מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי IVY (שיטת הסכין) - עמוד 2 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי IVY (שיטת הסכין)

idanmal

Recommended Posts

חחח אנשים נסחפו עם זה לגמרי...ראיתם את השיטה הזאת (Vice) -דופקים עם פטיש וחתיכת עץ על צד המעבד שהוא תפוס יש כמה סרטונים מצחיקים שהם פשוט מעיפים את המעבד לעזאזל...

מה הכיף בלקנות מעבד ב1500 אם אתה לא יכול להעיף אותו לעזאזל מדי פעם ? :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אענה לך מתוך הידע המוגבל שלי -

1+5. המעבד הוא רכיב רגיש מאוד. מה שהוא ניסה לעשות זה למנוע מצב שבו היד שלו, שעלולה להיות טעונה במטען חשמלי, תפרוק מטען למעבד ע"י נגיעה בחלק מתכתי עליו, דבר שעלול לגרום נזק למעבד עצמו. הרצועה נועדה למנוע מקרה כזה, שכן המטען נפרק לרצועה מיד ולא לחלקים המתכתיים במעבד.

2. ה"מטריצה הירוקה" היא ה"תקע" של המעבד בעצם, היא הדבר שמאפשר למעבד להתחבר לשקע המיועד שבלוח אם.

3. היא מוליכה חשמל וחום, זה דיי אותו דבר. המשחה מתכתית כדי להוליך טוב יותר אני מניח?

4. הוא עטף את זה במסקנטייפ כדי שלא תנזול לו בטעות המשחה למקומות שהיא לא אמורה להיות בה. שוב, מפני שהמשחה מוליכה מאוד היא עלולה לגרום נזק למעבד בעת חיבור למתח (כשהיא לא נמצאת במקום שהיא אמורה להיות בו כמובן).

תקנו אותי אם אני טועה איפשהו

כן בערך הכל נכון, המטריצה היא PCB(לוח מודפס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה טום אבל לא ממש ענית לי על הכל.

בנוגע להארקה ליד, למה היא מחוברת לספק כוח כאשר הוא מחובר למקור מתח?

מה השם המקצועי של זה?

ניקוי במגבוני אלכוהול של חלקי המחשב זה בטוח ב-100%? לא יכול להיווצר בעיה כלשהי?

זה מתאדה מהר? כי אם זה אלכוהול מהול או לא טהור ויש מים זה יכול לגרום לקצר\קורוזיה ושלל בעיות.

עד כמה שאני יודע נועלים נעליים כדי לא להתחשמל שעובדים עם מוצר חשמלי

מכוון שפלסטיק אינו מוליך ואז אין הארקה לאדמה אחרת היה זרימת זרם ומתחשמלים.

ומזה הסוג מעבדי IVY ומזה HASWLL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בהארקה ליד כדי לפרוק מעצמי חשמל סטטי שנוצר, בכדי שלא יפגע בשבב המעבד, הרצועה חוברה לגוף הספק שמקבל הארקה.

ניקוי במגבוני אלכוהול בטוח ב200% אפילו יותר מאשר בנוזל אלכוהול, כך האלכוהול במטליות בכמות מינימלית כזו שלא תינזל על הלוח(לא שזה מסוכן הוא מתנדף מהר יחסית).

היתה לי גם רצועה לנעל שמיועדת לפריקה של החשמל הסטטי.

מעבדי Ivy הם מעבדי הדור הקודם של אינטל ואילו הם מהדור החדש והנוכחי, תוכל לחפש בגוגל על שני הדורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך טוב. רק תוסיף שתי כוכביות - למעבדי האסוול חייבים לבודד את הVRMים ושלא לכל מעבד סכין יפנית תתאים.

אתה דחפת בכוח , אנשים אחרים יוכלו להפעיל טיפה יותר כוח ולשרוט את הליבה - עדיף תער

לבודד VRM- זה לא מה שהוא עשה עם הטייפ?

בקרוב יגיעו אלי סכיני תער ואז אוכל להתקדם

תוכל לתת לינק למה אתה מתכוון? (עדיף גם לינק לקניה).

עידן,

שמתי לב שלא הדבקת את המעבד חזרה בסיום התהליך. זה אומר שאם תפתח את מכסה התושבת המעבד יפול לך ויפער לשני חצאים? או שמשחת הקירור החדשה מתקשה ומדביקה אותם?

כמו כן, אם מישהו ינסה את המדריך ובטעות ידפוק את המעבד החדש שקנה לפני שבוע- יש איזו דרך...אממ... להדביק בחזרה, לפנות לאינטל ולקבל מעבד חדש (תוך קבלת מספיק טראומה כדי להרחיק אותו מכל אי ציות להוראות של כל בעל סמכות למשך 2 עשורים לפחות...) או שהם יזהו מיד ויבעטו את אותו אדם היפוטתי מכל המדרגות? או שזה בכלל סטנדרט, כל החנויות יודעות והדברים נעשים בקריצה? (כמובן כל עוד אתה לא מגזים ומחליף, נניח, 3 מעבדים)...

אני רואה שיש חנויות שבהן מציעים OC, יש מישהו שמציע את שירות החלפת המשחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתעלם מהחלק של הסרט הדביק, זה לא מתאים למעבד שלי, בפעם השניה והשלישית שעשיתי את זה עשיתי ללא סרט דביק, פשוט בפעם הראשונה עשיתי עם סרט מחשש שהמתכת הנוזלית לא תלכלך לי את ה-PCB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...