגוד מקביל לסילבסטר, שקרוי על שם קדוש נוצרי, שמייצג את סוף הלוח הלועזי. אתה רוצה לספר לעצמך שזה חג אזרחי בבקשה... אני רק אומר לך ששום אדם דתי לא רואה את זה ככה. רוצה להתווכח איתי שיתבשם לך, אבל אם אתה לא מוכן להבין את זה אל תתלונן שיש האומרים שהרוסים לא יהודים.

נוביגוד לא מקביל לסילבסטר ואין ביניהם אף קשר מלבד העובדה ששניהם מתקיימים באותו התאריך.

זה שהדתיים טיפשים זה לא אשמתו של אף אחד פה בפורום זה אשמת משרד החינוך שלא כופה לימודי ומלמד אותם מתמטיקה ואולי אז הם היו מבינים שכשיש מיליוני אירועים ורק 365 ימים אז חייב שיהיו אירועים חופפים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם לחגיגות השנה החדשה בישראל (משהו שחגגו גם לפני הגעת העלייה מברה"מ) אין שום קשר לסילבסטר הנוצרי - את המינוח הזה טבע הממסד הדתי, שחיפש לעשות דמוניזציה לאלו המעיזים לחגוג חג שאינו חג יהודי דתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי וויי כמה אנשים הולכים לעשות שמח ביום הראשון של השנה האזרחית, מה יהיה על ארץ ישרואל? אני צנצנת אם ליום הזה יש משמעות למישהו מלבדך DXM, מעבר לתירוץ נחמד לחגיגה. קח איזה משלשל או משהו אתה לחוץ טילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... בדיוק כמו שהם יורידו את הכשרות מאולם ארועים שיעז לארח ארוע אלטרנטיבי בתחום שבד"כ נמצא תחת מונופול הרבנות, נניח טקס חתונה בניצוחו של רב רפורמי לאחר רישום נישואין בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת תעשה מה בזין שלה בתוך גבולות מדינת . בשביל זה הקימו את המונח מדינה... כשמדינה אחרת רוצה להשפיע על החלטה של מדינה אחרת היא יכולה לעשות את זה בשני דרכים: הכרזת חרם, או יציאה למלחמה.

אלו שני צעדים מאוד קיצוניים, וצריך לקרות דברים מאוד קיצוניים כדי שזה יקרה. למה צריך שיהיה קיצון? כי בשני הדרכים יש לך המון מה לאבד. נתחיל עם המקרה היותר קיצוני מבין השניים - הכרזת מלחמה, אתה כמובן יכול להפסיד במלחמה (לא נראה לי אגב שלפיפא יש יכולת טכנית להכריז מלחמה...).

עכשיו בלהכריז על חרם, ראשית אתה מאבד את כל היתרונות שיש בשיתוף, סחר וכו'. שנית אתה מסתכן בכך שאחרים יחרימו אותך. האם לפיפא שווה להתסכן באיבוד כי בתוך מדינת משחקים עם כיפה? לא נראה לי!. אני גם בספק אם לפיפא שווה להסתכן באיבוד ישראל גם אם קבוצות ישראליות יחליטו שהשחקנים אצלם יעלו עם כיפה במשחקים בין לאומיים. את האופצייה השניה אגב כבר כדאי פחות לבדוק, עם זה אני מסכים בהחלט.

הוכחה קלאסית לטענה שלי היא בדיוק כפי שכתבתי, האיום של מכבי לא לשחק ביום הזכרון. מכבי איימה בחרם על משחק הגמר!, היא הסתכנה בכך שתקבל הפסד טכני ולא תשחק בגמר (על כל המשמעויות הכלכליות של זה) אולי אפילו שידיחו אותה מהמפעל. מאידך אם פיבא (אותו קטע של פיפא רק בכדורסל) והיורליג, לא היו מאשרות את זה הן היו מקבלות חרם, וגם להם היה הפסד כלכלי מאי קיום של הגמר, שלא לדבר שמכבי עלולה לשקול שלא לשחק שוב ביורוליג.

סה"כ משחק פוקר בין העמדות, וההוכחה שכל אחד יכולה לנצח. האם אני סומך על אלי לוזון כמו על שמעון מזרחי? לא. האם ההשפעה של הכדורגל בישראל זהה להשפעה של מכבי? גם לא. אבל זה כבר עניין של מספרים וכמה סיכון אתה מעדיף לקחת.

אני בטוח במאת האחוזים שאין שום סיכון שהליגה הישראלית תוחרם כי היא מאשרת לשחק בכיפה (זה לא קרוב לקיצוני). אני גם לא בטוח ששחקן יענש כי הוא עלה לשחק עם כיפה במשחק אירופי. הסיבה לכך נעוצה כי האיסור לשחק עם כיפה נובע מהרצון לשיוויון בין הדתות, עקב כך שמצאו בעיה ברורה בלבוש מוסלמי כמו רעלה (או איך שהחרא הזה לא נקרא) אז גם אסרו כיפה כדי שלא תיהיה אפליה ולא מכיוון שיש באמת איזושהי מגבלה במשחק עם כיפה או יתרון ליריב.

