נחוש בדעתי להתקבל באוניברסיטת תל אביב - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נחוש בדעתי להתקבל באוניברסיטת תל אביב

SharonX

Recommended Posts

התואר מקביל בקורסים (ובחלקם אפילו לומדים יותר) לתואר בהנדסת תעו"נ. ההתייחסות אליו שווה בנוגע למשרות (בתור אחד שלומד את זה, עבר ראיונות עבודה מול אחרים שלמדו הנדסת תעו"נ במכללות ואוניברסיטאות ומחברים שלו שעוברים ראיונות עבודה), אז תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר. גם עשיתי השוואת קורסים בין התארים וההבדל היה מזערי כ"כ (נ"ז לפה ולשם בקורסים מסויימים).

התואר קרוי כך כי זה תואר שלומדים בחו"ל (Management of Technology) והובא לארץ. יש אותו גם בת"א ויש מצב שגם בי-ם (כולל MSC תואר שני).

בכל מקרה זה לא נושא הדיון.

לגבי GMAT, אם הממוצע שלך גבוה מספיק אתה פטור ממנו בלימודי MBA באוניברסיטת ב"ג, למשל.

לגבי ת"א, אתה צריך להיות משהו כמו בעשירון של המחזור, ואין שם פטור מהבחינה הזאת.

עד כשתגיע לתואר שני הדברים בטח ישתנו (ולא לטובה אני משער) אבל אתה לא חייב ללמוד שם, סה"כ מדובר באיזה יומיים התייצבות בשבוע, לא קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבדלים בתוכנית הלימודים קיימים גם בין מוסדות הלימוד השונים עבור אותו התואר. אני מאמין לך שהתוכנית היא קרובה לתוכניות של הנדסת תעשיה וניהול. זה לא משנה. יש סיבה שקוראים לתואר הזה "ניהול טכנולוגיה". זה לא התפקיד שלך להחליט לאיזה תואר זה מקביל או לא. אתה לא יכול לבוא ולהגיד שאתה לומד הנדסה, כי אתה לא. אם מי ששומע שאתה לומד תואר X מחליט לעצמו שזה מקביל לתואר Y, אחלה.

כמו שאמרתי, אם תעשה את זה למעסיק, אתה תוכל להסתבך בצורה דיי רצינית. בוגר התואר הזה לא רשאי להרשם בפנקס המהנדסים. באותה מידה אני יכול לבוא ולהגיד שאני בוגר MIT כי זה "מקביל". אבל אני לא.

אני יודע טוב מאוד מה הולך עם GMAT. עשיתי לא מזמן. אני פשוט לא מצליח להבין למה ציינת את זה ולמה אתה יוצא מנק הנחה שלימודי ההמשך שלו, אם יהיו כאלה, יהיו MBA. דרך אגב, למיטב הבנתי, עבור ת"א מספיק משהו כמו אחוזון 80 ומעלה (בערך 48 כמותי).

בת"א אין תואר בניהול , יש תואר בניהול (B.Sc, M.Sc). בתקווה ששנה הבאה אכריח את עצמי להתחיל... P-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רישום בפנקס המהנדסים זה עניין בירוקרטי שלא קיבל אישור בגלל "שיש יותר מדי מכללות שמקנות תואר הנדסה במרכז" - כן, זה מה שאמרו פחות או יותר במל"ג. בכל מקרה, הבנתי שזה הולך להפטר בשנתיים הקרובות (לא בטוח שזה יפעל רטרו אקטיבית אבל) היות וזה תואר BSc של 4 שנים. ההצעה של MBA היתה באופן כללי anyway.

בת"א יש לך תואר MSc נה"ט אם תסתכל שוב, מצאתי קישור כאן: http://www.universities-colleges.org.il/%D7%AA%D7%95%D7%90%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%AA-%D7%AA%D7%90/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמל"ג צודקים. גם המצב הנוכחי, בלי תוספות, מוגזם. זה כבר לא רחוק ממשפטים.

