שדרגתי לטופ-100 בבזק+בזק בינ"ל - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרגתי לטופ-100 בבזק+בזק בינ"ל

spitzi

Recommended Posts

היי,

שדרגתי לחבילת טופ-100, תשתית של וספק בינלאומי. החבילה מבטיחה מינימום 50 מב"ש ומקסימום 100 מב"ש בהורדה, וכן 3 מב"ש בהעלאה.

היה אמור לעלות 129 ש"ח לבזק + 99 ש"ח לבזק בינלאומי = 228 ש"ח. ברגע ששאלתי על באנדל, התברר שעולה רק 200 ש"ח סה"כ דרך -- הנציגה של בינלאומי נלחצה והורידה 30 ש"ח, העיקר שאשלם בנפרד לתשתית ולספק.

עכשיו שאלה: לדברי בזק, המודם-נתב הנוכחי שלי, שקניתי מבזק בזיכוי חודשי מלא, לא יספיק למהירות ההורדה ששדרגתי אליה. הם מציעים לי לחכור מודם-נתב מתאים מבזקסטור ב-10 ש"ח לחודש לתמיד, בלי שהמכשיר הופך להיות שלי לאחר מספיק זמן.

מהסתכלות באתר של בזקסטור אני רואה שהם מציעים שני מודם-נתב VDSL, כל אחד ב-600 ש"ח. אני מניח שמדובר על חכירת אחד מהמכשירים האלה, ואם כך מדובר על פריסת מחיר של כ-5 שנים. נשמע לי סה"כ משתלם -- הרי עוד 3 שנים הציוד הזה יהיה יחסית מיושן, ואני לא באמת ארצה בעלות עליו. מה דעתכם?

דרך אגב, גם עם VDSL צריך עדיין לשים את הפילטרים המגושמים על שקעי הטלפון?

למען הסר ספק -- בשום אופן לא נכנסים אלי הביתה, גם לא בחינם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה יכול קבל את 100 מגה ב- 130ש"ח בבזק ו- 30ש"ח בבזק בינלאומי סה"כ 160ש"ח. אם ממש תתאץ יתכן ותוכל לקבל ב- 100ש"ח בבזק ואז סה"כ יהיה כ- 130ש"ח.

על סמך מה המידע הזה?

ומה אני צריך להגיד לבזק/בזק בינ"ל כדי להוריד עוד יותר מ-200 ש"ח? לאיים שאני עוזב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי ושל רבים. אם אתה לא מתאמץ להתמקח הם יתקעו לך מחיר גבוה. את יותר קשה להוריד במחיר, אבל בזב"ל אתה יכול להוריד בקלות.

אתה כבר לקוח של בזב"ל ?

אם כן בקש לדבר עם קשרי לקוחות, ותגיד להם שקיבלת הצעה מהוט 100 מגה ב- 20 שקל או לחילופין תגיד להם שחברים שלך משלמים להם רק 30ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי ושל רבים. אם אתה לא מתאמץ להתמקח הם יתקעו לך מחיר גבוה. את יותר קשה להוריד במחיר, אבל בזב"ל אתה יכול להוריד בקלות.

אתה כבר לקוח של בזב"ל ?

אם כן בקש לדבר עם קשרי לקוחות, ותגיד להם שקיבלת הצעה מהוט 100 מגה ב- 20 שקל או לחילופין תגיד להם שחברים שלך משלמים להם רק 30ש"ח.

כן, כבר שנים לקוח של בזב"ל.

וואו, לא חשבתי שישתלם להם לרדת מתחת ל-60 ש"ח על כזאת מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

שדרגתי לחבילת טופ-100, תשתית של בזק וספק בזק בינלאומי. החבילה מבטיחה מינימום 50 מב"ש ומקסימום 100 מב"ש בהורדה, וכן 3 מב"ש בהעלאה.

היה אמור לעלות 129 ש"ח לבזק + 99 ש"ח לבזק בינלאומי = 228 ש"ח. ברגע ששאלתי על באנדל, התברר שעולה רק 200 ש"ח סה"כ דרך בזק -- הנציגה של בזק בינלאומי נלחצה והורידה 30 ש"ח, העיקר שאשלם בנפרד לתשתית ולספק.

