שיחות שלום - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיחות שלום

yigael_o

Recommended Posts

אני רוצה לשים את הדעות שלי על הערבים בצד (אני לא מאמין שיש דבר כזה "פלשתינאים" ומשם זה רק נהיה יותר גרוע). נניח כרגע שאני שמאלני שמאמין בתהליך השלום. עם מי אני מדבר? כרגע ה"הנהגה" שלהם אלה אנשים שנבחרו מזמן, ואחרי שראו שהם הולכים להפסיד בבחירות פשוט דחו אותם למועד לא ידוע. מה שאומר שאנחנו מתעסקים עם אנשים שעוברים על החוקים שהם עצמם המציאו. חוץ מזה, נניח שנחתם הסכם, הכל סבבה, יש שקט 30 שנה. פתאום הפיכה צבאית של קיצונים מוסלמים (חמאס לדוגמה, אבל לא חסר אחרים) שמכריזים שבגלל שבוצעו עבירות על החוק של הרשות הפלשתינית עצמה רק הסכמים שנחתמו איתה ב 4 השנים הראשונות (החוקיות למעשה) תקפים. כל שאר ההסכמים מבוטלים. מה עושים אז? אני מרגיש כמו אחד שנוסע ברכב בכביש שמוביל לתהום ב 100 קמ"ש והנהג אומר, זה עוד 50 ק"מ, זה רחוק, זה עוד 10 ק"מ, זה רחוק, זה עוד ק"מ זה רחוק, זה עוד 2 מטר אבל עד עכשיו זה עבד אז למה לשנות. כל כך מסובך לחשוב קדימה? יש לי הרבה דברים לומר בגנותם של הערבים אבל הם אף פעם לא שיקרו. הם תמיד אמרו שהם רוצים אותנו מתים. אחרי שתקיפות ישירות לא עבדו הם אמרו שייקחו נתחים נתחים וימשיכו להילחם. למה השמאל מתייחס אליהם כמו ילד קטן ואומרים פחות או יותר "הם לא יודעים מה הם מדברים"? הם אנשים בוגרים שבמודע מנסים לגרור אותנו לאבדון ולא כל כך אכפת להם גם למות כל עוד אנחנו מתים. ובאותו נושא, מישהו הצליח לשכנע שמאלני פעם במשהו? עובדות לא מצליחות, מישהו יודע מה כן? אני מתחיל להתייאש, אולי יש נתק קבוע בין המוח לגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל הטענות שלך נכנסות לסעיף של "שלום עם ביטחון".

הטענה של השמאלנים:עכשיו, בהנחה שכל הבעיות האלה יסתדרו ע"י כוחות ישראלים בבקעה וכ"ו, מה יהיה לך להגיד נגד הסכם עם הפלסטינאים?.

זאת טענה מאוד קשה, שלפי הכתיבה ה"תעמולתית-בלי-סימני-פיסוק-משהו" לא חשבת עליה.

גם אני,שמאמין שלא יהיה הסכם עם הפלסטינים ב20 שנה הקרובות נאבק בטענה הזאת. יש עוד הרבה מכשולים (ירושלים,פליטים,הסתה נגד ברשות הפלסטינית,המוסריות של לעשות הסכם עם מכחישי שואה וסוג של דיקטטורים, כמו שציינת,פינוי ענק של מתנחלים שלא אפשרי גם אם המתנחלים היו עושים זאת מרצון בגלל העלויות העצומות של הדבר וכ"ו) אבל סה"כ אם הפלסטינים יתגמשו מספיק מתישהוא זה אפשרי. (ולהוכחה-כמה אולמרט היה קרוב לחתימה על הסכם).

חוץ מזה,על תזלזל במגזר שלם של מאות אלפי בוחרים. יש להם סיבות לא פחות טובות ממך להאמין במה שהם מאמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
כל הטענות שלך נכנסות לסעיף של "שלום עם ביטחון".

חוץ מזה,על תזלזל במגזר שלם של מאות אלפי בוחרים. יש להם סיבות לא פחות טובות ממך להאמין במה שהם מאמינים.

כן, הם טועים ואני לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רובם היו נוצרים אולי היה אפשר לעשות שלום.

כל עוד רובם מוסלמים אין שום אפשרות לשנות את נרטיב הלוחמה והשנאה.

ה"פלסטינים" לא שונאים אותנו בגלל שעשינו להם עוול, הם שונאים אותנו מאותם סיבות שהם שנאו אותנו גם לפני קום המדינה במשך קרוב ל100 דורות.

בגלל שהם הפסידו במלחמות בנו הם חשים עלבון צורב.

אך העלבון הוא בעיקר כמוסלמים, ולא כ"עם" שלא היה קיים.

הנקמה גם היא מתועלת כמו תמיד דרך הנרטיב האיסלמי.

הקריאה לעזרה מהעולם הערבי/מוסלמי גם היא נעשית דרך הנרטיב האיסלמי.

