COPY (שירות ענן חדש) - ביקורת מפורטת אחרי חודש שימוש - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

COPY (שירות ענן חדש) - ביקורת מפורטת אחרי חודש שימוש

rastarafi

Recommended Posts

ערב טוב לכולם! :)

לפני חודש (אפילו חודש וחצי) פתחתי חשבון בשירות Copy, שזה קצת כמו אבל עם כמה טוויסטים מעניינים. אני משתמש בו כבר כמה זמן וחשבתי לעשות לכם ביקורת עליו. בינתיים אני מאוד נהנה ממנו, יש כמה דברים קטנים שהייתי משפר, ויאללה, בואו נתחיל -

מילה לפני שנתחיל - וקונספירציות

לפני שנתחיל אני רק אומר שאין לי *שום* קשר ל-Copy בשום צורה, חוץ מזה ששלחתי להם מייל עם כמה המלצות (ועל זה בהמשך) שדווקא נענה בצורה סימפטית. אני לא מתכוון ליפייף שום דבר שהם עושים - אם משהו מצא חן בעיניי אז אחלה, אם זה טעון שיפור אני אגיד את זה. אני כן אשמח אם תירשמו דרכי (ושנינו נקבל עוד מקום בחשבון) אבל אני לא מתכוון להטות שום דבר בביקורת בשביל "לשכנע" אתכם. ותראו שבאמת לא הכל מושלם. זאת פשוט החוויה שלי בחודש-פלוס האחרון :)

Copy-Logo-260x300.jpg

סקירה כללית (Overview)

מי שפותח חשבון מקבל 15 גיגה של מקום בחינם, בלי הגבלת זמן. אם אתם נרשמים דרך לינק של חבר, אתם מקבלים 20 גיגה במתנה, שזה פי 10 ממה שמציעים בדרופבוקס (2 גיגה בלבד). ל-Copy יש פתרון מקיף מאוד שכולל ממשק Web, תוכנה ייעודית למחשב שמתממשקת עם הסייר, ואפליקצייה למובייל. אני אנסה לעבור על כל אלה בביקורת הזאת. מעבר לזה, אם חבר נרשם דרככם - אתם מקבלים 5 גיגה נוספים. אם אתם מצייצים על השירות בטוויטר - עוד שני גיגה. לי כבר יש באזור ה-90 גיגה, אבל אני מניח שבשלב מסויים כשהשירות יהיה מוכר יותר, כבר לא יחלקו כאלה מידות של נפח בחינם.

אפשרות ייחודית ל-Copy זה שאם כמה חברים חולקים קובץ (עושים Share), במקום שלכל אחד זה יתפוס מקום בתיקייה, גודל הקובץ מתחלק בין כולם. למשל קובץ של 120 מגה שחולקים אותו 2 אנשים, יתפוס רק 60 מגה אצל כל אחד, בניגוד למשל ל- שלכולם זה נחשב ל-120 מגה.

עוד דבר נהדר זה שאפשר להשתמש ב-Hotlinking. כל התמונות שאני שם פה בביקורת בעצם יושבות אצלי ב-Copy, והעתקתי את הכתובת ישירות לקובץ בשביל להכניס את זה כתמונה. זה מעולה למי שרוצה לאחסן קבצים לאתרים. אני לא יודע אם יש הגבלת Traffic, אני מניח שכן, אבל בשימוש סביר עוד לא הגעתי אליה, ולדעתי אפילו של אתר קטן שאין לו Traffic עצום, יכול להיות אופציה ריאלית לאחסון בשירות הזה. אני מתכוון לנסות את זה הקיץ, ולראות אם השרתים מגיבים מהר מספיק.

מהירות ההורדה וההעלאה מצויינות, לא נתקלתי בחסמים (עד כמה שהאינטרנט שלי מאפשר) אבל יש לי סה"כ 30 מגה, אין לי מושג אם הם נותנים לנצל מהירויות של 100 מגה (למרות שאני לא רואה סיבה שזה יהיה מוגבל).

