מי צריך אל-פסק? ומגיני ברקים?! מה זה בכלל? - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי צריך אל-פסק? ומגיני ברקים?! מה זה בכלל?

yosi b

Recommended Posts

אם כבר יש דיון (אמרו את זה קודם, לפניי),

למרות שחפרתי בכל מה שנכתב כאן על ה-SL1000, לא הבנתי עד כמה הוא מרעיש לפני שהוא נכנס לפעולה.

המארז שלי שקט מאוד (מפרט) ולכן אני שואל בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה של 9Ah. הסוללות של 7, 7.2, 7.5, 8, 8.5, 9 נראות ככה בדיוק, הן אותו גודל והן מתאימות לאותם UPSים (ניתן לשים כל אחת מהסדרה במקום כל אחת אחרת ב UPS קיים, ההגבלה היחידה מבחינת חיבור היא שכל אחת מהסדרה קיימת אם 2 גדלים של חיבורים לחוטים וצריך שהחיבורים יתאימו לחוטים ב UPS)

יצרני UPSים בדרך כלל שמים 7-7.5 בתור הסוללה "הרגילה" (שיכולה להחזיק לדעתם 360W, במציאות 250W) ו 9 בתור הסוללה "הכבדה" (שיוכלה להחזיק לדעתם 480W, במציאות כ 320W לא יותר) אבל זה לא כלל - יש כאלה שנמסים להוציא 480W גם מזאת של ה 7 (אבל פחות)....

עכשו, יש לך שמץ מאיזה UPS הסוללות האלה הגיעו והאם הן המקוריות שלו ? וכמה מהן עמדו שם ?

חוצמזה שלחתי mail לאדוויס וליצרן האמיתי שעומד מאחורי ה UPSים שלהם (אדוויס רק מייבאים) לא קיבלתי עדיין תשובה מאף אחד מהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללוה חדשה מהנילון מגיעה ישירות מ advice

יש פה המון upsים וכולם משתמשים בסוללה הזו (מקבלים כל כמה חודשים סטוק של 100 בערך)

האמת שרק עכשיו שמתי לב ל upsים שמסתובבים פה.

זה ה ups שכרגע החליפו לו סוללות

u4egypym.jpg

לא יכול לצלם את הצד של הפרטים כי יש שם עוד כל מיני ברקודים פנימיים... ומספר הדגם מחוק משום מה.

ויש ציוד כבד יותר:

5aje6amy.jpg

ybazyra3.jpg

yteva4uv.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העליון הוא מסדרה SL, זה ה UPS interactive הטוב ביותר שהיה לאדוויס אבל הם לא מייבאים אותו יותר וחבל (החברה האמריקאית אגב כן ממשיכה לשווק אותו)

האחרים כנראה מסדרה SL-RM

בכל מקרה לא מחייב שלהם ול SV יש את אותן סוללות/כמות סוללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה SL אני מכיר, וכפי שאתה בעצמך יכול לראות זה UPS ברמה גבוהה

את ה SV אני לא מכיר בקטע של איזה יש בכל דגם (עד 1000VA זה סטנדרטי פחות או יותר בכולם ומכאן נין לדעת בכל מקרה מה יש ב 750 ו 1000, מעל זה מתחילים ההבדלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

זה "הצפרט" שאני חושב לקנות

ADVICE Smart Vision SV1500 ----------- 1,789 ש"ח

מפצל חשמל לאל פסק 50 ש"ח (לנתב והמודם)

כבל חשמל מאריך למחשב חיבור C13 למסך ולמחשב 60 ש"ח

סך הכל 1900 ש"ח

אם לקחת את SV2000 - תוספת של 570 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקר העסק. ועדיין לא ממש מספיק. אם תרד ב OC יכול להיות שתגיע לתחום שבו 1500 יכול להתמודד אם המחשב גם כשהוא במאמץ מקס'

כמה עולה 1500/2000 של חברות אחרות - rostec למשל ?

2 כבלי C13-C14 למחשב ומסך מגיעים בדרך כלל אם ה UPS, אתה לא צריך לקנות בנפרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rostec 1700VA 1000 ש"ח

Eitan Engineering JP1500 1200 ש"ח

ה OC למעבד לא יהיה רציני 24\7 ויעמוד על 4.5GHZ ורק לבנצ' אני "אשבור שאים" ואני לא חושב שתהיה הפסקת חשמל דווקה כשאני מתעלל במחשב.

OC לכרטיסי מסך לא יהיה.

