יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה

eido300

Recommended Posts

אוקיי, היום יש לי יעוץ דרך האוניברסיטה הפתוחה, אבל הם הבהירו לי שהם לא יוכלו לעזור לי בנושא הזה אלא רק איזה קורסים לקחת בנושא שאני מתעניין בו, אז אני צריך ממכם יעוץ דחוף מה מתאים למה שאני מבקש מדעי המחשב חד חוגי/מדעי המחשב דו חוגי/הנדסת תוכנה, אשמח לתשובה מהירה.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדעי המחשב חד חוגי.

דו חוגי זה אם יש חוג נוסף שמעניין אותך ואתה רוצה לשלב.

הנדסת תוכנה זה מדעי המחשב עם תוספת של קורסים בפיזיקה והנדסה ויש לך שנה נוספת בלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שסיימו תואר במוסד כמה שיותר "מכובד", עם כמה שיותר נסיון, כמה שיותר שכל, כמה שיותר אישיות נורמלית וכמה שיותר ידע.

כפי שגיל אמר כבר כמה פעמים, בישראל אין שום הבדל בהיצע המשרות שפתוח לבוגרי מדעי המחשב לבין היצע המשרות שפתוח לבוגרי הנדסת תוכנה. בפועל, בוגרי מדעי המחשב מועסקים כמהנדסי תוכנה (מפתחי תוכנה). אין מה להסביר יותר מדי - פשוט ככה זה.

זה לא מעניין יותר מדי מעסיקים אם לקחת כל מני התחכמויות כמו דו-חוגי. שוב - ככה. כי זה פשוט לא באמת משנה יותר מדי, לא יהווה יתרון משמעותי בשביל העבודה. דו-חוגי נועד בשביל אנשים שרוצים ללמוד שני חוגים, בגדול. אין לזה חשיבות מעבר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הסנט שלי...

לרוב למשרה של מתחיל לא ממש משנה אם זה מדעי המחשב, מתימטיקה או פיסיקה או הנדסה או תחום מדעי אחר - חשוב שיהיה לו הידע המתאים למה שהמשרה דורשת. איפה הוא למד את זה זה לא כ"כ משנה.

ואם זה לא למשרה של מתחיל, הניסיון הקודם חשוב יותר מהלימודים.

אם אתה רוצה לעבוד בהיי טק בעתיד אז:

- למד משהו מדעי שאתה אוהב

- קח קורסים במדעי המחשב (אם אתה לא לומד מדמ"ח)

- עבוד בזמן הלימודים !!! (הניסיון הזה חשוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות, שאלה אחת (בעיקר) למי שלמד את הקורס מבוא למדעי המחשב ושפת java, והשניה גם למי שמכר את שני השפות #C וג'אווה.

לגבי הקורס: כתוב שם שיש דרישה ל"יכולת קריאה של טקסטים מדעיים באנגלית" כמה מתוך החומר הוא באמת באנגלית? רוב החומר או שיש רק כמה מצגות שהם באנגלית?

ולגבי השפות: אמרו לי ש#C וג'אווה מאוד דומות, אם אני יודע שפת #C (אני עוד לא מכיר את כל המחלקות שלה, אבל אני בהחלט מכיר את הנושאים המרכזיים של שיטות, בנאים, נציגים, אירועים, סדרנים, מאפיינים, את נושא גנריות, מונים, העמסת אופרטורים, מערכים, אוספים, את נושא ההורשה, רשימות, מבנים, משפטי תנאי וכו') האם כדי לקחת את הקורס המלא או ללמוד את שני החלקים אחד אחרי השני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הגעתי לשלב שאני יודע מה אני רוצה להתחיל ללמוד ולפני זה אף אחד לא ממש מדבר איתי על להרשם בפועל, אבל אני לא רואה סיבה למה אני לא יצליח להתקבל, די הפכתי את האתר של האוניברסיטה הפתוחה ולא מצאתי תנאים מיוחדים לקבלה, אני לא רואה סיבה שאני לא אצליח להתקבל.

וזה דחוף כי מחר יש לי פגישה בשביל יעוץ, האמת כבר היה לי פגישה אחת ומתברר שבשביל ללמוד מדעי המחשב צריך 5 יחידות במתמטיקה ואין לי, אז שלחו אותי לדבר עם מישהו, סיפור ארוך, ומבחן אמי"ר אפשר לעשות רק בשביל סמסטר ג', אז שורה תחתונה אני צריך למצוא קורסים שאין בהם דרישה לדעת אנגלית בתור שפה זרה ולא משהו שיש בו 5 יחידות במתמטיקה (עד שאני ישלים את זה), אז חשבתי על אשנב מתמטיקה ואת הקורס של מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה, אז אני צריך לדעת על זה תשובה לפני הפגישה שתהיה לי מחר בבוקר לכן זה דחוף.

אז אשמח אם מישהו יענה לי.

נ.ב. להירשם לשם זה כל כך מסובך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...