שאלה לגבי עבודה קבועה עם ubuntu למנהל רשת מתחיל - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי עבודה קבועה עם ubuntu למנהל רשת מתחיל

sprinter

Recommended Posts

כבר זה הרבה זמן שהתחלתי ללמוד לינוקס ואני לרוב עובד עם אני שם לב שמלא פקודות הן שונות והרבה מיקומים של קבצים הם שונים מאשר מערכות פדורה centos וכו'.

אז רציתי לשאול:

אני משקיע זמן נכבד בלימוד שהיא ללא ספק שונה מכל רגיל.

אתם אולי ממליצים לי דווקא לעבוד על מערכת כמו פדורה לצורך לימוד אינטנסיבי של פקודות לינוקס?

המטרה הסופית שלי היא להיות איש סיסטם לינוקס/יוניקס.

על איזה מערכת מומלץ לי יותר להשקיע את זמני כדי שבעתיד אני ישלוט לחלוטין בלינוקס? תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר "כל לינוקס רגיל", יש הבדלים בין כל הפצת לינוקס. חלקן דומות יותר (בין השאר כי מבוססות אחת על השניה וכד') וחלקן פחות.

לצורך הדוגמה, פדורה ו centos דומות לא במקרה - שתיהן מבוססות על red hat enterprise באופן כזה או אחר. בהשוואה, מבוססת במקור על debian, ולכן יש ביניהן דמיון (למשל מנהל החבילות apt), אבל ההבדלים גדלו עם השנים. יש גם כמה הפצות שמבוססות על ולכן דומות לה מאד (למשל mint). וכן הלאה.

אם אתה רוצה "ללמוד לינוקס", הדבר הראשון שאתה צריך ללמוד ולהתרגל אליו זה ההבדלים האלה, ולכן כדאי להתנסות ולעבוד עם כמה הפצות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים הם גם לא עד כדי כך גדולים.

בד"כ מדובר על מיקומים שונים של קבצי קונפיגורציה. עדיין נשמרים סטנדרטים מסויימים כמו POSIX.

לרובם יש shell משותף וגם פקודות של הן נחלה משותפת כמו הכלי עבודה שאתה מתקין.

איש סיסטם אמיתי צריך לדעת לא רק לשנן פעולות, אלא גם לדעת להבין דברים בצורה דרך אינטואיציה. גמישות ולמידה עצמית הן מילות המפתח במקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא עובד עם Desktop לצרכי עבודה. גם אין שום הגיון בזה.

שרתים שמובססים לא חסר. יש להפצה הזאת לא מעט יתרונות (כמו למשל חבילות שמתעדכנות יחסית מהר וLTS יותר ארוך מDebian).

תבצע פעלות של התקנת והגדרת מוצרים ותראה אם אתה מצליח להבין כל שלב בפעולה.

למשל - אתה מתקין WordPress אז יש לך שלב שבו אתה מוריד את הקבצים, מחלץ אותה לDocRoot, נתן הרשאות לקבצים כדי שApache יוכל לגשת אליהם, מתקין MySLQ, יוצר DB, מחבר את את האתר לDB.

זה אני כותב רק מזכרון.

כבר ספרתי ששה שלבים שכל אחד מהם דורש ידע נפרד בתפעול או אחד המוצרים המותקנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...
תודה ח'ברה,

מהניסיון שלכם, אתם מכירים הרבה חברות בארץ שעובדות עם Desktops של שרתי ubuntu/debian ?

סתם מסקרנות

אני חושב שההפצות השולטות בשרתים הן בדרך כלל RHEL או CentOS, ולא .

כפי שכבר נאמר, ההבדלים הם לא מאוד מהותיים, ועדיף להבין איך דברים עובדים מאשר לדעת בע"פ את כל הנתיבים והפקודות של הפצה ספציפית.

קח לדוגמה התקנת חבילות - אם תבין את עולם הבעיה ואיך הדברים פועלים מתחת לפני השטח, יהיה לך קל מאוד לאמץ את הכלים השונים לצורך כך - בין אם זה dpkg בהפצות מבוססות debian או RPM בהפצות Red Hat.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...