התחדשות בGTX760! רשמים ביצועים ותמונות! - עמוד 3 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחדשות בGTX760! רשמים ביצועים ותמונות!

FrozenStorm

Recommended Posts

מה זה לא מושפעים?

אם תחמם תנור ל-100 מעלות או ל-180 מעלות ותכניס בשר, יהיה הבדל בטמפ' אחרי שעה בין הבשרים?

אם ספק מקבל אוויר בטמפ' של 25 מעלות (מהחדר) או בטמפ' של 50 מעלות ואף יותר (מהמארז)... כן יש הבדל ואחרי מספר שנים יראו אותו וזה יתבטא באורך החיים של הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון אבל זה גם מאוד תלוי במערכת ובתצורה שלה , לא כל המערכות כל כך חמות בחלל המארז בקיצור אין כלל קבוע שאסור או מותר רק אחד מהשניים כל מקרה לגופו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתח כניסת האויר כדאי שיהיה מופנה לכיוון לוח האם מהסיבה שהוא יונק אויר מתוך המארז וזורק החוצה

כך הוא משתתף ביניקת אויר טרי למארז ולא יוצר סירקולציה פנימית משלו

ממש ממש לא, עדיף שלא ישתתף ביניקת האוויר החם כך הרכיבים בו יעבדו בטמפרטורה נמוכה יותר ויאריכו חיים כמו שרשם none77.

לא סתם חברות המארזים השכילו והעבירו את הספקים לתחתית המארז, אחרי שהמון ספקים קיפחו את חייהם עקב חום הנפלט מהכרטיסים שהפכו חמימים יותר ויותר בשנים האחרונות. בנוסף, לא סתם הם כללו פתח תחתון ליניקת אוויר טרי לספק ובכך הוציאו את הספק ממעגל הסירקולציה במארז.

ההשפעה של כיוון הספק על זרימת האוויר במארז היא אפסית, אם יש לכם ספק טוב אז גם ההשפעה על הספק עצמו לא מורגשת (ספקים יעילים לרוב לא מושפעים מזה שהאוויר שנכנס אליהם מהמארז חם יותר).

גם ספקים יעילים מושפעים, רכיב שעובד בטמפרטורה של 30 מעלות יאריך חיים לעומת רכיב שעובד בטמפרטורה של 70 מעלות לאורך זמן.

מה עם מערכות כמו שלי, עם שני כרטיסי 7970 שפולטים חום כמו תנור כאשר עובדים ביחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שהרוב המוחלט של המארזים האיכותיים מכניסים מלמטה אוויר לספק...

אבל תמיד (אם לא כמעט) הם שמים לך חורי עגינה לשתי התצורות,

אני חושב שהם עושים את זה גם כדי לאפשר דינמיות למשתמש, כזה שהכבלים קצרים בשבילו ירוויח עוד כמה ס"מ .. ועל הדרך הם יכולים לרשום עוד תכונה שהם "מתגאים" בה במפרט..

עידן אם הכרטיסים שלך היו רפרנס אז לא נראה לי שזה היה משנה כל כך .

כל בנייה של מערכת מצריכה שיקול דעת לאותו מקרה יש מקרים שיהיה רצוי מאוד אם לא must מאוורר כלפי מטה ויש מקרים שזה ממש לא משנה.

אני ראיתי שני מחשבים של בן דוד שלי (שלו ושל אחיו) שהורכבו באותה החנות שהגאון שהרכיב אותם שם אותם עם מאוורר כלפי מטה כאשר אין בכלל פתח כניסת אוויר ברצפה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום:

טמפ' נמוכה = חיים ארוכים יותר.

טמפ' גבוהה = חיים קצרים יותר.

מחוץ למארז הטמפ' תהייה נמוכה יותר, לכן עדיף שהספק ישתמש באוויר מבחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן אם הכרטיסים שלך היו רפרנס אז לא נראה לי שזה היה משנה כל כך .

בעבר היו המון כרטיסי רפרנס כך שזה לא היה כל כך קריטי, היום לאחר שרוב הכרטיסים בעלי מתקדם והחום נפלט פנימה למארז, חברות המארזים

העבירו את מיקום הספק למטה ופינקו אותו בפתח.

אותי יותר מעניין היופי למרות שהוא אוכל אוויר חם משני הכרטיסים, יש לי אחריות 7 שנים על הספק, אחרי 5-7 שנים נקנה חדש;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום:

טמפ' נמוכה = חיים ארוכים יותר.

טמפ' גבוהה = חיים קצרים יותר.

מחוץ למארז הטמפ' תהייה נמוכה יותר, לכן עדיף שהספק ישתמש באוויר מבחוץ.

