שדרגתי לטופ-100 בבזק+בזק בינ"ל - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרגתי לטופ-100 בבזק+בזק בינ"ל

spitzi

Recommended Posts

עדכון: מהירות ההורדה ישירות מבזק עלתה ל-50mbps בדיוק (עאלק טופ 100).

יחד עם זאת, כשאני מוריד קבצים מ-newshosting בחיבור מוצפן על פורט 443, אני מתייצב על 38mbps בלבד, לא משנה איזה קובץ. מדובר על מהירות בחיבור קווי בלבד ובלי צרכני נוספים מלבד המחשב המוריד.

האם עושים לי traffic shaping?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיות עם יוטיוב ב 014 הן לא ספקולציה. חויתי על בשרי ועוד רבים אחרים מתלוננים. גם אפשר לראות ש tracert לכתובות רבות מוביל ב 014 לשרתים פנימיים. הכי פשוט לפתוח חשבון לנסיון אצל ספקית אחרת כמו 012 ולראות שהבעיה של התקיעות נעלמת מיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי, tracert www.youtube.com מסתיים לי אצל שרת של bezeqint. לא חשבתי שהספק שלי יכריח אותי להשתמש בפרוקסי מטעמו. בשביל מה הם עושים את זה אם כולם מתלוננים, גם שופכים כסף וגם מפסידים לקוחות?!

אני אכן רואה שהמחיר של 200 ש"ח לספק+תשתית הוא סתם הנפצה, לקוחות חדשים ב-012 מתחילים מ-170 ש"ח לפני הורדות מחירים.

מתאים לי לנסות ספק אחר. אתה ב-012 ומרוצה? אני רגיל לחשוב על נטויז'ן כספק אחר, אבל הם נדבקים ולא עוזבים כשרק מבררים אצלם מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשתית של הוט סך הכל טובה.

רק צריך לעבור את ההתקנה הראשונית כמו שצריך, או אם יש בעיות להזמין טכנאי בכיר שיעבור על כל הקו ויחליף כבלים ונקודות בעייתיות, ויוודא שהכל זורם מושלם לפני שיעזוב.

אחר כך יש לך שנים של תשתית טובה במחיר טוב.

סיפורי זוועות על בעיות בתשתית יש גם ללקוחות בזק.

או שזו בעיה נקודתית(בציוד/תשתית אצלך בדירה) או בעיה איזורית(מהדירה למרכזיה או המרכזיה עצמה) .

את האפשרות הראשונה אפשר למנוע ע"י התעקשות על התקנה מושלמת מהטכנאי המתקין, שיחליף כל מה שצריך להחליף ויבדוק שהכל מושלם לפני שאתה חותם לו.

האפשרות השניה דווקא יותר נפוצה אצל בזק, והיא עניין של מזל, שעם קצת התעקשות ממושכת וקריאות חוזרות אפשר לרוב לפתור(חוץ ממתי שיש צורך לשדרג את המרכזיה ואתה הסיבה היחידה לשדרוג(כמו למשל בישוב קטן בו יש מרכזיה שמספיקה ל100, ואתה הלקוח ה101), ההופכת את המהלך ללא כלכלי ואז אתה חייב לעבור תשתית כי הם לא יזוזו מילימטר).

לי גם היו כמה סיפורים מרגיזים בדירה הקודמת עם תשתית הוט.

בסופו של סיפור החליפו ותיקנו את כל הכבלים והציוד, הכל הסתדר, ומאז היה סוכר(חוץ מנפילות תשתית נדירות עקב שדרוג/תחזוקת מרכזיה או משהו).

בדירה העכשווית הגיע טכנאי בכיר להתקנה הראשונית, עשה עבודה יסודית ומקצועית, החליף כבל ישן שהיה כאן, בדק עוצמות, שתה איתי קפה למרות שהוא מרוויח פר התקנה, והכל היה 100% מהרגע הראשון ועד עכשיו.

אני אפילו מקבל פינגים טיפה יותר טובים בדירה הזאת.

אולי בגלל הקירבה לבניין של ספק האינטרנט, אולי בגלל תשתיות קצת טובות יותר בדרך, אולי כי ספק האינטרנט בדיוק שיפר באותה תקופה את הפינגים אצלם בציוד/שרתים.

הוטנט סך הכל בסדר גמור.

היו להם קצת בעיות בשלב הגיוס לקוחות והרחבת תשתיות, אבל אני חייב לומר שהם עושים עבודה טובה סך הכל והאינטרנט שלהם הוא יחסית טוב מאוד.

