שינוי הגדרות ubuntu דפק חומרה? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינוי הגדרות ubuntu דפק חומרה?

Recommended Posts

הי,

קודם כל אני "מזהיר" שאני חדש בנושא לינוקס. יש לי נטבוק של Asus, דגם 1005P, שהתקנתי עליו Ubuntu 10.04.

עקב בעייה שהייתה עם בהירות של המסך, הוספתי הגדרה ב-GRUB

"acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor", כפי שהומלץ בקישור, ואכן בעיית הבהירות נפתרה.

מתישהו המסך המקורי נהרס בנפילה, הזמנתי והתקנתי מסך חלופי בעצמי והכל עבד נהדר.

כאן הסיפור הסתבך:

• מסיבות אחרות, התקנתי 7 ומחוסר ידיעה דרסתי כנראה את ה-MBR, מה שלא אפשר לי לגשת לאובונטו.
  • לאחר התקנת דרייבר גרפי 7 ואתחול, מופיע מסך כחול. בדיקה קצרה העלתה שהבעיה בנסיון של ווינדוס לאתחל את המסך, וספציפית משהו שנוגע לאחוז הבהירות. שום דבר ממה שניסיתי לא פתר את הבעיה, מלבד הסרת הדרייבר (והשארות עם רזולוציה של 600*800, שזה די סיוט).

המצב כרגע:

• אין לי גישה לאובונטו, אין לי אפשרות להתקין דרייבר גרפי מתאים בווינדוס.

מה ניסיתי:

• לשחזר איכשהו את ה-MBR. לא עבד.
  • לפרמט, להתקין מחדש ווינדוס - לא עזר.
  • לפרמט, למחוק את כל המחיצות מתוך הנחה שאותה tweak בהירות של ימחק, להתקין מחדש - לא עזר.

אני בכלל תוהה האם נשאר משהו איפשהו מהאובונטו - אני לא סגור באיזה סוג מחיצה הוא יושב, אם יש לי גישה אליה, אם פירמטתי אותה כבר או לא..?

האם יכול להיות שאותו tweak שעשיתי לבהירות דפק משהו בחומרה?

אין לי שמץ של רעיון איך לפתור את זה - כל עזרה תתקבל בהערכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד משמעית לא. הגדרות אלה לא אמורות לפגוע בחומרה, עובדה, שהמחשב עבד עד שהתקנתה את W7.

אז, לגבי W7, אני לא יכול לעזור, ולגבי אובונטו, אם זה אקטואלי, צריך ליצור את הLIVE של 10.04, וממנו אפשר גם לבדוק את מצב המחחיצות, וגם לתקן את הMBR. במידה ואתה מעוניין, תן לנו את הפלט של

sudo fdisk -l

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך הסיפור אני מנחש שקרה שם משהוא כזה בערך : יש באג firmware (או בעיית תכנון אחרת) במחשב עצמו שקשורה לשליטה על הבהירות של המסך

בלינוקס עקפת את הבעיה על ידיי ההגדרה acpi_backlight=vendor ב grub, וייתכן שאותו באג גורם לבעיה שיש עכשו בוינדוס. עכשו, יכול להיות שבאתר של יהיה איזה שהוא דרייבר מותאם במיוחד (vendor כפי שנאמר....) לדגם הזה של המחשב - תחפש אם יש מיוחדים לכרטיס מסך או ללוח (chipset / inf update utility / וכו) ותנסה להתקין אותם במקום הדרייבר שמותקן אם הוינדוס

אם אין תנסה סתם גרסאות ישנות או חדשות יותר של הדרייברים הרגילים מאתרים של החברה של הכרטיס מסך / ציפסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד משמעית לא. הגדרות אלה לא אמורות לפגוע בחומרה, עובדה, שהמחשב עבד עד שהתקנתה את W7.

אז, לגבי W7, אני לא יכול לעזור, ולגבי אובונטו, אם זה אקטואלי, צריך ליצור את הLIVE USB של 10.04, וממנו אפשר גם לבדוק את מצב המחחיצות, וגם לתקן את הMBR. במידה ואתה מעוניין, תן לנו את הפלט של sudo fdisk -l.

תודה על התגובה.

יצרתי liveCD של 10.04_Desktop. אני לא בטוח אם במקור התקנתי את גרסת ה-netbook או ה-desktop, אגב.

זו התוצר של fdisk, מה-LiveCD:

Disk /dev/sda: 320.1 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x744e40c7

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 1 13 102400 7 HPFS/NTFS
Partition 1 does not end on cylinder boundary.
/dev/sda2 13 6546 52469760 7 HPFS/N

TFS

יש עוד חלק דומה שמופיע אח"כ ורלוונטי ל-DiskOnKey ממנו אני מריץ את ה-ubuntu, אז לא טרחתי להדביקו כאן.

אם אני מבין נכון, בכלל אין מחיצה אחרת עליה מותקן לינוקס כרגע - רק שתי מחיצות של ווינדוס (הקטנה של 100mb שנוצרת בהתקנה, והראשית של 50GB שיצרתי בעת ההתקנה בעצמי).

אם אין תנסה סתם גרסאות ישנות או חדשות יותר של הדרייברים הרגילים מאתרים של החברה של הכרטיס מסך / ציפסט

ניסיתי 2 גרסאות מהאתר של , עוד גרסה אחת מהאתר של אינטל, ועוד גרסה אחת דרך ה- Update. בכולן התלוצאה זהה - BSOD עם קוד שגיאה 7f. ניסית גם דרייבר ישן יותר מ-2009 וזה אותה תוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...