נחוש בדעתי להתקבל באוניברסיטת תל אביב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נחוש בדעתי להתקבל באוניברסיטת תל אביב

SharonX

Recommended Posts

שלום רב,

אני לומד במכינת קיץ במכללת אפקה. לאחר התלבטויות רבות, שוכנעתי (ע"י לא מעט גורמים) שלימודי הנדסה במכללה הם אכן נקודת פתיחה בעייתית. ואני רוצה להגיע עם הקלפים הטובים ביותר לשוק. לכן אני רוצה לשנות מוסד (והכסף הוא לא קריטריון כשזה נוגע לעתיד שלי) - החלטתי להגיע לאוניברסיטת תל אביב. אני נעול על המקום, ומתלבט בין הנדסה מכנית לתעשייה וניהול. תנאי הקבלה למכנית קלים יותר ואני מניח שאפשרי לעבור בהמשך אם רוצים לכן אני אלך על מכנית. הבעיה היא כזו - אני נמצא 6 נק' מתחת לרף האפור (חוסר החלטה, אני חושב שמדובר על תנאי או משהו כזה), שזה לא הרבה. אני רוצה:

א) לשלוח מכתב (ואני טוב בזה, פעם כמעט שכנעתי את הצבא לעשות לי צו ראשון מחדש) למחלקה ולהסביר להם שאני נחוש ורציני ושאני מוכן ללמוד גם על תנאי אם צריך.

ב) אם זה לא עובד, פסיכומטרי של ספטמבר יכול להיות תקף ללימודי אוקטובר? אני מאמין שלא, אבל לא יזיק לשאול.

אני נחוש להתקבל לפקולטה ולמחלקה ולעשות חיל. מניסיונכם ומדעתכם, זה ריאלי? או שאצטרך לדחות בשנה?

שרון

עריכה - בגרות 98 ופסיכומטרי 630. הנק' לשיפור שלי הן או מתימטיקה (5 יחל 68, לא משהו) או הפסיכומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פסיכומטרי זו בחינה מאוד קלה, נראה לי שעדיף לשפר אותה.

לפי מה שהבנתי, מחלקת הנדסה בבן גוריון מאוד טובה, למה לא ללמוד שם במקום לבזבז זמן על תל אביב?

תנאי הקבלה בתל אביב גבוהים בגלל שהיא במרכז, לא בהכרח בגלל האיכות של הפקולטה (הידע שלי לגבי זה די עתיק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה על התגובות המהירות.

מצאתי דרך מעניינת יותר אבל אני מאוד בספק לגביה בתחום ההנדסה. אני יכול ללמוד קורסים של שנה א' באוניברסיטה הפתוחה (שלומדים אותו דבר בעצם כמו באוניברסיטת תל אביב), ולעבור באפיק מעבר ישר לשנה ב' בתל אביב.

למרות שאני טיפוס עצמאי שיכול ולומד לבד בדר"כ, בעוד שתחומים אחרים זה נראה לי ריאלי, בהנדסה אני חושב שזה בעייתי משהו. לא מספיק שזה קשה ללמוד הנדסה בשנה א' באוניברסיטה, ללמוד את זה לבד אמור להיות הרבה יותר קשה. וצריך לסיים בממוצע 85.

נשמע לי מוזר ללמוד קורסים כמו חדווא ותרמודינמיקה לבד... מה דעתכם? כמה זה ריאלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול תירשם למכנית יש סיכוי שתתקבל ויש סיכוי שלא.

אם לא תתקבל יש לך 3 אופציות:

להחליט שאתה עושה עוד פסיכו עובד שנה ומרוויח הרבה כסף שיעזור לך בהמשך.

להחליט שאתה עושה פסיכו+כמה קורסים בפתוחה ועובד קצת פחות.

אפיק מעבר מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב.

משלושת האופציות השלישית די לא ריאלית לרוב האנשים, קשה מאוד.

לגבי מעבר ממכנית לתעשיה וניהול.

כך בחשבון שהביקוש לתעשיה וניהול ובמיוחד בת"א הוא גבוה מאוד.

עקב כך תנאי הקבלה שם גבוהים יותר משאר ההנדסות פרט לשילובים לא אנושיים של חשמל+מחשבים/פיסיקה.

אין זה אומר שהלימודים קשים מהנדסה מכנית מה שזה כן אומר שתיצטרך לסיים את שנה א' במידה ותתקבל ותירצה לעבור עם ממוצע של 90 בערך.

אתה לא היחיד שרוצה לעבור ממכנית לתעשיה וניהול.

מהנסיון שלי להשיג ממוצע 90 בשנה א' במכונות בת"א הוא לא דבר קל.