היתרון היחידי שיש לבזק בינלאומי עליהם הוא בפינגים בחבילת גיימר, וזה בעיקר רלוונטי לגיימרים כבדים שמשחקים FPS.

למשחקים כמו LOL וRTS הפינגים של הוטנט טובים ויציבים, וגם לFPS הם טובים אם אתה לא .

יכול להיות שזה משתנה ממשחק למשחק בהתאם להגדרות וייעול התקשורת בין שרתי משחקים לשרתי ספק האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבית של אמא שלי יש הוט+בזק בנלאומי היה לי פינג נמוך ולא היו בעיות באינטרנט ממש מעולה במשחקים בכלל.

עכשיו שאני גר עם החברה ניסיתי ובזק בנלאומי פינגים לא משהו בחו"ל ורק עכשיו אני מבין את הבעיה של היוטיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפתי עכשיו לתקופת נסיון ל-012 תמורת 30 ש"ח פחות.

מהירות ההורדה מחפירה: עם בזב"ל אני מקבל 40 מב"ש, ואילו עם 012 אני מקבל 23 מב"ש על אותו קובץ. זה אינטרנט זה?

מבחינת יוטיוב, גם לא נראה שחידשתי משהו: tracert www.youtube.com נגמר עכשיו בשרתים פנימיים של 012...

על איכות צריך לשלם יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכלתי לחסוך לך את הטיול.

012 הם אחד ספקי האינטרנט הגרועים שיש כבר המון המון המון שנים.

קומבינות, עיצוב תעבורה חסר בושה, ותמיכה שיודעת שהאינטרנט חרא ומשקרת לך בלית ברירה.

גם שכר החולרות האלו מלינים לעובדים הזוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, חבל שלא אמרת קודם, שאלתי פעמיים למעלה.

קצת לחץ על בזב"ל הוריד אותם ל-55 ש"ח ("מחיר מיוחד לבכירים שרק אני יכול להציע") במקום 70 ש"ח שגם זה היה במקום 100 ש"ח.

לגבי עניין הכבל התת-ימי, בזב"ל חוזרים וטוענים בתוקף שזו תשתית ייחודית להם, ושכל שאר הספקים עובדים עם תשתית פנים-ארצית משנות ה-60 ולכן נאבקים על אותו רוחב פס ולא יכולים לספק מהירות כמו בזב"ל. האם הטענה לא נכונה?

לקח 5 דקות להצטרף ל-012 ו-20 דקות להתנתק, עם הרבה תחינות וחקירות מי המתחרה והצעה לחודש חינם רק כדי להישאר. טוב, להתנתק אחרי פחות משעה זה באמת יוצא דופן :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לחץ על בזב"ל הוריד אותם ל-55 ש"ח ("מחיר מיוחד לבכירים שרק אני יכול להציע") במקום 70 ש"ח שגם זה היה במקום 100 ש"ח.

לגבי עניין הכבל התת-ימי, בזב"ל חוזרים וטוענים בתוקף שזו תשתית ייחודית להם, ושכל שאר הספקים עובדים עם תשתית פנים-ארצית משנות ה-60 ולכן נאבקים על אותו רוחב פס ולא יכולים לספק מהירות כמו בזב"ל. האם הטענה לא נכונה?

לקח 5 דקות להצטרף ל-012 ו-20 דקות להתנתק, עם הרבה תחינות וחקירות מי המתחרה והצעה לחודש חינם רק כדי להישאר. טוב, להתנתק אחרי פחות משעה זה באמת יוצא דופן :-)

היי, פתחתי משתמש באתר כדי להגיב, אני קורא לאחרונה ומחפש מידע על תחום האינטרנט בישראל ובהשוואה לאירופה.

מה שאתה מתאר לגבי בזב"ל, הוא לא מדויק.

השיטה בישראל בשונה מאירופה היא לרעתנו, כמובן כדי לגזול מאיתנו עוד כסף.

יש לנו בישראל רק 2 חברות של תשתית שפרוסה במדינה וצריך לשלם להם בנפרד רק, בהדגשה על רק, כדי שהם יחברו אותנו בתשתית שלהם אל הספקית שלנו. ומכאן זה ממשיך, הספקית היא זאת שמחברת אותך לחו"ל מתוך המדינה והיא זאת שבאמת מספקת לך חיבור לאינטרנט העולמי.