שוב, כל הדברים האלו לא משנים. לתואר קוראים X, אתה אתה לא יכול להגיד שזה תואר Y. זכותך להגיד שזה תואר Y שתוכנית הלימודים בו דומה לתואר X.

לבוא ולפטור את עצם הרישום בפנקס המהנדסים כ"עניין ביורוקרטי" ותו לא - זה זלזול מוחלט בכל אדם שהתאמץ בחיים שלו וזכה לזכות הזו. יש סיבה לזה שה"פנקס" קיים. לצורך העניין, אני לא רשום בו.

זה לא תואר בנה"ט, זה תואר מוסמך בניהול בהתמחות "ניהול טכנולוגיה ומערכות מידע". ולא, בוגר התואר הזה לא יכול להגיד שיש לו תואר שני בהנדסה (בתור מישהו שמקווה להיות בוגר התוכנית הזו עוד שלוש שנים).

http://recanati.tau.ac.il/masters

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע סטודנט להנדסת חשמל.. התחלתי באב"ג וכעבור שנה עברתי למכללה במרכז (מסיבות לוגיסטיות - הייתי צריך לעבור יותר קרוב הביתה)..

בתור התחלה אציין שכן קיים הבדל בין תכני הלימוד וההיקף שלהם שזה מאוד ביאס אותי בהתחלה שלא יכולתי להישאר בדרום, את שנה א סיימתי עם ממוצע 76 - לעומת זאת במכללה אני עומד על 94 (למרות שהממוצעים דיי דומים לאוני')

אבל בחשבון שממוצע 85 בהנדסה באוני' (חשמל - לא מכיר מכונות או תונ) הוא דבר שגובל כמעט בבלי אפשרי.

מצד שני - עד כמה שחשוב יותר תואר מאוני' - חשוב יותר נסיון (בהנחה ששומרים על ממוצע באזור ה80+)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספציפית בהנדסת אלקטרוניקה ובהנדסת תוכנה יש היצע עבודה מאוד מאוד מכובד בארץ. אפשר להתקבל לעבודה נורמלית גם כבוגר מכללה. משם והלאה, בעיקר כישורים חשובים ופחות עניינים פורמליים. (שום דבר הוא לא מוחלט, כמובן. יש סטיות לפה ולשם)

הנסיון חשוב - אבל הקטע הוא שלבוגר מכללה יותר קשה להתחיל לצבור נסיון ויותר קשה לצבור נסיון "טוב". שוב, בתוכנה ואלק' זה קצת פחות קריטי. חוץ מזה שרמת הלימודים במכללה, בממוצע, כן נמוכה יותר. ואין מה לעשות - הלימודים כן מביאים כלים חיוניים לשוק העבודה כאשר מדובר במשרות רציניות.

יש בוגרים ממכללות שפחות נחשבות בשוק, כמו אפקה (מצטער על הביאוס), שבקושי מצליחים להשתלב בשוק העבודה. בטח ובטח כשמדובר בהנדסת מכונות מאפקה.

הנדסת תעשיה וניהול:

יש עבודה, אבל היצע המשרות שפתוחות בפני בוגרי מכללות נוטה להיות יותר "פקידותי". השכר לא גבוה במיוחד. אני ממליץ להמנע מהתואר הזה (בתור בוגר..).

כן אפשר להשתלב בכל ענייני מסדי הנתונים או ה BI. זה גם תחום מעניין מאוד לדעתי (אני עוסק בזה בערך בחצי מהמשרה שלי). השכר שם סביר יותר. אבל עדיין תמיד מרגישים כ"סוג ב" לעומת בוגרי תוכנה. אין כבוד והערכה למפתחי SQL טובים בארץ. אנשים שעוסקים בזה לא יודעים כמעט כלום - כי אנשים חושבים שאם אתה יודע לכתוב פקודת SELECT אתה יודע SQL. ה"מנהלים" לא מבינים שזה עולם ומלואו ובשביל לעשות שם דברים בצורה טובה ונכונה - צריך ידע לא מבוטל (וגם אינטליגנציה גבוהה).

