הניפוי המזרחי במדינת ישראל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הניפוי המזרחי במדינת ישראל

פילון153

Recommended Posts

נכון, חמור קטן - ומדינת , שעל השטרות שלה אתה מדבר כאן, מה לעשות, היא התוצאה של התנועה הציונית ולא של משוררי הגלות המזרחיים או אבותיך, שאם הדבר היה תלוי בהם כלל לא היתה לנו מדינה כעת. בכל מדינה בעולם, באשר היא, האישים המופיעים על השטרות הם אישים שקשורים בהסטוריה של המדינה (או תהליך הקמתה) ולא בהסטוריה הקודמת של העם היושב בה... ישנם הרבה יהודים בולטים לאורך ההסטוריה שלעולם לא יופיעו על שטרות בישראל כי פועלם, בולט ככל שיהיה, לא היה קשור בשום צורה למדינה. למעשה, בכך שאתה מתעקש שמדינת תנהג אחרת, אתה הוא זה שבעד להתאים את הבחירה לקרטריונים שלך. יתרה מכך, אני סמוך ובטוח שהיית מעדיף שהייצוג יהיה רק של מזרחים ולא גם של מזרחים, אבל היי, לך מותר, אתה הרי מהמקופחים וגזענות עובדת רק לכיוון אחד.

ואגב, אתה אומר שההסטוריה של האשכנזים היא רק "מאה וקצת שנים אחורה", ועוד יש לך את החוצפה לטעון שהאשכנזים הם אלו שלא מכירים בהסטוריה של הצד השני? הייתי בטוח שעם כל הקיפוח של ההסטוריה המזרחית בבתי הספר, לפחות את ההסטוריה האשכנזית מישהו טרח ללמד אותך - הרי זה כל מה שמלמדים שם, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא, לא אתה מגזים... בוא ניקח משוררים מהשנה האחרונה ונתקע אותם על שטרות. האמת היא שבדיוק כפי שאתה אומר, לקחו משוררים מהעת החדשה כי זה מה שיש להם, התנועה הציונית היא ההיסטוריה של האשכנזים. רק מאה וקצת שנים אחורה. הכל סובב סביבה ורק סביבה וכדי למדר אוכלוסיות מייצוג על שטרות צמצמו את הבחירה כדי שתתאים רק לקריטריונים שלהם.

ואני לתומי חשבתי שעל שטרות של מדינה מופיעים אנשים שהקימו אותה. תודה שלימדת אותי שעל השטרות צריכים להופיע מזרחיים במקומם.

ועכשיו אפשר להפסיק לסמן אנשים לפי מוצא, ולהחליט מה מגיע להם לפי זה? אני לא תמים מספיק בשביל לחשוב שגזענות לא קיימת מאז מלחה"ע 2, אבל הייתי מספיק תמים כנראה כדי לחשוב שיהודים לפחות יתביישו בזה, או ינסו להסתיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, חמור קטן - ומדינת , שעל השטרות שלה אתה מדבר כאן, מה לעשות, היא התוצאה של התנועה הציונית ולא של משוררי הגלות המזרחיים או אבותיך, שאם הדבר היה תלוי בהם כלל לא היתה לנו מדינה כעת. בכל מדינה בעולם, באשר היא, האישים המופיעים על השטרות הם אישים שקשורים בהסטוריה של המדינה (או תהליך הקמתה) ולא בהסטוריה הקודמת של העם היושב בה... ישנם הרבה יהודים בולטים לאורך ההסטוריה שלעולם לא יופיעו על שטרות בישראל כי פועלם, בולט ככל שיהיה, לא היה קשור בשום צורה למדינה. למעשה, בכך שאתה מתעקש שמדינת תנהג אחרת, אתה הוא זה שבעד להתאים את הבחירה לקרטריונים שלך. יתרה מכך, אני סמוך ובטוח שהיית מעדיף שהייצוג יהיה רק של מזרחים ולא גם של מזרחים, אבל היי, לך מותר, אתה הרי מהמקופחים וגזענות עובדת רק לכיוון אחד.

ואגב, אתה אומר שההסטוריה של האשכנזים היא רק "מאה וקצת שנים אחורה", ועוד יש לך את החוצפה לטעון שהאשכנזים הם אלו שלא מכירים בהסטוריה של הצד השני? הייתי בטוח שעם כל הקיפוח של ההסטוריה המזרחית בבתי הספר, לפחות את ההסטוריה האשכנזית מישהו טרח ללמד אותך - הרי זה כל מה שמלמדים שם, לא?

ההיסטוריה האשכנזית המסולפת לא מספרת באמת מי עשה כאן ומה. למשל את המושבה הראשונה בארץ הקימו מזרחים הרבה לפני שההיסטוריה ציינה את האשכנזים בתור החלוצים הראשונים שהקימו את המושבה הראשונה"פתח תקווה" וזה שקר מוחלט. את המושבה "כנרת" הקימו תימנים אך ההיסטוריה רשמה את ההקמה על האשכנזים שהגיעו לשם רק 10 שנים אחריהם. אז בוא נתחיל בלספר את האמת כי מה שיש כאן זה שקר אחד גדול.