התוכנה למחשב

מאוד אהבתי את הקליינט הזה - הוא מסודר ונוח מאוד. יש שם כמה אפשרויות שחסרות לי בדרופבוקס, שנראה דומה אבל קצת פחות נוח בהשוואה. אז מה התוכנה הזאת עושה? פשוט מאוד, מתממשקת לסייר של המחשב (בדקתי רק את גרסת חלונות) ובעצם דואגת שתיקיית Copy תהיה מסונכרנת. אפשר כמובן לבחור בדיוק מה נסנכרן (על כך במשך). בדומה לדרופבוקס, נוכל בלחיצה ימנית על קובץ מסויים לחלוק אותו ישר עם אחרים - בצורה מאובטחת (רק לחברים) או פומבית, ועוד אפשרויות.

7.jpg?revision=11243

משהו שמאוד אהבתי זה שאם מכניסים קובץ לתיקייה של Copy, והוא מתחיל לעלות לענן, מופיע עליו Progess Bar קטן שמראה בדיוק כמה כבר עלה. בממשק של ה-Client עצמו אפשר גם לראות את מהירות ההעלאה (או הורדה) וכמה MB בדיוק נשארו לסיום הפעולה. זה ממש אחלה במיוחד עם קבצים גדולים, שאנחנו לא יודעים כמה זמן נצטרך לחכות להעלות אותם.

התראות: מופיעות בצד ימין למעלה של המסך, וזה מאוד חכם - במחשב שהשפה שלו היא אנגלית, זה לא מסתיר את לחצני הסגירה, הגדלה או מזעור של החלון. אבל אפשר לשנות את מיקום ההתראות שיופיעו באפשרויות של התוכנה (בלשונית Interface).

4.jpg?revision=11239

ההתראות מספרות לנו על שינויים שמתרחשים בתיקיות שלנו. זה מאוד נחמד לראות שמחקתי משהו עם האייפון, ובמחשב זה מיד מסתנכרן ומודיע לי על זה. ההתראות כאן אלגנטיות ולא הפריעו לי עד עכשיו, אם יהיו התראות בתכיפות מאוד גבוהה, אני אבדוק אם אני רוצה לבטל אותן (מה שכמובן ניתן לעשות באפשרויות התוכנה). בינתיים אני נהנה מהן. :)

ממשק ואפשרויות

התוכנה עצמה מסודרת בלשוניות לפי נושאים. אני לא אעבור על הכל לפרטי פרטים, אבל אני כן אתעכב על כמה דברים. דבר ראשון, ככה זה נראה. אצלי הקליינט מוחבא רוב הזמן (בחץ הקטן הזה של התוכנות שרצות ברקע). בלחיצה על הלוגו יופיע תפריט מהיר, שנותן לנו כמה אפשרויות בסיסיות אבל טובות, כמו הקבצים האחרונים שעברו שינוי, לינק ישיר לתיקייה שלנו באינטרנט ומצב הסנכרון. אם נלחץ על "אפשרויות", החלון הבא יופיע ליד ה-Taskbar:

5.jpg?revision=11242&size=512

ב-Interface אפשר לשלוט על ההתראות וכו'. ב-Sharing רואים את התיקיות והקבצים שאנחנו חולקים עם אחרים, אפשר להוסיף תיקיות שיהיו פתוחות, וכו'. ב-Network יש אפשרויות פשוטות של הגבלות על מהירות התעבורה ופרוקסי, שלא ניסיתי.

המסך שאני נמצא בו הכי הרבה הוא זה שבוחרים בו אילו קבצים בדיוק לסנכרן עם המחשב - Magnage My Files. לפעמים אני מכין וידאו (קובץ גדול) שאני רוצה לשמור רק בענן, ושלא יתפוס לי מקום על המחשב. אז אני יכול ליצור לו תיקייה, במקום מסודר, הקליינט יעלה אותו, ובסוף התהליך אני פשוט מוריד את ה-V מהתיקייה הזאת. זה מוחק לי את העותק המקומי ומפנה לי מקום. אפשר להעלות קובץ גם עם הממשק Web, אבל אני מעדיף שזה ירוץ ברקע מאשר שיהיה לי חלון של שאני צריך לזכור להשאיר פתוח.

