יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה - עמוד 4 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה

eido300

Recommended Posts

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך אתה יודע שזה מה שאתה אוהב ? (יש לך ניסיון בזה ? אתה מכיר שפת תכנות כלשהי ? )

קח לתשומת לבך שאתה בעמדת נחיתות מהותית ביותר .עם זאת , לדעתי , אתה יכול לסיים תואר ראשון באוניברסיטה כלשהי .

(וודאי שזה תלוי בך וביכולת הלימודית שלך)

עוד כמה שאלות חשובות : (אתה לא מוכרח לענות)

1.מהי היכולת הלימודית שלך ?

2.מהי ההשכלה המתמטית שלך ?

3.האם אתה יודע מהי המשוואה הריבועית ?

4.האם יש לך מקום שקט ללמוד בו ?

5.מהו מספר השעות שאתה יכול להקדיש ללמידה ביום ?

6.האם אתה יכול להרשות לעצמך לקחת קורסים ? (עלות של 5000+- לארבעה חודשים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני יודע שזה מה שאני אוהב כי עשיתי את זה, ראיתי שאני נמשך לקטע של בניית תוכנות אז קניתי ספר של מיקרוסופוט שהוא בעצם סדנת לימוד שמלמדת שפת #C, אז כן יש לי קצת ניסיון בנושא הזה.

את שאר השאלות לקחתי בחשבון לפני שהתחלתי את כל הבלאגן הזה,

1. עד כמה שאני יודע היכולת הלימודית שלי היא די טובה.

2. לא גבוהה במיוחד, (אבל חשבון אני לומד די מהר, אז עם קצת הכוונה והספרים המתאימים אני חושב שעד סמסטר ג' אני כבר אדע מה שצריך)

3.אם לומר את האמת לא ממש, היום עברתי על זה קצת אבל לא התעמקתי בזה כל כך.

4.כן, באותו מקום שלמדתי אנגלית ושפת #C.

5.יכול להגיע ל4-5 שעות אם אני אצטרך.

6.זה פחות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת , אני הייתי ממליץ לעשות את הדבר הבא : (ותאמר לי מה דעתך ).

1.בגרות : 4 אנגלית , 4 מתמטיקה , 2 תנ"ך (במחשבה שנייה אולי 5) , היסטוריה 2 וכדומה .

תוך שנתיים-שלוש , אתה אמור להיות עם תעודת בגרות המייצגת נאמנה את היכולות שלך .

אתה תהיה בן 25 מקסימום , וגם זה כולל שיפורים שונים .

לאחר הבגרות - פסיכומטרי .

קבלה אוטומטית לאוניברסיטה .

עוד שלוש שנים , ויש לך תואר ראשון במדמח ביד .

ברור לי שזה לא מה שאתה רוצה לשמוע . אבל תתחשב בזה שאנשים , כולל אותי , יורקים דם , מזיעים ובוכים עבור לסיים תואר בהנדסה .

אתה לא יכול לבוא ולצפות לעבור קורסים ברמה אוניברסיטאית גבוהה ביותר , מבלי שיהיה לך בסיס כלשהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, בגדול. השורה התחתונה - אתה ממש, אבל ממש קופץ מעל הפופיק. ממש, אבל ממש ממהר, ממש, אבל ממש בונה מגדלים מאוד מאוד גבוהים בלי בסיס.

אתה כולה בן 21. אם אתה רוצה ללמוד בפתוחה - אחלה. תתחיל בקורס, שניים בסמסטר הראשון. תראה איך הולך לך. תראה מה זה אומר ללמוד שם. יש קורסי קדם (אינפי 1, מבוא למדעי המחשב, וכו) - כל אחד בפתוחה ידע להגיד לך מהם וממה צריך להתחיל. לא צריך להתיעץ בפורום בשביל זה.

זה אתה יודע C# לא מעניין אף אחד ולא רלוונטי בכלל ללימודים. זה יעזור לך קצת בקורסים שכן צריך בהם קצת ידע טכני תכנותי. זה לא רוב התואר אפילו.