בהמשך אני אפרק את המערך כרטיסים ואשאר עם כרטיס ברמה של 780TI 1GHZ (מחינת צריכת חשמל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Rostec נראה טוב מבחינת (2 של 14Ah שיכולות להחזיק 1000W ביחד, כלומר את המחשב שלך כמו שהוא ב OC)

החיסרון האפשרי שלו בהשוואה לאדוויס 2000VA הוא בצורת הגל - ה Rostec מוציא גל שלבים דמוי סינוס, הספק אמור להסתדר אם זה אבל לעיתים רחוקות יש בעיית תאימות (והמחשב נופל או משהוא). האדוויס מוציא גל קרוב יותר לסינוס והספק אמור להסתדר איתו בוודאות

אתה יכול לקנות את ה rostec ופשוט לבדוק אותו (תעשה בנצ'מארק ותוציא את התקע כדיי לראות אם הוא לא נופל תוך פחת מחצי דקה), יש לך 14 יום להחזיר אם הוא לא עובד....

הסוללות ב UPSים של אדוויס - אין לי מידע ושלחתי מייל לאדוויס ול powercom (היצרן האמיתי של ה UPSים שאדוויס מייבאים) - לא החזירו תשובה. הסוללות הן ככל הנראה סטנדרטיות של 9Ah שיכולות להחזיק כ 320W ו 12Ah שיכולות להחזיק כ 500W לסוללה. הייתי מצפה למצוא משהוא כמו :

ב 1500 :

2 של 9Ah = ביחד 640W

2 של 12Ah = ביחד 1000W (אבל ה UPS עצמו מוגבל ל 900W)

ב 2000 :

3 סוללות של 9Ah = ביחד 960W

2 או 3 סוללות של 12Ah = ביחד 1000W או 1500W בהתאמה (ה UPS מוגבל כנראה למשהוא כמו 1200)

מה שאומר שה 2000 אמור להחזיק את המחשב כמו שהוא, ה 1500 לא בטוח - אין לי שמץ איזה סוללות יש בו, ובתמונות של UPS שהבאת בעטוד הקודם יש 2x9 מה שלא ממש מעודד ....

מוצרים של איתן הנדסה הם לא אופציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בינארי,

ראיתי שכתבת שחלק מהמגינים של GPT לא מומלצים.

חיפשתי מגן מסדרת q-protectors ללא הצלחה.

בשתי חנויות (אייס ורוזנפלד) המוכר (כשהמוכר ברוזנפלד אמר שהוא חשמלאי במקצועו), המליצו על המגן הבא של GPT למקרר ביתי (מגן נחשולים עם השהייה)

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=742034

מה דעתך? האם יש לך ניסיון עם המגן הזה? הוא מאוד נפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איתו בעיות :

1

הוא היה אחד מהמגינים הראשונים שפירקתי כדיי להציץ פנימה ולהעריך את האיכות שלו, ובמשך תקופה הוא אכן היה הטוב ביותר שהכרתי וכן הייתי ממליץ עליו. מתוך דיון ב email אם מישהיא שקנתה מגינים כאלה, מאותה תקופה :

לפי המפרט שלהם כשהמתח נופל ל-198V הם אמורים לנתק את החשמל ולהיכנס להשייה. הם אכן עושים זאת, אלא מה, שמתי לב כי כאשר המתח בשקע נע סביב 198-200V, כנראה הרכיב שאחראי על פעולת הניתוק/החזרה של המתח בתוך מגן הברקים מתבלבל, והמגן ברקים בזמן הזה עושה צליל של טררררררררר וכך הוא יכול לעשות למשך מספר שניות עד שיחליט האם מחבר החשמל או מנתק

2

רכיבי הגנת הנחשולים בו מגיבים למתח דיי נמוך (430V peak שהם כ 300V AC) ולא מוגנים על ידיי מנתק תרמי, לכן הוא נראה לי לא בטיחותי. אם אותם רכיבים יתחילו להתחמם (בגלל מתח גבולי באיזור ה 300V שלא מספיק בשביל לפרוץ אותם לגמרי, מה שיכול להיות תוצאה של ניוטראל מנותק), אין מה שינתק אותם - אם לא תקרה פריצה בזרם מספיק כדיי להקפיץ את המפסק בלוח (וממש לא מובטח שפריצה כזאת תקרה), הם ימשיכו להתחמם עד שאוליי יעלו באש. במגן של Q יש מנתק תרמי צמוד לרכיבי ההגנה כדי לעצור התחממות כזאת

בקיצור, היא יכול להגן והוא יכול ליצור בעצמו סדרה של נפילות מתח (מה שיכול להרוס חומרה בסיכוי הרבה יותר גבוה ממתח קצת נמוך) לכן יש שאלה אם הוא לא יגרום פוטנציאלית ליותר נזק מתועלת. והוא לא נראה לי בטיחותי במיוחד

אין לי שמץ איפה משיגים מגן של Q, כל המגינים שהגיעו אליי היו מחברים וכדומה. את ה Q מכר להם טכנאי שהתקין אצלהם טלויזיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...