6.jpg?revision=11240

ביצועים

הקליינט רץ ברקע די בשקט, ואני כמעט לא שם לב שהוא שם. בשימוש רגיל הוא תופס לי בערך 11MB בזכרון (Task Manager) שזה לא מעט, אבל גם לא ביג דיל. אם אני חייב לשחרר את הזכרון אני פשוט סוגר את הקליינט. מעבר לזה הוא מגיב מהר ובצורה טובה, מסנכרן מייד קבצים לענן ויודע לעשות Move אם הזזנו משהו למשל, במקום להעלות אותו מחדש. הסנכרון נראה ממש מיידי, כלומר ברגע שהיה שינוי - הקליינט מגיב. אם עובדים על קובץ "חי", לא הייתי ממליץ לעבוד ישר בתוך תיקייה של Copy, במיוחד אם זה קובץ גדול כמו פרויקט Photoshop. בתיאוריה זה אמור לעבוד בסדר, אבל אם הקליינט בדיוק מנסה להעלות קובץ שאתם שומרים עליו מחדש, זה מצב שאני מנסה להמנע ממנו. בקבצים קטנים כמו מסמך טקסט אני לא מפחד לערוך ישר קובץ שנמצא על Copy.

התקלה הכי משמעותית שהיתה לי היא שהקליינט נסגר פעם אחת, הפסיק לעבוד סתם ככה. לא היה אפילו באמצע ביצוע משימה חשובה, אבל אולי זה כי הוא בדיוק קיבל עדכון - בכל מקרה מאז זה לא קרה. הקליינט מתעדכן אוטומטית לפי מה שהבנתי.

שורה תחתונה - הביצועים טובים והאפשרויות מוצלחות בעיניי, רואים שהושקעה פה הרבה מאוד מחשבה וזה עובד. היו תקלות מינוריות ביותר, אם בכלל עד עכשיו, ואני צופה שהקליינט יהיה רק יותר מוצלח ויציב בהמשך. כל הכבוד על השקה חלקה של המוצר, זה באמת מרשים עבור שחקן חדש לחלוטין בשוק.

ממשק Web

דרך האתר אפשר לסייר בקבצים שלנו, לקבל Preview לקבצי , תמונות, ומסמכים, להעלות קבצים חדשים לתיקיות וליצור תיקיות חדשות. אפשר גם לקבל מיידית, כמו בממשק של הקליינט למחשב, לינקים לחלוק תיקיות וקבצים. בדף הראשי של Copy, יש מנגנון Drag & Drop חביב - אפשר פשוט "להפיל" כל קובץ שתרצו על הדפדפן, ותתחיל העלאה לתיקיה שלכם. זה טוב במיוחד למחשבים שבהם לא מותקנת התוכנה, ואתם רוצים להעלות משהו במהירות לחשבון שלכם - פשוט לגרור ולשחרר. נחמד. מייד תקבלו Progess Bar ובסיום ההעלאה, הקובץ יחכה לכם בתיקייה Copy Uploads שזאת המטרה שלה.

ניהול הקבצים

הניווט בסייר ב-Web מוצלח בעיניי, נוח ומראה תמיד מאיפה באנו ואיפה אנחנו נמצאים. יש שורה עליונה של הכתובת, כמו בסייר של , וגם אפשרויות לכל תיקייה. אפשר לגשת לאפשרויות בהמון דרכים - ללחוץ על Actions בפינה, ללחוץ לחיצה ימנית, או ללחוץ על החץ הקטן ליד תיקיות - כל אחד מה שנוח לו, ומגיעים לאפשרויות לחלוק, להוסיף קבצים לתיקייה או למחוק, וכו'.