האינטרס של מדינות ערב/מוסלמיות הוא דרך הנרטיב האיסלמי.

תחת שלטון איסלמי שום דבר שונה לא יכול להתקיים בגלוי מספיק זמן כדי לצבור מומנטום מבלי שיחסלו אותו כך או אחרת.

כולל מנהיגים, ואנשי דת, ואנשי תקשורת, ואנשי תרבות.

לכן אין ולא יהיו מנהיגים "פלסטינים" שאיתם אפשר יהיה לעשות שלום.

ולא יהיה "עם" "פלסטיני" שרוצה בשלום.

בדיוק באותה המידה שלא ירד גשם בירח.

פשוט אין לזה תנאים להתקיים.

בגלל שהמדינה היהודית נמצאת במרכזה של טריטוריה מוסלמית חוצת יבשות, ומכיוון שהאיסלם רואה במדינת את העלבון והאויב המרכזי, כל המטורפים הדתיים הכי קיצוניים זורמים לכאן כמו כוכבים הנמשכים לחור שחור.

החלומות של השמאל על הפיכתו של החור השחור לשמש, נוגדת את חוקי הטבע עצמם.

ויכולה להתקיים רק על הלוח כנוסחה המתעלמת לגמרי מחוקי הטבע או מתיימרת לשנות אותם ואת כל מרקם היקום בעזרת בדיוני שקיים רק בסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לחורים השחורים, ארט, אנחנו עוד לא יודעים מספיק... אבל על פרמיטיביים אנחנו יודעים מספיק :) והמצב אצל הפרמיטיביים לא טוב.

הבעיה העיקרית היא שאין שום אפשרות לחתום על הסכם עם "הפלסטינים". אתה יכול לחתום על הסכם עם מנהיג, ובמקומות בהם ישנה יציבות שלטונית מסויימת, וריבונות חזקה מספיק, זה יכול אפילו להחזיק כמה שנים טובות (כמו מצרים עד לא מזמן, או ירדן עד עוד מעט). אבל בשטחים זה פשוט לא קיים. פת"ח לא באמת חזקים מספיק בכדי להחזיק את הריבונות שלהם, ובכלל בזמן האחרון כל המזרח התיכון בוער באש של שנאה ואלימות, ככה שאפילו הכוכבים לא הסתדרו טוב עבורם.

ולפיכך, בהנתן שנחתם הסכם עם מנהיג אחד (עבאס למשל), מהר מאוד יקום פלג אחר אשר יצהיר חגיגית כי הוא אינו מכיר בהסכם הזה, ותוך אלימות כלפי פנים וכלפי חוץ יחבל קשות בריבונות של השלטון הנוכחי, ואף יפיל אותו כליל תוך השתלטות על השלטון המרכזי. ההסכם מהר מאוד יבוטל, ובשל בסיס התומכים הרחב של אותם שליטים חדשים ואלימים, לא יהיה מי שיתנגד לזה ממש. והנה, שוב אכלנו אותה.

מה שצריך זה החלשת האסלאם ו/או שינוי מחשבתי כולל אצל הישמעלים. היות וכל זה כנראה שלא יקרה בקרוב... שלום כנראה שכבר לא יהיה ב-50 השנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול עוד הם מאמנים בלהרוג אותנו ויעשו בשביל זה הכול ולא רוצים להכיר בנו כמדינה יהודית

שירושלים בירתה השלמה לנצח נצחים לא היה שלום גם עוד 1000 שנה

אלה רק עם היו פריירים מישראל שיבתרו להם ללא סיבה מוצדקת כמו שעשה ביבי עם שחרור מחבלים

סתם בלי סיבה וזה הכי גרועה שיש ואז זה היה אסון גדול וסוף של המדינה שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיסלם היא דת מטורפת שלוקחת את כל האלמנטים הדתיים שהומצאו הכי רחוק שאפשר.

הנוצרים מתפללים בקבוצה פעם בשבוע או פעם ביום?(ומצלצלים בפעמון) היהודים מתפללים 3 פעמים ביום?(ובעבר אולי גם היה נהוג בקהילות מסוימות להעיר לתפילת שחרית) האיסלם הגדיל ל5 פעמים ביום ובונה מגדלים לשלוט בקול רם על המרחב הציבורי ולהזכיר לכולם את חובתם הדתית.

היהודים משתחווים בעמידה לאלוהים? הנוצרים כורעים ברך? האיסלם קבע השתטחות מוחלטת עד עפר וביטול העצמי.

כדי להפיץ את הדת האיסלם נוקטת בגישה לוחמנית אלימה אכזרית דורסנית ומדכאת.

כדי למנוע ממומרים שהתאסלמו בכפיה לחזור בהם, דינם של כופרים הוא מוות.

תראו מה קרה כשהעיפו את מובארק שדיכא את האירגונים המוסלמים ברמה הציבורית/פוליטית.