עדיף ללמוד הנדסת תוכנה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאפקה יש הרבה פחות ניסיון, נכון. עידו, אתה יכול לבסס קצת יותר את הטענה שלך לגבי בוגרי מכונות מאפקה (או בכלל בוגרי אפקה)? משהו מבוסס יותר.

תוכנה - אכן שמעתי מסטודנטים שנה ג' וד' שהרבה סטודנטים לתוכנה (באפקה) מוצאים עבודה בקלות יחסית גם בזמן הלימודים. אבל לא נראה לי שזה אני כל כך :-(

אגב, אני ממש לא פוסל לנסות רילוקיישן ולעבוד בחו"ל כמה שנים. התחרות בארץ אכן קשה ואולי זו תהיה הזדמנות טובה למינוף וצבירת ניסיון. שמעתי שיש הרבה ביקוש למהנדסי מכונות באוסטרליה - מישהו יכול לבסס / להוסיף מידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי איך לבסס את הטענה. אין לי מדגם מצייג ואני לא טוען שמה שאני אומר זו איזשהי אמת מוחלטת. הכרתי אנשים בודדים שלמדו שם הנדסה ביו-רפואית והנדסת מכונות - לכולם היה קשה מאוד להשיג עבודה. כפי שאמרתי, לבוגרי הנדסת תוכנה (גם מאפקה) כן קל יותר למצוא עבודה.

כתבתי לך בהודעה הפרטית מה דעתי על כל הקטע של "זה לא אני". זה בולשיט. בסופו של דבר, עבודה היא עבודה. יש מגוון עצום של עבודות. לא כל מהנדס תוכנה עושה את אותה העבודה כמו מהנדס תוכנה אחר, גם אם שמה של המשרה הוא זהה. (וזה נכון לכל תחום אחר)

אני שומע הרבה פעמים את השטות של "אני לא רוצה לשבת מול המחשב ולכתוב שורות קוד כל היום". אז כן, זו שטות. אנשים חיים בסרט רציני שבתפקידים אחרים כל היום מתדיינים עם אנשים, מניעים תהליכים, עושים איזה משהו מלהיב ומרתק. אז לא. ברוב התפקידים של מהנדסים סתם יושבים מול המחשב ועושים איזה משהו משעמם. לפחות בתכנות יש אתגר כלשהו והרבה פעמים הסיפוק הוא מיידי יותר (כיף לראות איזה חלק תוכנה שכתבת ועובד).

בסופו של דבר צריך להרוויח כסף כדי לשכור דירה ולקדם את עצמם בחיים. כסף יש בתוכנה ובאלקטרוניקה.

לא יודע לגבי רילוקיישן. לא יודע עד כמה מעסיקים שם ישימו זין על תואר מאפקה (או גם משנקר).

גיל - כבוגר מכללה, אתה צודק - חלקית. מן הסתם הלימודים ומידת האינטליגנטציה הם נמוכים יותר, בממוצע. אבל חלק מהעניין של דיבורים על קושי וכו' אלו פשוט נסיונות לתת לגיטימציה ללימודים האלו ול"האדיר" אותם.

נ"ב

שרון, מה אתה חושב שאתה תעשה בעבודה שתהיה לך אחרי שתסיים לימודי הנדסת תעשיה וניהול או לימודי הנדסת מכונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם טענתך, עידו. הרבה לא מבינים שגם בתור מהנדס מכונות או חשמל אתה עלול למצוא את עצמיך יושב וכותב שורות קוד.

ובלי שום קשר, גם הנדסת תוכנה זו עבודה שנעשית בצוות, עם אנשים, עם יחסי אנוש. זה לא מודל הזאב הבודד שיושב כל היום מול המחשב.

כסף חשוב, אכן אכן. אבל אנשים שלא הולכים ללמוד משהו שהם מתחברים אליו, בסוף מוציאים אותו על טיפול פסיכולוגי, מתנות וצעצועים כדי לפצות את עצמם על חוסר הסיפוק (ראו מקרה רווקות בנות 35 ושוקולד).