(לא בשביל הוויכוח ;)) אלא אם כן הטמפ' בתוך המארז שונה מהטמפ' בחוץ במעלה או שתיים ואז זה לא משנה.

עידן אני מבין לליבך גם אני חולה בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכניסו פעם את היד שלכם למחשב אחרי ששיחקתם או משהו, אני מבטיח לכם שלא יקרה ליד שום דבר אז כנראה שהאוויר שם לא מגיע ל 50 מעלות ויותר.

אתם מוזמנים לבדוק ולגלות שאין לזה באמת חשיבות (למרות שכנראה שניסוי כזה ידרוש הרבה מאוד שנים). הספקים היום מתוכננים לעבוד בחום גבוה יותר, פליטת החום שלהם נמוכה יותר ופינוי האוויר החם מהמארז יעיל בהרבה ולכן גם אם תכוונו את הספק בצורה שיעבור דרכו אוויר מהמארז ההבדל יהיה כל כך קטן שזה לא באמת שווה לחשוב על זה.

עידן אל תדאג לספק שלך, יכול מאוד להיות שהוא יחזיק יותר מהכרטיסי מסך...יש סיבה למה היצרנים של הספקים מרגישים בנוח לתת 5-7 שנות אחריות בזמן שיצרניות כרטיסי המסך נותנות שנתיים או 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hugemouth ^זה^ גם מה שאני חושב ופעם כשזה סיקרן אותי משכתי חיישני טמפרטורה ב haf932 עם המפרט שיש לי עכשיו רק לא מקורר במים והטמפרטורות בתוך המארז (בכמה אזורים שונים) היו שונות מהטמפ' של החדר ב 2-4 מעלות, הכרטיסים היו רפרנס אז זה עוזר לעניין אבל מארז עם סרקולציה טובה לא אמור לצבור כמות רצינית של חום.

אם כבר ספקים.. כשמדובר בספק פסיבי חובה (לפי היצרן) למקם אותו כלפי מעלה כי החום שנפלט עולה למעלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי במחשב שלי מארז tt element s מאוורר מלמעלה ומאחורה בבדיקת מאמץ של המעבד וכרטיסי המסך, צמד 460 קירור רפרנס, ז"א לוקח אוויר מלמטה ומוציא אחורה, אכן מעל הספק היו 2-3 טמפ' הבדל מבחוץ, אבל שבדקתי מעל המעבד (עם רווח מהקרור) היו 25 מעלות הבדל שזה כבר משמעותי, מכיוון ששם מתרכז האוויר החם שעולה למעלה, גם ששמים את היד מבחוץ מרגישים שהוא חם, לכן להערכתי בכרטיסים עם קירור לא רפרנס שגם פולטים חום יכול להיות גם הבדל משמעותי מעל הספק צריך למדוד,

הבדל בטמפ' משפיע גם על אורך חיי המאוורר שיכול ללכת לפני חלקי הספק ולגרור אותם אחריו, http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Anatomy-of-Computer-Fans/1039

וזה בקונפיגורצית סבירה, בקיצור הכל תלוי במערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה הייתה בתחתית המארז אבל פעם עם מאוורר למעלה ופעם עם מאוורר למטה, בגג המארז אין שאלה בכלל...

אם עדיין יש לך מצב רוח לנסיונות נסה בתחתית המארז פעם מאוורר למעלה ופעם למטה אני בטוח ב 99.99999% שההפרשים יהיו זניחים (2-4+- מעלות).

אבל שורה תחתונה כמו שאמרת תלוי מאוד במערכת כי יש כמה משתנים שיכולים להשפיע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי מד טמפ' פשוט, סגרתי את דלת הצד בלי ברגים בזמן מאמץ אחרי 5-10 דק' הוצאתי את הדלת ובדקתי את המד,

הייתי בדרך לקנות

http://www.ebay.com/itm/5-25-LCD-Panel-Fan-Speed-Controller-CPU-HD-Temperature-Sensor-PC-Computer-/191129662419?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c803733d3

נראה לי אוותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, אני אבדוק בהזדמנות בתצורה של ספק עם מאוורר מופנה מעלה, מופנה מטה, כרטיס אחד במערכת ושניים.

אני מאמין שהמארז שלי עושה עבודה מצויינת עם נידוף החום.

יש לי גם רעיון נחמד, בבקר המאווררים שלי יש חייני טמפרטורה , אולי לדחוף אחד לתוך הספק מהחלק האחורי ולבדוק מה טמפרטורת האוויר הנפלט מהספק+לבדוק טמפרטורה בתוך הספק כאשר המאוורר עובד וכאשר לא(מצב היברידי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...