יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה

eido300

Recommended Posts

אני שוקל להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ויש לי כמה שאלות, אשמח אם תענו לי עליהם.

אני לא ממש יודע מה אני אמור ללמוד, אני אוהב לכתוב קוד ובזה אני רוצה לעסוק, מה אני אמור ללמוד הנדסת תוכנה? מדעי המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי תודה רבה

- - - תגובה אוחדה: - - -

מישהו יכול לכוון אותי ולהגיד לי בכלל מה אני מחפש? איך זה נקרא? כמה זמן לימודים? יש לזה ביקוש בשוק? או כל מידע אחר שיכול להועיל לי? אגב לא עשיתי פסיכומטרי ולמזלי באוניברסיטה הפתוחה לא צריך פסיכומטרי, זה יכול להרוס במציאת עבודה אח"כ? תואר של האוניברסיטה נחשב היום כתואר טוב? שמעתי שהלימודים שם קשים זה נכון?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, זה לא ממש משנה. גם ככה חלק גדול מהקורסים חופף. לדעתי תעבור על תוכניות הלימודים ותבחר את זו שיש בה יותר קורסים שאתה חושב שיעניינו אותך.

אין לי ניסיון אבל מקריאה רבה על הנושא (תואר במדמ"ח/עבודה בתחום) אני יכול להגיד שתואר מהפתוחה ממש לא יהרוס לך, זה דווקא מראה שיש לך יכולת למידה עצמית ברמה גבוהה (גם הציונים משחקים תפקיד, כן?).

התואר בהחלט אמור להיות קשה כמו בכל אוניברסיטה, וכולל מתמטיקה ברמה גבוהה. מן הסתם צריך משמעת עצמית מאוד גבוהה כדי להצליח בו (מה שבתכלס נכון גם בכל אוניברסיטה אחרת...) ולא למרוח אותו על פני 52463 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול הנדסת תוכנה מכילה בתוכה את קורסי החובה של מדעי המחשב, וחלק גדול מקורסי הבחירה.

ככה שכמו שאמרו, אין הבדל קריטי בהתחלה, בשניהם אתה תצטרך לעשות את אותם הקורסים. ההבדל הוא השנה האחרונה שבה צריך לעשות פרוייקט גמר (בהנדסת תוכנה) ועוד כמה קורסי בחירה כדי להשלים את הנקודות זכות.

בכללי, תואר של האונ' הפתוחה נחשב כמו כול תואר, ואפילו לפעמים יכול לקבל הערכה כי זה דורש המון משמעת עצמית.

אני לומד באונ' הפתוחה במסלול של הנדסת תוכנה,

מנסיון אני יכול להגיד שזה קשה אבל אפשרי ללמוד לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן תואר בודד אז אני מניח שכן, רוב הגדול של האנשים שעושים מדעי המחשב לוקחים גם תואר נוסף, לרוב מתמטיקה או הנדסת חשמל.

הזמן הממוצע ללימודי הנדסת תוכנה הוא 4 שנים ולמדעי המחשב הזמן הוא 3 שנים. אתה כמובן יכול לפצל את זה כרצונך.

באונ' הפתוחה להבדיל מאוניברסיטאות אחרות אתה יכול לבחור תכנית משלך.

למשל, אתה יכול לעשות את כל קורסי המתמטיקה ברצף ואז את של התוכנה והמחשב, אם כי אני לא במיוחד ממליץ על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מבלבלים אותך כאן.

לא מדובר על תואר נוסף אלא על תואר דו חוגי. נפוץ לעשות מדעי המחשב - מתמטיקה או מדעי המחשב - מנהל עסקים.

עוד יותר נפוץ זה לעשות רק מדעי המחשב, חד חוגי.

לטעמי הנדסת תוכנה מיותר על פני מדעי המחשב מכיוון שהשנה הנוספת מבזבזת זמן בו יכולת כבר לעבוד בתעשייה, לצבור ניסיון ולהרוויח כסף כמובן.

תואר ראשון במדעי המחשב מספיק בהחלט בשביל להשתלב בתחום. לתואר שני יש דרישה מוגבלת ובתחומים מאוד ספציפיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מבלבלים אותך כאן.

לא מדובר על תואר נוסף אלא על תואר דו חוגי. נפוץ לעשות מדעי המחשב - מתמטיקה או מדעי המחשב - מנהל עסקים.

עוד יותר נפוץ זה לעשות רק מדעי המחשב, חד חוגי.

לטעמי הנדסת תוכנה מיותר על פני מדעי המחשב מכיוון שהשנה הנוספת מבזבזת זמן בו יכולת כבר לעבוד בתעשייה, לצבור ניסיון ולהרוויח כסף כמובן.

תואר ראשון במדעי המחשב מספיק בהחלט בשביל להשתלב בתחום. לתואר שני יש דרישה מוגבלת ובתחומים מאוד ספציפיים.

אז ההמלצה שלך היא לעשות רק תואר ראשון במדעי המחשב בתור חד חוגי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...