לאחר החלפת קירור למעבד, המחשב לא עולה, לפי KSP הלוח אם הלך בגלל עייפות חומר - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאחר החלפת קירור למעבד, המחשב לא עולה, לפי KSP הלוח אם הלך בגלל עייפות חומר

WarNet

Recommended Posts

אהלן, לאחר התקלה שהייתה לי.

אתמול לקחתי את המחשב ל-KSP להחלפת קירור למעבד

כשנכנסתי, אמרו לי: "וואו מה זה הדבר הישן הזה"

אמרתי שיש לי בעיה בקירור של המעבד ואני רוצה להחליף אותו.

הטכנאי הראה לי שיש להם את הקירור עם שני המאווררים 12P

והוא עולה יותר זול אז אמרתי שאני אקח אותו.

כשהטכנאי פתח את המחשב הוא ראה שהוא צריך להוציא את הלוח אם כדי להתקין את הקירור ושנייה לפני ששילמתי הוא אומר שיש סיכון שכשמפרקים לוח אם ומתקינים מחדש אז זה לא יעבוד כי הלוח אם ישן, הוא אמר שזה בגלל עייפות חומר.

אמרתי לו בסדר ושהלוח לא כזה ישן.

באותו יום הודיעו לי שהחליפו את הקירור והכל תקין.

היום באתי לקחת את המחשב, אמרתי להם שידליקו ויראו שהוא עובד, אמרו לי אל תדאג הוא עובד.

לקחתי הביתה, חיברתי, הדלקתי אותו אבל המחשב לא עלה,אין צפצוף של ה-POST, המאוורר של הכרטיס מסך עבד ביתר כוח.

לקחתי אותו חזרה אליהם, הדלקנו עם כרטיס מסך אחר=אותו דבר.

ניסינו ספק אחר=אותו דבר.

ניסינו בלי כרטיסי ובלי מתח לכרטיס מסך=אותו דבר.

אז ישר שוב עלתה הטענה שהלוח אם הלך בגלל עייפות חומר.

המחשב נשאר לבדיקה יותר מעמיקה.

האם הם מנסים בדרך מסוימת לגרום לי לקנות מחשב חדש?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא חושב שהם מנסים לך לקנות מחשב חדש. אני כן חושב שהם הרסו לך את לוח האם ומנסים להתנער מהאחריות שלהם. הלוח מת בדיוק לאחר ההתקנה שלו - כלומר זה קרה בסבירות עצומה בגלל זה.

שילמת על ההתקנה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המחשב קניתי במרץ 08 מחנות KSP אחרת.

לקחתי את ה-Phenom 9500 ואת ה-MA790X-DS4 שהגיעו לארץ.

באפריל 11 המחשב הפסיק לפעול, לקחתי את המחשב לאותה חנות שקניתי בה.

לאחר בדיקה, הטכנאי אמר לי שהמעבד מת ואיתו הלך הלוח-אם, הטכנאי הסביר שזה שבד"כ קורה עם מעבדי שהלוח אם מפסיק לעבוד יחד עם המעבד.

בגלל שלמעבד יש אחריות "לכל החיים" ולוח-אם שלושה שנים שעברו כבר.

אז הציעו לי עסקה כזו: אין להם כבר את ה-9500 אז אמרו לי לשדרג את המעבד, לעשות עסקת טרייד אין, להוסיף כמה מאות שקלים ולקחת את ה-955 שהיה יותר טוב ממנו וזו הדרך היחידה שישימו לי חדש - אותו דגם.

הסכמתי(זו הסיבה שאמרתי לחנות שבה החליפו לי את הקירור, שהלוח אם שלי הוא לא כזה ישן).

היום כשכבר הכריזו שהלוח אם שלי הלך בגלל עייפות החומר, שוב אמרתי להם שהוא לא ישן.

הם בדקו אותו לפי המס' הסידורי ומראים לי במערכת שלהם שהלוח אם נקנה במרץ 08 (ישר הבנתי שבזמנו עבדו עליי).

ואז הטכנאי טען כך: "חמש-שש שנים ללוח אם זה הרבה, מאה אחוז הוא הלך בגלל עייפות החומר.

לאחר מכן, הוא שאל אותי אם אני רוצה להשאיר את המחשב לבדיקה יסודית בחינם(לא מספיק הכסף ששילמתי אתמול) כדי לבדוק שזה רק הלוח אם ולא המעבד שבגללו הלך הלוח אם ואם זה הלוח-אם שהלך אז הוא יזכה, זיכוי מלא,על הקירור שקניתי.

השארתי אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה עייפות חומר ?

יש לי לוח אם זול יחסית של משנת 07 שעובד 24/7

זה גם מה שאני אומר.

עידו , כן שילמתי מאה שקל עבור התקנת .

לפי מה שהבנתי מהשיחה בחנות, אין בכוונתם לספק חלופי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל הזמן שאני עוסק במחשבים לא שמעתי על "עייפות חומר"

אם לוח האם במצב גרוע- קבלים נפוחים, מוספטים מטוגנים אז יש סבירות גבוהה שהוא ימות בקרוב- אבל אין פה עייפות חומר אלא רכיבים שנהרסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות אם שמתים בלי שום סימן נראה עליהם. אי אפשר לומר שאין סיכון מסויים בפירוק ישן והרכבת גוף שלא מתחבר לתושבת. ניתן לראות בחלק מהלוחות הישנים כי ה PCB כבר עקום מהלחץ של גוף הקירור, או הרכבה במארז זול ומעט עקום. בהחלט לא הייתי רוצה לפרק אחד כזה ולקחת אחריות על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עייפות חומר, זה שיטת החיבור של קירור מעבד, שבה יש מאמץ כיפוף על הלוח בגלל הלחץ של הקירור, לפעמים הלוח ממש מתעוות באיזור הזה. בגלל המאמץ הזה, הלחמה מתח לסוקט של המעבד יכולה להישבר ואז זה אותו דבר כמו פין שבור בסוקט עצמו. והגיוני שדבר כזה יקרה ברגע שנוגעים בקירור ומותחים/משחררים את המאמץ ולא סתם כשהכול עומד כמו שעמד......

נכון שאינטל הכי אוהבים את הפיני פלסטיק הפאתטיים בלי משהוא שנותן תמיכה ללוח מאחור, אצל בדרך כלל יש התייחסות קצת יותר רצינית לעניין וגם תמיכה מאחורי הלוח ברוב המקרים, אבל עדיין יש שם מאמץ מספיק כדיי לגרום לבעיה...

ועדיין זה לא מקרה נפוץ

או שסתם יש שם מגע דפוק - תפרק את הלוח מהמארז, תנסה לפרק/להרכיב ולהפעיל אותו מחוץ למארז וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nemesis - זכותם היה לסרב לקחת אחריות. אבל הם לקחו כסף - ולכן גם אחריות.

Warnet: אני מבין את זה שהם מסרבים להחליף. אני מכיר את הנפשות הפועלות. אבל חשוב שתבין שהמצב הוא, לדעתי, שהם בהחלט צריכים לשאת באחריות על עבודה בתשלום. עסק לא יכול לבצע עבודה בתשלום שבה הרווח מובטח לו, גם אם יפשל. זה פשוט לא עובד ככה. תאיים עליהם בתביעה (בית משפט לתביעות קטנות) אם צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...