כל הספקיות עד לפני כמה שנים טובות היו מחוברות לאירופה בסיב אופטי יחיד ובודד של MED 1 שנפרס בתחתית הים התיכון והתחבר לאזור איטליה ומשם לשאר העולם. כולם התחלקו בכבל הזה, ממש כל המדינה.

החלה דרישה עצומה למהירויות חדשות, והצריכה של התכנים גדלה, וחברות הספקיות בישראל לא יכלו להמשיך להיות מפגרות מאחור, וכאן בזב"ל נכנסת לתמונה - הם הראשונים שפרסו סיב אופטי חדיש ואיכותי גם כן לאיזור איטליה והם לא תלויים יותר ב- MED 1 עם הסיב האופטי הישן והעמוס. הם מספקים את האינטרנט ללקוחות שלהם דרך סיב אופטי חדש איכותי ונפרד שלהם, שנכון להיום אין ברשת מידע מעבר לכך אם הם מוכרים או מכרו קיבולת על הסיב האופטי שלהם לחברות אחרות.

חברה שלישית בשם טמרס טלקום פרסה גם כן סיב אופטי אבל בנתיב שונה ממד 1 ובזב"ל(אפשר לחפש ברשת מידע בנושא), וכיום לא ממש ידוע לי גם כן אילו ספקיות עובדות עם הסיב האופטי התת ימי שלהם.

כל המצב הזה בארץ ממש על הפנים, אולי הספקיות כן ערוכות ויכולות לתת לנו מהירויות העלאה מעולות וגבוהות כמו באירופה עם כל הטכנולוגיה החדישה, ומי שמגבילות אותנו בארץ הן כמובן חברות התשתית הזקנות, שיודעות טוב מאוד שאין להן מתחרות ומאוד קשה להקים מתחרה, כמו חברת החשמל עם הסיבים האופטיים שלאט לאט מתקדמת למטרה הזאת, ואנחנו תקועים בעידן של שנות ה-90 במהירויות ההעלאה ואין מה לעשות בנידון.

באירופה לעומת זאת, אין דבר כזה חברת תשתית וחברת ספקית, לפחות מהמידע שיצא לי לקבל מאנשים בחו"ל וחברות, משלמים לחברה אחת שפשוט תספק לך הביתה וזהו. והמחירים(לפחות בקייב-אוקראינה) מעולים ונמוכים משמעותית! ומקבלים גם מהירויות העלאה מדהימות שמשתוות או מתקרבות למהירויות ההורדה.

אז...נשאלת השאלה...איפה משרד התקשורת בכל העניין הזה היה כל השנים? מנמנם לו כמו חתול כל היום ורק מחכה לכספי הציבור...

כנראה שכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המצב הזה בארץ ממש על הפנים, אולי הספקיות כן ערוכות ויכולות לתת לנו מהירויות העלאה מעולות וגבוהות כמו באירופה עם כל הטכנולוגיה החדישה, ומי שמגבילות אותנו בארץ הן כמובן חברות התשתית הזקנות, שיודעות טוב מאוד שאין להן מתחרות ומאוד קשה להקים מתחרה, כמו חברת החשמל עם הסיבים האופטיים שלאט לאט מתקדמת למטרה הזאת, ואנחנו תקועים בעידן של שנות ה-90 במהירויות ההעלאה ואין מה לעשות בנידון.

ספקיות האינטרנט מרוויחות הרבה מאוד כסף מהתחום העסקי.

גם חברות התשתית לא מדירות ידם מהצלחת.

מעבר לכך יש גם קשרי הון ובעלות בין החברות ולכן האינטרסים שלהם משותפים.

אם כבר, אז ספקיות האינטרנט הם אלו שהכי לא רוצות להגדיל את מהירות העלאה ללקוחות הפרטיים.

אז...נשאלת השאלה...איפה משרד התקשורת בכל העניין הזה היה כל השנים? מנמנם לו כמו חתול כל היום ורק מחכה לכספי הציבור...

כנראה שכן...

משרד התקשורת עוזר לחברות האינטרנט למשוך זמן, ומתכנן פתרונות בתהליכים ארוכי טווח עם מקדם אשליה גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

לא לחצת מספיק על בינ"ל. לאחר לחץ על שימור לקוחות ואיומים לעזוב, אני משלם היום 30 ₪ ל-100 מגה. התשתית היא .

אני איתם רק בגלל הפינגים לאירופה. אחרת הייתי עובר להוטנט בחינם, כלקוח שלהם בסלולר.

חידשתם לי לגבי . אני עכשיו מבין למה מדי פעם סרטונים נטענים לי לאט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...