אני לא מכיר אותך, אבל אם אתה מתחיל מכונות צא מנקודת הנחה שיש סיכוי די גבוה שלא תצליח לעבור לתעשיה וניהול, ותשאל את עצמך מה תעשה במקה הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרשמתי למכנית. רוב הסיכויים שאקבל הודעת דחייה, אבל אולי משהו יצוץ / הרף ירד קצת לפני תחילת השנה / לא יהיה מספיק ביקוש. נרשמתי. בכל מקרה אני חושב שאני יורד מתעשייה וניהול בינתיים.

הרעיון הוא להתחיל ללמוד מבלי לדחות בשנה, כי הרעיון של להשקיע כל כך הרבה זמן ואנרגיה בללמוד משהו שאינו קשור למקצוע שלי בכלל (פסיכומטרי) נשמע לי פשוט הזוי.

אני הולך יום שישי ליום ייעוץ בפתוחה לראות אם זה מתאים לי. אני גר עם ההורים ולכן יש לי את כ-ל הזמן שאני צריך ללמוד. אני עצמאי ויש לי משמעת עצמית חזקה ויכולת מתימטית טובה אם כי אני מאוד בספק לגבי רמת הקושי של ללמוד הנדסה שנה א' לבד.

אז זה עוד לא סגור. שאלה חשובה אחרת - מישהו סיפר לי על אדם שעבר מאפקה לאוניברסיטת תל אביב (היו לו ציונים טובים) לאחר שנה א'! אתם מכירים אופציה כזאת, מישהו שעשה את זה?

שרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אז זה עוד לא סגור. שאלה חשובה אחרת - מישהו סיפר לי על אדם שעבר מאפקה לאוניברסיטת תל אביב (היו לו ציונים טובים) לאחר שנה א'! אתם מכירים אופציה כזאת, מישהו שעשה את זה?

שרון

בד"כ המעבר אחרי שנה ראשונה הוא בכיוון ההפוך:sheikhHessam:

אני אישית לא חושב שכל אפיקי המעבר האלה הם רעיון טוב בכלל (אלא אם כן נחשפת בעבר לקורסים מתמטיים באקדמיה ואתה מבין מי נגד מי). הממוצעים בחלק מהקורסים נמוכים ובניגוד למה שאנשים זוכרים מהתיכון, באוניברסיטה הציון הוא לא תמיד ביחס ישיר להשקעה (וגם לא פרופורציונלי בהרבה מקרים. רבאק והשקעה לא תמיד מספיקים בשביל לקבל ציונים טובים).

קח בחשבון שאם תתחיל באפקה וכן תעבור לת"א עלולים שלא להכיר לך בחלק מהקורסים ותצטרך לעשות אותם שוב.

תנאי הקבלה להנדסה מכנית (בת'א) לא גבוהים ביחס לשאר ההנדסות ואני מניח שאתה לא מאוד רחוק מהסכם שצריך. אם באמת חשוב לך ללמוד באוניברסיטה תשקול שיפור של בגרות/בגרויות קלות שיקפיצו לך את הממוצע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון הוא להתחיל ללמוד מבלי לדחות בשנה, כי הרעיון של להשקיע כל כך הרבה זמן ואנרגיה בללמוד משהו שאינו קשור למקצוע שלי בכלל (פסיכומטרי) נשמע לי פשוט הזוי.

אני הולך יום שישי ליום ייעוץ בפתוחה לראות אם זה מתאים לי. אני גר עם ההורים ולכן יש לי את כ-ל הזמן שאני צריך ללמוד. אני עצמאי ויש לי משמעת עצמית חזקה ויכולת מתימטית טובה אם כי אני מאוד בספק לגבי רמת הקושי של ללמוד הנדסה שנה א' לבד.

שרון

לאיזה קורסים אתה נרשם ?

תהיה מוכן לשבת לבד 5 שעות מינימום כל יום .. (אלא , אם יתמזל מזלך ותמצא מישהו עם לו"ז כמו שלך )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד בפתוחה לא אומר ללמוד לבד, יש שיעורים בפתוחה, יש מרצים ולרוב הם עוזרים הרבה יותר מאוניברסיטה רגילה

ההבדל הוא בזה שאין לך חברים ללימודים ללמוד איתם.

מצד שני יש לך ספרים וקורסים הרבה יותר מסודרים שמכוונים אותך איך ומה ללמוד כל שבוע.

מי שאין לו עיסוקים אחרים חוץ מלימודים ויודע שהוא טוב במטמטיקה לא אמורה להיות לו בעיה.

נציין שאני עשיתי את מדעי המחשב בפתוחה, ככה שאני מכיר את הקורסים והקושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לדעתי שפר פסיכומטרי אם אפשרי.

אני לומד בעברית ובדיוק כך עשיתי למרות ששלחתי מכתב בקשה לקבלה בגלל שהיו חסרות לי בערך 15 נק בפסיכו ואכן אישרו לקבל אותי. לא שסמכתי על המכתב ועשיתי שוב פסיכומטרי ושיפרתי ב80 נקודות.

