הדיסקים הכי כדאיים מבחינת מחיר ביחס לנפח - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיסקים הכי כדאיים מבחינת מחיר ביחס לנפח

yitshak

Recommended Posts

מחיר, נפח, אחריות וביצועים חשובים, אבל גם חום, צריכת הספק ושקט. בתחום הביצועים, ה- RPM אינו חזות הכל - כונן עם RPM גבוה יכול להיות איטי יותר מכונן עם RPM נמוך, אם צפיפות המידע בפלאטרים של הכונן השני גבוהה יותר.

אבל אחד מהנתונים החשובים ביותר לא מוזכר כאן: האמינות. מאחר שדיסקים קשיחים כוללים רכיבים נעים, הם נוטים להתקלקל הרבה יותר מאשר מעבדים, זכרונות או לוחות אם ובניגוד לשאר הרכיבים, אותם ניתן להחליף ללא בעיה, דיסק שכשל משמעותו אובדן כל המידע שעליו.

חברת Backblaze מציעה שירות של גיבוי בענן וכצפוי משתמשת בעשרות אלפי דיסקים מסוגים שונים. לא מזמן הם פרסמו את נתוני האמינות של הכוננים בהם הם השתמשו והתוצאות מעניינות:

כונני סיגייט כושלים בקצב הרבה יותר גבוה מהכוננים של שאר החברות. גם אם מתעלמים מסדרת 7200.11 עם הבאג המפורסם שלה (רבע מהם הוחלפו בשנה הראשונה!), עדיין התוצאות מאוד בעייתיות. מכונני ה- 3TB הפופולריים שלהם, ST3000DM001, כמעט 10% הוחלפו בשנה הראשונה. לא נעים, במיוחד כשיש לי אחד כזה... אפילו ל- XT היו יותר מ- 7% כשל בשנה הראשונה. לעומת 3.2% לכונני 3TB מסדרת Red של WD (גם קצת גבוה ועוד לסדרה הזו) ופחות מאחוז אחד לכונני ה- 3TB של היטאצ'י.

כמה חבל שאין יבוא מסודר של כונני היטאצ'י בארץ.

- - - תגובה אוחדה: - - -

2. Hitachi Ultrastar H3U30006472S (פנימי)

3TB ב ₪485 (משלוח חינם) king-pc.co.il/Product/hgst-3tb-h3u30006472s

(לפניכן הופיע באותה החנות דגם אחר ב ₪545 בשם Hitachi GST Deskstar H3IK30003272SW

בקישור http://king-pc.co.il/product/seagate-3tb-7200rpm-barracuda-2. לא ברור אם זה אותו הדגם).

יתרונות: המחיר הכי זול ביחס לנפח. מהיר (7200RPM).

חסרונות: אחריות ע"י KINGPC, רק לשנתיים.

זה לא אותו הדגם. ה- Deskstar היא הסדרה למחשבים ביתיים (ביצועים נמוכים ואורך חיים נמוך בצד השלילי, מחיר נמוך, פחות חום ורעש בצד החיובי) וה- Ultrastar היא הסדרה העסקית (בדיוק להפך) שמקבילה ל- XT אצל ול- Red של WD.

המחיר הזה נמוך בצורה חשודה למדי. יכול להיות שאלו כוננים מחודשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הכנסתי את הדיון הזה לסטיקי, רק דאג לעדכן טיפה את הפוסט הראשי כי יש דברים שכבר לא רלוונטיים. :xyxthumbs:

עדכנתי כעת ואשתדל גם בעתיד, תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו הדגם. ה- Deskstar היא הסדרה למחשבים ביתיים (ביצועים נמוכים ואורך חיים נמוך בצד השלילי, מחיר נמוך, פחות חום ורעש בצד החיובי) וה- Ultrastar היא הסדרה העסקית (בדיוק להפך) שמקבילה ל- XT אצל סיגייט ול- Red של WD.

המחיר הזה נמוך בצורה חשודה למדי. יכול להיות שאלו כוננים מחודשים?