חמור חמור, אבל לפניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח, המשוררים המזרחים שאותם אתה רוצה לראות על השטרות כלל לא היו בסביבה.

ולגבי "כנרת", הרי שכמו רוב הדברים היוצאים מפיך, זה שקר מוחלט.

קודם כל, המקורות אומרים ששלושת המושבות השונות באותו האזור שעונות לשם "כנרת" הוקמו בעשור הראשון של המאה ה20, ואילו פ"ת הוקמה ב1878, כך שגם לו התימנים באמת היו באים 10 שנים לפני התאריכים הרשומים במסמכים ההסטוריים, זה היה קורה הרבה אחרי הקמת אם המושבות.

דבר שני, ההסטוריה לא מתעלמת מאותם תימנים. הנה, למשל:

http://www.haskama.co.il/mediation/document/yaman.pdf

האם ציפית שההסטוריה של אותה התקופה (העליות הראשונות) תתמקד במיעוט המזרחי הקטן שהגיע אז לארץ ולא ברוב האשכנזי?

דבר שלישי, על פי אותו המחקר שהזכרתי לפני רגע, שמנסה לפחות להתייחס לעניין בצורה חסרת פניות (ואף מעביר לא מעט ביקורת על היחס של אשכנזי כנרת כלפי התימנים), קבוצת התימנים הראשונה הגיעה לשם רק ב1912. אופסי.

ועדיין לא ענית (למרות שזה נשאל בצורה די רטורית מצידי): האם אתה חושב שצריך להיות על השטרות ובספרי ההסטוריה יצוג פרופורציונלי לתרומה למדינה, שוויוני יותר למזרחים (בלי קשר לתרומתם למדינה), או שהיית מעדיף יצוג רק של מזרחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי שישמו נשיאים מהוללים כמו אנס, סליחה, קצב.

סתם שאלה קטנה, אם שם משפחה אשכנזי כ"כ עוזר בקבלה לעבודה מדוע אני מכירה לא מעט אנשים בעלי שמות משפחה אשכנזים מובהקים שהחליפו את שמותיהם לשמות ישראלים חסרי כל יחוס עדתי? ושיהיה ברור אני לא מתכוונת לאנשים שצבא או שליחות אילצו אותם להחליף את שמותיהם. פשוט כאלה שלא רצו בשם מהבית והעדיפו שם ישראלי. אבל הרי אם יש מידע ברור ששם משפחה אשכנזי עוזר ויש להם אותו מהבית (ואפילו מלידה) מדוע להחליף? האם זה לא כמו שמישהו יפה ילך למנתח פלסטי לבקש שיכערו אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שלחלקכם יצא לראות את התוכנית "פנים אמיתיות - השד העדתי" של אמנון לוי. הרי אין ספק שיש כאן דיכוי של אוכלוסיות שלמות, הבולטת שבהן היא האפליה כנגד המזרחים. היום פשוט האוכלוסיות האלה הפכו לשקופות..

אחד הדברים היותר מזעזעים הוא שאשכנזים קטעו למזרחים את השושלת כלומר הציבו עובדה שההיסטוריה של המזרחים החלה מקום המדינה כשלפני היינו סתם ברברים.. אז לכל מי שרוצה ללמוד מאז ועד היום, הנה לכם ההיסטוריה היהודית המזרחית (לא המלאה) אבל זאת הקדמה די טובה למי שלא יודע/שכח.

רק למי שלא יודע, המושבה הראשונה בארץ ישראל הוקמה ע"י מזרחים שמונה שנים לפני הקמתה של "המושבה הראשונה" כביכול פתח תקווה.

בכל מקרה, אתם חושבים שיש כאן שיוויון אמיתי באוכלוסייה??

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2604022

בתור עולה חדש שעלה לישראל ב95, לא ראיתי שום דיכוי מזרחי אלה ההפך.

המזרחים דיכאו אותי.

עלק דיכוי מזרחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור עולה חדש שעלה לישראל ב95, לא ראיתי שום דיכוי מזרחי אלה ההפך.

המזרחים דיכאו אותי.

עלק דיכוי מזרחי

הגעת בשנים שהמצב כבר דעך אך בהחלט היה בעבר, עדיין יש פה ושם ניצנים של אותה תקופה שעושים איפה ואיפה במקומות מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה גזענות, הם פשוט השתלטו על המקומות האלו ומכניסים רק קרובי משפחה, אתה יודע כמה הודים וגרוזינים יש בנמל אשדוד?

אני בתור בחור עם חזות מזרחית ובא ממשפחה מרוקאית לא יכול להכנס לשם, למען האמת יש לי מכר שעובד כ-25 שנים בנמל בתפקיד טוב יחסית ולא מצליח לסדר לי כבר כמה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...