עכשיו שאלה: לדברי בזק, המודם-נתב הנוכחי שלי, שקניתי מבזק בזיכוי חודשי מלא, לא יספיק למהירות ההורדה ששדרגתי אליה. הם מציעים לי לחכור מודם-נתב מתאים מבזקסטור ב-10 ש"ח לחודש לתמיד, בלי שהמכשיר הופך להיות שלי לאחר מספיק זמן.

מהסתכלות באתר של בזקסטור אני רואה שהם מציעים שני מודם-נתב VDSL, כל אחד ב-600 ש"ח. אני מניח שמדובר על חכירת אחד מהמכשירים האלה, ואם כך מדובר על פריסת מחיר של כ-5 שנים. נשמע לי סה"כ משתלם -- הרי עוד 3 שנים הציוד הזה יהיה יחסית מיושן, ואני לא באמת ארצה בעלות עליו. מה דעתכם?

דרך אגב, גם עם VDSL צריך עדיין לשים את הפילטרים המגושמים על שקעי הטלפון?

למען הסר ספק -- בשום אופן הוט לא נכנסים אלי הביתה, גם לא בחינם.

תודה.

אתה יכול לקנות מודם VDSL מבזק ב-100 ש"ח ולהשתמש בו במצב Bridge עם נתב שתקנה בנפרד. זה המודם:

http://www.bezeq.co.il/support/Pages/VDSL-TWDSL699U5.aspx

ככה לא תצטרך לשלם הרבה על נתב שיהיה מיושן אחרי 3 שנים ותוכל לקנות בכ-300 ש"ח נתב שיהיה עדיף בהרבה על הנתבים של בזק.

נתב מומלץ ולא יקר: TP-Link 1043ND

רשימת נתבים מומלצים - מסומנים באדום: http://www.netcheif.com/Articles/L2TPRouters/L2TPRouters.htm

לגבי הפילטרים, עדיין צריך אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינק שנתת הוא לעמוד התמיכה. אני לא מוצא קישור לרכישת המודם מהמבחר של בזקסטור. לעומת זאת, הם מציעים להחכיר אותו ב-8 ש"ח לחודש ... הם כנראה יודעים מה הם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור מה המוטיבציה ללכת עם , לחכור מודם לנצח בתשלום חודשי (הם הפסיקו להציע רכישה חד פעמית), לשלם סכום עתק 99 שח חודשי לבזק בינלאומי ובסוף לקבל הבטחה למהירות של 50 בלבד בתשתית.

כל זה כאשר בהוט המודם ניתן ללא עלות, הוטנט עולה 20 שח בלבד והוט מבטיחים מהירות 100 אמיתית ולא תרגיל שיווקי TOP100 כמו בבזק. לא רק שבזק נמצאת בפיגור טכנולוגי רציני, הם עוד מערימים קשיים על מי שרוצה להתחבר למהירות 100. אבסורד מצידם ועוד דיוצר אבסורד מצד מי חושב להתחבר ל TOP100 המגוחך.

החכירה של המודם מזכירה את הימים הרחוקים שבהם גבו דמי אחזקה על מכשירי החוגה הישנים.

עד לפני שנים בודדות עוד היו אנשים שהמשיכו לשלם כל חודש על מכשירי "זמיר" ועפרוני והנה עכשיו חוזרים על התרגיל.

הם כנראה יודעים שפריארים לא מתים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה אותך גיבור גדול בהוט כשתהיה לך נפילה במהירות או 900000000 שגיאות מצטברות בהוטבוקס המהולל שלהם.. ינפנפו אותך כמו סמרטוט ישן .. אם תקבל 80-90 רוב הסיכויים שיגידו לך שזה תקין מבחינתם ולא שולחים טכנאי.

התמיכה של הרבה יותר טובה ובשביל זה שווה לעבוד איתם.

השוק הזה בכללי חייב מפעיל תשתית נוסף ואני ממש מקווה שחברת החשמל (עוד מונופול מגעיל) תצליח במיזם ותפרוס מהר את הסיבים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי ככה בדיוק והייתי 20 שנה לקוח נאמן של שפחד מהמילה הוט. אבל מכיון שבזק יכלו לספק אצלי רק TOP40 בגלל מרחק מהמרכזיה (ואני גר באמצע העיר - לא באיזה מושב נידח) החלטתי לתת להוט הזדמנות וראה זה פלא.

