DDR 3 1600 מול מהירים יותר, שווה?! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DDR 3 1600 מול מהירים יותר, שווה?!

EAD

Recommended Posts

בהנחה שלא סתם רוצה לבזבז כסף

אם יכול להשיג 16 ג'גה של של חברה רצינית כמו קרוסיל ב 500 שקל בערך, האם שווה להשקיע יותר ולקבל של 1866 או אפילו 2400? האם בכלל רואים שיפור? או שזאת השקעה מיותרת? האם שווה להוציא נניח עוד 300 שקל או אפילו 500 כדי לקבל עוד כמה MHZ בזכרונות?

מדבר על שיפור במשחקים וכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שווה עכשיו ולא היה שווה מעולם. התרומה של מהירים יותר לביצועים היא זניחה ותמיד הייתה זניחה.

מסכים לגבי עכשיו, אבל לא מסכים לגבי "פעם"

פעם בשביל להגיע ל-OC ע"י העלת מהירות ה-BUS ולשמור על העבודה סינכרונית עם זיכרונות היית חייב מהיר, אבל זה עבר מאוד רחוק :s0403:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר כמה דורות שהפלטפורמות ניתקו את הקשר בין הOC למעבד לתדר הזיכרון.

לכן אין טעם להשקיע בזכרונות מהירים זמן או כסף.

מה שכן הייתי משתדל לא לקנות איטיים במיוחד(sub standard) כל עוד ההבדל במחיר זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם בשביל להגיע ל-OC ע"י העלת מהירות ה-BUS ולשמור על העבודה סינכרונית עם זיכרונות היית חייב מהיר, אבל זה עבר מאוד רחוק

לא הוזכר OC, אז לא התייחסתי. הייתה שאלה כללית, נתתי תשובה כללית ופשוטה. אתה החלטת לסבך דברים כדי להראות את בקיאותך בנושא, ניחא. :)

עכשיו אם כבר התייחסנו לזה, ארחיב את הטיעון שלי:

צריך איזושהי מהירות מינימלית של כדי שהמחשב יעבוד. בדור הCore (שאליו אתה מתייחס כנראה כשאתה אומר "עבר מאוד רחוק") זה בד"כ אמר יחס 1:1 בין הFSB לDRAM, וכמובן כשאתה מעלה FSB למטרת OC, אתה צריך גם מהיר יותר בהתאמה.

עם זאת, החל מנקודה זו, העלאת מהירות הזכרון (הקטנת היחס FSB : DRAM בהתאם) מביאה שיפור ביצועים זניח ביותר.

אגב, הזקנים בחבורה, אלה שזוכרים את העבר ה"ממש רחוק" (תקופת 4!) יזכרו שבצ'יפסטים ההם אפשר היה גם להגדיר יחסי FSB : DRAM גדולים מ1, כלומר הזכרון היה יכול להיות אף יותר איטי מהבאס, מה שהקטין את התלות בזכרונות גם לOC. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע

אם יש מעבד כמו I7 4770K (לא נעול)

אז?

DDR 3 במהירות 1600 שזה הסטנדרט המהיר אפילו (לא מדבר על 1333), ועם תזמונים יפים של 9-9-9-24, יעשה את העבודה? או מה? ומה ההבדלים בינו לבין 2133 או 2400? (שיש להם כמובן תזמונים פחות הדוקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הוזכר OC, אז לא התייחסתי. הייתה שאלה כללית, נתתי תשובה כללית ופשוטה. אתה החלטת לסבך דברים כדי להראות את בקיאותך בנושא, ניחא. :)

עכשיו אם כבר התייחסנו לזה, ארחיב את הטיעון שלי:

צריך איזושהי מהירות מינימלית של כדי שהמחשב יעבוד. בדור הCore (שאליו אתה מתייחס כנראה כשאתה אומר "עבר מאוד רחוק") זה בד"כ אמר יחס 1:1 בין הFSB לDRAM, וכמובן כשאתה מעלה FSB למטרת OC, אתה צריך גם מהיר יותר בהתאמה.

עם זאת, החל מנקודה זו, העלאת מהירות הזכרון (הקטנת היחס FSB : DRAM בהתאם) מביאה שיפור ביצועים זניח ביותר.

אגב, הזקנים בחבורה, אלה שזוכרים את העבר ה"ממש רחוק" (תקופת 4!) יזכרו שבצ'יפסטים ההם אפשר היה גם להגדיר יחסי FSB : DRAM גדולים מ1, כלומר הזכרון היה יכול להיות אף יותר איטי מהבאס, מה שהקטין את התלות בזכרונות גם לOC. :)

אני זוכר את הAMD64 3500 2.2 GHZשלי עם DFI SLI DR שהיה לי... כל כך פשוט היה לבצע OC. קניתי זיכרונות OCZ 533 ואז העלתי הבאס, שיניתי מכפלות לציפסט ולמעבד וכמובן מכפלת באס/זיכרון. הגעתי על אוויר ל2.7GHZ נדמה לי באס 270. היה מטורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן 1600MHZ עם תזמונים יפים יעשה את העבודה היטב.

מעבר לזה להשקיע רק אם יש לך הרבה כסף לבזבז על תוספות זניחות.

כמובן שאם יש לך 4770K I7 יכול מאוד להיות שיש לך כסף לבזבז.

יש הרבה מקומות שעדיף לשים שם את הכסף במקום תוספת לתדר .

קודם כל תראה אם אפשר לפמפם אותם לפני שאתה מגיע להשקעה בתדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...