2.jpg?revision=11241&size=1024

אפשרות שלא מצאתי בממשק הזה היא העברה של תיקיות וקבצים (Move). אולי לא חפרתי מספיק בממשק הוובי (אני לא משתמש בו תדיר), אבל לא ראיתי איפה האפשרות הזאת. מצד שני היא קיימת גם במובייל (אצלי באייפון) וגם כמובן בקליינט למחשב (פשוט מזיזים קבצים בצורה רגילה בסייר). אני בטוח שהם הולכים ליישם את זה בעתיד או שיהיה קל יותר למצוא, בכל מקרה חבל שזה לא בין האפשרויות הרגילות - אבל אני בטוח שהם יעדכנו את זה (שלחתי להם מייל בנושא וקיבלתי תשובה שהם עובדים על זה). מצד שני, ה-Previews נראים טוב ומתחילים לעבוד בסטרימינג (כלומר בלי להוריד את כל הקובץ קודם), שזה מצויין.

אפשר למשל להעלות תיקיית , למחוק אותה מהמחשב (שתישאר רק בענן) ולנגן מיידית כל שיר שתרצו. אחלה דבר.

3.jpg?revision=11237&size=1024

אני יודע שהתמונות קצת גדולות, אולי זה לא נוח. לכן נעבור לחלק הבא -

הממשק שרואה מי שמקבל מכם קובץ או תיקייה

זאת ממש נקודת זכות לשירות הזה. כמו שתראו, Copy יוצרת גלריית תמונות נחמדה, ובאותה מידה גם מאפשרת לנגן או דרך הממשק הוובי. גם להוריד את הקבצים בצורה נוחה, בלי המתנה או צרות אחרות. סה"כ אחלה ממשק, אני מרוצה ממנו מאוד וחברים שלי עוד לא התלוננו עליו. וכמובן, ההורדות עובדות מצויין - השתמשתי בו כבר לאחסון של קבצים חשובים מאוד לעבודה, וכולם נשלחו ועברו בשלום.

1.jpg?revision=11238&size=512

להדגמה, פשוט מאוד, לחצו כאן ותראו לדוגמה את התיקייה עם כל התמונות של הביקורת הזאת. כאן בשביל לקבל את ספר האקורדים הישראלי (אל דאגה, זה חוקי).

לסיכום - הממשק הוובי טוב, כרגע עדיף יותר לפעולות כמו סיור בקבצים, שליחת קבצים ותיקיות, אפשרויות Sharing ודגימת קבצים שנמצאים רק בענן, כמו ניגון מוזיקה. בעתיד יתווספו אפשרויות נוספות לסידור התיקיות, והוא יהיה מצויין גם לניהול הקבצים עצמם. עדיין אפשר לנהל איתו את הקבצים, אך זה פחות נוח מהסייר של . כמו שאמרתי, לא הכל מושלם :) אבל בסדר, הם עוד חדשים, והכל חינם, נזכה אותם מחמת הספק.

אפליקציית מובייל

לשם ההגינות אני אציין שאני לא משתמש הרבה באפליקציה הזאת. היא דווקא לא רעה, אפשר לנהל בה את הקבצים בנוחות, לחלוק כל קובץ וזה נהדר. אני אוהב לשלוח סקיצה של לחברים - אני פשוט מעתיק את הלינק, עובר לוואטסאפ והם מקבלים מייד לינק ישיר למנגינה שאני עובד עליה. אפשר גם להזיז קבצים (Move), מה שהיה לי חסר בממשק הוובי. יש גם אפשרויות מתקדמות, בערך בצורה שמזכירה את הקליינט למחשב. אני מניח שבאנדרואיד זה אפילו יותר מתוחכם, כי אפשר לשמור קבצים מקומיים ולסנכרן אותם כמו במחשב - כמובן שבאייפון, שלא נותן לאפליקציות גישה חופשית לזכרון, זה מוגבל יותר.

IMG_3723.PNG?revision=11254&size=512

IMG_3724.PNG?revision=11252&size=512

אני רוצה להגיד משהו על האפליקציה של דרופבוקס (כן כן, זאת לא טעות) - הדבר שאני הכי אוהב בה, זה שאפשר לעשות Steaming למוזיקה. ויותר מזה, אפשר לשים שיר, ולנעול את המכשיר, והוא ממשיך לנגן כאילו אנחנו בנגן הרגיל של האייפון. דווקא ב-Copy המצב קצת שונה - אפשר לשמוע מוזיקה רק אם מורידים קודם את כל השיר. כלומר אין Steaming, לפחות כרגע, והמוזיקה גם לא ממשיכה אם נועלים את המסך. בשבילי זה חסרון גדול, אבל זה לא סוף הסיפור - שלחתי על כך מייל לחברה (אותו מייל שהזכרתי), והם ענו לי שהם עובדים על זה. מקווה שזה ייכנס בעדכונים הבאים. כנ"ל לגבי .