המתקינים הגיעו בזמן והיו אדיבים. ההתקנה היתה בחינם. הם קדחו בקיר ועבדו יפה מאוד להתקין נקודת חיבור בממ"ד - מה שבזק כלל לא רצו לעשות. ההוטבוקס בתצורת מודם עובד כמו פנתר ונותן בבדיקות 100 בדיוק לא פחות וקצת יותר. יציב ללא שום נפילה ובלי שום בעיות. הוטנט ב 20 שח - לא מגבילים ולא חוסמים. סרטוני יוטיוב טסים במהירות מסחררת - מה שאי אפשר לומר על מה שמקבלים לקוחות בזבל 014 האומללים שם מפעילים איזושהי מערכת cache שלא מספקת את הסחורה (והייתי לקוח עד עד שנמאס לי לחכות שסרטונים יטענו - ומי שיחפש ימצא אינספור תלונות על 014 ויוטיוב).

בניגוד לכל ההפחדות התמיכה של הוט ענו מהר וביעילות (מסתבר שהנתב הישן אצלי הגיע למקס 50) ובשרות הלקוחות גם היו אדיבים ויעילים כשביקשתי לשנות כתובת למשלוח דואר.

אז לכל מי שבאמת רוצה 100 אני מציע לדלג של קשקושי TOP000 שמבטיח 50 ולתת סיכוי להוט שאצלם ה 100 הוא לא רק בשם השיווקי של התוכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלקוח של 2 חברות התשתית - להוט יש פוטנציאל אדיר אין ספק - שירות וידע על הפנים.

אצלי העוצמות תקינות מאד - אבל אין כמעט שבוע שהם לא עושים איזה משהו בלילה ואין חיבור רציף - כמובן שהשירות הטכני - יגיד " תקלה אזורית".

בזק יש לי גם כן "טופ 100" בפועל מקבל 60/3 - החיבור יציב להפליא - יש לי אותם חודשיים ו 0 תקלות . פינגים קבועים של 6MS.

הוט כאינטרנט יש לי 4 שנים - אמנם תקלות בבית כמעט שלא היו - אבל אני חייב לציין שהציוד של זול ולא איכותי ואכן מתקלקל מדי פעם . (3 התקלות שהיו כולן בשל ציוד לקוי)

שורה תחתונה - מי שרוצה איכות , יציבות ושירות מקצועי - "בזק"

מי שרוצה להמר ואולי תהיה הפתעה ויהיה לו שירות סביר (וזה בהחלט נחשב להפתעה) - אז "הוט"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון כאן חידש לי כמה דברים שלא ידעתי. בעבר חשבתי שהוט זו בדיחה שלא באמת מסוגלת לתת אפילו חצי מ-100 מב"ש שהם מבטיחים.

והכי חשוב -- הנחתי שהתקיעות ביוטיוב שהתחילו יום אחד מקורן בשרתי יוטיוב ולא בבזק בינלאומי! אני ממש מופתע לרעה, אתה יודע בודאות שמדובר על caching אצל בזב"ל? כי זאת ממש לא חווית האינטרנט שאני רוצה, לא כשהייתי ב-15 מב"ש ובטח לא עכשיו ב-Top100.

הוט חברה מופרעת, לפחות בכל המוכר לי מהטלביזיה בכבלים. מדובר על התנסות אישית לאורך שנים וסיפורים מחברים, כולל סיפור מלפני חודש בלבד.

כך שאני מעדיף להפסיד כסף על בשנה-שנתיים הקרובות, מתוך נסיון שהם יציבים יחסית ונותנים שירות טוב. עוד שנתיים אולי חברת החשמל תהיה שחקן נוסף בשוק תשתית האינטרנט ואז נראה שוב.

בכל מקרה, היום בצהריים חכרתי מודם- Netgear VEGN2610 מבזק ב-10 ש"ח לחודש (מקסימום עוד כמה חודשים אחזיר להם, העלות עד אז זניחה למדי).

עוד להפתעתי הרעה, התברר שלבזק יש גישה מלאה למכשיר הזה, כולל שינויי הגדרות ושאר תפריטים. אין לי מה לעשות בנדון עד שאקנה בעצמי מודם- או מודם ונתב.

אכן, כבר אי אפשר לקנות את המודם בלבד ישירות מבזק, הם התחכמו ומציעים אותו להשכרה בלבד. ידוע לכם אם יש חנות שמוכרת מודם VDSL טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...