מה שאני חושב בוודאי שונה ממה שקורה בפועל, אבל אני כן רוצה לעבוד עם אנשים איכותיים, אני כן רוצה לעבוד בסביבה טכנולוגית, ואני כן רוצה להרגיש שאני משפיע על תהליכים ולא להיות איזה בורג קטן בהם. בין אם תוכנה, ניהול או מכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברה גדולה תמיד תרגיש כמו בורג קטן במערכת. כשעובדים בארגון שיש בו מאות ואלפי עובדים מרגישים כמו בקן נמלים.

מהנדס תעשייה וניהול הוא בדרך כלל פקיד משודרג. היום כל פוסטמה לומדת תעשייה וניהול. במיתון הראשון חצי מאותם מהנדסי תעשייה וניהול ילכו לחתום אבטלה. אם אתה הולך ללמוד הנדסה תלמד הנדסה אמיתית Hardcore כמו חשמל או בניין. תלמד מקצוע שמעריכים בו גיל וניסיון שלא תמצא את עצמך בגיל 40 מתגלגל בין ראיונות עבודה.

תקפוץ למים. במקרה הכי גרוע תלך ללמוד משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברה גדולה תמיד תרגיש כמו בורג קטן במערכת. כשעובדים בארגון שיש בו מאות ואלפי עובדים מרגישים כמו בקן נמלים.

מהנדס תעשייה וניהול הוא בדרך כלל פקיד משודרג. היום כל פוסטמה לומדת תעשייה וניהול. במיתון הראשון חצי מאותם מהנדסי תעשייה וניהול ילכו לחתום אבטלה. אם אתה הולך ללמוד הנדסה תלמד הנדסה אמיתית Hardcore כמו חשמל או בניין. תלמד מקצוע שמעריכים בו גיל וניסיון שלא תמצא את עצמך בגיל 40 מתגלגל בין ראיונות עבודה.

תקפוץ למים. במקרה הכי גרוע תלך ללמוד משהו אחר.

תודה ל-lev-27 על התגובה המיותרת של השבוע.

מהנדס תעשיה וניהול הוא לא פקיד משודרג - כל מי שלמד איתי (בטכניון) מצא עבודה, אף אחד לא פקיד או קרוב לזה. מתעסקים בתחומים שונים, החל ממערכות ERP, דרך תפקידים שונים בעולם ה-IT ועד תכנות פרופר ב-Java.

כמובן שאתה תמיד יכול ללכת ללמוד ראיית חשבון ולהרוויח בגיל 30 שליש ממה שהיית מרוויח אם היית לומד הנדסת תעו"ן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאתה תמיד יכול ללכת ללמוד ראיית חשבון ולהרוויח בגיל 30 שליש ממה שהיית מרוויח אם היית לומד הנדסת תעו"ן.

זה נכון. אבל אני מניח שגם ישנה השאלה מה קורה בגיל 50. אני לא בטוח שאז המצב של המהנדס יהיה בהכרח טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ל-lev-27 על התגובה המיותרת של השבוע.

מהנדס תעשיה וניהול הוא לא פקיד משודרג - כל מי שלמד איתי (בטכניון) מצא עבודה, אף אחד לא פקיד או קרוב לזה. מתעסקים בתחומים שונים, החל ממערכות ERP, דרך תפקידים שונים בעולם ה-IT ועד תכנות פרופר ב-Java.

ואיך זה בדיוק קשור להנדסת תעשייה וניהול? מה אתה מהנדס בדיוק? מדובר בתואר כללי שלא מכשיר לשום תחום ספציפי זו הסיבה שהבוגרים מתפזרים בין מערכות ERP ועד תכנות ב-Java. במיתון הראשון חצי מאותם מהנדסי תעשייה וניהול ילכו לחתום בלשכה. זכור את דברי.

וכן, אני לומד ראיית חשבון. גם בתור יועץ מס אני מתפרנס לא רע בכלל. אני ממליץ בחום שתרד מהעץ שטיפסת עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...