IMG_3717.PNG?revision=11250&size=512

IMG_3718.PNG?revision=11247&size=512

לעומת מוזיקה, תמונות דווקא כן עובדות ב-Steaming. כשאני פותח קובץ PNG ששוקל 4 מגה, אני מקבל אותו מיידית באיכות מאוד גבוהה, אני בפירוש לא מוריד 4 מגה קודם. אני מקווה שבעדכונים הקרובים זה יעבוד אותו דבר עם ומוזיקה.

IMG_3722.PNG?revision=11253&size=512

שורה תחתונה, כרגע האפליקציה למובייל טובה, אבל עדיין לא מספיק בשביל השימוש שרציתי באופן אישי. בכל מקרה, אפשר להשתמש בה בנוחות לניהול וארגון קבצים, דפדוף בתמונות ומסמכים, שליחת קבצים והגדרות די מתקדמות לאפליקצית מובייל, אבל עדיין אין בה אפשרות ל-Steaming שאני רוצה. היא טובה, אני מחכה רק שתהיה רלוונטית לצורך הספציפי שלי - ואני די בטוח שזה בדרך, לפחות מתשובת החברה עצמה.

סיכום קצר

בינתיים, אני מרוצה מאוד. לא הוצאתי שקל וקיבלתי אחלה שירות, כולל שירות לקוחות (כמו שאמרתי - שלחתי מייל) שהיה מסודר, עם מס' פניה וחזרו אליי מהר. זה די מרשים כשחושבים שהם חדשים, ובטח מוצפים בפניות כל הזמן.

לא נתקלתי בבאגים רציניים, חויית השימוש טובה ואפילו ההתקנה נעימה וקצרה. מהירות השרתים טובה ולא מצאתי חסם כלשהו (אני גולש ב-30 מגה). יש למובייל, שירות וובי וגם תוכנה (קליינט) למחשב שהושקעה בו המון מחשבה. לדעתי שירות טוב, עם רעיונות טובים וביצוע טוב, במיוחד בהתחשב בזמן שהם פעילים (בערך חודשיים). לקבצים גדולים אני משתמש בהם כבר באופן קבוע, ומשאיר "גיבוי בטחון" בדרופבוקס לדברים שהם באמת קריטיים או דברים שאני חייב להשאיר שם (יש תוכנות שזוכרות את כל מיקומי הקבצים כבר בתיקייה של דרופבוקס, בזמן שאני טוען פרוייקט, ואין לי חשק לשבור פרוייקטים שמורים).

אני מקווה שנהניתם מהביקורת :) כל הערה תתקבל בשמחה. כמו שאמרתי השירות עדיין לא מושלם, אבל לדעתי שווה, במיוחד במחיר המנצח הזה (חינם). אם אתם רוצים לנסות, והביקורת היתה לכם שימושית, תוכלו להרשם דרכי - ככה שנינו נקבל 5GB אקסטרה. כמובן, ההחלטה שלכם ולמען ההגינות אני גם כולל לינק של הרשמה כללית, בלי קשר אליי.

לינקים:

הרשמה דרכי (+5 גיגה)

הרשמה כללית

אם יש לכם הצעות ללינקים רלוונטיים, אשמח להוסיף.

תהנו חברים! מקווה שהביקורת הזאת עזרה לכם. ערב טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

tאהבתי את הביקורת ...

תאמת שחשבתי להשתמש בזה, אבל אני עדיין חושש מעניין האבטחה של זה (אני בטוח שזה מאובטח) אבל אני לא יודע באמת עד כמה...

ניתן לזה עוד קצת זמן ואז נראה לאן נושבת הרוח.

תודה על הביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...