שמישהו יסביר לי למה 7970 עולה 30% יותר מ 280X? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמישהו יסביר לי למה 7970 עולה 30% יותר מ 280X?

acker16

Recommended Posts

ACKER - "

לחילופין אני מוכן גם לקנות יד שניה, אם מישהו נתקל במוכר הגיוני. אני מוכן לשלם בסביבות ה 750 שקל"

אתה באמת חושב ש- 750 זה מחיר "הגיוני"? אולי אפשר ללחוץ להוריד ל- 500 ? פתט.

בכל אופן שיהיה בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ACKER - "

לחילופין אני מוכן גם לקנות יד שניה, אם מישהו נתקל במוכר הגיוני. אני מוכן לשלם בסביבות ה 750 שקל"

אתה באמת חושב ש- 750 זה מחיר "הגיוני"? אולי אפשר ללחוץ להוריד ל- 500 ? פתט.

בכל אופן שיהיה בהצלחה

המחיר 750 הוא לא הגיוני בעליל, אל תתרגש לא כולם יודעים להעריך מחיר של חומרה יד שנייה.

אני משתמש בשיטה הזאת: חומרה יחסית חדשה שיש לה אחריות של שנתיים אני קונה/מוכר ב75% מהמחיר .

חומרה ישנה שיש לה אחריות של שנה וחצי עד שנה אני קונה/מוכר ב65% מהמחיר.

חומרה ללא אחריות יכולה להגיע גם ל50% מהמחיר ואף פחות מזה. (בגלל שה7970 יצא בינואר 2012 לא קיים 7970 שנגמרה לו תקופת האחריות של 3 שנים).

דוגמה:

א.במקרה הנ"ל רב ה7970 המשומשים הם בעלי אחריות של שנה וחצי פלוס מינוס, לכן נשתמש במקדם 0.65.

ב.מחיר 280X הוא 1500 ש"ח לכן מחיר 7970 הוא 1500 ש"ח (שתי הכרטיסים למעשה אותו הדבר).

חישוב:

1500X0.65=975 אז 975 שקל ל7970 מיד שנייה הוא מחיר הגיוני והוגן.

הבחור שביקש 750 שקל ל7970 עשה חישוב כזה 1500X0.5=750, הוא הזניח את העובדה ש7970 כרטיס יחסית חדש בעל אחריות

ושם מקדם נמוך כל כך שזה פשוט לא הוגן.

איך לדעת אם המחיר הוגן או לא? פשוט מאוד עכשיו אני מחפש לקנות 7970 נוסף לCF ב975 ש"ח אבל אם יבוא אדם וירצה לקנות

ממני את הכרטיס מסך שלי גם כן במחיר 975 ש"ח אני גם כן אסכים! (אוסיף עוד כסף לכרטיס מסך בודד וחזק).

מחירי חומרה יד שנייה זה לא מדוייק אבל לא צריך להיות חזיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי כבר אין אחריות לכרטיס אחד כיוון שהחלפתי לו קירור לאקסלרו.

הכרטיס השני שלי הלייטנינג עברו עליו חיים לא קלים, עבר 7 מדורי גיהנום, מאווררים המון פעמים על 80-100%, שעות של לופים של תחת תדרים קיצוניים, מה שכן הוא אוברקלוקר חזיר, הייתם קונים כזה כרטיס? (-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החישוב שלי יחסית דומה למה vidoe כתב עם כמה הסתייגויות.

אחת -7970 לא שווה ל280X וההוכחה לזה פשוטה, תנסה לגרום למישהו לקנות 7970 ב 1500 שקל והוא יצחק לך בפנים ויקנה 280X

( 280X ניתן להשוואה לגרסאות GHZ המשופרות)

ברגע שיצא דור חדש ומשופר המחיר התיאורטי לכרטיס 7970 הוא מקסימום 1250 והייתי עוד ליברלי הייתי צריך להוריד 20%

שתיים- הרוב המכריע של הכרטיסים האלו עברו וזה סימן שאלה שהמחיר אמור לשקף - דומה למה שעידן כתב

שלוש- קיימות בארץ שלא מכבדות אחריות אם לא השם שלך מופיע על הקבלה - היה לי נסיון נוראי ב KSP עם מקרה כזה

לסיכום 750 נשמע לי מחיר הוגן לחלוטין, זה אכן לא מחיר גבוה אבל אם מנטרלים שיקולי אגו זה המחיר שבו הכרטיס ימכר לקונה שמבין עניין

האם אני הייתי מוכר ב 750? אולי, גם אני בן אדם וגם לי יש שיקולי אגו ויכול להיות שהייתי פשוט נותן אותו במתנה לבן משפחה במקום.

אבל לא הייתי משלה את עצמי שאפשר לקבל אלף שקל עבורו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החישוב שלי יחסית דומה למה vidoe כתב עם כמה הסתייגויות.

