"למען העתיד" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"למען העתיד"

Cha0stAlker

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4410728,00.html

אושר שחרור של 104 רוצחים תמורת משא ומתן.

"למען העתיד" - רק שכחו לציין למען עתיד מי. כמובן שהתשובה היא למען עתיד האויבים שלנו, ולא עתידנו שלנו.

מדוע צריך "תנאים מוקדמים"? מדוע ארה"ב צריכה לממן את הפלסטינים, במידה והם יסכימו להסכם שלום? אנחנו צריכים להיות אלה שמחליטים אם להסכים או לא להסכים, ולא להיפך. נתנו את סיני, ומאז ארה"ב שילמה למצרים כדי שתשמור על השלום. האם אני היחיד ששואל למה? צה"ל חזק פי 10 מצבא מצרים, במלחמה צה"ל ינצח, ולכן אם כבר מימון - הצד שלנו צריך לקבל אותו, בתור מתנה על כך שאנחנו לא מוחקים את הצד השני. כך היה וכך יהיה, איבדנו את המדינה פעמיים ואנחנו מתקרבים לפעם השלישית. גלידה!

ישראל היא פשוט ילד הכאפות של העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4410728,00.html האם אני היחיד ששואל למה? צה"ל חזק פי 10 מצבא מצרים, במלחמה צה"ל ינצח,

nope

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4410728,00.html

ולכן אם כבר מימון - הצד שלנו צריך לקבל אותו, בתור מתנה על כך שאנחנו לא מוחקים את הצד השני/

אתה טוען שאנחנו לא מקבלים מימון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחרור אסירים שאינו קשור לעניין הבטחוני אינו משרת את מטרתו של אף צד פוליטי, ועל כן אכן היית שומע לא מעט רעש כנגד צעד כזה. שחרור האסירים הבטחוניים, עם זאת, הוא צעד המשרת לכאורה את אינטרס השמאל, שכן השמאל טוען שיש לחזק את אבו-מאזן ולאפשר לו "להראות הישגים". לכן, בעוד שהעיתונות מדווחת על קיומן של דעות נוגדות, היא ללא ספק מצניעה את הקפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שלא התכוונתי ממש לשבויים אבל זה רק מראה איך אתה לא עוקב אחרי מה שאתה אומר

מה קרה ל"אנחנו במלחמה" ו"ככה מתנהגים במלחמה"?

אתה יודע איך קוראים לאסירים שנלקחו בזמן מלחמה? שבויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שבויים הם על פי אמנת ז'נבה לוחמים חוקיים שנלקחו בשבי במלחמה בין מדינות.

2. גם אם תטען ש1 לצורך העניין זה מלחמה בין מדינות, עדיין על פי אותה אמנה כשחיילים רוצחים בדם קר אזרחים, גברים נשים וילדים, הם הופכים לפושעי מלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שבויים הם על פי אמנת ז'נבה לוחמים חוקיים שנלקחו בשבי במלחמה בין מדינות.

2. גם אם תטען ש1 לצורך העניין זה מלחמה בין מדינות, עדיין על פי אותה אמנה כשחיילים רוצחים בדם קר אזרחים, גברים נשים וילדים, הם הופכים לפושעי מלחמה.

לא אני טענתי שזה מלחמה אלא אתה

לפי ויקי

בעיה קשה שהפכה נפוצה בסוף המאה ה-20 היא שבי בידי ארגונים חמושים שאינם כפופים למדינה כלשהי. הצלב האדום וארגוני סיוע אחרים, מתקשים לפקח על מצבם של חיילים שנשבו בידי ארגונים כאלה, ומתקשים לתווך במשא ומתן בין הארגונים החמושים לבין המדינות שחייליהן נשבו. בעיה אחרת היא מעמדם של אנשי הארגונים החמושים כשהם נתפסים בידי מדינה הלוחמת בהם. לא ברור אם על המדינה להעמידם למשפט או להחזיקם כשבויים, ולא ברור מול מי היא צריכה לשאת ולתת על שחרורם.

דוגמה: מדינת ישראל אינה מכירה באנשי ארגוני טרור הפועלים נגדה (חמאס, חזבאללה וכדומה) כחיילים, ולפיכך אינה מכירה בהם כשבויים כשהם נתפסים בידי חיילי צה"ל. לפעמים מועמדים אנשים אלה למשפט ונכלאים בגין עברה על חוקי מדינת ישראל, ולעתים הם מוחזקים לפי צו מעצר מנהלי. בעיתונות הישראלית מקובל לכנות אנשים אלה "אסירים" או "עצורים", בעוד התקשורת הערבית מכנה אותם "שבויים" (أسرى). בשנת 2002 חוקקה הכנסת חוק בשם "חוק כליאתם של לוחמים בלתי חוקיים", שנועד להסדיר את העניין בחוק [1].

הדבר העיקרי שאני רואה פה זה אי הכרה באנשי ארגוני טרור כחיילים כדי לא להיכנס לכל העניין של דאגה לשבויים ע"פ החוק הבינלאומי

בתכלס? LOOPHOLE בחוק הבינלאומי, אם אני אומר שהאנשים שלוחמים מולי הם לא לוחמים אז הם לא שבויים

אני מניח שאותו חור ממומש בגואנטנמו כדי לא ליפול תחת אמנת זנב'ה בטיפול באסירים ההם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...