אל תוותר לעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברה, חשבתי על זה עוד קצת ובסוף החלטתי להתחיל באפקה. אני שומע מהרבה סטודנטים שהרמה גבוהה וקשה ללמוד שם (+אחוזי נשירה גבוהים), ושהם מאוד מרוצים מהתנאים. לא מתאים לי להשקיע שנה שלמה עכשיו בפסיכומטרי ובגרויות, מעיקר משום שהיום מסתכלים הכי הרבה על הניסיון. פתחתי מודעות דרושים באינטרנט בכמה מקומות והדרישה לבוגרי אוניברסיטאות/טכניון מופיעה אחת ל-15 אם לא בתדירות גבוהה יותר. מה גם שאני בן 24, ולא מעוניין לדחות את העניין עוד.

בסופו של דבר אני אשקיע ואלמד את מה שאני אוהב בצורה המקצועית ביותר, אצור כמה שיותר קשרים ואלמד מתוך עניין ואהבת המקצוע ופחות מתוך תאוות בצע, ובסופו של דבר אגיע רחוק בלי קשר לזה שזה מכללה או אוניברסיטה. ההבדלים כן הולכים ומטשטשים, ואני יכול לחיות עם ההנחה שאולי לא אעבוד באינטל או במיקרוסופט אלא במיליון ומשהו מקומות עבודה אחרים שקיימים בעולם.

תודה רבה על כל העזרה, אין כמו הפורומים של HWZONE להתייעצויות מהסוג הזה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברה, חשבתי על זה עוד קצת ובסוף החלטתי להתחיל באפקה. אני שומע מהרבה סטודנטים שהרמה גבוהה וקשה ללמוד שם (+אחוזי נשירה גבוהים), ושהם מאוד מרוצים מהתנאים. לא מתאים לי להשקיע שנה שלמה עכשיו בפסיכומטרי ובגרויות, מעיקר משום שהיום מסתכלים הכי הרבה על הניסיון. פתחתי מודעות דרושים באינטרנט בכמה מקומות והדרישה לבוגרי אוניברסיטאות/טכניון מופיעה אחת ל-15 אם לא בתדירות גבוהה יותר. מה גם שאני בן 24, ולא מעוניין לדחות את העניין עוד.

בסופו של דבר אני אשקיע ואלמד את מה שאני אוהב בצורה המקצועית ביותר, אצור כמה שיותר קשרים ואלמד מתוך עניין ואהבת המקצוע ופחות מתוך תאוות בצע, ובסופו של דבר אגיע רחוק בלי קשר לזה שזה מכללה או אוניברסיטה. ההבדלים כן הולכים ומטשטשים, ואני יכול לחיות עם ההנחה שאולי לא אעבוד באינטל או במיקרוסופט אלא במיליון ומשהו מקומות עבודה אחרים שקיימים בעולם.

תודה רבה על כל העזרה, אין כמו הפורומים של HWZONE להתייעצויות מהסוג הזה :yelclap:

לא חושב שיש לך כ"כ מה לדאוג.. אני כרגע במשרת סטודנט באינטל ק. גת ולומד במכון הטכנולוגי חולון (HIT), עומד בפני סוף שנה רביעית של הנדסת תעשייה וניהול (קרוי שם נה"ט). יש כאן גם כאלה שלמדו בסמי שמעון ובמכללות אחרות והתקדמו אמנם לאחר 3-5 שנים במשרה מסויימת במחלקת הייצור למשרה באחת ממחלקות הנדסה השונות.

מאמין שזה באמת תלוי בך אחרי הכל, לא כ"כ יודע לגבי אפקה אבל אם אתה אומר שהרמה שם טובה וכך אחרים גם אומרים לך אז כנראה שכן.

רק חשוב שתשמור על ממוצע טוב כי זה גם קריטריון לקבלה למשרות וגם להתקבל לתואר שני במידה ותרצה, עדיף לבצע אותו באחת מהאוניברסיטאות השונות (ככל שהממוצע שלך גבוה יותר, הסיכוי שלך לקבל פטור ממבחן GMAT ולהתקבל באופן כללי גבוה יותר).

בהצלחה בכל מקרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "קרוי שם 'נה"ט'"?! השם של התואר הוא - הוא התואר. אתה לא לומד הנדסת תעשיה וניהול. לטעון שאתה בוגר תואר שלא למדת זה דבר שגובל בפלילים. מעבר לזה, זו סתם חוצפה.

GMAT הוא תנאי קבלה אך ורק ללימודי MBA (או תואר שני בניהול וספציפית בטכניון, גם תואר שני בהדסת תעשיה וניהול).

לגבי מעבר ממכללה לת"א או תואר שני בת"א אחרי תואר ראשון במכללה:

1. בגדול, בתל אביב "יורקים" על סטודנטים ממכללות (לצערי הרב - מנסיון).

2. אין על מה לדבר אלא אם כן אתה מצטיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...