אחת -7970 לא שווה ל280X וההוכחה לזה פשוטה, תנסה לגרום למישהו לקנות 7970 ב 1500 שקל והוא יצחק לך בפנים ויקנה 280X

( 280X ניתן להשוואה לגרסאות GHZ המשופרות)

ברגע שיצא דור חדש ומשופר המחיר התיאורטי לכרטיס 7970 הוא מקסימום 1250 והייתי עוד ליברלי הייתי צריך להוריד 20%

שתיים- הרוב המכריע של הכרטיסים האלו עברו וזה סימן שאלה שהמחיר אמור לשקף - דומה למה שעידן כתב

שלוש- קיימות בארץ שלא מכבדות אחריות אם לא השם שלך מופיע על הקבלה - היה לי נסיון נוראי ב KSP עם מקרה כזה

לסיכום 750 נשמע לי מחיר הוגן לחלוטין, זה אכן לא מחיר גבוה אבל אם מנטרלים שיקולי אגו זה המחיר שבו הכרטיס ימכר לקונה שמבין עניין

האם אני הייתי מוכר ב 750? אולי, גם אני בן אדם וגם לי יש שיקולי אגו ויכול להיות שהייתי פשוט נותן אותו במתנה לבן משפחה במקום.

אבל לא הייתי משלה את עצמי שאפשר לקבל אלף שקל עבורו

המציאות עולה על כל אשליה:

לי כבר אין אחריות לכרטיס אחד כיוון שהחלפתי לו קירור לאקסלרו.

הכרטיס השני שלי הלייטנינג עברו עליו חיים לא קלים, עבר 7 מדורי גיהנום, מאווררים המון פעמים על 80-100%, שעות של לופים של תחת תדרים קיצוניים, מה שכן הוא אוברקלוקר חזיר, הייתם קונים כזה כרטיס? (-:

הייתי קונה את הלייטנינג במחיר של 1000 :t2819: (למרות שהלייטנינג שווה יותר במיוחד אם כשהוא אוברקלוקר מצויין).

הסיבה שהייתי משלם רק 1000 כי הכרטיס מסך שברשותי לא יגיע לתדרים של הלייטניג אז בCF אני לא ארגיש הבדלים בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המציאות עולה על כל אשליה:

.

שים לב לגבי עניין האשליה שהכרטיס עדיין לא נמכר, וכנראה גם לא ימכר עד שהמחיר שלו ירד למציאות

אגב, לדעתי האישית, הכרטיס הספציפי הזה עם רפרנס לא שווה גם 750

ועבור גרסת לייטנינג הייתי בהחלט מוכן לשלם יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לגבי עניין האשליה שהכרטיס עדיין לא נמכר, וכנראה גם לא ימכר עד שהמחיר שלו ירד למציאות

אגב, לדעתי האישית, הכרטיס הספציפי הזה עם קירור רפרנס לא שווה גם 750

ועבור גרסת לייטנינג הייתי בהחלט מוכן לשלם יותר

הרבה מים עברו בנהר של שוק הGPU מאז ההודעה הזאת , יש מכירה קבוצתית ל7970 Duel x חדש במחיר של 1200 ש"ח, אז כל מי שמעוניין שיצטרף עכשיו: (צריכים עוד 7 אנשים).

http://hwzone.co.il/community/threads/535616-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-Mid-High-End-%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-TMS-%D7%91%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93-5/page7#.Un9Csic2SlI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אני פשוט לא נופל מהרגליים מהמחיר, אני מעדיף לקנות משומש בן שנתיים בחצי מחיר. שלא יבינו אותי לא נכון, אם הייתי קונה מחשב חדש אז הייתי קופץ על זה אבל כרגע יש לי הרגשה שעדיף לשמור על הכסף כי משהו גדול יגיע בקרוב ואם אני אוציא 1200 שקל עכשיו אני אתבאס למכור בחצי מחיר עוד פחות משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אני פשוט לא נופל מהרגליים מהמחיר, אני מעדיף לקנות משומש בן שנתיים בחצי מחיר. שלא יבינו אותי לא נכון, אם הייתי קונה מחשב חדש אז הייתי קופץ על זה אבל כרגע יש לי הרגשה שעדיף לשמור על הכסף כי משהו גדול יגיע בקרוב ואם אני אוציא 1200 שקל עכשיו אני אתבאס למכור בחצי מחיר עוד פחות משנה.

מה המפרט המלא שלך? כולל ספק כוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שציינת ספק כוח, באמת בשביל CF אני כנראה אצטרך להחליף ספק (יש לי seasonic 650W)

אבל אני לא סופר את זה "בכסף" של השדרוג - זה מחיר שאני משלם על שלא חשבתי קדימה בקניית המחשב

לפחות PCIexp3 דעתי לקנות עם הכפלה טובה של הסלוטים של כרטיס המסך

בכל מקרה יש לי מה לעשות עם הספק הנוכחי אז זה לא הפסד טוטלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...