קודם כל זה אבי לוזון.

דבר שני הכח של מכבי ת"א בכדורסל שווה אולי לכח של מנצ'סטר יונייטד בכדורגל. לא לאף קבוצה ישראלית.

אסרו כל כיסוי ראש, לא כתוב שם במפורש "כיפה".

שוב פעם אני מסכים במקרה הזה שיש פה קטנוניות מסויימת, אבל יש אנשים שקיבלו הוראות, והם אוכפים אותם (לשם שינוי).

זה קרה בדיוק כמו שזה היה צריך: יש חוק (עזוב מטומטם או לא) - החוק פגע במישהו - המישהו הזה התלונן - החוק שונה. לא מבין מה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. יש חוק בינאלאומי שקר כלשהו, ,יש לך מוח, אם אתה יודע איפה אתה חי אל תעשה אותו מלכתחילה... (בקשר לאבי ואלי סיים שיט, זה זמר גרוע זה מנהל התאחדות גרוע).

בעניין הנוביגוד והסליבסטר והשנה האזרחית טוב בסדר שמענו אותכם, מצדי תקחו את יום הפאי ותהפכו אותו לחג דתי. אבל אם לא למדתם שעובדות הם פרט שולי כשהדת או כל דעה קדומה מעורבת אז אתם פשוט טמבלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. יש חוק בינאלאומי שקר כלשהו, ,יש לך מוח, אם אתה יודע איפה אתה חי אל תעשה אותו מלכתחילה... (בקשר לאבי ואלי סיים שיט, זה זמר גרוע זה מנהל התאחדות גרוע).

בעניין הנוביגוד והסליבסטר והשנה האזרחית טוב בסדר שמענו אותכם, מצדי תקחו את יום הפאי ותהפכו אותו לחג דתי. אבל אם לא למדתם שעובדות הם פרט שולי כשהדת או כל דעה קדומה מעורבת אז אתם פשוט טמבלים...

החוקים של פיפ"א הם לא המלצה הם מחייבים אם אתה רוצה להיות חלק מהמסגרת ונכון לעכשיו אף לובש כיפה לא יוכל לשחק במשחק בינלאומי מבלי להיענש על כך על ידי פיפ"א יש לנו מזל שהם מעלימים עין בשאר המקומות אבל אי אפשר לדעת מה יקרה אם מחר הם יחליטו לאכוף את זה.

ובעניין השנה האזרחית החדשה אתה צריך להבין משהו חשוב הדתיים יכולים לקחת את מה שהם חושבים על השנה האזרחית החדשה ולדחוף את זה לתחת, למה אמור להיות לי אכפת מה הם חושבים על זה?

לא רוצים לחגוג שיהיה להם בכיף אבל שלא ידחפו את האף לעניינים לא להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו אתה יודע כמה חוקים יש שאף אחד לא אוכף אותם בכדורגל? עזוב חאלס להיות פחדן מה אתה עושה בתוך הליגה הישראלית לא מעניין את פיפא. פיפא בתור ארגון בינלאומי יכול רק להמליץ על חוקים לליגות המקומיות. זה אומר שהליגות המקומיות יכולות להחליט שמותר לגעת ביד... זה שאותה קבוצה לא תוכל לעשות את זה במסגרת ישיר של פיפא זה לא אומר כלום על הליגה המקומית. אותו דבר בעניין הכיפה, אנחנו יכולים להחליט שמותר לשחק עם כיפה (כי זה המקרה הנכון והצודק לעשות במדינת ישראל) ופיפא לא תעשה כלום בנידון. האם ייתכן שבמסגרת ביןלאומית תיהיה בעיה? אולי, (אני אישית חושב שגם אז לא וכבר הסברתי את זה) אבל בעיה בליגה אחת לא קשורה לליגה השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו אתה יודע כמה חוקים יש שאף אחד לא אוכף אותם בכדורגל? עזוב חאלס להיות פחדן מה אתה עושה בתוך הליגה הישראלית לא מעניין את פיפא. פיפא בתור ארגון בינלאומי יכול רק להמליץ על חוקים לליגות המקומיות. זה אומר שהליגות המקומיות יכולות להחליט שמותר לגעת ביד... זה שאותה קבוצה לא תוכל לעשות את זה במסגרת ישיר של פיפא זה לא אומר כלום על הליגה המקומית. אותו דבר בעניין הכיפה, אנחנו יכולים להחליט שמותר לשחק עם כיפה (כי זה המקרה הנכון והצודק לעשות במדינת ישראל) ופיפא לא תעשה כלום בנידון. האם ייתכן שבמסגרת ביןלאומית תיהיה בעיה? אולי, (אני אישית חושב שגם אז לא וכבר הסברתי את זה) אבל בעיה בליגה אחת לא קשורה לליגה השניה.

לגבי משחקים בינלאומיים אתה פשוט חי בסרט.

לגבי משחקים מקומיים כרגע לא מעניין אותם ויכול להיות שאף פעם לא יעניין אותם אם אתה רוצה ללכת על גישת הסמוך עלי יהיה בסדר אז זכותך... אני גם ככה לא רואה כדורגל אז לא אכפת לי עד כדי כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...