דווקא במאמר שפירסמת של חברת Backblaze, אורך חיים של סדרת Deskstar הוא מדהים יחסית. ה Ultrastar כלל לא מופיע שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא במאמר שפירסמת של חברת Backblaze, אורך חיים של סדרת Deskstar הוא מדהים יחסית. ה Ultrastar כלל לא מופיע שם.

הם מסבירים - Backblaze אמנם עושה בדיסקים שימוש שתפור על דיסקי enterprise, אבל הם קונים את מה שהכי זול (כלומר מסדרות ה- desktop). לכן לא תמצא שם דיסקי ultrastar. לפעמים ההבדלים ממש מינוריים, למשל firmware מעט שונה, ולפעמים הם משמעותיים יותר. ההבדל בין הסדרות הוא במה כל אחת מתמקדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור בתוקף להתייחס למאמר הזה, בטח לא לשימושים ביתיים, שם הסטטיסטיקה הפוכה לחלוטין.

אני לא יודע איך אתה יכול להגיע למסקנה הזאת.

לא הייתי שולל את האפשרות שלפחות חלק מהכמות האדירה של כונני הזולים שמיוצרים בכמה מפעלים שונים ועושים שימוש במגוון חלקים שונים, קשה לדעת מה רמת אמינותם.

גם אם מדובר באותו הדגם, אין לו רמת אחידות קבועה בקנה מידה שכזה.

לכן באופן כללי דווקא הייתי כן נזהר לקבוע שהסדרה הבייתית האחרונה של אמינה באותה המידה כמו דגמים אחרים.

אבל גם לא הייתי נכנס לפניקה לגבי הכונן וקובע שהוא לא אמין, מאותה הסיבה בדיוק.

אם אני צריך לנסות להבין משהו מהתוצאות של אותה חברת איחסון ענן, זה או שיש לסדרה כשלים בטמפרטורות גבוהות מהממוצע, או שחלק מהכוננים שיוצרו בזמן מסויים במפעל מסויים נוטים לכשלים בטמפרטורות גבוהות מהממוצע, או שאולי כל הסדרה נוטה לכשלים בטמפרטורות גבוהות מהממוצע.

אז לכל הפחות הייתי נזהר עם הטמפרטורות שלהם, או לוקח בחשבון שחלק מהכוננים של באמת סובלים מאחוז תקלות גבוה יותר מהממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מסבירים - Backblaze אמנם עושה בדיסקים שימוש שתפור על דיסקי enterprise, אבל הם קונים את מה שהכי זול (כלומר מסדרות ה- desktop). לכן לא תמצא שם דיסקי ultrastar. לפעמים ההבדלים ממש מינוריים, למשל firmware מעט שונה, ולפעמים הם משמעותיים יותר. ההבדל בין הסדרות הוא במה כל אחת מתמקדת.

את זה אני יודע. פשוט הערתי על דבר שאמרת לגבי האמינות של ה Deskstar. אך לא נורא, כנראה היתה לך טעות קטנה בניסוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זה נתן את המסקנות, יבואן הוא זה. אני רק נחשפתי למספרים הגסים בשטח שחיזקו את זה במשך שנה וחצי כמוכר בחנות מחשבים גדולה לאחרונה. (היום עובד באתר).

לא קיבלתי שום הסכמה (לא ביקשתי) להוציא את המספרים החוצה, לכן חוץ מ-"קחו את האמרה הזאת ממני" אין לי אפשרות לזרוק מספרים.

אם הייתי צריך לקנות ע"פ סטטיסטיקה ישראלית, הייתי קונה 7200.14

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fair enough

אקח את זה אל תוך מכלול השיקולים.

האמת שאני באופן אישי רוצה לנסות בפעם הבאה את הTOSHIBA.

אבל מה שיהיה במלאי אני כנראה יקח, כל עוד הביצועים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני יודע. פשוט הערתי על דבר שאמרת לגבי האמינות של ה Deskstar. אך לא נורא, כנראה היתה לך טעות קטנה בניסוח.

צודק, במבט שני הניסוח שלי היה מאוד בעייתי. הכוונה לא היתה שמודלי desktop לא אמינים, היא היתה שבמודלי enterprise מקפידים יותר על אמינות. אז אם ה- deskstar אמין, ה- ultrastar צריך להיות עוד יותר אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...