תראו מה קרה לטורקיה החילונית שהצליחה להילחם בהשפעת האיסלם מאז הרפובליקה החילונית שהקים אטאטורק:

המורשת החשובה ביותר שהותיר מוסטפא כמאל מאחוריו הייתה מסע החילון והמודרניזציה שהחיל על העם הטורקי. החליפות (תוארו של ראש המאמינים המוסלמים, שבו החזיקו הסולטאנים העות'מאנים) בוטלה במרץ 1924. התואר פשה בוטל. המדרסות - בתי הספר האיסלאמיים - נסגרו. השריעה לא הייתה עוד החוק המחייב במדינה, והמג'לה - קובץ דיני הממונות המבוסס על הדין המוסלמי - הוחלף בקוד האזרחי השווייצרי בשנת 1926. דיני העונשין האיטלקיים ודינים מסחריים גרמניים אומצו אף הם.

גם כשיש להם את ההזדמנות להתקדם ולהפוך למדינה מודרנית, זה רק עניין של זמן עד שהאיסלם יעשה את מה שהוא נולד לעשות.

להשתלט על כל חלקה טובה, ולמנוע מכל דבר אחר לגדול שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל המוסלמים דור גם יכול להיות 14 שנה.

"קרוב ל100 דורות" זה די באיזור.

בהמשך להודעתי הקודמת:

למה באיסלם מותר לשאת יותר מאישה אחת?

כי האיסלם היא דת שנולדה מתוך ואל התרחבות וכיבוש אלים, ואחרי שהורגים את הגברים של האויב לוקחים ואונסים את נשותיו ובנותיו.

את אלו שלא הורגים או מוכרים, לוקחים כאישה נוספת.

האיסלם היא דת שנוצרה ע"י אדם עם תיאבון לכוח ואכזריות מתפרצת.

וההולכים אחריה נהנו מכיבושיה בדיוק כמו שהראשונים בתרמית פירמידה נהנים מהתרחבותה.

כל עוד שהפירמידה בתהליך התרחבות מואץ, האיסלם הביא שלל רב לאלו שהלכו בדרכו של מוחמד וראו בה דוגמה להצלחה והוכחה לצדקתה ולכוחה האלוהי.

ברגע שההתרחבות מפסיקה, האיסלם מתחיל לאכול את עצמו באותה השיטה, אלה אם כן יש שליט חזק שמחזיק את כולם קצר ושומר על הסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ארט, אתה ממש פיוטי היום.

חשבת לכתוב ספר?

אני חושב שהרבה מאוד אנשים חושבים פחות או יותר שאין שום סיכוי לשלום עם, איך נגדיר את זה? מוסלמים, ובעיקר אלה הקוראים לעצמם פלשתינאים.

אבל משום מה נהמות השמאל די משתיקות אותם. אני אומר את זה מתוך נסיון אישי שלי עם כל האנשים איתם אני במגע של שיחה.

השאלה היא, מה בעצם עושה עכשיו ביבי במהלכים, איך הוא רואה את זה ולמה הוא עושה קולות של משתף פעולה?

כמובן שאפשר לענות על זה כל מיני תשובות שמקורן בקואליציה, באמריקה או מצידי בשרה. אבל באמת הייתי מאוד רוצה לדעת מה הולך שם באמת מארי הקלעים ובחדרי חדרים.

וגם, מה יקרה לאחר שהשיחות יכשלו.

מכירים איזה אסטרולוג טוב?

שנאמר "דין מוחמד בלסייף"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך אסטרולוג, לא משודר שום דבר חדש כבר 20 שנים.

אתה רוצה לדעת מה יהיה עוד שנה? פתח עיתון מלפני 5-6 שנים ומלפני 10-12 שנים, שנה את שמות הדמויות וקיבלת את אותו הדבר.

ועוד 4 שנים כאשר יקום גאון חדש בבית הלבן, שוב יחלו לדבר על כך שזה צ'אנס אחרון לשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל מחפש הרבה פחות שלום עם הפלשתינים מאשר הוא מחפש עם העולם. לכן לשמאל לא אכפת אם 5 דקות אחרי חתימת ההסכם יקום מישהו ויכריז שהוא לא לגיטימי אם העולם ימשיך להכיר בו ולראות את הסכסוך כפתור עקרונית.

האמת היא שיש היגיון מסוים בשיטה הזו, אבל היא שוב נופלת במלכודת השמאלנית הקלאסית: התיאוריה מצויינת, העובדות בשטח סותרות אותה שוב ושוב. העולם לא יכיר בשום הסכם אם לא יוכרז בו על סוף הסכסוך, כיוון שהפלסטינים לא יסכימו לזה לעולם, תמשיך לוותר כל פעם על עוד קצת כדי להגיע לנורמליזציה המיוחלת וכדי שד"ר שמאלני לא ישמע צקצוקי לשון מהגרמנים הנאורים שהוא יבקר שוב בברלין. שיטת הסלמי הפלסטינית עובדת מצוין עד עכשו, ואין סיבה שהם לא ימשיכו בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...