זה שאתה חושב שאתה יודע ללמוד מהר וטוב גם לא אומר המון, כי עד היום לא נתקלת ברמת לימודים כמו שיש בתואר ראשון בפתוחה. יש את מה שנקרא "מבחן המעשה". תתחיל ותראה. (אולי אתה באמת כזה - אני לא אומר שלא)

שוב - קח שני קורסי קדם בסמסטר הראשון ומשם תתקדם הלאה.

ליאור:

אני לא רואה סיבה לכך שבן אדם שיכול לעמוד בלימודי מדמ"ח באונ' לא יעשה 5 יחידות אנגלית ו 5 יחידות מת'. אני גם ממש לא בטוח ש 4 בשניהם יספיקו כדי להתקבל - מאיפה החלטת את זה? מי מבטיח לו גם ציון גבוה בפסיכו' בדיוק?! המסלול שתארת כ"בטוח" הוא לחלוטין לא כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שאני מנסה לעשות (אם תקרא את השאלות הקודמות שלי תראה שזה מה שאני מחפש), קורס אחד שהוא אשנב למתמטיקה (שכתוב שהוא לא דורש ידע כלשהו בחשבון) ועוד אחד שהוא על שפת ג'אווה שעכשיו עברתי עליה קצת מלמעלה והיא מאוד דומה ל#C ואין סיבה שאני לא יצליח ללמוד אותו.

עד סמסטר ג' יש לי בערך חצי שנה שבה אני יכול להשלים את החומר של החשבון, באנגלית אני די טוב אני קורא ספרים באנגלית (לדוגמא עכשיו הסתכלתי קצת על art of assembly) אולי אני לא מבין הכל אבל את הרוב אני מבין ומה שלא אפשר למצוא בקלות במילון/תרגומון/גוגל, אז אני חושב שאני יכול ללמוד את שני הקורסים האלה ובהמשך להתחיל ללמוד את שאר הקורסים.

וליאור תודה על ההצעה, אבל אני לא חשוב שאני יעשה את זה, זה בעצם לשרוף עוד כמה שנים טובות מהחיים שלי בשביל בגרות ופסיכומטרי שאני בכלל לא צריך כי אני יכול לקחת מורה פרטי בשביל ה5 יחידות במתמטיקה ואת הקורס (באוניברסיטה) לאנגלית בתור שפה זרה ואז אני לא צריך פסיכומטרי, וזה סוגר לי את כל הפינות, ואני ידוע שזה קשה, אני יעבוד קשה ואירק דם ועוד פעם אעבוד קשה ואירק דם עד שאני אצליח, לא חשבתי לרגע זה יהיה קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ido G, אתה באמת מציע לו להתחיל באינפי 1 ? ועוד ביחד עם מבוא למדמח ?

בקשר למסלול שתיארתי , לא אמרתי שהוא בטוח , אלא שהוא ייצג נאמנה את יכולתיו . אני חושב שעדיף לו לעשות ארבע יחידות .

אם אני לא טועה עדיף לעשות ארבע יחידות ולקבל 90 ומעלה , מאשר לעשות חמש ולקבל 85 ומטה .אשמח אם תתקן אותי .

לגבי פותח השרשור , לימודים גבוהים הם לא צחוק . יש הרבה אנשים שאומרים לעצמם שהם ירקו דם , אבל בפועל הם נכשלים ומוותרים .

אני ממליץ לך להתחיל באופן הדרגתי . להתחיל בבגרויות , לעבור דרך הפסיכומטרי , ואז להתקבל לאוניברסיטה רגילה . אל תתטעה אתה תצטרך ציונים מאוד מאוד גבוהים הן בפסיכומטרי והן בבגרויות , בשביל להתקבל למקצועות המדמח וההנדסה .

ישראל היא לא "ארץ זבת חלב ודבש" במושגים של האוניברסיטאות והאמת זה די מפעל נקניקיות .

אתה עדיין צעיר ולכן אני חושב שאתה צריך לעשות מה שאני מציע .

עם זאת , אם אתה מתחיל באו"פ :

למה אתה מתכנן לסמסטר ג ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...